Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2011., 08:34   #21
Quote:
studioworks1 kaže: Pogledaj post
veliki pozdrav svima...htio bih postaviti par pitanja unatoc mom silnom citanju i neshvacanju i ne nalazenju potrebnih odgovora na forumu moram pitati....naime..sa curom sam vec 3 pune godine..cura ima 2 maloljetne djece i zivi sa svojim roditeljima..jos se nije rastala od bivseg muza,vec 4 godine ne zive zajedno i vec 4 god taj njen krkan ne placa za djecu nista,bas nista niti ih vidja niti pita za njih,,prije par dana je ona odlucila se razvesti i bila je u udruzi za zene i to sve..rastava ce biti sporazumna..taj njen muz je nezaposlen i nema nista,moja cura mu je ostavila sve sto su imali u braku (njene stvari-kuhinja kreveti,slike i ostalo)i preselila se kod svojih roditelja.Naime ja ona i njena djeca bi isli zivjeti zajedno..ona je nezaposlena,ja nisam bitan u toj prici iako sam zaposlen..zanima me kakva bi ona prava trebala imati i sto treba napraviti da izvuce maximalnu pomoc od drzave..prima 600kn djecjeg za dvije curice i to je sve..dali ona moze traziti socijalnu pomoc ili bilo kakvu pomoc od drzave,nekakav stan ili pomaganje u placanju stana,jer ni ona nema nikakve nekretnine ni sl na sebe prepisano a nikad i nije bila zaposlena..starija kcer ima 9g a mladja ima 6 jos na godinu ce u skolu...sto nam je ciniti da nam bude bolje i da mozemo zivjeti zajedno,hvala vam puno unaprijed!pozdrav
dodatak, ako tvoja plaća prenosi iznos eventualnog iznosa pomoći nebi imala pravo na tu istu pomoć iz razloga što živize skupa. Nema veze što niste u braku, za to postoji stavka u zakonu zove se izvanbračni partner. p.s. ako išta izvuce nece izvuci od države nego od poreznih obveznika
dalibor4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 18:22   #22
Quote:
dalibor4 kaže: Pogledaj post
dodatak, ako tvoja plaća prenosi iznos eventualnog iznosa pomoći nebi imala pravo na tu istu pomoć iz razloga što živize skupa. Nema veze što niste u braku, za to postoji stavka u zakonu zove se izvanbračni partner. p.s. ako išta izvuce nece izvuci od države nego od poreznih obveznika
iskreno ja primam minimalac nekih 2400 od kojeg mi skida ovrha trecinu,tu je stvara problem..neznam dali trebamo rjesiti to da smo izvanbracni partneri ili bi bilo bolje da se ja ne spominjem nigdje??a ona ce se odselit od roditelja i idemo u stan svi zajedno...
studioworks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 13:00   #23
situacija je slijedeca...imam ugovor na svega 3 mjeseca koji mi radi trudnoce nece produziti, buduci muz ne radi.
nemam pravo na naknadu do poroda...i zanima me kako cemo prezivjeti? Nemamo apsolutno nikakvu imovinu.
imamo li prvo na socijalnu pomoc
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 18:54   #24
Quote:
studioworks1 kaže: Pogledaj post
iskreno ja primam minimalac nekih 2400 od kojeg mi skida ovrha trecinu,tu je stvara problem..neznam dali trebamo rjesiti to da smo izvanbracni partneri ili bi bilo bolje da se ja ne spominjem nigdje??a ona ce se odselit od roditelja i idemo u stan svi zajedno...
najbolje da te ne spominje, iznos tvoje plaće je isključuje iz prava na socijalu, nevažno dali je pod ovrhom ili ne..
dalibor4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 19:02   #25
Quote:
mucasta666 kaže: Pogledaj post
situacija je slijedeca...imam ugovor na svega 3 mjeseca koji mi radi trudnoce nece produziti, buduci muz ne radi.
nemam pravo na naknadu do poroda...i zanima me kako cemo prezivjeti? Nemamo apsolutno nikakvu imovinu.
imamo li prvo na socijalnu pomoc
Za početak kada ti ugovor ističe i koliko imaš staža, tj. dali imaš pravo sa zavoda na neki novac?
dalibor4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 11:30   #26
godinu i pol trazila posao, nemam pravo na naknadu s burze, ugovor istice za mjesec dana
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 20:37   #27
Quote:
mucasta666 kaže: Pogledaj post
godinu i pol trazila posao, nemam pravo na naknadu s burze, ugovor istice za mjesec dana
šest mjeseci od prestanka radnog odnosa ne možeš tražit soc.pomoć, provjeri još, to se izmijenilo po novom zakonu
dalibor4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 11:02   #28
ok al to je jedna isplacena placa do sada, a muz ne radi, jel moze on traziti?
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 21:31   #29
Ne može, biti ćete odbijeni zato što živite u zajednici a ti imaš prihod. Da bi ostvarila pravo na socijalu moraš biti 6 mj. neprekidno na biro za zapošljavanje. Jbg. takav zakon, premda ima još puno stavki koje treba ispuniti.
dalibor4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 11:31   #30
imam i vise od 6 mjeseci neprekinutog staza na burzi. Kakav prihod bi imali? Manje od 900 kn po glavi mjesecno.
A kada se beba rodi jos manje. Dakle kod nas na soc.pomoc imaju pravo samo beskucnici kaj se hrane golubovima??
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 18:17   #31
Isplata socijalne pomoći

