Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 20:01   #21
Quote:
Franjevačku danas jedva tinjajuću luč vjere i hrvatskog identiteta u Srednjoj Bosni Nino Raspudić nedavno je na Radio Međugorju učeno objasnio “kontinuitetom kvislinške politike od Ahdname do danas”. I još je rekao da su oni “razvili jednu vrstu štokholmskog sindroma” među svojim muslimanskim otmičarima. I za kraj im zasolio kad ih je umjesto ujacima nazvao daidžama.
Valjalo bi prije pisanja paušalnih ocjena o Tomićevu karakteru pročitati cijeli tekst, a ne samo proizvoljni citat izvađen iz konteksta. Da, ima ga malo više, ali svima bi trebala biti jasna njegova tema.
Šteta šta nema tema poput Zvonimir Hodak vs. Ante Tomić. E, tu ima materijala...
Xenoborg is online now  
Old 12.10.2013., 20:01   #22
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Odvratan tekst.
Papy is offline  
Old 12.10.2013., 20:39   #23
Mislim da je cudjenje vecine ovdje suvisno. Nino Raspudic je nacitani intelektualac, konzervativne, domoljubne i krsanske orijentacije, koji u raspravama jedan na prema cetiri na Petom danu redovito popisa konkurenciju. Frankfurtska skola, ciju je doktrinu prihvatila ljevica kaze da sve one koji se zalazu za takve vrijednosti treba proglasiti primitivnima, zaostalima u prostoru i vremenu, vjerski zatucanima i tko zna kakvima sve ne. Kako je s vremenom Raspudic stvorio sebi image koji cak i ljevicari poceli cijeniti, i koji nam drustvo u cjelini pokusava prikazati na druaciji nacin od 90% ljevicarskih medija, 95% ljevicarskih portala, te prisavskog Yutela i RTL-a (odnosno narusava medijsku blokadu) partija je morala krenuti u akciju i angazirati svoja najjaca pera.

Izbor je pao na tragikomicnog vodnika prve klase sa sesirom koji se u slobodno vrijeme trudi biti humorist, imenjaka i prezimenjaka naseg najboljeg kosarkasa. Jutarnji je odavno partijski list SDP-a i njegovih koalicijskih partnera, i napad na Raspudica nije ni malo plod slucajnosti, vec je naredjen iz partiskog politbiroa na Iblerovom trgu.
U svakom slucaju drzi se Nino, ako ovo citas. Nadam se da ovi ubodi komarca i moralne nistarije sto je nekoc zeljela postati pitomac JNA nece omesti da i dalje pises sjajne clanke u Vecernjem i rijetkim portalima koji nisu u sluzi neprijatelja Hrvatske, te da i dalje suvereno dominiras u emisiji koju je vodi koja (kako kaze bRomano Bolkovic) muskaraca koja remen na hlacama steze jace od vodnika prve klase bivse JNA.
IscoAlarcon is offline  
Old 12.10.2013., 20:56   #24
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Valjalo bi prije pisanja paušalnih ocjena o Tomićevu karakteru pročitati cijeli tekst, a ne samo proizvoljni citat izvađen iz konteksta. Da, ima ga malo više, ali svima bi trebala biti jasna njegova tema.
Šteta šta nema tema poput Zvonimir Hodak vs. Ante Tomić. E, tu ima materijala...
Poredba Zvonimira Hodaka nasuprot proloskog sesirdzije u intelektualnom, humoristickom, moralnom ili bilo kom drugom smislu radimo usporedbu, je kao da u nogometnom smislu usporedis Cristiana Ronalda i Sandija Krizmana.

Uz ispriku rijeckom ofenzivnom veznom na privremenom radu u Puli sto ga u ovom slucaju izjednacavam sa moralnom, intelektualnom nakazom poput doticnog sa cigarspicom i sesirom.
IscoAlarcon is offline  
Old 12.10.2013., 22:13   #25
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Mislim da je cudjenje vecine ovdje suvisno. .
Mislim da, začudo, prisutna većina nije (osim naslova) pročitala tekst kojim je inicirana ova tema....


