Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 17:42   #41
Je, može biti znak prosvjeda. al te situacije su poprilično rijetke, npr da klub zatsupnika stranke yyy napusti sabor zbog neslaganja.
većinom ih nema na sjednicama zbog vlastitog komoda i ostalih poslova.
a ja ne znam nijednu drugu tvrtku u kojoj možeš faliti na poslu, biti nekativan, spavati na poslu ili slati sms a sve bez posljedica.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 18:08   #42
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Je, može biti znak prosvjeda. al te situacije su poprilično rijetke, npr da klub zatsupnika stranke yyy napusti sabor zbog neslaganja.
većinom ih nema na sjednicama zbog vlastitog komoda i ostalih poslova.
a ja ne znam nijednu drugu tvrtku u kojoj možeš faliti na poslu, biti nekativan, spavati na poslu ili slati sms a sve bez posljedica.
Zato parlament nije tvrtka.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 02:26   #43
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Zato parlament nije tvrtka.
Možda nije,ali treba svoju plaću zaraditi.I da,imaju previsoka primanja s obzirom u kakvom se stanju nalazi država,pogotovo što su to jelte "narodni" zastupnici.Pa nek osjete kako diše i stenje njihov narod.
Tko ih kontolira ,nitko,sami sebe.Donose nakaradne zakone,nikom ništa,nema odgovornih.Pljačaka se navelikom,nikom ništa.I tako već 22 godine.DVADESET DVIJE GODINE.Razjebali narod,državu,sve komplet.Da su plaćeni po učinku ne bi imali za čašu hladne vode.
Par pojedinaca iz moje županije za koje znam da su bili saboru: Čuljak,Mlinarić,Kelić,Hefer u zadnjem sazivu sabora.Što su napravili za svoju županiju,Slavoniju i naposljetku Hrvatsku,jedno veliko ništa.
Pitam se dali bi Todorić ili Tedeski držali kod sebe u firmama ove nabrojane,četiri godine,uz tolike plaće i beneficije,a rezultata nikakvih ? Brzo bi letili.
Šteta mladosti koja je ginula da bi ovi trutovi mogli prodavati maglu i svima se nama smijati u lice.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:11   #44
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Imao je nešto i prije dolaska na tu plaću ušteđeno...

Ima mu i cura/žena lijepu plaću...

A on pola toga ima plaćeno,on ne plaća sma benzin,cestarinu,stanarinu i ne znam što ne kao recimo "obični" ljudi...

Tu je caka...

Kada pogledaš koje je sve beneficije imao i koristio,sve je jasno...
Slažem se ali je to onda "ušteđevina" od privilegija a ne od osobnog dohotka i "štedljivosti"
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:20   #45
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Slažem se ali je to onda "ušteđevina" od privilegija a ne od osobnog dohotka i "štedljivosti"
a očito da si nije ništa kupovao. neke ljude svrbi lova pa bez obzira na privilegije moraju imati najnoviji LCD dobar auto skupe krpice. lijepo je štedjeti ali je lijepo i trošiti. mogao si je kupiti nakita za tu lovu i reć sirotinja sam život je skup
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 12:32   #46
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Slažem se ali je to onda "ušteđevina" od privilegija a ne od osobnog dohotka i "štedljivosti"
Da...ali nebih rekao od,nego zbog privilegija...

To sam odmah na temi napisao...

Je rima pravo na dnevnice,naknadu za odvojeni život,stanarinu i slične "fore"...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:36   #47
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ljudi kod nas su u stvari komunisti oplahnuti nacionalizmom. ništa se nije promijenilo. svi prizivaju uranilovku i to za sve, osim za sebe.

