Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2017., 10:18   #81
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Iličić, Trump i HDZ. O majko mila, ako je to stvarno netko napisao.
Zasto dajes paznju nerelevantnim likovima poput ove zene gore i onda na njima gradis svoje argumente.
Mediji su ti bacili udicu, a ti si je zagrizao.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:22   #82
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Nisam se našao uvrijeđen, nisam nikada u životu bio u narodnjačkom klubu, a bome se ni ne družim s onima koji napadaju narodnjačke klubove da bi znao rade li to iz tog razloga što ne podnose ljude koji se nalaze u tim klubovima ili ne.

Koji su to javni podaci? Šta, jesu pitali napadače napadaju li taj klub zbog mržnje prema tim ljudima pa da mogu klasificirati ili?
A jebote...jel se ti šališ?
Pa postoje policijska izvješća. Pa zar zaista moramo raspravljati o tome da se u narodnjačkim klubovima skupljaju kriminalci (ne samo oni naravno) i da je bilo prekonekiliko pucnjava, prepucavanja i sl.
Gle, ne da mi se o tome jer je ovo prebanalan načuin rasprave.

Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Teoretski, da sutra netko napadne narodnjački klub samo zato što mrzi one koji slušaju narodnu glazbu, treba li se predsjednica ispričati zbog napada?
Pa kada bi postojala povijest takvih napada -Da, svakako.

Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Jer ovdje se poletjela ispričati bez da zna radi li se o napadu koji se dogodio zbog mržnje prema nekome jer je gay ili ne. Ili su ti koji slušaju narodnjake manje vrijedni od ovih koji su LGBT?
Nije uopće stvar u ovom jednom incidentu, već u slici koja se šalje. U demokratksom društvu jednostavno nije dopustivo prešutiti napade koji su možebitno motivirani netrepeljivošću prema cijeloj skupini. Zato se instititucije i pojedinci u bilo kojoj normalnoj i slobodnoj državi očituju ako se recimo dogodi napad na jednu skupinu samo zbog neke značajke te skupine (npr, da su židovi, Romi, Hrvati, homoseksualci..svejedno...), a iste te institucije se neće očitovati ako se potuku pero i marko iz nekog xy razloga...
Stvar je principa i vrijednosti u društvu. Ako to ne možeš razlikovati -žao mi je, ali ne znam kako da ti jasnije pojasnim.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:23   #83
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Zasto dajes paznju nerelevantnim likovima poput ove zene gore i onda na njima gradis svoje argumente.
Mediji su ti bacili udicu, a ti si je zagrizao.
Ukoliko je stvarno zaposlenica PR agencije koja radi na promociji LGBT-a onda ni u kom slučaju nije nerelevantna, upravo bi se u tom slučaju ta zajednica trebala ograditi od izjava te cure (kada se već jedna predsjednica treba ispričavati) jer ovako izgleda da je sve ispolitizirano bez ikakvih dokaza i argumenata.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:23   #84
btw, ova gospođica koja je postavila Social media okvir cijelog spina - članica SDP-a, manager PR kampanje Kukuriku koalicije, Social media senior adviser Ureda Premijera Milanovića i zaposlenica Madison PR-a - u svom postu na facebooku potvrđuje da party nije bio LGBT party , "već party otvoren za sve pa i za pa i LGBT zajednicu".

https://www.facebook.com/ana.esplanada
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:24   #85
Quote:
kreso82 kaže: Pogledaj post
Mozda su dobro odgojeni? Meni ne pada na pamet zvaljakati svoju zenu po Jelacic placu...osim toga, vidjeh pedere na Ilici kako se drze pod ruku i hodaju nekud iz smjera trga. I gle cuda, nista im se nije dogodilo. Bice jer je bila nedjelja pa su katolibani bili na misama....to ako ti nisi vidio ne znaci da drugi nisu. Jesi li ti vidio ili nisi je kaj, neki univerzalni pokazatelj stanja u drustvu?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
Zvaljakati.
Presmijesno kako odmah ides upotrijebit najocitiji primjer samo kako bi prevalio argument na svoju stranu. Vidim da si omasio moj post u kompletu i rijeci poput zagrljaj, poljubac.
Vidio si ih i sto?
Cinjenica je da generalno ne iznose ni naznake svoje intime u javnosti. Tocka.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:29   #86
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pa jasno. NEcemo histerizirati svaki puta kada netko baci suzavac.
Da su normalni to bi presutjeli, a ne alarmirali javnost i stalno skretali paznju na sebe.
Nes ti suzavac, pa nema ni mrtvih.
Uostalom sad ce vojni rok, pa ce se valjda nauciti ponasati u slucajevima kada se baci suzavac, a ne ko ovce se nabiti na prozorcic ili jos gore skakati sa njega.
Ti si ovo napisao sa sarkazmom.
Medjutim stvar je upravo takva bez sarkazma.
Vjecito izigravanje zrtve i to cak kad zrtava uopce nema a radi se o bezveznom suzavcu koji je regularna pojava u bilo kojem klubu kod bilo koje publike, te ne zahtijeva nikakvu posebnu pozornost.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.02.2017., 10:29   #87
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Ukoliko je stvarno zaposlenica PR agencije koja radi na promociji LGBT-a onda ni u kom slučaju nije nerelevantna, upravo bi se u tom slučaju ta zajednica trebala ograditi od izjava te cure (kada se već jedna predsjednica treba ispričavati) jer ovako izgleda da je sve ispolitizirano bez ikakvih dokaza i argumenata.
ne ukoliko nego jest, i upravo ona je kao zaposlenica Madisona radila na projektu Zagreb Pride koji je prvi lansirao tezu da se radi o napadu na LGBT zajednicu !

