Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 13:44   #241
Pozdrav svim budućim stjuardesama i stjuartima!
Sretno svima danas u Bg! ja nažalost nisam mogla dobiti par dana off, pa ću na open day u Ljubljanu 27.3. Ako se nađe još netko da je zagrijan za Ljubljanu, neka se javi pa da idemo skupa...malo nas je al će nas biti.
ana2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:43   #242
Bok ekipa..

Vidim da vas svašta nešto zanima, zanimalo je i mene prije par godina. U međuvremenu sam upao u Emirates prije dvije godine, al radi nekih obveza nisam mogao otići onda kada su me tražili da odem. No, ako imate kakvih pitanja u vezi samih intervjua i procesa selekcije, javite mi se na msn: [email protected]

E..i poštedite si trud i nemojte ni probati u Croatiu ako nemate zaista jako jako vezu. I vjerujte mi, ne želite tu raditi :/
Semiliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 03:06   #243
Quote:
Kik'ee kaže: Pogledaj post
hej koraljica =)

koliko ja znam nije moguće upisati samo tečaj, barem ne kod nas. to ti funkcionira na način da pošalješ zamolbu, ako i kad te pozovu, prođeš nekoliko selekcijskih krugova i onda ako te prime polaziš tečaj na kraju kojega polažeš ispit. taj tečaj plaća firma, tebi ostaje licenca, ali si dužna raditi za tu firmu određeno vrijeme. u slučaju da tijekom tečaja ili pri završenom tečaju odustaneš iznos moraš platiti sama; koliki je, nažalost neznam.

pozz!
znaci nis od toga skoro hh aj fala ti
__________________
koraljica :)
koraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 00:10   #244
Pozz svima,
Nisam čitala postove referiram se samo na naslov.Ja sam radila u Qatar Airwaysu i mogu ti reći da je posao fenomenalan,ali i izuzetno naporan.Poznato je da tko je radio kao cabin attendant na Bliskom istoku može raditi bilo gdje na svijetu.Ak imaš konkretnih pitanja javi
helena111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 01:20   #245
Smile ready 4 take off

... evo ja letim već od 2005
naravno počela sam u CTN i ostala 3.5 god... nakon toga je slijedila VVIP private kompanija na bliskom istoku godinu dana
... namjeravala sam u BG za emirates, al onda sam vidla da ima i open day i u ljubljani što je naravno bliže,
.. namjeravala sam i na Qatar A open day u Zg,al sam upravo tada pozvana na jedan intervju u Dohu, Qatar za private company u vlasništvu head royal family (kartu i hotel su je platila ta firma i evo saznala sam prije 2 dana da su me primili
... Qatar A su primili samo negdje 5-6 ljudi i to BEZ PREDHODNOG LETAČKOG ISKUSTVA (naime nekoliko kolegica iz CA nisu primljene) tako da to i nije preduvijet, ali s obzirom da im je osnovica 900USD(što sam kasnije saznala) plus nekakve sitne dnevnice u biti su predpostavili da iskusan Cabin Crew ne bi ni pristao na takvu plaču... dok kandidati bez iskustva ne znaju za bolje pa im je i to dobro 4 a start
... emirtaes su ipak malo bolji sa plačom- možete negdje otprilike računati 2000USD za početak al se s vremenom plača povečava
...a placa je takva s tim dok si na treningu 5 tjedana ili koliko vec ti je jos manja a sto vise napredujes placa ti raste iz klase u klasu, i brzo se napreduje ako se dobro pokazes! eto... zajebancija vrhunska, grad jeben, placaju ti smjestaj i sve rezije osim telefona!
... s tim da je standard života visko i život je tamo dosta skup
...sada su poceli primati i primaju opet intezivno po ocijelom svijetu i oni najbolji su postaju PUR za 3-4 godine, ali najbolji tako da ce vama biti super i u ekonomskoj :-)))) evo koliko im treba staff-a, naruceno 50+ A380, standard cabin crew 25 a po jeddnom avionu moraju imati 5 posada pa sada na jedan A380 mora imati 100 cabin crew a flota od EK :
127 aviona a 150 cekaju jos za isporuku!
... eto to su neke info koje su mi rekle cure koje su takodjer došle tamo na intervju od nas 9 njih redom 5-6 i sve su došle iz Emirates normalno sve žele sad u private
.... al o to čete shavtit kada i ako se uspijete zaposliti jer naravno nakon komercijale svi žele u private pogotovo na middle east i ako nemoraju opet nazad ni ne žele