....Franjevačku danas jedva tinjajuću luč vjere i hrvatskog identiteta u Srednjoj Bosni Nino Raspudić nedavno je na Radio Međugorju učeno objasnio “kontinuitetom kvislinške politike od Ahdname do danas”. I još je rekao da su oni “razvili jednu vrstu štokholmskog sindroma” među svojim muslimanskim otmičarima. I za kraj im zasolio kad ih je umjesto ujacima nazvao daidžama....


http://www.jutarnji.hr/da-smo-raspud...-apac/1132276/
fgzcvijetic is offline  
Old 12.10.2013., 22:25   #26
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Sami smo krivi, sutimo i pustamo ih, drvimo tu po forumu umjesto da pisemo na sve adrese koje su moguce i vrsimo pritisak.
treba osnovati udrugu po uzoru na zidovsku Anti-Defamation League
mirko77 is offline  
Old 12.10.2013., 22:50   #27
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Valjalo bi prije pisanja paušalnih ocjena o Tomićevu karakteru pročitati cijeli tekst, a ne samo proizvoljni citat izvađen iz konteksta. Da, ima ga malo više, ali svima bi trebala biti jasna njegova tema.
Šteta šta nema tema poput Zvonimir Hodak vs. Ante Tomić. E, tu ima materijala...
Odvratno, antipatično piskaralo u još odvratnijim dnevnim novinama koje si umišljaju da su alfa i omega novinarstva.
Corvus27 is offline  
Old 12.10.2013., 22:51   #28
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Mislim da, začudo, prisutna većina nije (osim naslova) pročitala tekst kojim je inicirana ova tema....


....Franjevačku danas jedva tinjajuću luč vjere i hrvatskog identiteta u Srednjoj Bosni Nino Raspudić nedavno je na Radio Međugorju učeno objasnio “kontinuitetom kvislinške politike od Ahdname do danas”. I još je rekao da su oni “razvili jednu vrstu štokholmskog sindroma” među svojim muslimanskim otmičarima. I za kraj im zasolio kad ih je umjesto ujacima nazvao daidžama....


http://www.jutarnji.hr/da-smo-raspud...-apac/1132276/
A za sta se zalaze franjevacka provincije u Bosni?
Ajde ti nama pojasni gdje je razlika u videnju Raspudica i Tomica...
Grizli_Medo is offline  
Old 12.10.2013., 22:55   #29
Ante Tomić se upinje biti građanin. I, šešir stalno nosi misleći da ga on smješta u to društvo. Ne ide, pa ne ide. Dovoljno je pročitati par njegovih rečenica. Sirovi humor, sirive misli.
Pisac je utoliko, ukoliko su pisci i oni koji ispisuju po fasadama: Mamiću pederu.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!

Zadnje uređivanje rama : 12.10.2013. at 22:56. Reason: i
rama is offline  
Old 12.10.2013., 23:10   #30
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
A za sta se zalaze franjevacka provincije u Bosni?
Ajde ti nama pojasni gdje je razlika u videnju Raspudica i Tomica...
Tomiću je zasmetalo što Raspudić zlorabi svoju medijsku popularnost i javno se postavlja iza jedne političke opcije Hrvata u BiH te dodatno potpaljuje opasnu podjelu na bosanske i na hercegovačke Hrvate, na bosanske i hercegovačke franjevce....
Sve me to podsjeća na sličnu raspravu koja se odvija na susjednom pdf-u... Blaž Kraljević i Mate Boban...


Hebiga, Hrvatima nikad neće pofaliti neprijatelja... kada ponestane valjskih, pronalazimo ih među sobom.
fgzcvijetic is offline  
Old 12.10.2013., 23:29   #31
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Tomiću je zasmetalo što Raspudić zlorabi svoju medijsku popularnost i javno se postavlja iza jedne političke opcije Hrvata u BiH te dodatno potpaljuje opasnu podjelu na bosanske i na hercegovačke Hrvate, na bosanske i hercegovačke franjevce....
Sve me to podsjeća na sličnu raspravu koja se odvija na susjednom pdf-u... Blaž Kraljević i Mate Boban...


Hebiga, Hrvatima nikad neće pofaliti neprijatelja... kada ponestane valjskih, pronalazimo ih među sobom.
Nisi mi odgovorio na pitanje. Za sto se zalaze franjevacka provincija u Bosni?
Grizli_Medo is offline  
Old 12.10.2013., 23:34   #32
Tomic...tipican primjer nase starinjske - ako nemas neprijatelja- mater ti ga rodi!

Ljubomora i kompleksi su gadan mix.