Uz to je još i (bivša) članica SDP-a, manager PR kampanje Kukuriku koalicije i Social media senior adviser Ureda Premijera Milanovića.

Dakle imamo potpuno jasnu vertikalu ovog medijsko-političkog spina .
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.02.2017., 10:30   #88
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
A jebote...jel se ti šališ?
Pa postoje policijska izvješća. Pa zar zaista moramo raspravljati o tome da se u narodnjačkim klubovima skupljaju kriminalci (ne samo oni naravno) i da je bilo prekonekiliko pucnjava, prepucavanja i sl.
Gle, ne da mi se o tome jer je ovo prebanalan načuin rasprave.

Pa kada bi postojala povijest takvih napada -Da, svakako.
Možda se i na ovim "trenerka" zabavama nalaze kriminalci.

A ovo drugo - "kad bi postojala", na tvoju žalost ne postoji pa mi ostaje samo vjerovati ti ili ne.

Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Nije uopće stvar u ovom jednom incidentu, već u slici koja se šalje. U demokratksom društvu jednostavno nije dopustivo prešutiti napade koji su možebitno motivirani netrepeljivošću prema cijeloj skupini. Zato se instititucije i pojedinci u bilo kojoj normalnoj i slobodnoj državi očituju ako se recimo dogodi napad na jednu skupinu samo zbog neke značajke te skupine (npr, da su židovi, Romi, Hrvati, homoseksualci..svejedno...), a iste te institucije se neće očitovati ako se potuku pero i marko iz nekog xy razloga...
Stvar je principa i vrijednosti u društvu. Ako to ne možeš razlikovati -žao mi je, ali ne znam kako da ti jasnije pojasnim.
Već tu radiš pogrešku u logici, ne bi trebalo biti dopustivo prešutiti bilo koji napad na bilo koga, a ne samo one za koje se smatra da su motivirani nekim faktorom koji ti u tom trenutku odgovara. Ako smo svi isti onda smo svi isti, onda treba ili dizati buku zbog napad na homoseksualce kao i na narodnjačku ekipu, ili uopće ne dizati buku. Ali ne raditi razlike da ispadne da je jedna skupina vrijednija od druge jer se ovime šalje upravo ta poruka.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:35   #89
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
btw, ova gospođica koja je postavila Social media okvir cijelog spina - članica SDP-a, manager PR kampanje Kukuriku koalicije, Social media senior adviser Ureda Premijera Milanovića i zaposlenica Madison PR-a - u svom postu na facebooku potvrđuje da party nije bio LGBT party , "već party otvoren za sve pa i za pa i LGBT zajednicu".

https://www.facebook.com/ana.esplanada
Dakle za sve je party? Treba onda poslati predsjednici mail da se ispriča i hetero populaciji, to bi bilo jedino pošteno jer je možda napad motiviran mržnjom prema hetero populaciji.

Kako su se zapleli, od LGBT partya do trenerka partya, Trumpa, Iličića i HDZ-a, a sve to uz članicu SDP-a koja radi PR za LGBT zajednicu. I onda se netko čudi što se kod ljudi javlja revolt na sve to.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:39   #90
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Zasto dajes paznju nerelevantnim likovima poput ove zene gore i onda na njima gradis svoje argumente.
Mediji su ti bacili udicu, a ti si je zagrizao.
Navedena gospođica je bacila udicu, a mediji i preko njih političari (ne računam ove koji su njeni ex poslodavci) su se upecali.