... u biti najvažnija stvar zbog koje pišem je MEDICAL EXAMINATION
... naime morat ćete ga ovdje raditi i skup je...
neke cure imaju ok doktore opće prakse pa neke blood test možete i na uputnicu napraviti
... meni su dali rok od 2 dana da kompletiram med.check pa sam morala raditi hitno jer neki serološki testovi npr. HIV, HEPATITIS A B C,sifilis, krvan grupa rh faktor su jaaako skupi i čekaju se po 7 dana i ako vam trebaju u tako kratkom roku morat ćete ih platiti- tako da sam ja izdvojila 400€ za sve skupa
... eto to je meni malo bio stresan dio jer sam jurila iz klinike u kliniku
... fingers crossed
Azafata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:34   #246
ok ima netko kakav link za prijavu ili štogod? Volim iskušavati nove stvari u životu pa mi se ovo čini zanimljivim
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 02:47   #247
Ima li netko možda neki info o slijedecem Open Days-u za Qatar Airways u ZG-u...!?
mbad7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 08:54   #248
ma nema veze Qatar airways. bilo koja kompanija je dobro došla
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 03:23   #249
Pozdrav svima. Evo uspio sam se sjetiti da forum postoji) I zao mi je sto nisam brzo odgovorio na privatne poruke. Nadam se da su neki vec na putu za Dubai)
Imam jos jednu korisnu informaciju sto se tice Emirata ili Qatara. Prvo da se nadovezem na izjavu od Semilinera, istina da za Croatiu treba veza, ja ju prije nisam imao, sada ju imam, ali sa druge strane sam cuo da uvjeti bas i nisu neki, a onda jos usporedim nebo i zemlju i po mom ukusu nije, mozda nekome je pa slobodno neka i proba, jer uvijek se netko moze negdje naci.

Ono sto sam htio reci, kada sam bio na Emiratima, open day-u, upoznao sam dosta ekipe koji takodjer nisu uspjeli taj put upasti skupa samnom, no danas se cujem sa njima i upali su.
Zasto? Stvar je takva da nema pravila, znaci ja danas mogu otici u Beograd na open day gdje ce biti 30 ljudi, i necu upasti i proci dalje, a onda sutra odem u Francusku gdje ima 200 ljudi, i upadnem. Tako da ako se odlucite za ovaj posao cabin crew, ne odustajte, pokusajte vise puta i jos bolje na vise mjesta, u blize zemlje naprimjer. I kao sto sam i na pocetku spomenuo a i jos neki ljudi ovdje, odite na taj forum pprune i tamo si pogledajte neke sitnice koje su vaznije ako niste sigurni u sebe, no ono sto je preporucljivo, odite na official site of emirates i naucite malo o kompaniji, a onda kada bude predstavljanje uvodno za kompaniju, reagirajte i kazite koju rijec tj, pitajte. One to pamte i moze dobro doci.
Eto toliko za sada.

Sretno svima
EmiratesHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 03:25   #250
Quote:
mbad7 kaže: Pogledaj post
Ima li netko možda neki info o slijedecem Open Days-u za Qatar Airways u ZG-u...!?
Bok. Odi na sluzbene stranice bilo koje kompanije, i pod careers imas open day-s gdje, kada i sve sto je potrebno.
EmiratesHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 22:10   #251
jel bio netko danas, jučer, subota....... na open day katarskih snobova? Ovim putem im se "zahvaljujem" što su me nazvali nakon što sam čekao DVA SATA (!!!!!!) da im predam qurčevi životopis i "hvala" im što su me koštali živaca ovaj dan i "hvala" im što se sad još više osječam kao govno (a govno se osječam "zahvaljujući" šugavoj s-t-o-c-i od naših poslodavaca............. ma duga priča)

