Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2006., 20:51   #81
Je li ponuda isto što i molba?

U jednom natječaju za posao kažu da uz svoju ponudu pošaljemo kratak životopis, dokaze o ispunjavanju uvijeta itd. Da li je u ovom kontekstu ponuda isto što i molba za posao? Ako nije, molim one koji znaju kako se piše ponuda za posao da mi odgovore. Hvala
owen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 22:58   #82
Uvijek se šalje ponuda za posao. Rad je jedan dvostrano obvezujući ugovor, a ne traženje milostinje, nikog ništa ne moliš.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 00:08   #83
Nikog ne moliš,nudiš se.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 00:21   #84
...a dobro sad, ponuda, zamolba, popratno pismo... Obično to ima više veze s onim tko sastavlja oglas nego s bilo čim drugim

Običaj je poslati životopis a uz njega popratno pismo adresirano na poslodavca. U pismu se kratko predstavljaš, referiraš na oglas za posao, izražavaš svoj interes za radno mjesto, upućuješ na kvalifikacije navedene u životopisu i što već treba s obzirom na vrstu posla ili sam oglas. Tehnički, to nije ni zamolba (jer ne tražiš milostinju, kao što je Vojky rekao) niti ponuda (ipak niste jednaki, koliko god se pravili da jeste), nego pristojan i neutralan način osobnog obraćanja potencijalnom poslodavcu.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 00:44   #85
to vam je deca prijava ili ti na ingliš application
tzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 22:25   #86
nikad nisam mislio da zamolbom molim za posao, ali ste u pravu.
hvala na odgovorima
owen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 16:36   #87
Kao rijec - zamolba je uvrijezena u Hrvata kada se govori o prijavi, molbi ili opcenito dokumentu koji sastavlja onaj tko se na posao javlja i kao termin sigurno ne oznacava prosnju ili trazenje milostinje.

Ponuda nije najsretniji naziv jer ponuda je u biznisu ime dokumenta koji sastavlja onaj koji nudi neku robu ili uslugu. Ponuda za obavljanje posla ima smisla kada se na primjer freelancer programer obraca voditelju kajaznam racunovodstva u nekoj firmi da ce mu za tu i tu cijenu odrzavati software.

Prijava je cini mi se zgodan naziv.

No, zasto mi o ovome tu raspravljamo? Je li to zato da se utvrdi kakav naslov staviti na zamolbu ili prijavu?

Ako je tako, osobno nisam nikada stavljao naslov. Moze se napisati predmet ili RE: Voditelj Prodaje (Vecernji List, 10. 10. 2003) ili sto vec cime se dokument povezuje s drugim dokumentom (oglasom).
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 13:58   #88
Da li vam odovaraju na zamolbe?

Već neko vrijeme se pokušavam zaposliti i kopam na sve moguće strane. U većini slučajeva gledam na moj-posao. Poslala sam do sada brdo zamolbi da više neznam ni gdje. Javljam se na natječaje za moju struku, obrazovanje i naravno ispod mog obrazovanja, ne prijavljujem se na preambiciozne natječaje.
U ti bezbroj zamolbi (preko moj-posao stranice) odgovorilo mi je njih par sa odbijenicom, a još manji broj pozvao na razgovor. Oni koji mi nisu odgovorili su dakle njih 90%.

Zanimaju me vaša iskustva i koji je vrag tim ljudima pa jeli barem razmišljaju kakvu sliku o sebi šalju sa tim? Kada mi pošalju odbijenicu dođe mi da im kažem hvala jer bar znam da su mi životopis pročitali ili su dovoljno uredu da ti odmah daju do znanja na čemu si.

