Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 01:54   #781
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Mene nesanica prati cijeli zivot, nekad je malo bolje, nekad losije, ali ajd, zivi se
Pokusavala sam svasta, ali kad nece nece. Bila sam cak nedavno nakon tjedan-dva skoro nikakvog spavanja biciklirala nekih 30-ak km, ali jok, nece san na oci.

I tako naletim jedan dan u DM, pitam zensku imaju li stogod za spavanje, a da nisu neke droge i da mi ovo. Prvu noc popijem 2, spavam 4 sata. Drugu noc popijem 3 i spavam 6 sati. Tako da mi ispada kako je jedna tableta za 2 sata sna. Meni ok

Interesira me, posto je prodavacica rekla kako nema nuspojava, je li to zaista isti
na? Ne bih htjela da mi se organizam navikne pa prestane samostalno proizvoditi/luciti melatonin pa ako ima koja dobra dusa da je to konzumirala dulje vrijeme da opise je li primjetila kakve promjene?

Pretpostavljam da mozda imam problema i s kortizolom, ali to cu isto pokusati sto vise regulirati prehranom jer ne zelim poceti uzimati neku terapiju koju cu morati konzumirati do kraja zivota. Ako ce mi vec jetra fasovat, nek radije bude od cuge, a ne zbog nekih tableta
Koliko dugo već piješ to i da li uspjevaš brzo zaspati nakon što uzmeš tabletu?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 07:47   #782
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Kismo pio sam q-pin meni nikako nije sjedao,strašna sedacija tokom dana.Što ne znači da tebi neće,jer znam ljude koji su ga pili i nisu bili strašno sedativni sutradan.Ako ti sedacija prođe do podne dobro i jeste.Manja doza je sedativnija u pravilu.Javi kako ga trpiš.
Koliku dozu si pio/pila trittica?
Lanali koliko dugo piješ fluzepam i misar za nesanicu?
Što duže ih piješ teže ćeš se skinuti sa njih i stalno ćeš morati pojačavati dozu!
Vidi sa psihijatricom da ti prepiše nešto drugo,ima sedativnih antidepresiva tipa amyzol,mianserin,mirtazapin,trittico.
Pila sam Trittico 50 mg.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:00   #783
Austrheim jel ima neki lijek da "poništi" dnevnu sedaciju od olanzapina?
Neki su mi napisali aripiprazol.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:25   #784
Ja nisam uopšte funkcionalan na 5 mg olanzapina.Cijelo jutro i evo manje tokom dana sam kao omamljen,kao u derealizaciji,kao da mi pola glave ne funkcionira.Kako ću ovakav na posao pobogu??A pomaže što se sna tiče,manja doza 2.5 mg me ne može uspavati.Pokušat ću večeras još s manjom dozom.
Ali pošto sam sediran i na mirtazapinu onda je bolje da pijem mirtazpain jer s njega se valjda lakše skinuti pošto djeluje na manje receptora.
Piti olanzapin za nesnaicu je ludost po meni,ali šta ću kad mi nema druge alternative.Nisam probao Fevarin,melantonin ne pomaže.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:34   #785
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Lanali koliko dugo piješ fluzepam i misar za nesanicu?
Što duže ih piješ teže ćeš se skinuti sa njih i stalno ćeš morati pojačavati dozu!
Vidi sa psihijatricom da ti prepiše nešto drugo,ima sedativnih antidepresiva tipa amyzol,mianserin,mirtazapin,trittico.

Nekoliko mjeseci, sve znam..mijenjam sa Sanvalom kad osjetim zasićenje, ali evo, noćas sam opet uspjela zaspati sa dva Fluzepama
Stvar je u tome da sam već isprobala dosta lijekova za spavanje i neki uopće nisu djelovali
Mirzaten sam već pila i na početku me uspavljivao, kasnije više ne
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:56   #786
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Pobaj Nozinan od 25 mg Za rezistentnu insomniju.
Pila sam i Nozinan i još par lijekova iz te skupine, ali antipsihotici me debljaju (nije hrana) jer u par mj. sam dobila 25 kg i sad muku mučim sa skidanjem, što me još više baca u bedaru

Kažem, dr, veli da mi organizam jako brzo stvara rezistenciju na lijekove..da napomenem zezaju me i hormoni pa kad se sve zbroji
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:06   #787
Ljudi tu steeee,

vec sam mislila da sam ostala jedina sa nesanicom ovdje.