MOD, ne želim bilo kakav karton, bilo žuti, crveni, zeleni, ljubičasti......, bilo kakvu opomenu, bilo kakvo brisanje ovog posta. Imam pravo izraziti svoje mišljenje. Učinilo mi se da su dvije gospođe koje su danas bile na open dayu simpatične ali sam se duboko prevario
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 13:19   #252
dakle, povlačim paralelu Qatar Airwaysa, bilo koje avio kompanije koja za sebe tvrdi da je najbolja na svijetu, ima samozvanih 5 zvijezdica, sa jednim političkim pokretom koji je u Njemačkoj uzeo maha posebno u prvoj polovici 40-ih godina prošlog stoljeća. Ljudi, učinite si uslugu i nemojte sanjati o bilo kakvom radu za neku avio kompaniju jer su to najobičniji robovlasnici, niti se nemojte prijavljivati ako niste anatomski savršeni.
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 13:36   #253
http://www.vecernji.hr/vijesti/bogat...-clanak-151233
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 20:09   #254
ostajem pri svome što sam rekao
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 09:56   #255
zamolio bih moderatore da ovu temu zatvore jer ova tema je stvorena samo za anatomski savršene kojih na ovom forumu nema jer njima je ispod časti i pomisliti razmijeniti poruku sa nekime tko ne razmišlja kao oni, izgledaju kao oni..... Cabin crew, stjuardesa ili što već, je posao za snobove, ljude kojima ništa ne manjka, a pod pretpostavkom je da je od subotnjih dvjestotinjak ljudi, snob airlines pozvao možda njih 10 na završni razgovor u ponedjeljak jer su prave visine, prave težine, ne nose naočale, imaju savršenu frizuru.......

Ukratko, modovi brišite ovu temu i dajte opomenu svakome tko ju pokuša opet otvoriti. Radite nešto pobogu!!!!
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:43   #256
Evo ako vam sto znaci ovaj info, sad sam gledao na CNN-u. Danas su Emirates potpisali ugovor s Airbusom i narucili 32 nova A380. Planiraju zaposliti novih 3000 cabin crew i 700 pilota.

@slamerinho: pa ne moze svatko biti stjuardesa ili stjuard. Ne razumijem cemu takva isfrustriranost.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 16:08   #257
Quote:
slammerinho kaže: Pogledaj post
zamolio bih moderatore da ovu temu zatvore jer ova tema je stvorena samo za anatomski savršene kojih na ovom forumu nema jer njima je ispod časti i pomisliti razmijeniti poruku sa nekime tko ne razmišlja kao oni, izgledaju kao oni..... Cabin crew, stjuardesa ili što već, je posao za snobove, ljude kojima ništa ne manjka, a pod pretpostavkom je da je od subotnjih dvjestotinjak ljudi, snob airlines pozvao možda njih 10 na završni razgovor u ponedjeljak jer su prave visine, prave težine, ne nose naočale, imaju savršenu frizuru.......

Ukratko, modovi brišite ovu temu i dajte opomenu svakome tko ju pokuša opet otvoriti. Radite nešto pobogu!!!!
to što si ti isfrustriran/a to je tvoj problem... nitko nije rekao da moraš biti savršen/a, ali moraš lijepo izgledat... to je uvjet toga posla i točka! Nigdje ne piše da moraš biti anatomski savršen, ali moraš bit svjestan/na da će uvijek netko biti lijepši, atraktivniji i zgodniji...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 16:30   #258
Quote:
slammerinho kaže: Pogledaj post
zamolio bih moderatore da ovu temu zatvore jer ova tema je stvorena samo za anatomski savršene kojih na ovom forumu nema jer njima je ispod časti i pomisliti razmijeniti poruku sa nekime tko ne razmišlja kao oni, izgledaju kao oni..... Cabin crew, stjuardesa ili što već, je posao za snobove, ljude kojima ništa ne manjka, a pod pretpostavkom je da je od subotnjih dvjestotinjak ljudi, snob airlines pozvao možda njih 10 na završni razgovor u ponedjeljak jer su prave visine, prave težine, ne nose naočale, imaju savršenu frizuru.......

Ukratko, modovi brišite ovu temu i dajte opomenu svakome tko ju pokuša opet otvoriti. Radite nešto pobogu!!!!
ja sam prije par godina prošla na natječaju za croatia airlines.fizičke predispozicije koje su tražili su daleko od savršene anatomije.uglavnom traže ljepuškaste cure prosječne visine i težine.neke koje su upale nisu niti lijepe,čak su i ružnjikave.doduše,ne znam kako to ide za druge kompanije.
Rosa Sparks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 16:25   #259
Ekipa, jedno pitanje... Dakle, kakav vid mora imati clan kabinskog osoblja u Croatii Airlines?
FSX Pilot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 17:20   #260
savršen, čim ne uzimaju ljude koji nose naočale ili ih pitaju da li su voljni nositi leće
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.