Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2017., 14:57   #801
Ako se dobije dijete sa nekom ženom a nismo ni u vezi ni braku ništa onda nema alimentacije?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:44   #802
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Ako se dobije dijete sa nekom ženom a nismo ni u vezi ni braku ništa onda nema alimentacije?
ako je ona u braku pise se da je otac bracni drug, ali ako muz sazna i rastanu se najebao si
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:03   #803
Prestanak plaćanja alimentacije

Ima li netko ovakvo iskustvo.Kćerka je prekinula studij nakon jedne godine i ispisala se s fakulteta.Moram li i dalje plaćati alimentaciju?
Hvala unaprijed na svakom odgovoru
schummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:52   #804
Quote:
schummy kaže: Pogledaj post
Ima li netko ovakvo iskustvo.Kćerka je prekinula studij nakon jedne godine i ispisala se s fakulteta.Moram li i dalje plaćati alimentaciju?
Hvala unaprijed na svakom odgovoru
Ukoliko se više ne školuje, a punoljetna je - ne.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:33   #805
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ukoliko se više ne školuje, a punoljetna je - ne.
Na socijalnoj službi,kažu mi da sam dužan još plaćati godinu dana nakon prekida studija,tj.dok se ne zaposli!!!Nemogu vjerovati,to je isto kao što se mora plaćati iza završene srednje škole još godinu dana ili početka zaposlenja.
schummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:44   #806
Quote:
schummy kaže: Pogledaj post
Na socijalnoj službi,kažu mi da sam dužan još plaćati godinu dana nakon prekida studija,tj.dok se ne zaposli!!!Nemogu vjerovati,to je isto kao što se mora plaćati iza završene srednje škole još godinu dana ili početka zaposlenja.
A zbog cega vise ne zelis pomagati svom djetetu?

Jesu tebi roditelji rekli sa 18 godina, aj ti sine sad fino van iz kuce, mi smo svoje obaveze ispunili, sad si punoljetan i brini sam o sebi, mi to po zakonu vise nismo duzni?
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 00:13   #807
Quote:
schummy kaže: Pogledaj post
Na socijalnoj službi,kažu mi da sam dužan još plaćati godinu dana nakon prekida studija,tj.dok se ne zaposli!!!Nemogu vjerovati,to je isto kao što se mora plaćati iza završene srednje škole još godinu dana ili početka zaposlenja.
A tako zakon kaže. Ukoliko se zaposli prije isteka tih godinu dana, ne trebaš više plaćati alimentaciju.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:17   #808
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
A zbog cega vise ne zelis pomagati svom djetetu?

Jesu tebi roditelji rekli sa 18 godina, aj ti sine sad fino van iz kuce, mi smo svoje obaveze ispunili, sad si punoljetan i brini sam o sebi, mi to po zakonu vise nismo duzni?


pizda

nadam se da je upisala promet ili nešto slično samo da ga guli
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 01:48   #809
Pozdrav!
Alimentaciju za ovaj mjesec nisam dobila. Inače sam redovan student i do ovoga mjeseca sam redovno primala alimentaciju (670kn) na žiro račun.
Centar za socijalni rad nam je rekao da oni nemaju veze s alimentacijom pošto sam punoljetna(iako sam s 19 godina njima nosila potvrdu o redovnom školovanju jer su mi slali dopis da im se trebam javiti (biološki otac ih je kontaktirao i rekao da se više ne školujem i da me se skine s njega)). Dobili smo savjet od njih da kontaktiramo mirovinsko i da provjerimo jel je primio mirovinu. Kontaktirali smo ih i rekli su da je primio, ali da dalje trebamo s finom rješavati. U FINI nam nisu htjeli ništa reći bez njegovog oiba. Šalterica je još samo rekla da jedino nisam mogla dobiti alimentaciju ako on nije dobio mirovinu (a dobio je). I poslala me kući jer nisam znala njegov OIB. I još me uvjeravala da je OIB postojao i prije 20 godina i da ga trebam imati u presudi za alimentaciju OIB sam kasnije jedva našla, i to iz maminog vjenčanog lista s e-građani.
U ponedjeljak ću doći s OIB-om. Ali mi se sve više čini da od toga neće biti ništa.

Može neki savjet što bi se trebalo dalje poduzeti? Nisam dobila nikakvu obavijest o prestanku primanja alimentacije niti o potegnutom postupku s kojim je više ne bih trebala primati...
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:42   #810
Question

