Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2012., 03:41   #61
Quote:
usagicha kaže: Pogledaj post
nije bas ni tako,mos nac ribe na peskariji i za 10,20kn.
a da su hrvati medju pretilijima,ne bi rekla.sta su ameri onda,svaka druga amerikanka stoji za dvi tri mene.

ontop

crkvi porez thumbs up.
To nije porez crkvi. To je porez narodu.

Ako oce zajebat crkvu, nek joj ne daju lovu iz proracuna....
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 14:33   #62
Porez trebaju plaćati svi, crkva ne treba biti izuzetak ako je dio ovog društva.
__________________
klik na seo link
max-xam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 15:57   #63
Quote:
"NEĆE SE oporezivati vjerski objekti", potvrdila je to Nada Čavlović Smiljanec koja obnaša dužnost pomoćnice ministra Slavka Linića i ujedno je ravnateljica Porezne uprave. Naime, ona je objasnila u emisiji Hrvatskoj radija "U mreži prvog" tko će sve biti oslobođen novog poreza na nekretnine.

Kako je naglasila Smiljanec vjerski objekti bit će izuzeti od poreza na nekretninu, no to će se odnositi isključivo na objekte u kojim se obavlja vjerska služba.

"Sve ostale nekretnine u vlasništvu vjerskih zajednica bit će oporezivane", rekla je na Smiljanec dodajući da će poreza biti oslobođena i diplomatska i konzularna predstavništva te međunarodne organizacije uključujući Crveni križ neće plaćati porez na nekretninu.

Tu su još i javna i kulturna dobra, nacionalni parkovi kao i sportski objekti. Nekretnine koje koriste vatrogasne službe također će biti izuzete od poreza na nekretnine kao i nekretnine koje se nalaze na miniranom području.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...se/648396.aspx

napokon
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 03:18   #64
konačno Linić najavil porez i za Crkvu
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 03:33   #65
Znači oporezivat će župne urede, kuće časnih sestara, smještaj hodočasnika, đačke domove, škole, vrtiće, karitas...

Nek me netko ispravi ako griješim.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 07:58   #66
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Znači oporezivat će župne urede, kuće časnih sestara, smještaj hodočasnika, đačke domove, škole, vrtiće, karitas...

Nek me netko ispravi ako griješim.
župni ured je dom svećenika. ako će oporezivat tvoj i moj dom zašto ne bi kuću gdje živi svećenik koja je u većini slučajeva jako predimenzionirana.

Oporezivat će sve što i nama i u komercijalnoj je upotrebi, a toga ima mnogo od dućana,ureda pa do privatnih fakulteta.Ima crkva i neiskorištenih nekretnina koje bi trebale ići po višoj stopi. baš kao i svima ostalima. Bogomolje su izuzete.

ovaj porez je definitvino pravi razlog zašto je crkva krenula u ofenzivu.

takni crkvenu imovinu i strela nebeska bu pukla vu te ili će ti se srušiti HRAST na glavu u vidu spolnog odgoja ili plakata
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:01   #67
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
župni ured je dom svećenika. ako će oporezivat tvoj i moj dom zašto ne bi kuću gdje živi svećenik koja je u većini slučajeva jako predimenzionirana.

Oporezivat će sve što i nama i u komercijalnoj je upotrebi, a toga ima mnogo od dućana,ureda pa do privatnih fakulteta.Ima crkva i neiskorištenih nekretnina koje bi trebale ići po višoj stopi. baš kao i svima ostalima. Bogomolje su izuzete.
Znači oporezivat će đački domovi, škole, vrtići, karitas...

Nek me netko ispravi ako griješim.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:02   #68
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
http://danas.net.hr/hrvatska/linic-n...ti-porez-crkvi


Napokon, dugo mu je trebalo, ak mogu ESP i ITA lupiti poreez možemo i mi
...
Naravno. Samo se bojim da ne iskrsne neka začkoljica iz međudržavnog ugovora s Vatikanom.
(Tj., ako tu postoji neka zapreka, vjerojatno ništa od toga - zbog međudržavne razine.)
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:03   #69
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Znači oporezivat će đački domovi, škole, vrtići, karitas...

