Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 18:33   #1
Taxi Cammeo otjeran iz Splita

ili kako je lokalna taxi služba uspjela dignuti medijsku hajku na konkurenciju.

splitski dnevnik slobodna dalmacija i dopisništvo hrt-a iz splita su pomogli gradonačelniku i ministru butkoviću da otjeraju jeftiniji taxi prijevoz.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...oze-nezakonito


http://www.24sata.hr/news/cammeo-nap...n-kazne-502044

Quote:
Cammeo napustio Split: Platili dosad više od milijun kn kazne Tvrtka Cammeo obustavila je svoj rad u Splitu. Iz Cammea tvrde da su to napravili zobg ministra Butkovića koje je rekao da ta tvrtka ilegalno posluje u Splitu

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/cammeo-nap...n-kazne-502044 - 24sata.hr
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:36   #2
Zahvaljujući cameu, od diskoteke do doma dođem za 40 kuna, a prije nekoliko godina ne bih prošao ispod 200 kuna.

O splitu imam negativno mišljenje, jedino što tamo valja su lijepe žene
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:24   #3
Još jedan dokaz da je dežurna babaroga zvana Neoliberalni Kapitalizam u Hrvatskoj stvarna koliko i babaroga.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:26   #4
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući cameu, od diskoteke do doma dođem za 40 kuna, a prije nekoliko godina ne bih prošao ispod 200 kuna.

O splitu imam negativno mišljenje, jedino što tamo valja su lijepe žene
to je mit.
puno ljepše su karlovlčanke i riječanke.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...az/936108.aspx

Quote:
Cammeo odlazi iz Splita, vozači istog dana dobili prvu plaću i otkaz

75 vozača dobilo otkaz. čestitke taxi lobiju.

inače, od aerodroma do splita cijena vožnje splitskim taxijem je samo 400 kn.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:29   #5
Napulj u najmračnijim godinama je mala beba prema sadašnjem Splitu u nepotizmu i korupciji na lokalnoj razini gradskih vlasti.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:36   #6
zanimljivo je da portal slobodne dalmacije briše kritike na račun taksista i baldasara.

također ovog ljeta je u dnevniku hrt-a emitiran negativan prilog o uberu u splitu.

jel moguće da je taxi lobi toliko financijski jak da izgura cameo i uber? čak su i masnog butkovića upregli u zadržavanje monopola
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:30   #7
U zadru ti za 500 metara uzme 40 kuna.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:32   #8
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Čemu ovi proseri?
Jesi to sa razglednice zaključio?
Generaliziram.
Naravno da ima dobrih i poštenih splićana, ali po primitivizmu i aroganciji nisam naišao na veću koncentraciju toga u hrvatskoj nego u splitu. Misle da su popili svu pamet svijeta i pljuju sve što je različito
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.12.2016., 20:37   #9
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Generaliziram.
Naravno da ima dobrih i poštenih splićana, ali po primitivizmu i aroganciji nisam naišao na veću koncentraciju toga u hrvatskoj nego u splitu. Misle da su popili svu pamet svijeta i pljuju sve što je različito
Generaliziras previše,a uopće ne shvacas niti se trudis shvatit.
Zato i provaljujes ove budalastine.



Poslano sa mog SGP521 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:47   #10
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Generaliziram.
Naravno da ima dobrih i poštenih splićana, ali po primitivizmu i aroganciji nisam naišao na veću koncentraciju toga u hrvatskoj nego u splitu. Misle da su popili svu pamet svijeta i pljuju sve što je različito
To je nažalost točno.
Osnove psihologije.. Uvijek se najviše "pravi važan" onaj tko je zapravo nesiguran, i nema pokriće... No to je off-topic.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:50   #11
Ali... ali... ali oni su Makedonci????

Intonacija nekih 66.35% portalskih komentara.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:34   #12
Čekaj, neki ovdje dodatno površno generaliziraju o ljudima iz Splita zbog ove sramne odluke odnosno nepotizma i korupcije nekoliko kokošara na lokalnoj razini i još u sprezi s politikom na nacionalnoj razini?!

To je kao da ja generaliziram o Zagrebu i njegovim građanima na temelju banditića i ekipe iz, šta ja znam, kozari boka.
FanteDiBastoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:37   #13
Da, stvarno je idiotizam generalizirati. I izrazito ruzno.
Steta, ja sam u Zg pocela koristiti taxije kad je frka, tek dolaskom Cammea i drugih tvrtki, prije mi je taxi cjenovno bio nedostupan.
U Rijeci sam jos davno koristila Cammeo, kad su tek dosli (cesto sam u Ri).
Nadam se da cete ipak u Splitu uspjeti iskusiti cjenovno dostupan taxi.
Prije par ljeta sam po St vidjela one kombije sto bi kupili putnike na busnim stanicama gradskog busa..ima li toga jos ili? I to mi je bilo dobro rjesenje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:49   #14
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Da, stvarno je idiotizam generalizirati. I izrazito ruzno.
Steta, ja sam u Zg pocela koristiti taxije kad je frka, tek dolaskom Cammea i drugih tvrtki, prije mi je taxi cjenovno bio nedostupan.
U Rijeci sam jos davno koristila Cammeo, kad su tek dosli (cesto sam u Ri).
Nadam se da cete ipak u Splitu uspjeti iskusiti cjenovno dostupan taxi.
Prije par ljeta sam po St vidjela one kombije sto bi kupili putnike na busnim stanicama gradskog busa..ima li toga jos ili? I to mi je bilo dobro rjesenje.
To ti je jedna tipicno hrvatska prica. Ako Cammeo i Uber dodu mali ljudi ce bit zadovoljni, vozit ce se za pristupacne novce. Lokalni taksisti ce ostat bez posla,ljudi koji voze u Uberu/Cammeu ce radit za sitniz a gazde ce lovu vjerovatno izvadit iz hrvatske.

