Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 12:47   #61
Quote:
RuskaSnaga kaže: Pogledaj post
Tebi je to ogavno, a nekoj osobi je to možda baš super. Odakle vama pravo da kažete kako takvi ljudi ne osjećaju ljubavi i kako nema ljubavi između njih?

Možda je super toj osobi koja to čini a kako je osobi koja poprskana? Mislim daj o je totalno ponižavajuće.... fuj
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:48   #62
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo imaju svoje prirodno mjesto...
Nemaju, mjesto je tamo gdje ljudi odluče, višim silama i entitetima sa svojim kvazi zabranama u krevetu nema mjesta.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:49   #63
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
O rly.

Pa sigurno je i vidljivo da ti o katoličkim doktrinama do tjela nemaš pojma o pojmu.

Več recimo samo time da smo stvorenu u obliku tjela za katolika je dobro, jer je do Božje djelo...dakle katolici nisu manihejci i slično..

Da imaš več imalo pameti i pogleda u realni svijet, vidjela bi, da katolici tjelo pokapaju sa smislom i obredom, dakle ne bacaju ga u smeče...i vjeruju i u uskrsnuče tjela, dakle tjelo nije fuj kako potpuna neznalica tvrdiš...

Zadnje uređivanje dorizian : 29.11.2010. at 12:50. Reason: pop
dorizian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:49   #64
Quote:
RuskaSnaga kaže: Pogledaj post
Tebi je to ogavno, a nekoj osobi je to možda baš super. Odakle vama pravo da kažete kako takvi ljudi ne osjećaju ljubavi i kako nema ljubavi između njih?
ovdje savršeno objašneno,ali mogu daleko dublje i uvjerljivije



https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=54
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:50   #65
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Možda je super toj osobi koja to čini a kako je osobi koja poprskana? Mislim daj o je totalno ponižavajuće.... fuj
Ti jednostavno ne shvaćaš neke stvari. Neki parovi uživaju u takvim stvarima. Kužiš? Ako žena to ne voli, onda naravno da neće biti ništa od toga. Ali ako ona voli takve "seksualne igre" i ako voli svog partnera onda ne vidim što tu ima ponižavajuće.
RuskaSnaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:51   #66
Quote:
dorizian kaže: Pogledaj post
Pa sigurno je i vidljivo da ti o katoličkim doktrinama do tjela nemaš pojma o pojmu.

Več recimo samo time da smo stvorenu u obliku tjela za katolika je dobro, jer je do Božje djelo...dakle katolici nisu manihejci i slično..

Da imaš več imalo pameti i pogleda u realni svijet, vidjela bi, da katolici tjelo pokapaju sa smislom i obredom, dakle ne bacaju ga u smeče...i vjeruju i u uskrsnuče tjela, dakle tjelo nije fuj kako potpuna neznalica tvrdiš...
Valjda se sad osjećaš bolje kad katolički nabacaš na drugog svoje gluposti i uvrede.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:52   #67
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Katolička crkva jako dobro poznaje Jogu, da je ne poznaje prihvatila bi je kao nešto korisno alo s obzirom da jako dobro poznajemo Jogu, znamo da vježabajući jogu kršimo 1. Božju zapovijed
A kaj yoga predstavlja nekog drugog boga možda? U čem je stvar?
Ja se osjećm fenomenalno nakon svakog puta kad vježbam yogu-istegnuto, smireno, odmorno, puna energije za daljnje aktivnosti...Po čemu bi to bilo zlo?

A ovo što se tiče "čuvanja dostojanstva" žene-ne hvala, Crkva se i dobro pobrinula da nam čuva dostojanstvo zadnjih 2000 godina i to degradirajući nas na niže razumna bića...Jedino su postigli to da se žena percipira kao seksualni objekt i da joj se odriče pravo uživanja-kao ne možeš uživati bez ljubavi---ma moš si mislit...a muškarci mogu ševit sve u 16 bez ljubavi, njima se kao ne računa...

Nek se Crkva ne skriva iza maske dušebrižništva za žene jer znamo što Crkva zapravo želi-da se svkaa žena vrati svojoj "temeljnoj prirodnoj" funkciji-da postane stroj za rađanje i štancanje djece-novih uzornih i "nepokolebljivih" malih kršćana (da ne velim katolika)
jajanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:52   #68
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
ovdje savršeno objašneno,ali mogu daleko dublje i uvjerljivije



https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=54
Nije tu ništa objašnjeno. Ti samo tvrdiš da je tebi to ogavno. I ok, ja to poštujem. Ljudi imaju svakakve ukuse. Ja samo kažem da nemate pravo govoriti drugim ljudima što će raditi u krevetu.
RuskaSnaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:52   #69
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Nemaju, mjesto je tamo gdje ljudi odluče, višim silama i entitetima sa svojim kvazi zabranama u krevetu nema mjesta.
nema zabrana u vlini,

ali vrlina može prosuđivati što je ogavno i primjereno niskim ljudima,dok niski i primitivni ljudi ne mogu vlinskim ljudima ništa dokazivati


https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=54
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:54   #70
Quote:
RuskaSnaga kaže: Pogledaj post
Ja samo kažem da nemate pravo govoriti drugim ljudima što će raditi u krevetu.
I ja isto kažem da nemam pravo ljudima određivati što će raditi u krevetu jer ljudi će raditi ono što je u skladu sa njihovom sviješću.