Neodoljivo podsjeća na "atentat" na Lekovića ova cijela priča.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:42   #91
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Već tu radiš pogrešku u logici, ne bi trebalo biti dopustivo prešutiti bilo koji napad na bilo koga, a ne samo one za koje se smatra da su motivirani nekim faktorom koji ti u tom trenutku odgovara. Ako smo svi isti onda smo svi isti, onda treba ili dizati buku zbog napad na homoseksualce kao i na narodnjačku ekipu, ili uopće ne dizati buku. Ali ne raditi razlike da ispadne da je jedna skupina vrijednija od druge jer se ovime šalje upravo ta poruka.
Ti zaista valjda razumiješ samo postove koji su pisani izrazito banalnim jednostavnim rečenicama.
Ako sam napisao da je normalno da se insitucije očituju o jednom slučaju, tada to ne znači da "prešućuju" druge slučajeve.
Ili da to spustim na tvoj banalni nivo -ako skupina likova upaden u britiju samo zato što se tamo održava party cigana ili lgbtq osoba i - insitucije će se očitovati jer se radi o napadu na cijelu skupinu društva i toi osuditi. Ako se pak u istoj birtiji potuku pero i marko -insitucije se neće javno očitovati jer bi bilo smješno da predsjednica daje izjavu nakon svake birtijaške tuče, ali to ne ne znači da policija neće sasvim normalno odreagirati i napraviti svoj posao. Jedno je napad na cijelu skupinu iz netrepeljivosti prema toj skupini, a drugo je individualni obračun dva lika. Nije isto.

Jel ti ovo dovoljno banalno? ili ćeš i dalje nastaviti sa svojom prilično glupom patetikom da je "jedna skupina vrednija od druge.." i sl. gluposti koje si samo ti izjavio,a nitko drugi nije niti to misli.
denijama is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.02.2017., 10:43   #92
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Dakle za sve je party? Treba onda poslati predsjednici mail da se ispriča i hetero populaciji, to bi bilo jedino pošteno jer je možda napad motiviran mržnjom prema hetero populaciji.

Kako su se zapleli, od LGBT partya do trenerka partya, Trumpa, Iličića i HDZ-a, a sve to uz članicu SDP-a koja radi PR za LGBT zajednicu. I onda se netko čudi što se kod ljudi javlja revolt na sve to.
Pa ne mogu doslovno
Vidi vako....
To je bio tematski LGBT party i naravno da je bio otvoren za sve, kao sto su svi LGBT party i kao sto su svi LGBT klubovi. Naravno da je tamo bilo puno gay friendly ljudi, kao sto ih uvijek ima i svima je drago zbog toga. NItko ih ne napada kada dodu sa svojim raznospolnim partnerima, ljube se, plesu itd.
I kada smo vec kod " ja poznam ". Ja poznam hetero par koji se upoznao u gay klubu i da je bar vise takvih jer nekako sam siguran da njihovo dijete danas-sutra nece bacati suzavac po pederima.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:44   #93
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Zvaljakati.
Presmijesno kako odmah ides upotrijebit najocitiji primjer samo kako bi prevalio argument na svoju stranu. Vidim da si omasio moj post u kompletu i rijeci poput zagrljaj, poljubac.
Vidio si ih i sto?
Cinjenica je da generalno ne iznose ni naznake svoje intime u javnosti. Tocka.
Malo jesam pretjerao, u pravu si. Pojasni mi ako ti nije problem. Mislio sam da si htio reci kako su izlozeni nasilju ako javno pokazu svoju orijentaciju?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:47   #94
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Navedena gospođica je bacila udicu, a mediji i preko njih političari (ne računam ove koji su njeni ex poslodavci) su se upecali.

Neodoljivo podsjeća na "atentat" na Lekovića ova cijela priča.
Drugacije vidimo.
Imamo lijeve/desne medije koji cekaju da iskoriste doticne u svoju korist.
Ionako medijska scena nije bazirana na relevantnosti nego kreiranju stihijske pomame kod citatelja, oni nisu bili iskoristeni od strane nje, oni su je uzeli da prek nje grade svoj slucaj oko jednog dogadjaja. Index na svoj nacin, dnevno.hr na svoj nacin.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:47   #95
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Zvaljakati.
Presmijesno kako odmah ides upotrijebit najocitiji primjer samo kako bi prevalio argument na svoju stranu. Vidim da si omasio moj post u kompletu i rijeci poput zagrljaj, poljubac.
Vidio si ih i sto?
Cinjenica je da generalno ne iznose ni naznake svoje intime u javnosti. Tocka.
Oprosti pretjerao sam. Iako jesam vidio i zvaku u javnosti. Nebitno. Pojasni mi, jesu li izlozeni nasilju ako javno pokazu svoju orijentaciju? To si htio reci?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:48   #96
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Ti zaista valjda razumiješ samo postove koji su pisani izrazito banalnim jednostavnim rečenicama.
Ako sam napisao da je normalno da se insitucije očituju o jednom slučaju, tada to ne znači da "prešućuju" druge slučajeve.
Ili da to spustim na tvoj banalni nivo -ako skupina likova upaden u britiju samo zato što se tamo održava party cigana ili lgbtq osoba i - insitucije će se očitovati jer se radi o napadu na cijelu skupinu društva i toi osuditi. Ako se pak u istoj birtiji potuku pero i marko -insitucije se neće javno očitovati jer bi bilo smješno da predsjednica daje izjavu nakon svake birtijaške tuče, ali to ne ne znači da policija neće sasvim normalno odreagirati i napraviti svoj posao. Jedno je napad na cijelu skupinu iz netrepeljivosti prema toj skupini, a drugo je individualni obračun dva lika. Nije isto.

