Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2016., 17:09   #81
Nit sam tvrdio da je Jugoslavia bila liberalna demokracija (samo komparativno relaksiranija u odnosu na one pod sovjetskom cizmom, ali i tadasnju Kinu i druge) niti da je to najbitnija stavka medju navedinima (ali sam trebao pretpostaviti da ce se bas na to ekipa nakaciti pa izostaviti iz posta).
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:09   #82
general Glasnović: “Smatram da bi ljudi koji pretendiraju na saborske fotelje trebali potpisati izjavu da nikada nisu radili za Udbu i da im dosjei nisu u Beogradu.”

Jedini saborski zastupnik koji ima radnog staža preko 35 godina , i na osnovu radnog staža danas prima mirovinu od države Kanade, radio je od tvornica pamuka, naftnim poljima u Alberti pa sve do kanadske vojske.



Ali u medijima se stvarao dojam, a to su dezinformacije, da sam dvije mirovine primao deset godina. Mene se sada stavlja u neugodan položaj. Većinu tog novca nisam zadržavao za sebe nego sam ga davao ljudima koji nisu mogli ostvariti prava u Hrvatskom vijeću obrane. Imamo slučaj čovjeka koji je izgubio nogu, a imao je primanja 260 konvertibilnih maraka s kojima se nije mogao prehraniti.

Mediji su kriminalizirali Domovinski rat i to u sprezi s politikom nehrvata u Vladi, u nevladinim udrugama. Stvorili su dojam da su svi hrvatski generali profiteri, kriminalci, zločinci i moralne nakaze. Dogodila se potpuna inverzija povijesti. Hrvatski mladići u Domovinski rat - izlozba 3tenisicama, od Dalmacije do Vukovara, u početku su branili hrvatsku državu. Nitko drugi. Ja sam ponosan što imam svoj dio u tomu. To sigurno nisu odradili jugo generali. Čast pojedincima.

Mislim da su 24 generala Hrvata u JNA, a samo sedam je prešlo na našu stranu, a od tih sedam samo su trojica bili na terenu i vodili operacije. A časnici Domovinskog rata do te su mjere omalovaženi da ih se prikazuje kao nebitne elemente u tom ratu, što je totalna povijesna laž. Koliko znam, 27 pripadnika Legije stranaca poginulo je na jedinstvenom ratištu Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a to rijetki znaju.

Bilo je stranih dragovoljaca, brojni su poginuli, a neki nisu ostvarili svoja osnovna prava, a u isto vrijeme vraćane su kuće i stanovi ljudima koji su provodili brutalnu agresiju na hrvatsku državu, mirovine, dane im nekretnine s pogledom na more u Istri, u Splitu, a ljude koji su se borili, uključujući i Srbe koji su se borili za hrvatsku državu, prezreni su. Takav jedan umro nam je na ulici. Bio je Srbin. To je za mene moralno dno države.


http://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/1...enerali-2.html
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:14   #83
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kod Staljina se tako brinulo o psikički "nestabilnim" osobama
Ma ne...ozbiljno ti kažem.Pa vidiš i sam..Malo je ćuknut.Nemam ništa protiv njega.Neka priča što ga volja..Možda da se pridruži NHD...
Što god želi neka priča...ali,uzeti ga za ozbiljno...mnjaa..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:17   #84
Quote:
Madmalecat1 kaže: Pogledaj post
A sto kaze Glasnovic na temu lustracije u redovima Hdza?
To mu je kao neki njegov objekt u političkom svemiru-planet Lustracija..
To je njegova vizija i san...Ali snovi su mu načinjeni od lanjskog snjega..Bljuzga je to..Prve zrake sunca natjerat će ga da izađe iz rupe svoje uskosti i Nebo će mu podariti priliku da dokuči razmjere inteligencije društva u kojem sada stanuje..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:17   #85
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nit sam tvrdio da je Jugoslavia bila liberalna demokracija (samo komparativno relaksiranija u odnosu na one pod sovjetskom cizmom, ali i tadasnju Kinu i druge) niti da je to najbitnija stavka medju navedinima (ali sam trebao pretpostaviti da ce se na to po obicaju ekipa nakaziti pa izostaviti).
Ako te komunisticki rezim smatrao za opasnost cekala te ista ona "zeljezna saka" kakva bi te cekala u ceskoj, mađarskoj ili poljskoj. Nije tu bilo popustanja.To su bajke koji danas pricaju protivnici lustracije, a naivni na njih nasjedaju.
Na kraju Jugoslavija je drzava koja je putem tajne policije pobila najvise disidenata u inozemstvu,to se redovito preskace, jer su paralelno bile dopustene sitne malverzacije bezopasne za rezim, a kako bi se umirio narod. Ljudima se dopustilo da takvim sitnim malverzacijama, ili svercom, malo poprave standard i tako da se smanji nezadovoljstvo ekonomskom situacijom (to je zemlja u kojoj se vozilo par-nepar, postojale su tockice za kavu, ulje, detergente, bonovi za benzin, cekalo se u redovima...)

