Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 00:03   #81
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post






Ti imas memoriju kao slon.
Baš htjedoh reć otkud je to iz kakve prašnjave ropotarnice chatova izvukao.

Neka, najbolji fetiši se pamte.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 00:03   #82
Zivjeti neko vrijeme sam. Vozati se sam do nekog grada, istrazivati nova mjesta. Ustati u 5 otici po kafu bez da nekoga probudis. Trositi svoj novac kako zelis. Raditi dva posla u isto vrijeme I uciti. Mali doprinos.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 00:08   #83
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Zivjeti neko vrijeme sam. Vozati se sam do nekog grada, istrazivati nova mjesta. Ustati u 5 otici po kafu bez da nekoga probudis. Trositi svoj novac kako zelis. Raditi dva posla u isto vrijeme I uciti. Mali doprinos.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:09   #84
Odlična mi je ovo tema i gušt vas je čitati sve.

Možemo mi tu pisati što god nas je volja i subjektivno reći što bi sve trebali proći prije nego se skrasimo. Mada, stojim pri tome da jednom kad se ubračiš... život ide dalje, ne umire se tada, ali ljudi ko da poblesave tad hehe.

Po meni, bilo bi dobro da se ove stvari nekako dožive, prođu prije ubračenja:

- završetak škole (srednja, faks) - najviše zbog edukacije i obrazovanja. da se završi neki smjer koji će utjecati na tvoje zanimanje, posao koji ćeš raditi (ili barem htjeti, s obzirom na stanje u državi)

- putovanje unutar i van zemlje - ovo mi je čak i bitno. Upoznala sam dosta inertnih osoba koji ljube zemlju po kojoj hodaju i smatraju da nema ničeg boljeg vani, a nikad nisu bili. Otiđi, pogledaj, ako stvarno ne uživaš u vožnji ili letu. Ako te ne veseli internacionalna kuhinja, ako nema volje za izlaskom barem imaš argumente protiv. Mišljenja sam da putovanja obogaćuju duh i daju čvršći karakter, samim time se gradiš kao osoba i spremniji si za kriterije prilikom odabira ženika )

- sindrom najveće ljubavi/srodne duše i najgori prekid gdje poželiš se ubiti, posjetiti psihića ili jednostavno nestati - da ovo rezimiramo. Vjerojatno je divno, ali i teško, kada ti baš prva ljubav bude ona prava i znaš da želiš s tom osobom doživjeti duboku starost. Čitajući postove kako na forumu, tako i van njega, to je sve rjeđe. Ili dođe do pucanja u nekom trenutku (veza ili brak) zbog nečije neiživljenosti ili se osobe toliko opuste da zaborave što ih je spojilo u prvu ruku. Treba proći nekoliko dejtova, veza po meni i doživjeti različita iskustva kako bi bio spreman u onoj pravoj vezi znati što ćeš trpiti i za što se valja boriti, a kad odustati. Toliko ljudi čini greške samo da ne bi bili sami i gaze sebe zbog nekog tko ih ni ne zaslužuje. Ovo se najviše odnosi na ekipu koja je 25+
Zaljubljenost je predivna stvar. Ali što ideš stariji, shvatiš da su to kemijske reakcije i da je tako lako biti zaslijepljen nečijom ljepotom ili riječima i da kasnije dolazi prava ljubav ako se preživi ovo sve. Kad prođeš ovo nekoliko puta, postaneš racionalniji i prije primijetiš da li ti netko odgovara ili ne.

- koncerti/kazalište/kino/piva nakon faksa ili posla - društveni odnosi su bitni za razvoj čovjeka. Nezamislivo mi je (ali to sam samo ja i svatko ima svoj tip osobe) da postoji osoba koja jedino voli biti kod kuće i kojoj nije užitak izaći malo van. Ne mislim na clubbing svaki vikend do 6 ujutro i onda se u ponedjeljak mrziš na poslu jer se nisi oporavio, nego održavanje društvenog života. Bitno je imati svoj krug prijatelja, ne biti samotnjak nego živjeti život i pritom kad si uparen onda imaš drugu polovicu koja ide s tobom kroz život, a ne ispunjava te praznine.

- samostalnost. ovo je malo škakljivo područje jer dosta ljudi nema uvjete za solo život ili život sa cimerima. Nekad je lakše biti sa svojima pa time raspolagati sa financijama. Polazim od sebe gdje smatram da sam se dosta promijenila otkad živim solo za razliku od perioda gdje sam bila sa starcima. Sve su to kockice koje slažu nečiji život i karakter. Opet se vraćamo na to da osoba zna što želi i kakvu osobu bi primila u svoj dom za razliku od one koja samo mašta o tome kako bi to bilo kad bi otišla od staraca. Jasno mi je da mogu biti u krivu i da toliko situacija postoji i za ništa nije propisano pravilo, no eto... my 2 cents

Ako se sjetim još nečeg, dodam.
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:19   #85
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Vozati se sam do nekog grada, istrazivati nova mjesta. Ustati u 5 otici po kafu bez da nekoga probudis. Trositi svoj novac kako zelis. Raditi dva posla u isto vrijeme I uciti. Mali doprinos.
pa to i inace mozes radit mislim bio u vezi ili ne
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:22   #86
Posložit si životne prioritete u glavi. Riješit sam sa sobom da si na čisto sa svim svojim bivšim vezama i "nepreboljenim" ljubavima.