Isto kao i strani trgovacki lanci koji daju povoljniji proizvod ali unistavaju domacu proitzvodnju.

E sad pitanje za milijardu milijardi kuna zasto lokalni taksisti ne mogu voziti za pristupacne novce i raditi vise tura/obrta i zaraditi mjesecnu placu, nego ici na shemu ako zajebem koga za jednu turu 15 minuta i 200-300 kuna u dzep.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:19   #15
E, ja sam za domacu proizvodnju. A dolazak Cammea je ok zbog tog sto ce taksisti vidjeti da mogu i nesto zaraditi i spustanjem cijena. Osobno sam se u Zg samo 1x vozila Cammeom, vozim se drugim taxi kompanijama. I tu domaca proizvodnja nije na gubitku. Auti su strana industrija, gorivo isto, samo je radna snaga nasa.
Da su nasi ljudi pametniji, odavno bi shvatili kako bi vise prometa i love obrnuli snizenjem cijena (opricam sad konkretno o taksistima, ne o drugoj bransi, a ovako, na zalost, mora doci netko izvana da shvate tu pouku.
Osobno se meni uber ne svidja kao ni Cammeo (i ne koristim ih), ali dobro dodju da drugi taksisti vide kako se moze zaraditi i nizim cijenama.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 08:06   #16
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
zasto lokalni taksisti ne mogu voziti za pristupacne novce i raditi vise tura/obrta i zaraditi mjesecnu placu
Odakle ti pomisao da oni to ne mogu? Naravno da mogu - ali, ne žele, i to je sasvim normalno i prirodno i ljudski od njih.

Kad si igdje vidio da je neki monopolist rekao "čekaj malo, previsoke su mi cijene, nije to lijepo, idem pojeftinit"? Ljudi se ponašaju onako kako mogu i kako im dopušta vlast. E sad, postoje li tu tijekovi tokova nekih novaca u svrhu zadržavanja takvoga monopolističkog stanja, trebale bi utvrditi institucije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:03   #17
Zbog ovog sramotnog i kriminalnog poteza bi trebao grad ostati bez Ultre.

U tom grmu leži zec. Milijune ekipa "zaradi" kad dođe hrpa klinaca na taj događaj.

Butković treba letiti iz ministarske fotelje jer ne samo što je uhljeb, već vrlo štetan.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:16   #18
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Zbog ovog sramotnog i kriminalnog poteza bi trebao grad ostati bez Ultre.

U tom grmu leži zec. Milijune ekipa "zaradi" kad dođe hrpa klinaca na taj događaj.

Butković treba letiti iz ministarske fotelje jer ne samo što je uhljeb, već vrlo štetan.
Dublji je problem sa tim taxi sluzbama.
Ja jednostavno ne podnosim nadrkane splitske taxiste i njihove navike da pljackaju narod.
Ali,nije ni Cammeo ispravan,korištenje rupa u zakonima, zapošljavanje nevozaca (skrivili su 10 sudara u dva dana)

Rješenje je u pojeftinjenju regularnih taxi usluga.

Ovo sa ultrom je također malo šire,hrpa ekipe radi "taxi" usluge od stadiona do apartmana za vrijeme ULTRE
A tek ekipa koja prodaje krafne za 25 kuna i sendvice od šunke za pizzu i gaude za 40 kuna
Ima i ekipe koja kupi Natren i prodaje ga kao extasy na stadionu.
Itd itd...



Xperia Z5 via Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:26   #19
Treba pitati Butkovica hoce li oduzimati vozila i propisati kazne od nekoliko tisuca kuna i za postojece taksiste koji varaju putnike na sve moguce nacine, ili je to rezervirano samo za one koji im se usude dirnuti u monopol?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:28   #20
Nisu Splicani iznimke u pokusaju zaradjivanja od Ultre. I vani kod velikih festivala, sportskih zbivanja cijene isto skoce do nebesa. Jednostavno je - zakon ponude i potraznje na djelu.

Kazem, ne volim Cammeo, ali dobro dodje da se pokaze ostalima/monopolisima da bi mogli zaradjivati i kad spuste cijene (ne do bescjenja, nego do realnijih cijena).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.