Molim vas ako mi netko može dati informaciju kojeg datuma su isplate socijalne pomoći za mjesec prosinac 2011. Danas je 20. i isplate još nije bilo, da li to ovisi od županije do županije i da li je uopće počela isplata. Unaprijed se zahvaljujem
blue_angel20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 18:38   #32
20. šalju, sada kada stigne u mjesto i kada poštar donese...Znači od 20. do 25. bi trebalo stići. Mislim da je u cijeloj HR isto.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 19:03   #33
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
20. šalju, sada kada stigne u mjesto i kada poštar donese...Znači od 20. do 25. bi trebalo stići. Mislim da je u cijeloj HR isto.
A što je s onima koji primaju pomoćna zaštićene račune preko FINE, dal je isto ili kasnije?
blue_angel20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 15:00   #34
Prava na socijalnu pomoć

lijep pozdrav svima! da ukratko napisem sto me zanima! dakle, moja supruga i ja smo oboje studenti, zivimo u unajmljenom stanu, boraviste i prebivaliste nam je u zagrebu! ono sto nas zanima je imamo li bilo kakvu mogucnost za ostvariti bilo kakvu pomoc od grada ili koga drugoga?! eto ako ima netko kome je poznata ova problematika volio bih da podijeli koju riječ s nama!

unaprijed hvala i lijep pozdrav svima!
loos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 11:58   #35
Smile prava u Zagrebu

[QUOTE=loos;37559588]lijep pozdrav svima! da ukratko napisem sto me zanima! dakle, moja supruga i ja smo oboje studenti, zivimo u unajmljenom stanu, boraviste i prebivaliste nam je u zagrebu! ono sto nas zanima je imamo li bilo kakvu mogucnost za ostvariti bilo kakvu pomoc od grada ili koga drugoga?! eto ako ima netko kome je poznata ova problematika volio bih da podijeli koju riječ s nama!

unaprijed hvala i lijep pozdrav svima![/QU]

Imate pravo na podmirenje troskova stanarine ili rezija, ovisno o dogovoru. Za potrebnu dokumentaciju obratite se u ured za branitelje i socijalnu skrb na novoj cesti br 1. Ako imate pravo na jos nesto tamo ce vas uputiti u sve.
Tira Blond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:18   #36
Quote:
loos kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav svima! da ukratko napisem sto me zanima! dakle, moja supruga i ja smo oboje studenti, zivimo u unajmljenom stanu, boraviste i prebivaliste nam je u zagrebu! ono sto nas zanima je imamo li bilo kakvu mogucnost za ostvariti bilo kakvu pomoc od grada ili koga drugoga?! eto ako ima netko kome je poznata ova problematika volio bih da podijeli koju riječ s nama!