jel bi bilo ovoliko pitanja da je rekao da ima 10 000kn i da nema pojma na što je sve otišlo?ili u stvari uopće ne mora opravdavati na što je sve otišlo ukoliko nije kupio kuću ili auto.
Nit ti znaš šta je socijalizam niti šta je kapitalizam a da o "komunizmu " koji nikad nigdje nije niti postojao osim u knjiškim utopijama da ne govorimo ali glavno da budeš svakom loncu poklopac uvik u obrani vladajuće garniture, bilo rič o osobama, EU ili nećem trećem. Ja san za da imaju triput veće plaće ako bi od tog bilo koristi. I nikako ne mislim da može biti plaća babinjaka iz sabora veća od uglednog liječnika specijaliste ili sveučilišnog redovnog profesora. Ovako kako su "radili" zadnjih godina u saboru i ministarstvima nisu zavridili ni osam a ne osamnaest "ijada". A šta se tiče odgovornosti nisam uopće vidila da su je nosili na leđima a kamoli da je netko zbog promašaja (krivo donešenog ili izglasanog zakona i sl.) ikad sam odstupio. Samo se grebu za fotelje i svoje guzice i zato su ljudi ljuti. Naravno da su i plaće u firmama naših "tzv." menadžera isto prevelike za njihov učinak u većini slučajeva koji se svodi na izigravanje goniča robova i dijeljenje otkaza a ne znalačko upravljanje firmom, inovacije, kvalitetna komunikacija sa zaposlenicima, unapređenje poslovanja i razvijanje pozitivnog ozračja za veću produktivnost, ali to nije tema ovdje. Nemojte da počnemo samo o tome kako gdje i na koji način su školovani za to što rade. A da ne spomenem ovdje uvijek negativan kontekst menadžerskog razmišljanja u politici, e pa ja san se nagledala upravo suprotnog, stravičnog politiziranja i političarenja u velikoj firmi. I to ne ovog vezanog uz stranke i nepotizam nego uz trošenje svoga radnog vremena na gotovo isključivo pripremanje "političkih" govora za sastanke i mlaćenje prazne slame te samoreklamerske dopise upravi i višem menadžmentu te "networking" u najružnijem smislu te riječi. Čista politika, nikakav rad. Izjava na kraju radnog dana tipa: "Jooj, danas sam se naradio, znate kolegice, morao sam poslati tri maila!" I još je to kod nas godinama bio odličan recept za napredovanje. Eto ima i toga, itekako.
__________________
U tu uru počele su brodske sirene pozdravjat najlipšin zvukon od kada je svita. Nema lipšega zvuka od pisme brodske sirene.
Petra2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:20   #48
Quote:
Petra2005 kaže: Pogledaj post
Nit ti znaš šta je socijalizam niti šta je kapitalizam a da o "komunizmu " koji nikad nigdje nije niti postojao osim u knjiškim utopijama da ne govorimo ali glavno da budeš svakom loncu poklopac uvik u obrani vladajuće garniture, bilo rič o osobama, EU ili nećem trećem. Ja san za da imaju triput veće plaće ako bi od tog bilo koristi. I nikako ne mislim da može biti plaća babinjaka iz sabora veća od uglednog liječnika specijaliste ili sveučilišnog redovnog profesora. Ovako kako su "radili" zadnjih godina u saboru i ministarstvima nisu zavridili ni osam a ne osamnaest "ijada". A šta se tiče odgovornosti nisam uopće vidila da su je nosili na leđima a kamoli da je netko zbog promašaja (krivo donešenog ili izglasanog zakona i sl.) ikad sam odstupio. Samo se grebu za fotelje i svoje guzice i zato su ljudi ljuti. Naravno da su i plaće u firmama naših "tzv." menadžera isto prevelike za njihov učinak u većini slučajeva koji se svodi na izigravanje goniča robova i dijeljenje otkaza a ne znalačko upravljanje firmom, inovacije, kvalitetna komunikacija sa zaposlenicima, unapređenje poslovanja i razvijanje pozitivnog ozračja za veću produktivnost, ali to nije tema ovdje. Nemojte da počnemo samo o tome kako gdje i na koji način su školovani za to što rade. A da ne spomenem ovdje uvijek negativan kontekst menadžerskog razmišljanja u politici, e pa ja san se nagledala upravo suprotnog, stravičnog politiziranja i političarenja u velikoj firmi. I to ne ovog vezanog uz stranke i nepotizam nego uz trošenje svoga radnog vremena na gotovo isključivo pripremanje "političkih" govora za sastanke i mlaćenje prazne slame te samoreklamerske dopise upravi i višem menadžmentu te "networking" u najružnijem smislu te riječi. Čista politika, nikakav rad. Izjava na kraju radnog dana tipa: "Jooj, danas sam se naradio, znate kolegice, morao sam poslati tri maila!" I još je to kod nas godinama bio odličan recept za napredovanje. Eto ima i toga, itekako.
To je to.Debele plaće i beneficije,a odgovornosti i rezultata nigdje.I tako već 22 godine.Zato se nalazimo u ovakvim govnima,drugačije nije moglo ni biti.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 08:41   #49
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
a očito da si nije ništa kupovao.
Da, oblačio se u karitasu,jeo u pučkoj kuhinji, švercao se na trajektu i tramvaju, vozio u prostoru za prtljagu u avionu,žicao za bonove mobitela na glavnom kolodvoru, spavao pod savskim mostom, gledao tv samo u izlozima dućana,znao točno vrijeme samo po satu u ambulantnoj čekaonici.......ajmo još malo demagogije.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 09:47   #50
Ne,jeo je u saborskoj kuhinji gdje je jelo jeftinije nego u studenstskoj menzi,nije se švercao nigdje jer mu sve plaća država,kao i spavanje u stanu,mobitel i sitnice...

