Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2010., 14:05   #1
Pala fasada

evo sta se desi kad se nepripremi podloga na koju se ljepi stiropor i kad se ploca maze za 5 fleka. ..i onda ti ljudi kazu da si skup,ima majstora koji rade fasade po 50kn ruke.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...le-fasade.html

Zadnje uređivanje VISA SILA : 16.05.2010. at 14:10.
VISA SILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 15:36   #2
Quote:
VISA SILA kaže: Pogledaj post
evo sta se desi kad se nepripremi podloga na koju se ljepi stiropor i kad se ploca maze za 5 fleka. ..i onda ti ljudi kazu da si skup,ima majstora koji rade fasade po 50kn ruke.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...le-fasade.html
Slažem se sa tobom.Upravo se to dešava kad tkz. majstori idu po nemogućim cijenama i mora na nečemu ušparati.Ovi su očito šparali na više strana.Ako se dobro vidi betonski zid nije sigerno premazan.Svi zidovi preko 7 metara obavezno tiplati na svakom spoju.Na sliki se da vidjeti da nije pravilno gletano ima još neki sitnica.Znači svaki posao ima svoju normalnu cijenu ,ako je fasada recimo 200 kn. a čovjek vam traži 150 kn budite sigurni da će vas negdje zakinuti da bi bio na nuli. poz
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 17:37   #3
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa tobom.Upravo se to dešava kad tkz. majstori idu po nemogućim cijenama i mora na nečemu ušparati.Ovi su očito šparali na više strana.Ako se dobro vidi betonski zid nije sigerno premazan.Svi zidovi preko 7 metara obavezno tiplati na svakom spoju.Na sliki se da vidjeti da nije pravilno gletano ima još neki sitnica.Znači svaki posao ima svoju normalnu cijenu ,ako je fasada recimo 200 kn. a čovjek vam traži 150 kn budite sigurni da će vas negdje zakinuti da bi bio na nuli. poz
u gradjevini je bilo puno posla zadnjih godina pa su neki koji sa tim nemaju veze postali gradjevinari,kako je vrijeme prolazilo sve vise je "takvih" i bilo i cjene su padale. Takvi majstori su danas fasaderi,sutra keramicari,preksutra trgovci itd. nevole svoj posao i bas njih briga za tamo neku fasadu kad ce za koju god radit nesta drugo,zato su srusili cijene pravim majstorima. drzava je kriva isto kao i oni jer ih je na to prisilila.nitko neradi ono za sta je strucan.
VISA SILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 17:44   #4
Isusti....pa ovo čak i laik može vidjeti koja je ovo opaka štednja na materijalu bila
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 19:03   #5
Quote:
VISA SILA kaže: Pogledaj post
u gradjevini je bilo puno posla zadnjih godina pa su neki koji sa tim nemaju veze postali gradjevinari,kako je vrijeme prolazilo sve vise je "takvih" i bilo i cjene su padale. Takvi majstori su danas fasaderi,sutra keramicari,preksutra trgovci itd. nevole svoj posao i bas njih briga za tamo neku fasadu kad ce za koju god radit nesta drugo,zato su srusili cijene pravim majstorima. drzava je kriva isto kao i oni jer ih je na to prisilila.nitko neradi ono za sta je strucan.
upravo zato će padati i dalje balkoni, fasade, raspadati se stanovi i sl.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 20:16   #6
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Isusti....pa ovo čak i laik može vidjeti koja je ovo opaka štednja na materijalu bila
nije ovo bila štednja. ovo je čisto neznanje.
napisao sam i na podforumu SSM da ću sa potpuno jednakom količinom ljepila na ploči koliko su ti "majstori" stavili ja sasvim ispravno tu ploču nalijepiti. na slici se vidi da je "majstor" nabacao i po 8 točaka na ploču. s toliko materijala ja ću napraviti na ploči okvir, liniju po sredini i dvije točke te ploču čvrsto nalijepiti da bi je bilo problem skinuti kada bi čovjek to i htio a ne da može sama otpasti.
na slici se također vidi da su na podlozi tek masne fleke gdje je ljepilo prianjalo.
tek, po mojoj procjeni, svaka trideseta ( ) fleka drži. nešto tamo gadno nije štimalo: vlažna ili prašnjava podloga, masna podloga (od ulja za šalovanje) ili presuho ljepilo samo su neke od mogućnosti...
tiplano je max sa jednom tiplom po ploči. za jednu osmerokatnicu naprosto smiješno. tipli je trebalo biti više no čini se da tiple očigledno nisu držale uopće jer na zidu se nevidi da viri niti jedna. sve su poispadale skupa sa fasadom. sigurno su se držale čvrsto poput ove koju sam snimio u osijeku...
spojevi završne žbuke odaju šarlatane na djelu. mrežica sigurno nije bolje postavljena...