unaprijed hvala i lijep pozdrav svima!
Javite se u Centar za socijalnu skrb prema mjestu prebivališta i tamo će se utvrditi da li ispunjavate uvjete za određene vrste pomoći.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 22:13   #37
Pozdrav svima, nisam baš u zavidnoj situaciji, i ovo što se dešava ne mogu da vjerujem. Situacija je slijedeća: Već par mjeseci primam socijalnu pomoć u visini 1200 kn, jer suprug i ja ne možemo naći posao, a imamo i malo dijete. Snalazili smo se kako smo znali dok nije došao i taj dan da smo morali tražiti pomoć. Prije dva mjeseca je on otišao u zatvor i ja sam ga morala odjaviti te vaditi nove papire za dobivanje pomoći. Prije par dana mi je došla obavijest da se moram javiti na socijalno i tamo me dočekala obavijest da nemam prava za dobivanje pomoći jer imam 1500 eura na deviznom računu i to se vodi kao moje primanje. Radi se ustvari o kreditnom depozitu koji stoji tamo već par godina do isteka kredita 2013. U dugu sam još 2000 eura, s kašnjenjem od 700. Kako sam onda uopće dobila pomoć, jer su bili obavješteni o tom kreditu. Broji li se taj depozit kao moje primanje? Hoću li sada morati i vratiti novac koji sam dobila? Ne znam... sve se bojim da ću se pridružiti suprugu u zatvoru.
lightbeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:51   #38
Neznam dali sam na pravom mjestu, nadam se da jesam, jer ako administrator premjesti moj post vjerovatno ga vise necu moci ni naci. da neduzim puno i nezamaram vas glupostima zeli samo znati gdje se mogu obratiti za pomoc? Imam 29 godina i vec 9mj sam zbog bolesti nesposoban za rad, nemam zdravstveno niti sam prijavljen na biro rada. Za 2 dana cu biti beskucnik i jednostavno cu se sa jednom torbom koju mogu nositi uputiti neznam tocno gdje. Nemam nikoga, izgubio sam zadnju osobu u svome zivotu kod koje sam zivio, nepoznam nikoga tko mi moze pomoci a ako budem zivio vani vjerovatno necu dugo izdrzati, nemam vise ni novaca da se lijecim tako da ce mi se i bolest pogorsati.

Molim vas ako znate na podrucju zagreba gdje mogu potraziti smjestaj ili gdje mogu prespavati, kod koga otici da mi pomogne?

neznam ni gdje cu ni sta da radim i sto vise razmisljam to mi se smrt najvise cini logicnim izborom jer ionako ce me ubiti ili hladnoca ili nesto drugo.

Molim vas pomozite mi.
vjekorvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 20:54   #39
Quote:
vjekorvk kaže: Pogledaj post
Neznam dali sam na pravom mjestu, nadam se da jesam, jer ako administrator premjesti moj post vjerovatno ga vise necu moci ni naci. da neduzim puno i nezamaram vas glupostima zeli samo znati gdje se mogu obratiti za pomoc? Imam 29 godina i vec 9mj sam zbog bolesti nesposoban za rad, nemam zdravstveno niti sam prijavljen na biro rada. Za 2 dana cu biti beskucnik i jednostavno cu se sa jednom torbom koju mogu nositi uputiti neznam tocno gdje. Nemam nikoga, izgubio sam zadnju osobu u svome zivotu kod koje sam zivio, nepoznam nikoga tko mi moze pomoci a ako budem zivio vani vjerovatno necu dugo izdrzati, nemam vise ni novaca da se lijecim tako da ce mi se i bolest pogorsati.

Molim vas ako znate na podrucju zagreba gdje mogu potraziti smjestaj ili gdje mogu prespavati, kod koga otici da mi pomogne?

neznam ni gdje cu ni sta da radim i sto vise razmisljam to mi se smrt najvise cini logicnim izborom jer ionako ce me ubiti ili hladnoca ili nesto drugo.

Molim vas pomozite mi.

stvarno ne znam zasto ti nitko strucniji ne zeli odgovoriti i uputiti te na adekvatno mjesto.

javi se u centar za socijalnu skrb zajedno sa svojom torbom
trazi da ti se da "uputnica" za koristenje prenocisca za beskucnike i obrok u puckoj kuhinji.
probaj i u caritasu i oni imaju svoj centar za beskucnike.
crveni kriz ako nije preko centra mislim da se nesto placa.
u tim centrima mozes se okupati. oprati robu i sl.
raspitaj se u centru za socijanu skrb.

glavu gore nije to nista strasno.
nikada se ne zna sta te u zivotu ceka mozda se i vidimo tamo.
poz.
filter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:39   #40
Molim Vas za savjet ! Ja i suprug smo nezaposleni i nemamo nikakva primanja . Imamo dijete od četiri godine. ja se ne uspijevam zaposliti jer sam po zanimanju konobarica i kad kažem da sam udata i imam dijete ništa od posla a za ostale poslove sam ili nekvalificirana ili prekvalificirana . supru ima 46 godina i nema završenu školu a ni neko preveliko radno iskustvo . Posjedujemo auto, stan i nekoliko poljoprivrednih zemljišta ( koja niti su obradiva niti se mogu prodati ) . Već smo u ogromnim dugovima i nemam pojma šta da radim . Zanima me dali imamo pravo na bilo kakvu pomoć ?
Hvala !
margiana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.