Dakle,lagano se vidi tko prodaje demagogiju...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 09:53   #51
Proračun mu je plaćao i oblačenje, i prehranu izvan Saborske kuhinje npr. većeru ili doručak, a ne samo ručak vikendima i blagdanima u vrijeme godišnjeg odmora saborska kuhinja je radila samo za njega......
I spavao kod pričuvne dojebnice u Zagrebu, a uzimao nakadu za odvojeni život.....sve to i prethodno navedeno dovelo ga je do velike ušteđevine.
Još jedino naivac u to može povjerovati, a ima i takvih, kad je njihova partija u pitanju, jer onda su im Bauk i Ferenčak oličenje poštenja i morala..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 10:23   #52
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Proračun mu je plaćao i oblačenje, i prehranu izvan Saborske kuhinje npr. većeru ili doručak, a ne samo ručak vikendima i blagdanima u vrijeme godišnjeg odmora saborska kuhinja je radila samo za njega......
I spavao kod pričuvne dojebnice u Zagrebu, a uzimao nakadu za odvojeni život.....sve to i prethodno navedeno dovelo ga je do velike ušteđevine.
Još jedino naivac u to može povjerovati, a ima i takvih, kad je njihova partija u pitanju, jer onda su im Bauk i Ferenčak oličenje poštenja i morala..
Naravno,u pravu si.
On bi po svojoj plaći bio gladan kruha.
Kada to govorim mislim na sve one troškove tipa,oblačenja,
tipa plaćanja pića svugdi di dođe,večere, ručkovi.
Nakupi se tu troškova.
Neka me se krivo ne shvati al ti ljudi puno puno troše na te stvari,jednostavno tako ide stvar.

A vjerujem da je bio uspješan lobist i kao takav dobijao naknade za učinjene usluge .....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 11:02   #53
Prvo naučiti što znači i čemu služi naknada za odvojeni život,onda ćemo dalje...

U saborskom restoranu može jesti kada želi,pos smješnim cjenama,osim vikendom i blagdanima...

A ako 8 dana u mjesecu jede doma to sigurno jaakooo puno košta...

Bolje biti i naivac,nego ne znati računati i pretjerivati samo zato jer je priguznička partija izgubila,šefica popušila,pa je panika zavladala...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 11:04   #54
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Naravno,u pravu si.
On bi po svojoj plaći bio gladan kruha.
Kada to govorim mislim na sve one troškove tipa,oblačenja,
tipa plaćanja pića svugdi di dođe,večere, ručkovi.
Nakupi se tu troškova.
Neka me se krivo ne shvati al ti ljudi puno puno troše na te stvari,jednostavno tako ide stvar.

A vjerujem da je bio uspješan lobist i kao takav dobijao naknade za učinjene usluge .....
Bio gladan kruha?

Nemojte pretjerivati,godišnje je brao dodatnih 100k+ kn za različite gluposti,dakle,itekako je imao većinu toga pokriveno...