A u skladu sa time neke će seks odvesti ka Bogu a neke ka vragu. Neki će umnožiti vrlinu i ljubav a neki će se okaljati i zatupjeti te će im se umnožavati seksualne nastranosti.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:56   #71
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
nema zabrana u vlini,

ali vrlina može prosuđivati što je ogavno i primjereno niskim ljudima,dok niski i primitivni ljudi ne mogu vlinskim ljudima ništa dokazivati


https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=54
Linkanje na vlastiti konfuzan post ne dokazuje ništa, a nazivanje onih što ne misle kao ti primitivcima je i samo primitivno.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:56   #72
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Nemaju, mjesto je tamo gdje ljudi odluče, višim silama i entitetima sa svojim kvazi zabranama u krevetu nema mjesta.
Da ljudi čine što hoće već bi odavno propali, s obzirom da ćemo uskoro svi propasti zbog svega što se sprema u slijedeće vrijeme (ratovi) ti je plod toga jer su su ljudi uzeli preveliku slobodu da rade što hoće..... Tako je i u sexulanom životu uzmeš li preveliku slobodu ne razmišljajući o posljedicama brzo će propasti veza..... E sad će netko reći pa kako može ejakuliranje po djelovima tijela moje voljene osobe imati posljedice i ja ću reći da imat će posljedice ali ne tjelesne već duhovne.... osoba će zaboraviti što znaći poštovati svoje tijelo i razvijet će jednu nezdravo ponašanje prema tijelima.. i svom i tuđem....
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:59   #73
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Možda je super toj osobi koja to čini a kako je osobi koja poprskana? Mislim daj o je totalno ponižavajuće.... fuj
ovo je na razini petog osnovne
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:59   #74
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Valjda se sad osjećaš bolje kad katolički nabacaš na drugog svoje gluposti i uvrede.
Ne, a zašto bi bila uvreda, kad nekoj očitoj neznalici pokažeš, da nema pojma o pojmu...??
dorizian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:01   #75
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Tipičan primjer svećenika koji ne zna o čemu priča.
Brine onaj dio 'duhovno brine za studente', posebno osoba koja je toliko puna unutarnjih konflikata i neznanja.
Ti dakle tu osobu poznaješ pa možeš reći da je puna unutarnjih konflikata i neznanja? Imaš kakve argumente da to potkrijepiš?
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:01   #76
Quote:
dorizian kaže: Pogledaj post
Ne, a zašto bi bila uvreda, kad nekoj očitoj neznalici pokažeš, da nema pojma o pojmu...??
Pa ja bih rekla da pojma o pojmu nema onaj tko u jednom postu tijelo popljuje, a zatim krene objašnjavati kako katolicizam ipak voli tijelo, a znamo da kc sav svoj rad posvećuja grijesima tijela kojeg se panično boji.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:02   #77
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Dio o jogi je produkt katoličkog straha od svega stranog, on u biti ni ne zna što je to.
A jeli? Misliš dakle, da su svi tupi i neinformirani?

Pogledaj si ovaj članak o jogi:

http://www.svjedocanstva.com/opasnos.../11-11-10.html
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:04   #78
Ma ja ...što i zašto brak i vjernost i poštovanje jednog do drugog, familija, djeca, ljubav....to su sve gluposti koje je stolječima turila RKC i slični, da bi nas ograničili...treba se slobodno karati , ko koga stigne i kako i kako se kome sviđa...
dorizian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:04   #79
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
ovo je na razini petog osnovne
Peti razred sam odavno završio ali to nas nisu učili to sam jednostavno logički zaljučio


Osim toga zašto su se danas brakovi toliko poljuljali i što su brakovi pali u jednu krizu, baš zbog te slobode u sexulnom životu....
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:05   #80
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Da ljudi čine što hoće već bi odavno propali, s obzirom da ćemo uskoro svi propasti zbog svega što se sprema u slijedeće vrijeme (ratovi) ti je plod toga jer su su ljudi uzeli preveliku slobodu da rade što hoće..... Tako je i u sexulanom životu uzmeš li preveliku slobodu ne razmišljajući o posljedicama brzo će propasti veza..... E sad će netko reći pa kako može ejakuliranje po djelovima tijela moje voljene osobe imati posljedice i ja ću reći da imat će posljedice ali ne tjelesne već duhovne.... osoba će zaboraviti što znaći poštovati svoje tijelo i razvijet će jednu nezdravo ponašanje prema tijelima.. i svom i tuđem....
Ti majstor psihologije. Samo slušaj fratre i njihove teorije o seksu. Oni sigurno znaju o čemu se radi.
RuskaSnaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.