Jel ti ovo dovoljno banalno? ili ćeš i dalje nastaviti sa svojom prilično glupom patetikom da je "jedna skupina vrednija od druge.." i sl. gluposti koje si samo ti izjavio,a nitko drugi nije niti to misli.
Oprostit ćeš mi, ali na tvoj nivo i na tvoju razinu komunikacije se ne mogu spuštati, a uz to ne kužiš poantu pa je rasprava gubitak vremena. Do neke druge prilike.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:48   #97
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
ne ukoliko nego jest, i upravo ona je kao zaposlenica Madisona radila na projektu Zagreb Pride koji je prvi lansirao tezu da se radi o napadu na LGBT zajednicu !

Uz to je još i (bivša) članica SDP-a, manager PR kampanje Kukuriku koalicije i Social media senior adviser Ureda Premijera Milanovića.

Dakle imamo potpuno jasnu vertikalu ovog medijsko-političkog spina .
Ti znaš počinitelja i koji su njegovi motivi bili?
Budi tako ljubazan pa podijeli to s nama.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:49   #98
Quote:
kreso82 kaže: Pogledaj post
Malo jesam pretjerao, u pravu si. Pojasni mi ako ti nije problem. Mislio sam da si htio reci kako su izlozeni nasilju ako javno pokazu svoju orijentaciju?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
a što ti znači "izloženi nasilju"?

ako pitaš da li je puno veća vjerojatnost da netko napadne i prebije dva dečka koji se otvoreno ljube i grle na ulici, od toga da se isto dogodi hetero paru - tada je odgovor -Da. Ako se isto događa u noćnim satima vikenda - tada je ta šansa još puno veća u odnosu na hetero par (kojeg nitko i neće prebiti jer su hetero, ali ih netko može prebiti jer je kreten, lopov, nasilnik i sl.).

Da je situacija sada ziher bolja nego prije 10 godina -rekao bih da je istina.

Ali opet -koja je poanta tvog pitanja?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:54   #99
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pa ne mogu doslovno
Vidi vako....
To je bio tematski LGBT party i naravno da je bio otvoren za sve, kao sto su svi LGBT party i kao sto su svi LGBT klubovi. Naravno da je tamo bilo puno gay friendly ljudi, kao sto ih uvijek ima i svima je drago zbog toga. NItko ih ne napada kada dodu sa svojim raznospolnim partnerima, ljube se, plesu itd.
I kada smo vec kod " ja poznam ". Ja poznam hetero par koji se upoznao u gay klubu i da je bar vise takvih jer nekako sam siguran da njihovo dijete danas-sutra nece bacati suzavac po pederima.
Je to stvarno bio tematski LGBT party? Jer se eto sada ispostavilo da nigdje to nije bilo napisano već da je bilo objavljeno da se radi o trenerka party-u. Mislim OK, priznajem da ne poznajem gay osobe i ne krećem se u tim krugovima pa je možda to neka šifra za LGBT tematski party?

I da se razumijemo, naravno da njihovo dijete ne smije bacati suzavac po pederima, pa ja prvi osuđujem maloumnika koji je bacio suzavac na taj party, ali osuđujem ga jer je ugrozio zdravlje osoba, a ne zato što je (pravit ćemo se za potrebe poante) napao neku skupinu ljudi. Svaki napad treba osuditi jednako i kraj, bez obzira koga se napada.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:56   #100
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
postoje samo dvoje mogućnosti - ili se praviš priglup, ili ti neke stvari zaista i nisu baš najjasnije. Prilično je čudno da se pozivaš na to da netko "ne kuži" poantu, a užasno banalne stvari ne razlikuješ.

Tako da ni ne trebamo dalje u raspravu jer je u oba slučaja to gubitak vremena.

(naravno, postoji i treća solucija - a to je da ionako opravdavaš napad na homoseksualce te iz tog kuta tvoja logika ima smisla...).
Kao što rekoh, ne želim se spustiti na taj nivo rasprave i vrijeđanja, ostavljam to tebi. Do neke druge prigode.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.