Sve skupa, bizarno je kako se danas opravdava zasto ne treba lustracija. I to ne lustracija po uzoru na neke srednjoazijske zemlje, nego demokratske i civilizirane zemlje srednje Europe s kojima smo u NATO i EU.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:35   #86
znači karamarko ovisi od predsjednika socijalističke omladine kosora , vojnog tužitelja jna martinovića i komunističkog rukovodioca aboliranog četnika raškovića i istvremeno nastoje ojačati veze s erdoganom koji govori da mu je bosnu ostavio alija izebeg
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 18:34   #87
Baš mu nije bila pametna današnja opservacija u Saboru, tj.odgovor kolegici iz SDP-a (koju on ne doživljava kao kolegicu, nego ideološkog neprijatelja), koju je na svom kanadskom naglasku izvalio.
Nešto o školskoj reformi koju će voditi ili pisati, nisam ga dobro čuo, MilO Kekin i Đoni Štulić...

No...uskoro će izbori a Tim Orešković će u Canadu, a general Glasnović više nikada u Sabor...
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 19:16   #88
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
general Glasnović: “Smatram da bi ljudi koji pretendiraju na saborske fotelje trebali potpisati izjavu da nikada nisu radili za Udbu i da im dosjei nisu u Beogradu.”

Jedini saborski zastupnik koji ima radnog staža preko 35 godina , i na osnovu radnog staža danas prima mirovinu od države Kanade, radio je od tvornica pamuka, naftnim poljima u Alberti pa sve do kanadske vojske.


[I]
Ali u medijima se stvarao dojam, a to su dezinformacije, da sam dvije mirovine primao deset godina. Mene se sada stavlja u neugodan položaj. Većinu tog novca nisam zadržavao za sebe nego sam ga davao ljudima koji nisu mogli ostvariti prava u Hrvatskom vijeću obrane. Imamo slučaj čovjeka koji je izgubio nogu, a imao je primanja 260 konvertibilnih maraka s kojima se nije mogao prehraniti.

Mediji su kriminalizirali Domovinski rat i to u sprezi s politikom nehrvata u Vladi, u nevladinim udrugama. Stvorili su dojam da su svi hrvatski generali profiteri, kriminalci, zločinci i moralne nakaze. Dogodila se potpuna inverzija povijesti. Hrvatski mladići u Domovinski rat - izlozba 3tenisicama, od Dalmacije do Vukovara, u početku su branili hrvatsku državu. Nitko drugi. Ja sam ponosan što imam svoj dio u tomu. To sigurno nisu odradili jugo generali. Čast pojedincima.

Mislim da su 24 generala Hrvata u JNA, a samo sedam je prešlo na našu stranu, a od tih sedam samo su trojica bili na terenu i vodili operacije. A časnici Domovinskog rata do te su mjere omalovaženi da ih se prikazuje kao nebitne elemente u tom ratu, što je totalna povijesna laž. Koliko znam, 27 pripadnika Legije stranaca poginulo je na jedinstvenom ratištu Hrvatske i ******
Umjesto što je primao dvije mirovine pa koliko god i što sada je proslijeđivao dalje potrebitima mogao je sve ove godine poraditi na tim problemima. Do danas bi ih valjda već riješio - obzirom da očito ima "težinu" među braniteljima pa ga valjda ne bi minirali

ovako ostaje poluinformacija o časti i dvije mirovine
a i nije baš bio tak pomirljiv - njemu pripadaju dvije mirovine nije ih on tražio
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:55   #89
Quote:
Žuti tis@k kaže: Pogledaj post
Baš mu nije bila pametna današnja opservacija u Saboru, tj.odgovor kolegici iz SDP-a (koju on ne doživljava kao kolegicu, nego ideološkog neprijatelja), koju je na svom kanadskom naglasku izvalio.
Nešto o školskoj reformi koju će voditi ili pisati, nisam ga dobro čuo, MilO Kekin i Đoni Štulić...