Nek me netko ispravi ako griješim.
Naravno, ovo se ne bi smjelo oporezovati.

Ali, zakon mora biti dovoljno strog da ne dozvoli da se nekretnine previše liberalno
deklariraju kao dio đačkih domova, škola, vrtića, karitasa ..., kao što mora riješiti i
trikove poput proglašavanja vile Nadana Vidoševića planinarskim domom i
Todorićevih (nekad Kulmerovih) dvora - hotelom!

Zadnje uređivanje Rip Hymen : 20.01.2013. at 11:10.
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:06   #70
Quote:
Rip Hymen kaže: Pogledaj post
Naravno, ovo se ne bi smjelo oporezovati.
Naravno da ne bi smjelo, ali mene zanima hoće li se oporezivati će đački domovi, škole, vrtići, karitas i slično koji su u vlasništvu crkve?
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:19   #71
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Naravno da ne bi smjelo, ali mene zanima hoće li se oporezivati će đački domovi, škole, vrtići, karitas i slično koji su u vlasništvu crkve?
stvarno ovaj đački dom treba biti izuzet iz poreza


pa kvragu mjesec dana je samo 3000kn nema tu komercijalne dobiti
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:21   #72
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Naravno da ne bi smjelo, ali mene zanima hoće li se oporezivati će đački domovi, škole, vrtići, karitas i slično koji su u vlasništvu crkve?

Ne bi se smjelo?
A po kojoj to liniji se ne bi smjelo?
Ako budu naplatili porez na vrtić koji drži jedna moja frendica onda nek naplate i crkvi.
Crkva ima više love od nje.

Ali bar smo konačno saznali zakaj popovima smeta spolni odgoj.
Ne daju se jeb**ti
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:49   #73
[QUOTE=pinzgauer;43213256]Ne bi se smjelo?
A po kojoj to liniji se ne bi smjelo?
Ako budu naplatili porez na vrtić koji drži jedna moja frendica onda nek naplate i crkvi.
Crkva ima više love od nje.

Quote:
Ali bar smo konačno saznali zakaj popovima smeta spolni odgoj.
Ne daju se jeb**ti
e pa nemreš vjerovati, kad sam to saznala prije par dana, da su opet manipulirali ovce i sijali strah i mržnju-samo radi novaca. vole novce više od svega. Još uvijek se čudim njihovom licimjerju i grabeži. fuj
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:51   #74
Ljudi moji daje se malo smirite sa tim porezom na nekretnine.

Sada postoji komunalna naknada koja je defakto porez na nekretnine.
To se sada naplačuje svima, pa tako i crkvi na sve (znači na svu poslovne i stambene nekretnine). Znači svi oni župni dvorovi plačaju komunalnu naknadu, a ne naplačuje se na samu crkvu.

Stoga ovo je samo spin koji vam se baci da "Crkva treba plačati porez na nekretnine" a to već ionako radi.

Suštinska razlika između poreza i komunalne naknade jest to što za komunalnu naknadau građani mogu tražiti polaganje računa na što su se ti novci potrošili (smiju se trošiti samo na komunalno uređenje) dok sa porezom se ne očekuje nikakva protuusluga odnosno svi političari mogu preusmjeriti sve novce u svoje đepove i to im je sve po zakonu.

A druga razlika između ovoga što se govori sada i što se planira- to je samo tehnička naplata poreza- samo se mijenja model kako će uzimati novce.


Znači da zaključim porez na nekretnine će crkva plaćati kao i do sada. Vani je izbačen spin samo da se napadne crkva i da na taj način se lakše progura uvođenje podizanje poreza.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:05   #75
Naravno, treba postupati pažljivo, da se ne oštete djelatnosti od općedruštvene koristi,
ali da i netko ne izmakne kroz neku rupu u zakonu kao Vidošević i Todorić.

Primjećujem, na primjer, da se na ovoj temi izgleda govori samo o Katoličkoj crkvi,
pa treba paziti da ostale vjerske zajednice ne prolete "ispod radara".