ne znam sto se dogada, ali u zadnje vrijeme i banke stekaju, pa cak i kad znas da ti je sjela uplata njima u banci treba 2-3 dana da vide u kompjuteru uplatu place,penzije i sl. i nedaju pare dok ne pise broj tj. iznos u racunalu
mozda je isto do banke pa pricekaj jos koji dan,dva
isplate mirovina svaki mjesec mozes vidjeti ovdje www.mfin.hr/hr/izvrsenje-proracuna
vec pocetkom mjeseca napisu kad ide kome koja isplata...
znaci mozda je tek danas njemu vidljiv iznos na racunu, pa mozda tebi bas bude do ponedjeljka/utorka
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 01:04   #811
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
ne znam sto se dogada, ali u zadnje vrijeme i banke stekaju, pa cak i kad znas da ti je sjela uplata njima u banci treba 2-3 dana da vide u kompjuteru uplatu place,penzije i sl. i nedaju pare dok ne pise broj tj. iznos u racunalu
mozda je isto do banke pa pricekaj jos koji dan,dva
isplate mirovina svaki mjesec mozes vidjeti ovdje www.mfin.hr/hr/izvrsenje-proracuna
vec pocetkom mjeseca napisu kad ide kome koja isplata...
znaci mozda je tek danas njemu vidljiv iznos na racunu, pa mozda tebi bas bude do ponedjeljka/utorka
već je prošlo skoro 2 tjedna od kada sam trebala dobiti :/ i uvijek mi je dolazila točno na određen dan zadnjih 15 godina
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:59   #812
Evo da se javim, nije se još uspjelo ništa riješiti
U FINI peru ruke od ovoga. U Mirovinskom kažu da oni nemaju veze. Što dalje?
Kako je moguće da se nakon 15 godina ( od čega 8 godina u mirovini) trajnog naloga nešto tako dogodi? Biološki otac nema nikakvih ovrha da ne bi imao od kuda plaćati. Jedino mi pada na pamet da je našao nekoga tko bi mu mogao mene skinuti s računa. Zaista ne znam što bi drugo trebalo biti na stvari
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:40   #813
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
Evo da se javim, nije se još uspjelo ništa riješiti
U FINI peru ruke od ovoga. U Mirovinskom kažu da oni nemaju veze. Što dalje?
Kako je moguće da se nakon 15 godina ( od čega 8 godina u mirovini) trajnog naloga nešto tako dogodi? Biološki otac nema nikakvih ovrha da ne bi imao od kuda plaćati. Jedino mi pada na pamet da je našao nekoga tko bi mu mogao mene skinuti s računa. Zaista ne znam što bi drugo trebalo biti na stvari
A je li ti palo na pamet pitati oca u čemu je problem? Možda je čovjek otkazao trajni nalog, promijenio banku...
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:52   #814
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
Evo da se javim, nije se još uspjelo ništa riješiti
U FINI peru ruke od ovoga. U Mirovinskom kažu da oni nemaju veze. Što dalje?
Kako je moguće da se nakon 15 godina ( od čega 8 godina u mirovini) trajnog naloga nešto tako dogodi? Biološki otac nema nikakvih ovrha da ne bi imao od kuda plaćati. Jedino mi pada na pamet da je našao nekoga tko bi mu mogao mene skinuti s računa. Zaista ne znam što bi drugo trebalo biti na stvari
Pišeš jako zbunjujuće informacije, pa ti zato nitko ne može pomoći... kako ti ocu skidaju tvoju alimentaciju? Ovrhom ili ju on dobrovoljno plaća?
Spominješ trajni nalog na tekućem, što insinuira da dobrovoljno plaća, pa ne znam šta bi Fina imala s tim. S druge strane ako se alimentacija skida ovrhom ni tada Fina nema ništa (Fina je samo posrednik) i tada je problem nastao u računovodstvu firme u kojoj ti otac radi.
U slučaju ovrhe postoji i treća opcija, a ta je da on više tamo ne radi.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:54   #815
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pišeš jako zbunjujuće informacije, pa ti zato nitko ne može pomoći... kako ti ocu skidaju tvoju alimentaciju? Ovrhom ili ju on dobrovoljno plaća?
Spominješ trajni nalog na tekućem, što insinuira da dobrovoljno plaća, pa ne znam šta bi Fina imala s tim. S druge strane ako se alimentacija skida ovrhom ni tada Fina nema ništa (Fina je samo posrednik) i tada je problem nastao u računovodstvu firme u kojoj ti otac radi.
U slučaju ovrhe postoji i treća opcija, a ta je da on više tamo ne radi.
Ovrhom (ispričavam se što sam se krivo izrazila gore s trajnim nalogom, sada se prvi put susrećem s ovom problematikom).
U mirovini je već 8 godina i do sada se alimentacija normalno skidala s njegove mirovine
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:40   #816
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
Ovrhom (ispričavam se što sam se krivo izrazila gore s trajnim nalogom, sada se prvi put susrećem s ovom problematikom).
U mirovini je već 8 godina i do sada se alimentacija normalno skidala s njegove mirovine
Onda u područno mirovinsko, u pravnu službu i nek izvole provjeriti sa računovodstvom zašto ti nisi dobila svoj novac. Lažu da oni nemaju ništa s tim, jer oni su jedini "krivci". MO isplaćuje tvom ocu mirovinu i oni prema ovršnom nalogu pri nalogu za isplatu odvajaju i uplaćuju tvoju alimentaciju na jedan račun, a ocu na drugi. Fina je tu samo posrednik i oni veze s tim nemaju.
I ne daj se van dok ti ne daju konkretan odgovor.


edit: vidim da si zaključila da te netko "skinuo" s računa. Nemoguće. Alimentacija ima prednost pred svim drugim potraživanjima.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:10   #817
Ici u u ponedjeljak onda do Tvrtkove, hvala!
Sada je i meni jasno da je jedino u mirovinskom došlo do nekog zastoja...