Salu na stranu. Ja se nikada losije nisam osjecala. Imam dojam da sam na granici psihoze. Ne vidim apsolutno nikakav izlaz iz ovog zacaranog kruga. Taman prosli tjedan pocnem normalno spavat. Vikendom obicno spavam ok, ali sam i s nedjelje na ponedjeljak uspjela zaspati (u to vrijeme mi je jedna pivica prije kreveta puno pomagala), sto me motiviralo i nakon cega sam cijeli tjedan spavala super, tijekom dana bila odmorna i vratila optimizam. Na zalost nije bilo dugog vijeka. Cak i dok dobro spavam ,mene podsvjesno muce i misli i strah do kada ce potrajati i kada ce opet nastupiti pakao. Te misli su moj ubojica i uzrok nesanice, i tih misli se nikako osloboditi ne mogu zadnjih pola godine.

Ovaj tjedan pakao. Piva vise ne djeluje, umiri me i uspava, ali usnuti opet ne mogu par sati. Spavam u prosjeku 4-5 sati, cak i s antidepresivom. Antidepresiv (Trimipramin) sam uzela preksinoc jer sam se htjela napokon naspavati. No s njim nista brze ne zaspim, opet je tu par sati prevrtanja i od njega sam iduci dan skroz drogirana i gladna. Oci me peku, jedva gledam. Na poslu sam svaki dan od 8 do 17 i tako prezivljavam. Kad dodjem doma odmah legnem na kauc i nemam snage za nista. Zivim doslovno ko neki zombi, u polusnu. Na mene nespavanje stvarno ocajno djeluje jer sam u normalnim uvjetima prilicna spavalica.

Sinoc sam dozivila lagani zivcani slom. Popila sam Baldiran 600 mg da me umiri i potajno se nadajuci 'uspava', ali sam se nakon 2 sata ustala iz kreveta i pocela ocajnicki plakati po stanu. Decko mi je dao dvi case rakije da mi umiri zivce i pricao sa mnom 2 sata..stvarno je dao sve od sebe. Tek sam iza 2 zaspala pripita. U 7 mi je zvonio alarm, sad sam na poslu ..
Zvala sam psihijatricu kod koje imam krajem mjeseca termin da mi ga pokusa prebaciti prije. Jedva cekam taj termin jer mi je posljednja nada. Inace, to mi je prvi pregled u psihijatra u zivotu. Ako mi to ne pomogne onda ne znam.. Oci me ubijaju, to mi je najgore. Ne znam jel i vas tako peku??
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:12   #788
reci srinkici i o uzimanju tableta i alkohola. to je kombinacija koja je mnoge uspavala zauvijek. mislim da si zelis pomoci, a ne naskoditi, tako da se nadam da ces izbjegavati takve kombinacije.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:17   #789
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
reci srinkici i o uzimanju tableta i alkohola. to je kombinacija koja je mnoge uspavala zauvijek. mislim da si zelis pomoci, a ne naskoditi, tako da se nadam da ces izbjegavati takve kombinacije.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
To su bile tablete na biljnoj bazi. Znam danije izgovor, ali iskreno, radije bi umrla nego dalje ovako zivjela. Uopce ne mislim o posljedicama, samo zelim zaspati.
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:20   #790
i antidepresiv ti je na biljnoj bazi?

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:29   #791
Antidepresiv sinoc nisam uzimala.
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:31   #792
antidepresiv se ne uzima po potrebi vec svaki dan. koji ad uzimas?

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:53   #793
Al uzimam ga samo pred spavanje protiv nesanice. I imam uzasne nuspojave iduci dan.
Zivim u Njemackoj,pa vjrj ti ime nece nista reci ali možeš Googlati Trimipramin.
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:58   #794
jesam. triciklicki ad. kako ti je lijecnik rekao da ga uzimas?