U stilu njegove kolumne - da smo on i ja jedini Hrvati na svijetu, ja bi njega zamolila da on bude Apac,jer ga ne toka da se izjasnjava Hrvatom.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 12.10.2013., 23:38   #33
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
A za sta se zalaze franjevacka provincije u Bosni?
Nisi mene pitao, ali imam potrebu ovo napisati. Franjevačko hrvatstvo ja shvaćam kao otvoreno, ono koje se ne osjeća ugroženo različitošću, već identitet potvrđuje suživotom i dijalogom. To je hrvatstvo sadržaja, a ne forme.
funes is offline  
Old 12.10.2013., 23:44   #34
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Nisi mene pitao, ali imam potrebu ovo napisati. Franjevačko hrvatstvo ja shvaćam kao otvoreno, ono koje se ne osjeća ugroženo različitošću, već identitet potvrđuje suživotom i dijalogom. To je hrvatstvo sadržaja, a ne forme.
De ti to nama prevedi na seljacki jezik molim te.

Za sta se zalaze franjevacka provincija u Bosni kad je u pitanju politicko uredenje BiH?
Grizli_Medo is offline  
Old 12.10.2013., 23:55   #35
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
De ti to nama prevedi na seljacki jezik molim te.

Za sta se zalaze franjevacka provincija u Bosni kad je u pitanju politicko uredenje BiH?
Političko uređenje BiH ionako će se riješiti negdje drugdje tj. izvan BiH. Broj Hrvata u Bosni neće se povećati ovakvim etiketiranjima. Za razliku od premijera, smatram da smo i previše prokleti neprekidnim sukobima, mržnjom i jalom. To ni nas u Hrvatskoj, a ni bosanske Hrvate neće dovesti nigdje.
funes is offline  
Old 13.10.2013., 00:03   #36
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Političko uređenje BiH ionako će se riješiti negdje drugdje tj. izvan BiH. Broj Hrvata u Bosni neće se povećati ovakvim etiketiranjima. Za razliku od premijera, smatram da smo i previše prokleti neprekidnim sukobima, mržnjom i jalom. To ni nas u Hrvatskoj, a ni bosanske Hrvate neće dovesti nigdje.
Je li to tako tesko reci???

Ajmo preformulirati pitanje:

da li se franjevacka provincija u Bosni zalaze za stvari koje su blize videnju dozivotno (u zatvoru, nadam se) bivseg predsjednika Mesica glede Bosne ili blize onom koje je imao zauvijek prvi i zasad najveci predsjednik Hrvatske Franjo Tudman?

Pitanje je jednostavno, nemoj opet komplicirati molim te.
Grizli_Medo is offline  
Old 13.10.2013., 00:14   #37
Tomić -tipični predstavnik ljevičarskih piskarala, koji u nedostatku argumenata posežu za omalovažavanjem protivnika. Poznato? Naravno, jer to vidimo i u politici, pa i ovdje na forumu. Over.
Ord Mantel is online now  
Old 13.10.2013., 00:24   #38
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Je li to tako tesko reci???

Ajmo preformulirati pitanje:

da li se franjevacka provincija u Bosni zalaze za stvari koje su blize videnju dozivotno (u zatvoru, nadam se) bivseg predsjednika Mesica glede Bosne ili blize onom koje je imao zauvijek prvi i zasad najveci predsjednik Hrvatske Franjo Tudman?

Pitanje je jednostavno, nemoj opet komplicirati molim te.
Koliko se sjećam tog vremena, Tuđman je imao kontradiktorna stajališta o Bosni. Dakle, na koje stajalište misliš? Gledaj, ja ne živim u Bosni i Hercegovini pa da znam koliko teze iz Krištine knjige piju vodu i jesu li bosanski franjevci zaista zagovornici Regiona. Samo smatram da ovakva etiketiranja ne doprinose popravljanju položaja Hrvata u BiH o čemu je RH Ustavom obavezana voditi brigu.
funes is offline  
Old 13.10.2013., 00:28   #39
a je ispao tupan i glupan taj Tomic s tim tekstom
sta mu smeta Raspudic pa ga ide javno razvlaciti po najvecem zutilu od tiska u Hrvata
a nema muda taj tomic da oplete po pavicu
lea* is offline  
Old 13.10.2013., 00:31   #40
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam tog vremena, Tuđman je imao kontradiktorna stajališta o Bosni. Dakle, na koje stajalište misliš? Gledaj, ja ne živim u Bosni i Hercegovini pa da znam koliko teze iz Krištine knjige piju vodu i jesu li bosanski franjevci zaista zagovornici Regiona. Samo smatram da ovakva etiketiranja ne doprinose popravljanju položaja Hrvata u BiH o čemu je RH Ustavom obavezana voditi brigu.
Nisi rekao baš ništa konkretno. Raspudić je rekao ono što je činjenica (preslušao sam cijeli intervju).
Corvus27 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.