No...uskoro će izbori a Tim Orešković će u Canadu, a general Glasnović više nikada u Sabor...
pa da nije u stanje pravilno izgovorit ime sdp-ovog stranačkog zabavljaća

ozbiljan propust
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:13   #90
meni je tak fora kad cujem glasnovica kak prica
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 10:56   #91
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
meni je tak fora kad cujem glasnovica kak prica
Komičan lik...Glasno priča,a jezik mu se plete,zamuckuje i mutno verbalizira hrvatski..No,svejedno,ok je.
Vidi se da ga zanima Sabor..

Nastupa kao da sve zna,ali zapravo malo razumije.
Lojalan je svojoj ideji da je antikomunizam temeljni cilj njegovog zastupničkog mandata.Bez obzira koja tema bila zastupljena,za sve je kriv samoupravni socijalizam.
Franjo je svetinja,HDZ nije lopovska organizacija,a Sanadera uopće ne spominje...Malo i dosadan za moju ukus..
Ali,ipak mi trebamo te cirkusante.Sabor bi bio puno dosadniji..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 11:10   #92
Glasnovicu,

ajde javno potpisi da nisi radio za neku tajnu sluzbu mimo Republike Hrvatske.


Ajde, Glasnovicu. Potpisi.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 12:17   #93
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Komičan lik...Glasno priča,a jezik mu se plete,zamuckuje i mutno verbalizira hrvatski..No,svejedno,ok je.
Vidi se da ga zanima Sabor..

Nastupa kao da sve zna,ali zapravo malo razumije.
Lojalan je svojoj ideji da je antikomunizam temeljni cilj njegovog zastupničkog mandata.Bez obzira koja tema bila zastupljena,za sve je kriv samoupravni socijalizam.
Franjo je svetinja,HDZ nije lopovska organizacija,a Sanadera uopće ne spominje...Malo i dosadan za moju ukus..
Ali,ipak mi trebamo te cirkusante.Sabor bi bio puno dosadniji..
ma slušati njega je eskapizam rješenje svega je lustracija naravno zanrmaruje tri pripadnika koja treba lustrirati kosor rašković jure martinović ako njih spomene pokazat ce dosljdnost
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 13:55   #94
Kao što znamo, Most čisti lažne birače i ekipu koja neopravdano prima razne oblike državne pomoći s juga.
Uzrok su očite neregularnosti (da ne kažem krađa i lopovluk), povod su (bili) izbori koji su ondje održavani.

Sve skupa je proces koji je jako dobro pozdravljen u čitavoj Hrvatskoj. I itekako dobrodošao, logičan, i potreban.


Imamo dvojicu komentatora, jedan je Jambo kojemu ne paše takvo čišćenje pa pokušava širiti laži o tome što se dešava. Njega ćemo preskočiti.

Drugi je Glasnović. On govori -

"”Pet ljudi me je u dva dana zvalo zbog te sramote. To je čista diskriminacija hrvatskih građana. Provodi se pravosudno nasilje nad najugroženijom skupinom u državi, a to su Hrvati! Oni koji su sudjelovali u agresiji na Hrvatsku, dobili su stanove i stanarsko pravo, dobre mirovine, a Hrvati iz dijaspore i iz Bosne i Hercegovine u isto su vrijeme najdiskrimiranija skupina u državi! To se radi sustavno. Nikada u MUP-u i policiji nije izvršena lustracija. Tamo imamo ljude iz milicije i Udbe. Oni rade po nalogu partije. Vode taj projekt s ciljem da se Hrvati odstrane iz biračkog tijela države i da nam opet vladaju Orjunaši i politički Jugoslaveni”, vrlo ogorčen je, kada smo ga nazvali, bio Željko Glasnović, i to upravo zbog događaja za koje smo pitali.