Da ne govorimo da je kao potpredsjendik MIP-a imao pravo na troškove reprezentacije,toliko o otme da je plaćao negdje nešto...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:25   #55
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Naravno,u pravu si.
Volio bih kad ne bi bio.
No kad vidim takve ljigavce poput Bauka, kojima su puna usta morala, poštenja i ufanja u pravo, dođe mi da se ispovraćam, a nema "kese" u koju nije zagrabio. Plaćaju mu naknadu za najam stana u Zagrebu, jer je čovjek van 70 km, a on živi kod pričuvne dojebnice, i još bere 100 drugih pizdarija.
A neki koji nikad nisu bili u Saborskom restaču misle da se tamo i doručkuje, i ruča, i večera, i da im još spakiraju doma za ponijet 7/24/365, tako da zastupnik jednostano doma nema potrebe uopće imati frižider ili ostavu.A sve ono što mi plaćamo svaki dan on jednostavno ne mora, njemu to plaća duh sveti.
No on je iz partije, pa je čisto ok, posebno dupevisičarima koji od drveta ne vide šumu..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:27   #56
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Volio bih kad ne bi bio.
No kad vidim takve ljigavce poput Bauka, kojima su puna usta morala, poštenja i ufanja u pravo, dođe mi da se ispovraćam, a nema "kese" u koju nije zagrabio. Plaćaju mu naknadu za najam stana u Zagrebu, jer je čovjek van 70 km, a on živi kod pričuvne dojebnice, i još bere 100 drugih pizdarija.
No on je iz partije, pa je čisto ok, posebno dupevisičarima koji od drveta ne vide šumu..
A u koju to kesu je on zagrabio?
Koje točno to pravo je iskoristio a da nije na to imao zakonsko pravo?
Jeo po povlašteno cijeni u Saboru? To mu zamjeraš?
Stan u Zagrebu? To mu zamjeraš?
Putne troškove? To mu zamjeraš?

U biti koj k.. mu uopće zamjeraš. Čim neko nije iz tvoje HDZ partije odma mu se traži dlaka u jajaetu. Čovjek nije uzeo kunu koja mu ne pripada po nekom zakonu.

E sad, jedini krimen mu je što HDZ nie pobijedio, kad uglavnom nisam od tebe čitao o "naknadama za odvojeni život" niti o tomke kako je npr Babić petričević koja živi 100 godina u ZG ušla s dijasporske liste. Onda su to bili "ispravni" pa im se nije gledalo tko je cura i dal uzima putne troškove.

Mislim ljigavo je to moj HDZ ljigavo...zna znam ni ti nisi HDZ kao niti onaj 7....ali ga možete nadrobit svašta no do prije par mjeseci niti jedna slična kritika nije izašla iz vašeg pera...a sad se gleda beneficirani ručak.

Mislim znam da si pozivao da se glasa za HDZ...ali ajde bar budi dostojanstven u porazu.

Ovo je sramota

P.S.
I uopće ne znam zašto se to mora u rukavicama.....ti jesi član HDZ (provjereno u bazi podataka, možda javi da te izbrišu ako su zaboravili ) i jesi uzimao novce na ime HDZ vlasti...no dobro, možeš i dalje pričat kao da te nitko ne zna, no mnogi te znaju na kao Casio već kao...."ime prezime" "funkcija" "članksa iskazbica".....i tak.

ali slobodno i dalje pričaj o dojebnicama, to je HDZ nivo koji izgleda nikad nećete moć preskoćit.

Zadnje uređivanje Pilicmali : 06.02.2012. at 09:37.
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:46   #57
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post

I uopće ne znam zašto se to mora u rukavicama.....ti jesi član HDZ (provjereno u bazi podataka, možda javi da te izbrišu ako su zaboravili ) i jesi uzimao novce na ime HDZ vlasti...no dobro, možeš i dalje pričat kao da te nitko ne zna, no mnogi te znaju na kao Casio već kao...."ime prezime" "funkcija" "članksa iskazbica".....i tak.
I tak....ode mi
E pilemalo ja sam mislio da si ti mrvicu inteligentniji.
Gledaš u krivu bazu,niti bio niti jesam niti ću, u konačnici ovo nije tema o meni, pa ti ovo skretanje bolje reći trollanje nije potrebno, a da si malčice duže tu znao bi da ti to kod mene ne prolazi..
I da, što zamjeram Bauku? ništa osim demagogije i prodavanja muda pod bubrege.Jedan dan priča kako je šparan, skroman, skor pa si otkidao od usta da uštedi milju kuna, a onda puf iznenađenje, malac je uzimao iz proračuna gdje god je stigao, naravno sve po zakonu, baš kao i svi drugi. A moral? mo tko jebe moral, kad može Ratko i ekipa što ne bi mogao i on..
To me smeta bez obzira bio on iz tvoje partije ili koalicije ili neke 10-te.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 06.02.2012. at 09:52.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:51   #58
Problem s placama je u tome da zastupnika u Saboru nema toliko puno da nam na drzavnoj razini pravi razliku da li oni rade besplatno, za 1000, 3000, 10.000, 18.000 ili 100.000 Kn mjesecno, ali ljudima taj iznos bode oci. Jos kad vide da im ne moze netko smanjiti placu jer nisu dosli na zasjedanje (npr.jer prosvjeduju zbog neslaganja s politikom vodece stranke) ili zato jer rade nesto drugo korisno (npr. sudjeluju u pisanju prijedloga zakona), onda su ljuti, misle da su to neke privliegije i da to treba ukinuti.