sve u svemu upropašten materijal i shebana zgrada a garancija je bila dok majstor zamakne za ugao, ili?
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 20:56   #7
Po meni je više razloga.Prvi je da je beton u pitanju i vjerovatno mastan,znaći obavezna impregnacija tj. beton kontakt.Znači u startu ako to propustiš sve ostalo je nesigurno.Drugo obavezno tiplanje(preko 7 m)i to tipla na svaki spoj i više.Dole pri dnu se vidi po jedna tipla koja nešto i drži,gore sigurno ili nije bilo tipli ili su stavljene neodgovarajuće.Ljepilo ko zna kakvo je bilo.Gletanje takođe nije rađeno po pravilo,donji dio stiropora što je ostao na zidu je dosta čist što znači da su,,majstori ,, prvo stavili mrežicu a onda gletali na suho.Vjerovatno će biti još takvih slučaja od tkzv. majstora ali bit svega je da će pravi majstorisad biti pod povećalom
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 08:53   #8
fasade

žalosno
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 13:14   #9
netko je na stanovanju pitao o kvaliteti jedne zgrade koja je u mom susjedstvu. naslonila sam se rukom na fasadu i ostalo udubljenje.

ako uhvatim onog tko mi je lijepio pločice u stanu (renovirana starogradnja), objesit ću ga za noge na balkonu. za primjer ostalima!
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 18:16   #10
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
bit svega je da će pravi majstorisad biti pod povećalom
pravim majstorima to neće smetati, dapače. nažalost laici nikada neće znati prepoznati razliku između pravog majstora i šarlatana dok fasada ne padne, jel.
ono što mene čudi je da ovakve stvari prolaze kod nadzornih osoba. to ni u kojem slučaju nebi smjeli biti laici ali sudeći po ovom slučaju kao i po mnogo toga što sam vidio po osijeku ni ti nadzorni nisu posebno stručni ili su podmitljivi...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 21:09   #11
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
pravim majstorima to neće smetati, dapače. nažalost laici nikada neće znati prepoznati razliku između pravog majstora i šarlatana dok fasada ne padne, jel.
ono što mene čudi je da ovakve stvari prolaze kod nadzornih osoba. to ni u kojem slučaju nebi smjeli biti laici ali sudeći po ovom slučaju kao i po mnogo toga što sam vidio po osijeku ni ti nadzorni nisu posebno stručni ili su podmitljivi...
Slažem se stobom ali žalosno je da su ti isti šarlatani Spustili cijene do minimuma a većina ljudi je prisiljena uzeti najnižu ponudu i onda dobiju ,,to što dobiju,,
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 16:07   #12
Quote:
VISA SILA kaže: Pogledaj post
u gradjevini je bilo puno posla zadnjih godina pa su neki koji sa tim nemaju veze postali gradjevinari,kako je vrijeme prolazilo sve vise je "takvih" i bilo i cjene su padale. Takvi majstori su danas fasaderi,sutra keramicari,preksutra trgovci itd. nevole svoj posao i bas njih briga za tamo neku fasadu kad ce za koju god radit nesta drugo,zato su srusili cijene pravim majstorima. drzava je kriva isto kao i oni jer ih je na to prisilila.nitko neradi ono za sta je strucan.
Koja je tvoja struka ako pišeš savjete u soboslikarsko-ličilaćkoj struci,
sada vidim da se baviš fasadama,zar se i ti ne osiječaš prozvan svojim pisanjem.
U ostalom zar se može (danas) drukčije opstati.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.