Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 18:56   #961
Meni su rekli da mogu doruckovati sto god hocu na dan pregleda.
sejb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 22:04   #962
krivo su ti rekli
dan prije se moras totalno ispraznit dok ti voda ne pocne ic van na "auspuh"
i onda na prazno doc tamo
a i da uzmes bilo sta u sebe na isto jutro tekucina/hrana, od laksativa ce ti opet ici van
pa biraj se zelis ispraznit u gace ili njima na lezaljci


sama kolonoskopija (potpuna) je neugodna, i ovisi kakvi su ljudi koji ti to rade
moje iskustvo je lose jer sam isao u viroviticu
a tamo su barbari, toliko amaterski izmuce ljude da im se onesvjeste na stolu ... uzas
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 09:25   #963
Zna li netko može li se kolonoskopija obaviti za vrijeme mjesečnice?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 09:41   #964
kismo, moze.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:33   #965
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
kismo, moze.
Hvala!
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:56   #966
bok svima.

jučer sam obavila prvu kolonoskopiju. pregled je prekinut nakon 2 minute radi bolova. nisam imala nikakvu anesteziju. ono što me najviše muči je da me i danas boli u desnom djelu trbuha. nakon 'pregleda' me toliko bolilo u čitavom trbuhu da nisam mogla ni sjest ni ustat. nakon izbacivanja zraka je prestalo, ali je ostala ta neka probadajuća bol u desnom dijelu trbuha..nije jako ali svejedno nisam sigurna dal bi tako trbalo bit?
nanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:40   #967
Hoce bol biti prisutna neko vrijeme. Bude proslo.
Osim ako vidis krv u stolici onda se odmah javi doktoru.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 19:55   #968
idem sutra ujutro..uh boli me glava i hladno mi je. I frka me je ...
sejb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 00:09   #969
proce i to...
samo nemoj panicariti, diši i namještaj se kak ti kazu
ak imas bolove reci im, inace padas u nesvjest, a onda je tek najeb
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:20   #970
Evo ja bila, hvala Bogu sve je ok. Na par mjesta je bilo bolno ali stisneš zube...trajalo je oko pola sata, doktor je išao polako i okretao me jer su mi crijeva zapetljana kako on kaže. Nakon toga sam išla na gastroskopiju i to mi je stvarno fuj pregled, jedino što kratko traje ali je bljak bljak bljak.
sejb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 16:46   #971
Quote:
sejb kaže: Pogledaj post
Evo ja bila, hvala Bogu sve je ok. Na par mjesta je bilo bolno ali stisneš zube...trajalo je oko pola sata, doktor je išao polako i okretao me jer su mi crijeva zapetljana kako on kaže. Nakon toga sam išla na gastroskopiju i to mi je stvarno fuj pregled, jedino što kratko traje ali je bljak bljak bljak.
Super. Ja idem u cetvrtak i umirem od straha od nalaza.
Gdje si bila na kolonoskopiji?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 23:33   #972
bila sam u Zadru, privatno kod dr Kujundžića. I ja sam umirala od straha, čitala po internetu i oplakala sama sebe. Znam točno kako ti je. Ako ti bude dobar dr i sestra lakše će proći iako na trenutke nije baš ugodno. Ali mene nije stravično bolilo za neizdržat.Aj sretno!
sejb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 10:37   #973
Bok svima!
Evo i ja obavih jucer kolonoskopiju. Nije bilo bas ugodno, ali najveći problem je u mojem dugačkom, ispresavijanom crijevu ( pita me dr da li su mi Kostelići kaj u rodu). Osim tog dolihokolona ( dugačkog crijeva) i hemeroida I/II stupnja odstranili su mi 3 mala polipa i poslali na analizu. Jedan je velik 3-4 mm, druga dva inflamatorna 2-3 mm. Dr veli da su jako mali da ne trebam brinuti. Piše Polypus parvus colonis - Ectomia, ako tko zna kaj to znači.
Ima li netko kao i ja dugačko debelo crijevo, dolihokolon i ima li kakvih problema.Zam da on može dovoditi do opstipacije i smetnji pasaže ali ja tih problema bas nisam imala.
Moj razlog za kolonoskopiju su tromjesečni bolovi malo ispod desnog rebra, malo u sredini.. , terapija za gastritis nije bas pokazala poboljšanje.

Još jedno pitanje, da li ste dan nakon kolonoskopije osjećali kakve bolove u trbuhu. Meni je u trbuhu onako neka nelagoda i boluckanje i pikanje s desne strane.

Lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 10:42   #974
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok svima! Piše Polypus parvus colonis - Ectomia, ako tko zna kaj to znači.
Jos nista, pricekaj nalaze PHD-a. Onda ces vidjeti.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 19:59   #975
[QUOTE=kismo;52284088]Bok svima!
Evo i ja obavih jucer kolonoskopiju. Nije bilo bas ugodno, ali najveći problem je u mojem dugačkom, ispresavijanom crijevu ( pita me dr da li su mi Kostelići kaj u rodu). Osim tog dolihokolona ( dugačkog crijeva) i hemeroida I/II stupnja odstranili su mi 3 mala polipa i poslali na analizu. Jedan je velik 3-4 mm, druga dva inflamatorna 2-3 mm. Dr veli da su jako mali da ne trebam brinuti. Piše Polypus parvus colonis - Ectomia, ako tko zna kaj to znači.
Ima li netko kao i ja dugačko debelo crijevo, dolihokolon i ima li kakvih problema.Zam da on može dovoditi do opstipacije i smetnji pasaže ali ja tih problema bas nisam imala.
Moj razlog za kolonoskopiju su tromjesečni bolovi malo ispod desnog rebra, malo u sredini.. , terapija za gastritis nije bas pokazala poboljšanje.

Još jedno pitanje, da li ste dan nakon kolonoskopije osjećali kakve bolove u trbuhu. Meni je u trbuhu onako neka nelagoda i boluckanje i pikanje s desne strane.

Ima li netko znanja o dolihokolonu i trebam li se brinuti o nalazu polipa?
I jop jedno pitanje, da li se pri kolonoskopiji i RTG pasaži crijeva mogu vidjeti priraslice od carskog reza?
lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 22:50   #976
[QUOTE=kismo;52302275]
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
I jop jedno pitanje, da li se pri kolonoskopiji i RTG pasaži crijeva mogu vidjeti priraslice od carskog reza?
lp
Ne.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 23:52   #977
Pozdrav svima! Citala sam dosta vasih komentara i ohrabrili ste me za odlazak na kolonoskopiju, ali i dalje bih isla privatno i pod sedativima! Pa me zanimaju vasa iskustva u Puli, u kojoj klinici je najbolje sto se tice cijena i doktora?? i sta je s nasom Opcom bolnicom, kakva su vam iskustva??
sammy9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 12:53   #978
snimanje crijeva

Trebao bih uskoro snimati crijeva jer nisu nešto dobro vidjeli na UZV..ako netko ima iskustva sa snimanjem crijeva o kakvom snimanju je riječ, dali je nešto komplicirano i općenito o tome..hvala
vikend ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 13:32   #979
Snimanje? To bi onda bila pasaža. Kolonoskopija je pregled "uživo“, a snimanje se radi kontrastom i klasičnim rentgenom. Uglavnom to tada često ide zajedno. Prvi dan kolono, drugi pasaža ali ona nije vezana uz ovu temu.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 13:55   #980
šta se vidi pasažom a da se nije vidjelo kolonoskopijom?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.