Zadnje uređivanje pas-garo : 25.11.2017. at 16:41.
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:06   #818
Evo me s novostima. Bila sam maloprije u mirovinskom. Prvo sam na salter devet (tamo su me poslali) i salterica opet krene da on nema nikakvu obavezu za alimentaciju, a pogotovo da mirovinsko nema nista s time i da nemam tu sto traziti. Onda je krenula da jedino moram tuziti za alimentaciju, na sto sam joj rekla da je on vec ovrseni. Pa je opet imla monologe i ispalo je da ne trebam primati alimentaciju. Za kraj me odvela na portu i rekla da nema vremena za mene i neka vidim koliko ljudi ceka. I da nisam jedina u hrv koja ne prima alimentaciju

Srecom, draga teta na porti mi je dala broj za pravnu sluzbu. I u pravnoj sluzbi mi je potvrdila ovo sto ste mi i vi rekli, da jedino mirovinsko moze imati veze s ovime i nitko drugi, pogotovo jer je ovrsenik 10god u mirovini. Ispunile smo neki zahtjev (tj.trebam sutra donijeti kopiju rodnog lista, ali mislim da je to to), pa cemo vidjeti kako ce se ovo odvijati dalje... Najveci problem je sto trenutno u njihovom sustavu nema nikakvih podataka da on treba placati alimentaciju
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:27   #819
Istekao period alimentacije

Kako ukinuti trajni nalog na placu za plaćanje alimentacije? Dijete je u medjuvremenu odraslo, ima 27 godina, radi itd. U presudi ne piše do kad traje obaveza plaćanja, a u obračunu plaća kazu da oni nisu tu da tumače zakon nego rade po presudi. U kojoj stoji samo obaveza plaćanja, iznos itd.

Treba li pokretati sudski postupak ili ima jednostavniji način?
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 00:00   #820
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
Evo me s novostima. Bila sam maloprije u mirovinskom. Prvo sam na salter devet (tamo su me poslali) i salterica opet krene da on nema nikakvu obavezu za alimentaciju, a pogotovo da mirovinsko nema nista s time i da nemam tu sto traziti. Onda je krenula da jedino moram tuziti za alimentaciju, na sto sam joj rekla da je on vec ovrseni. Pa je opet imla monologe i ispalo je da ne trebam primati alimentaciju. Za kraj me odvela na portu i rekla da nema vremena za mene i neka vidim koliko ljudi ceka. I da nisam jedina u hrv koja ne prima alimentaciju

Srecom, draga teta na porti mi je dala broj za pravnu sluzbu. I u pravnoj sluzbi mi je potvrdila ovo sto ste mi i vi rekli, da jedino mirovinsko moze imati veze s ovime i nitko drugi, pogotovo jer je ovrsenik 10god u mirovini. Ispunile smo neki zahtjev (tj.trebam sutra donijeti kopiju rodnog lista, ali mislim da je to to), pa cemo vidjeti kako ce se ovo odvijati dalje... Najveci problem je sto trenutno u njihovom sustavu nema nikakvih podataka da on treba placati alimentaciju
Koja krava.. ali fakat nema boljeg naziva
To što mirovinsko to više nema u sustavu nije tvoj problem. Nek traže u arhivi, jer i oni su od suda morali zaprimiti svoj primjerak na temelju kojeg su do sada provodili ovrhu. Ukoliko su izgubili - nek izvole pod hitno tražiti od suda kopiju ovrhe prema OIB-u oca.
Uglavnom, pristojno objasni teti u pravnom da to što se događa nije tvoja greška, nego njihov propust i da ti nemaš namjeru plaćati za to, a već plaćaš jer nisi primila svoju alimentaciju i da očekuješ da ti tu zaostalu, uz redovitu, isplate u 12. mjesecu na temelju čega god znaju.

A moja sitna duša bi ti savjetovala da saznaš kako se zove ta koja te danas tako otpremila i prijaviš. Ako ništa drugo ne bude, bar će joj lijepo stajati u njenom očevidniku.

Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
Kako ukinuti trajni nalog na placu za plaćanje alimentacije? Dijete je u medjuvremenu odraslo, ima 27 godina, radi itd. U presudi ne piše do kad traje obaveza plaćanja, a u obračunu plaća kazu da oni nisu tu da tumače zakon nego rade po presudi. U kojoj stoji samo obaveza plaćanja, iznos itd.

Treba li pokretati sudski postupak ili ima jednostavniji način?
Trajni nalog? Ili ovrhu?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.