Znamo da su neki vični "etno-biznisu", neki bi da ih se drži ko kap vode na dlanu
jer da su "manjina", itd., i tome slično.

Dakle i razne vjerske zajednice i organizacije pravoslavaca, protestanata, muslimana,
židova, krišnijevaca, bahaija, itd., itd., svi bi također morali platiti porez.

Uključujući i njihove kulturne zajednice, da se nitko ne provuče ispod poreznog radara.

A ne da se ovako krvnički oporezuje proizvodnja kao sada.
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:10   #76
Quote:
Rip Hymen kaže: Pogledaj post
Naravno, treba pažljivo da se ne oštete djelatnosti od općedruštvene koristi,
ali da i netko ne izmakne kroz neku rupu u zakonu kao Vidošević i Todorić.
Upravo ovo. Mislim da se baca prašina u oći za crkvu.

Vidošević i Todorić sigurno neću platiti nikakav porez (konkretno za todorića će ovaj porez biti još povoljniji jer bi trebao manje plačati poreza nego što sada plaća komunalnu naknadu).

S druge strane nešto tipa udruga građana Dinamo jednako tako neće plačati poreze jer je to općedruštvena korist (pa što god mislili o tome).
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:22   #77
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Upravo ovo. Mislim da se baca prašina u oći za crkvu.

Vidošević i Todorić sigurno neću platiti nikakav porez (konkretno za todorića će ovaj porez biti još povoljniji jer bi trebao manje plačati poreza nego što sada plaća komunalnu naknadu).

S druge strane nešto tipa udruga građana Dinamo jednako tako neće plačati poreze jer je to općedruštvena korist (pa što god mislili o tome).
Onda opteretiti SVE, osobito tajkune kao V. i T. PRIVATNO
samo porezno rasteretiti prozvodnju, kako bismo spasili gospodarstvo.
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:32   #78
Crkva ne plaća porez i zato osnivamo religiju trgovačkih lanaca bez PDV-a




ljudi očito dobivaju ideje kroz ovaj crkveno državni sukob

Moja religija bi mi se zvala Konzumenti, a vjerovali bi u materijalne vrijednosti bez PDV-a.

Ćurković, dodaje kako "bi njihova religija otvorila lance trgovina po Hrvatskoj u kojima bi građani i građanke mogli kupovati namirnice bez da Vlada išta zaradi".


"Uzmite i jedite od ovoga svi, ovo je naš lanac koji će bez PDV-a poslovati"
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:34   #79
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
ovaj porez je definitvino pravi razlog zašto je crkva krenula u ofenzivu.

takni crkvenu imovinu i strela nebeska bu pukla vu te ili će ti se srušiti HRAST na glavu u vidu spolnog odgoja ili plakata
Priznaj da se nakon demostenovih postova osjećaš malo glupo...
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:34   #80
Quote:
Rip Hymen kaže: Pogledaj post
Onda opteretiti SVE, osobito tajkune kao V. i T. PRIVATNO
samo porezno rasteretiti prozvodnju, kako bismo spasili gospodarstvo.
A gle Vodišević nema ništa. To je u vlasništvu planinarskog društva i kao takve moraju biti bez poreza (barem je meni logično da su planinarske kuće bez poreza, tko je za neka jednom nosi drvo za ogrjev na brdo pa da vidim kako će plaćati porez).

S druge strane znam jedno planinarsko društvo koje je kupilo jednu staru kuću na vrhu brda i to služi zaista kao planinarski dom, ali će morati plačati porez jer se kuća tretira kao stambeni objekt a ne kao planinarski dom. Vidošević se može smijati a ovi si mogu pucati u glavu.

Todorić i njegova obitelj su gosti hotela. Hotele se ne mogu ekstra oporezovati jer je njima nekretnina core buisness. Dapaće oni bi trebali plaćati manje poreza nego što se sada plaća komunalne naknade (poticaj gospodarstvu). I možeš mu staviti soli na rep.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.