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:14   #795
5-7 kapi prije spavanja. (u tekucoj je formi)
Gle, ja nisam depresivna dok normalno spavam. Ja sam u ovakvom psihickom stanju samo kad ne spavam. Otkad znam za sebe borim se s nesanicom, samo sto je prije dolazila par puta godisnje par dana, a sada evo pola godine skoro svaki dan. Bas nemam snage za zivit. I to sve potice od mojih misli...ja sam opsjednuta time kako necu zaspati i to je ono i sto me drzi budnom bez obzira koliko umorna bila..
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:17   #796
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
5-7 kapi prije spavanja. (u tekucoj je formi)
Gle, ja nisam depresivna dok normalno spavam. Ja sam u ovakvom psihickom stanju samo kad ne spavam. Otkad znam za sebe borim se s nesanicom, samo sto je prije dolazila par puta godisnje par dana, a sada evo pola godine skoro svaki dan. Bas nemam snage za zivit. I to sve potice od mojih misli...ja sam opsjednuta time kako necu zaspati i to je ono i sto me drzi budnom bez obzira koliko umorna bila..
Jesi probala se opuštat prije spavanja?Ja si stavim slušalice i zvuk kiše ili grmljavine i to me opusti.
Nemoj alkohol sa ad,možeš doživiti psihozu a to vjeruj mi,ne želiš.Nema veze šta ga nisi popila sa ad ,ad ti ostaje u krvotoku do mjesec dana a kaamoli ne dva dana.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:20   #797
sigurno da ce nesanica prouzrociti mnoge druge probleme. bez sna jednostavno ne mozemo funkcionirati. tako da...vjerujem da je to velika agonija za sve vas koji to prolazite. apropo ad-a, on funkcionira na nacin da se zadrzava u tijelu jedno vrijeme, te je th potrebno uzimati redovito da bi funkcionirala. o alkoholu ti i ne moram nista govoriti, pise ti sve u uputama lijeka.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:22   #798
Jel se to toliko teško skinuti sa antipsihotika?
čitao sam da je to pakao skidanje recimo sa olanzapina.
Pa ako ću ja proživljavati pakao od skidanja sa antipsihotika onda ću radije piti benzodiazepin.
Meni psihijtar kaže naši lijekovi ne stvaraju ovisnost.Kako onda se ljudi ne mogu skinuti sa antipsihotika čak sjeb..e im mozak ako je vjerovati tome.
Pa ako će meni sje..t mozak antipsihotik onda ja zaista ne znam šta da radim...
Za nozinan neću da čujem uopšte.Popio jednom pola tablete i nisam mogao izaći iz kreveta cijeli dan.To je za luđake u košulji.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:26   #799
ja sam se s ap doslovno skinula od danas do sutra. taj nagli prekid je bio zbog saznanja da sam trudna. srecom, nisam imala nikakvih problema. uzimala sam Vairu.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:33   #800
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Jel se to toliko teško skinuti sa antipsihotika?
čitao sam da je to pakao skidanje recimo sa olanzapina.
Pa ako ću ja proživljavati pakao od skidanja sa antipsihotika onda ću radije piti benzodiazepin.
Meni psihijtar kaže naši lijekovi ne stvaraju ovisnost.Kako onda se ljudi ne mogu skinuti sa antipsihotika čak sjeb..e im mozak ako je vjerovati tome.
Pa ako će meni sje..t mozak antipsihotik onda ja zaista ne znam šta da radim...
Za nozinan neću da čujem uopšte.Popio jednom pola tablete i nisam mogao izaći iz kreveta cijeli dan.To je za luđake u košulji.
Meni nije.Isto preko noći,pomagao mi je da spavam ali ja sam bila jebeni zombi,mogla sam spavati 15 sati u komadu i još mi se spavalo,užasno sam se zdebljala na njemu i mislim da je napravio nepovratnu štetu na mom mozgu.(nije da je bio neki mozak )
pila sam Vairu.Nikad više.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.