Počinjem sumnjati da su ti natječaji samo objavljeni za neke ljude koji već tamo rade ili da im je to jeftinija opcija reklamiranja jer redovito stave svoj logo i napišu hvalospjeve o sebi.
zeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 18:01   #89
Koje si struke ?
Dario126 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 19:37   #90
Mozda su neki poslovi namjesteni no ima i onih koji nisu.
Znam tocno kak ti je ali nemoj odustati.
Ja sam preko moj-posao nasao dva posla od kojih zadnji jos uvjek radim.
Dok sam trazio posao slao sam tjedno barem na 3 oglasa i tak skoro 8 mjeseci, od tih silnih oglsa odgovorile su mi 4 firme od kojih je bila i jedna drzavna (tome se nisam uopce nadao).
Tak da ti je to uobicajno. Uostalom te nis ne kosta da pošaljes CV, zato nemoj odustat!
Donkey Rulz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 19:44   #91
Shema ti je u mojoj firmi da kad se trazi novog covjeka da se prvo pita jel netko ima nekog svog pa ako nema onda se trazi ekipa preko oglasa.
Jer ce ti sef uvjek uzet nekoga za koga netko garantira nego napr. nekog preko oglasa. Bar je tak kod mene.
Ja sam u svojoj firmi inače među malobrojnima koji su dosli preko oglsa. Svi ostali se nekak znaju tj. povukli su jedno drugog.
Donkey Rulz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 21:07   #92
I kod mene je bila ista situacija. S tih oglasa na moj-posao i posao.hr nitko mi se skoro nije javio.
Poslala sam brdo zamolbi a dobila možda na njih 5% odgovore. I to ne samo ja, ima nas....
Probaj osobno nositi otvorene zamolbe, bez obzira što nisu dali oglas, meni je to upalilo i sad radim!
Oblak14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 21:29   #93
Meni uvijek odgovore, desilo mi se u godinu i pol skoro radovnog slanja molbi da mi mozda par firmi nije odgovorilo, ali uglavnom dobijem povratnu informaciju, bilo poziv na razgovor bilo odbijenicu. jednom sam se i zaposlila preko moj-posao.net-a. neznam dali gledate sada oglase i na www.hzz.hr, na njihovim stranicama se zalomi cesto oglas koji nije ni na moj-posao niti na posao.hr.
bitno je samo napisati dobar CV i molbu i mislim da se tada uvijek jave.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 22:24   #94
Quote:
MicaMaca kaže:
Meni uvijek odgovore, desilo mi se u godinu i pol skoro radovnog slanja molbi da mi mozda par firmi nije odgovorilo, ali uglavnom dobijem povratnu informaciju, bilo poziv na razgovor bilo odbijenicu. jednom sam se i zaposlila preko moj-posao.net-a. neznam dali gledate sada oglase i na www.hzz.hr, na njihovim stranicama se zalomi cesto oglas koji nije ni na moj-posao niti na posao.hr.
bitno je samo napisati dobar CV i molbu i mislim da se tada uvijek jave.
točno to, isto tako vrlo je bitno da se zna da ne postoji unikatni CV! Za svaku firmu kojoj ga šaljete trebate ga prilagoditi toj firmi...

Meni je omjer bio negdje oko 50% što se tiće odgovora... i zanimljivo je to da uglavnom manje firme nisu ništa vraćale... velike najčešće pozovu na testiranje, ili bar pošalju odbijenicu... to je barem moje iskustvo!

Na kraju sam se zaposlio preko faxa... tamo je bio jedan oglas, javio se, i posao je na kraju ispao puno bolji od svih onih na šta sam se javljao preko moj-posao!!!

Eto puno sreće u daljnjem traženju posla!
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 13:44   #95
Pretpostavila sam da i drugi imaju slična iskustva ali htjela sam se uvjeriti. Prilagodim ja zivotopis i napisan je dobro, osobito jer sam radila poslove vani i imam stvarno iskustva. Nego jednostavno nekada nemas pojma sta vise napraviti kada dodješ do zida.
Na jednom razgovoru su mi rekli (inače sam turizam završila) u hotelu da nemam iskustva (žena iz kadrovske), a ja od srednje škole radim u turizmu.Nisam mogla sebi doć tko odlučuje o zapošljavanju.
zeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 15:01   #96
ja sam recimo našo poso prek moj-posao al slažem se s donke rulz tak je i kod mene bio slučaj

samo živi po onoj

strpljen-spašen

sretno
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 19:28   #97
Moj je dragi našao zadnji posao preko moj-posao.net-a.
Poslao je par molbi i svi su mu odgovorili.
Tri firme su ga pozvale na razgovor, na kraju je u jednoj dobio posao.

A možda to ima i veze s tim što je on IT-ovac sa podužim stažem u struci, vjerujem da je njima puno lakše naći posao nego nekom, na primjer, tko je društvene struke. Nažalost.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 20:56   #98
Quote:
Oblak14 kaže:
I kod mene je bila ista situacija. S tih oglasa na moj-posao i posao.hr nitko mi se skoro nije javio.
Poslala sam brdo zamolbi a dobila možda na njih 5% odgovore. I to ne samo ja, ima nas....
Probaj osobno nositi otvorene zamolbe, bez obzira što nisu dali oglas, meni je to upalilo i sad radim!
mi smo za zadnje radno mjesto dobili preko 150 molbi i nije nam palo napamet odgovarat na sve
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 23:10   #99
Quote:
Billi kaže:
mi smo za zadnje radno mjesto dobili preko 150 molbi i nije nam palo napamet odgovarat na sve
hmmm... da je baš tako teško bilo poslat jedan mail na 149 adresa
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 09:37   #100
Konkretan primjer:

Na 4 poslane ponude za posao pronađene na moj-posao svi su mi odgovorili.
Na razgovoru su me na jednom poslu odbili, a na ostala 3 ja sam odbio posao.


Zeks: Možda je problem u tome što se neselektivno javljaš na previše oglasa.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.