”Ove akcije intenzivirale su se otkako je Most preuzeo Ministarstvo unutarnjih poslova. No, kakvo je to ministarstvo? Tamo ima ljudi koji znaju bolje od Bozanića i Kuharića sve detalje misnog slavlja, jer su godinama uhodili one koji idu na misu. I sada takvi upadaju u kuće hrvatskih građana i to bez sudskog naloga, što je protuzakonito. Druga stvar, dok god policajci nemaju dobre plaće, bit’ će podložni korupciji i političkim pritiscima od strane onih koji nisu željeli hrvatsku državu. A Orepić je nedavno smanjio plaće policiji! Vjerujte da sirijske izbjeglice u Kanadi imaju veća prava nego Hrvati iz dijaspore i BiH u hrvatskoj državi! A da nema Hrvata iz BiH, mi danas ne bi imali hrvatsku državu. To je sramota i netko će zbog svega morati odgovarati”, ističe Glasnović.

Pita nas znamo li tko vodi MUP. Sam potom odgovara da ga vodi bivši podoficir JNA.

”Puno ljudi me zvalo zbog ove sramote. To što se zadnjih dana događa u južnoj Hrvatskoj sliči na racije u Njemačkoj 1933. godine. Sve to još je jedan dokaz postojanja udbaške države. Ti policajci ciljaju Hrvate, a ne udbaše s računima u inozemstvu ili kriminalce koji su opljačkali Hrvatsku”, zaključio je Željko Glasnović te se vratio u Sabornicu."



Ovo sam pejstao jer ovo je Glasnović u tri odlomka. To je on.
I koja god tema bila i koji se god događaji komentirali njegovi su komentari isti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 18:21   #95
Svaka čast Glasnoviću na domoljublju, na angažmanu u ratu i slično, ali nakon rata ... k'o da je promašio vrata: šta taj lik uopće radi i koga predstavlja, na koji način u Saboru, to je misterij. Iskreno, takvih misterija u Saboru ima vjerujem više od stotinjak, tako da tamo baš i nije crna ovca, ali je jedan od glasnijih. A kad zine, priča pizdarije.
Moram priznat i da je prilično "promišljeno" (iako sam potpuno siguran da je to samo splet okolnosti) nastupio na način da pili samo po jednoj temi, koliko god se nama to ne sviđalo. Naime, od saborskog zastupnika, koji nije stručnjak ni po kojoj djelatnosti, korisnoj za zajednicu u mirnodopskom razdoblju, a takav je primjerice umirovljeni vojnik, nema beskorisnijeg stvora od onog koji baljezga o svemu i svačemu. Jer u pravilu o ničemu pojma nema, vjerojatno je problem i vlastito kućanstvo vodit.
I onda lijepo uzme sebi za zadatak 4 godine mandata (ili onoliko koliko izdrži njegova opcija u Saboru) turpijat po jednom, jest svima dosadno i deplasirano, ali ostane to u uhu. Pa se možda i primi u narodu. I to je jedini način da zastupnik nestručnjak, domoljub opće prakse bude nekim slučajem koristan državi. Ako spletom okolnosti pogodi štogod stvarno korisno. A taj splet je prilično rijetka pojava.
Ovdje se to još sukobljava s činjenicom da on tupi o razdoblju koje nije osobno preživio, nego ima interpretacije iz druge ruke. I to još iz dijaspore.
I što drugo, nego da iskonstruira scenarij u kojem je pripadnost hrvatskom narodu bjanko dozvola za radit što ti padne na pamet, a ako slučajno posjeduješ još kakav papir koji potvrđuje da si bivši disident bilo koje vrste (makar onaj toliko proganjan u bivšem sustavu da je naprosto morao i fakultet završit u zatvoru, vjerojatno pod prisilom? ili što ga vani nikad završio ne bi?), e to je već dozvola prema kojoj su i ovlasti Jamesa Bonda pičkin dim..