Što se tiče fizikalija ne slažem se s većinom Vas.
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:24   #87
Izivio sam se ko zivotinja.
Alkohol, droge, zene...kao da sutra ne postoji.

I onda se sve uspori i prodje osjecaj da ista propustas, znas da zivis punim plucima i mozes zivjeti do kraja zivota sam, ali i ne moras.
Pa kak ispadne.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:30   #88
@Flat, ukratko rečeno... Tako nekako samo sta nekad ljudi pretjeraju u tome i onda druga strana nije zadovoljna sa prosloscu. Ah, sto smo mi komplicirana rasa ))

Sent from my E560 using Tapatalk
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:46   #89
Mislim da trebas naci partnera sa kojim si slobodan probati sto zelis. Ajd, mozda se eventualno izziviti prije ako znas da to nece proci kasnije(po valuti nudim sto i trazim - ilitiga nisam spreman partneru "dopustiti" sto i sebi )

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:47   #90
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Zivjeti neko vrijeme sam. Vozati se sam do nekog grada, istrazivati nova mjesta. Ustati u 5 otici po kafu bez da nekoga probudis. Trositi svoj novac kako zelis. Raditi dva posla u isto vrijeme I uciti. Mali doprinos.
To sve teoretski mozes i u vezi.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:50   #91
Ključna stvar je ipak da porazgovara o ovoj temi sa Rokijem. Tek nakon tog razgovora se može upustiti u nekaj tako strašnoga kao kaj je krašenje!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:56   #92
Jedino bitno u životu je spoznati sebe. I živjeti život prema svojim potrebama.

Nažalost, 99% ljudi živi život koji im indirektno diktira okolina.

Npr. Evo i ovaj tvoj post je indirektno dikiran okolinom.
Zašto bi se pobogu morao "skrasiti"

Tu potrebu ti diktira okolina.
prasac-nelson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:08   #93
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ključna stvar je ipak da porazgovara o ovoj temi sa Rokijem. Tek nakon tog razgovora se može upustiti u nekaj tako strašnoga kao kaj je krašenje!
Jel ti mene malo?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:31   #94
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Da vas čujem?
Što osoba mora proći, ili što mora znati, da bi mogla reći da zna nešto o životu, o svojim željama, o svojim potrebama?
reinkarnaciju ... ne toliko tjelesnu koliko misaonu.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:56   #95
Quote:
prasac-nelson kaže: Pogledaj post
Jedino bitno u životu je spoznati sebe. I živjeti život prema svojim potrebama.

Nažalost, 99% ljudi živi život koji im indirektno diktira okolina.

Npr. Evo i ovaj tvoj post je indirektno dikiran okolinom.
Zašto bi se pobogu morao "skrasiti"

Tu potrebu ti diktira okolina.
Bas sam htjela napisati prvu recenicu. To je jedino bitno, sve ostalo mozes u paru.
Mozda post ne diktira okolina, vec potreba onoga tko ne otvorio temu.
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:25   #96
Iznajmi kamion i pregazi nekolicinu prolaznika. Skrasi se nakon što izađeš iz zatvora. Društvo koje upoznaš tamo i iskustvo koje stekneš će ti biti od velike pomoći u kasnijem bračnom životu.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:41   #97
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Iznajmi kamion i pregazi nekolicinu prolaznika. Skrasi se nakon što izađeš iz zatvora. Društvo koje upoznaš tamo i iskustvo koje stekneš će ti biti od velike pomoći u kasnijem bračnom životu.
Odlutao si u ekstremne primjere.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:13   #98
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Treba naučiti da biti sam nije nužno loš osjećaj. Sa trideset godina osvijestio sam ono što mi je ranije bilo floskula. Bolje sam, nego u lošoj vezi. Trenutno sam solo i cijelo vrijeme nakon veze zapravo nisam zabrinut oko toga.
Sad jos samo pusti brk, nabavi stap za hodanje i budi onaj cika sa kraja ulice koji sve zna.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:25   #99
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Iznajmi kamion i pregazi nekolicinu prolaznika. Skrasi se nakon što izađeš iz zatvora. Društvo koje upoznaš tamo i iskustvo koje stekneš će ti biti od velike pomoći u kasnijem bračnom životu.
kaj nebi bilo logičnije da u ovom slučaju ukrade kamion???
prasac-nelson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:53   #100
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Sad jos samo pusti brk, nabavi stap za hodanje i budi onaj cika sa kraja ulice koji sve zna.
To sam trebao znati sa 15 Btw, tek sam ga obrijao
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.