Prava je istina da ako zastupnici dobro rade i postave dobar sistem i zakone, placa zastupnika je totalno minorna stavka.

S druge strane, kako je netko rekao, ljudi iz Agrokora idu rado u drzavni aparat na neko vrijeme i za manju placu, pa se vrate u Agrokor. Zasto? Ne zato jer su ludi, nego da donesu zakone koji odgovaraju Agrokoru. Slicno rade i financijske institucije na zapadu. Isli bi oni raditi u vladi i pisati zakone i za nula Kuna. Jer znaju da ce poslije na tim zakonima zaraditi milione. No taj dio nije vidljiv javnosti, pa dedeki i bakice ne rogobore na glupe zakone jer tamo nije crno na bijelom da je netko zaradio lijepu placicu. A zaradio je cijelo bogatstvo, samo ispod radara javnosti.

Zastupnike treba platiti i vise nego sada, ali treba se osigurati da oni zastupaju interese naroda, a ne interese nekolicine poduzetnika.

Dakle bas me briga koliko je Bauk ustedio, dok god je to mogao objasniti placom odlicno, ali me je briga kako radi i sta radi.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:53   #59
Quote:
casio kaže: Pogledaj post

E pile ja sam mislio da si ti mrvicu inteligentniji.
Gledaš u krivu bazu,niti bio niti jesam niti ću, u konačnici ovo nije tema o meni, pa ti ovo skretanje bolje reći trollanje nije potrebno.I da, što zamjeram Bauku? ništa osim demoagogije i prodavanja muda pod bubrege.To me smeta bez obzira bio on iz tvoje partije ili neke 10-te.
A gle Casio, raspizdio si si prijatelje pa su te olajavali okolo...nije važno što se piše već i tko piše....no ajde nije to uopće toliko važno.

Ja se mogu složit da je demagog i upitno je da li ima iskustva ili znanja da bude ministar, no ti si napisao nešto sasvim drugo....optužio si ga da krade i da ima prste u kesi....e to nije istina. Koristi beneficije koje koriste SVI ZASTUPNICI, no njemu se predbacuje. A recimo nije se predbacilo Milinoviću kad je prioznao da je na ruke primao novce od HDZ-ove računovodkinje....čak se pozivalo da se glasa za HDZ....a sad pričamo "odvojenom životu" kao problemu.....jel da?

Ljepo kažeš, svi uzimali, a njemu se predbacuje.....ili si i prije to negdje pričao dok su tvoj....ovaj drugi bili na vlasti?
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:01   #60
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
A gle Casio, raspizdio si si prijatelje pa su te olajavali okolo...nije važno što se piše već i tko piše....no ajde nije to uopće toliko važno.
oho fred se uzvrpoljio? neka, neka. ali ne slazem se da nije vazno, ti ovdje otvoreno priznajes da netko dila privatnim podacima, pa nisi valjda toliko blesav?

Quote:
Ljepo kažeš, svi uzimali, a njemu se predbacuje.....ili si i prije to negdje pričao dok su tvoj....ovaj drugi bili na vlasti?
njemu se nista ne predbacuje, on sam dobije naslovnicu i dvije pune stranice u novinama da bi se kurcio ustedom kakvu realno nije mogao napraviti makar i jeo tri puta dnevno u saboru. listaj starije threadove ako mislis da je itko ovdje postedjivao hdz bauke icega.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.