Ajte u kurac svi vi kojima je u 2016.g. glavni problem društva orjuna, udbaši, milicija, komunjare... i o čemu fino sjednete pisat na Forumu navečer, nakon što ste na bus ispratili vlastito dijete koje budućnosti ne vidi u zemlji koju upravo oblikujete svojim horor-vizijama, i koje radije traži sreću k'o neželjeni stranac bilo gdje u EU, nego kući...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 21:33   #96
pošp
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Svaka čast Glasnoviću na domoljublju, na angažmanu u ratu i slično, ali nakon rata ... k'o da je promašio vrata: šta taj lik uopće radi i koga predstavlja, na koji način u Saboru, to je misterij. Iskreno, takvih misterija u Saboru ima vjerujem više od stotinjak, tako da tamo baš i nije crna ovca, ali je jedan od glasnijih. A kad zine, priča pizdarije.
Moram priznat i da je prilično "promišljeno" (iako sam potpuno siguran da je to samo splet okolnosti) nastupio na način da pili samo po jednoj temi, koliko god se nama to ne sviđalo. Naime, od saborskog zastupnika, koji nije stručnjak ni po kojoj djelatnosti, korisnoj za zajednicu u mirnodopskom razdoblju, a takav je primjerice umirovljeni vojnik, nema beskorisnijeg stvora od onog koji baljezga o svemu i svačemu. Jer u pravilu o ničemu pojma nema, vjerojatno je problem i vlastito kućanstvo vodit.
I onda lijepo uzme sebi za zadatak 4 godine mandata (ili onoliko koliko izdrži njegova opcija u Saboru) turpijat po jednom, jest svima dosadno i deplasirano, ali ostane to u uhu. Pa se možda i primi u narodu. I to je jedini način da zastupnik nestručnjak, domoljub opće prakse bude nekim slučajem koristan državi. Ako spletom okolnosti pogodi štogod stvarno korisno. A taj splet je prilično rijetka pojava.
Ovdje se to još sukobljava s činjenicom da on tupi o razdoblju koje nije osobno preživio, nego ima interpretacije iz druge ruke. I to još iz dijaspore.
I što drugo, nego da iskonstruira scenarij u kojem je pripadnost hrvatskom narodu bjanko dozvola za radit što ti padne na pamet, a ako slučajno posjeduješ još kakav papir koji potvrđuje da si bivši disident bilo koje vrste (makar onaj toliko proganjan u bivšem sustavu da je naprosto morao i fakultet završit u zatvoru, vjerojatno pod prisilom? ili što ga vani nikad završio ne bi?), e to je već dozvola prema kojoj su i ovlasti Jamesa Bonda pičkin dim..

Ajte u kurac svi vi kojima je u 2016.g. glavni problem društva orjuna, udbaši, milicija, komunjare... i o čemu fino sjednete pisat na Forumu navečer, nakon što ste na bus ispratili vlastito dijete koje budućnosti ne vidi u zemlji koju upravo oblikujete svojim horor-vizijama, i koje radije traži sreću k'o neželjeni stranac bilo gdje u EU, nego kući...
pošteno
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 17:32   #97
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Kao što znamo, Most čisti lažne birače i ekipu koja neopravdano prima razne oblike državne pomoći s juga.
Stvarno jesam za to da se više rasčiste ti popisi, ali zanimljivo kako je Orepiću pucala kita za bilo koji dio osim za Vrgorac, Metković i okolicu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 18:07   #98
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Stvarno jesam za to da se više rasčiste ti popisi, ali zanimljivo kako je Orepiću pucala kita za bilo koji dio osim za Vrgorac, Metković i okolicu.
Lako nasjedaš na HDZ propagandu koju stalno šire mainstream mediji. Biračke popise policija provjerava i drugdje.
Šibensko-kninska županija: http://m.sibenik.in/sibenik/orepic-n...sta/60729.html
Vukovar: http://www.hic.hr/aktualne-teme/382-...prijavama.html
__________________
Za sva vrimena
Sicko S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 18:36   #99
Ukoliko je tako, moja isprika i samo neka nastavi
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 20:12   #100
Quote:
Sicko S kaže: Pogledaj post
Lako nasjedaš na HDZ propagandu koju stalno šire mainstream mediji.
Mainstream mediji morali bi znati bolje.

Razumljivo mi je da si svatko kupi svoj portal pa tamo piše što hoće; no, nije mi prihvatljiva ideja da neki "novinari" ili urednici mrtvi hladni prenose izvrtanja ili izmišljotine bez da daju kontekst i bez da one koji bi te izmišljotine (propagandu) širili prozovu oko toga.

To ukazuje ili na neupućenost, ili na nebrigu, ili na nekompetentnost.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.