Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2008., 14:27   #1
Bojim se ljudi

ne mogu normalno funkcionirat, jer se ljudi bojim, npr. ne mogu izać iz kuće kad je dan, da nebi slučajno nekoga na ulici susrela, nego se uvik šetam po noći. ima neko sličan problem da me savjetuje. išla sam i još uvik idem kod psihoterapeuta, al ništa ne pomaže.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:31   #2
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ne mogu normalno funkcionirat, jer se ljudi bojim, npr. ne mogu izać iz kuće kad je dan, da nebi slučajno nekoga na ulici susrela,
U kojem smislu, bojis se? Bojis se da ti ne naude, zivciraju te, smetaju ti? Bojis se da ne bi susrela uopce ljudsku osobu ili nekog koga poznajes?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:38   #3
Negdje si se razocarala u ljude i najvjerojatnije si sad razvila strah da su svi ljudi zli i da ti svi žele loše...a taj strah si razvila zbog toga sto i ti tako gledaš ljude(odnosno trazis loše u njima) pa je logično da mislis da i tebe ljudi tako dozivljavaju(da traze loše u tebi) a ti to ne zelis i zato ih izbjegavaš...dakle jedini odgovor je da prestaneš gledat ljude kao loše i onda ces shvatiti da su i tvoji strahovi bili neosnovani...
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:14   #4
ne volim ih niti ja susretati.....ali ima ih svugdje.....i ne bojim ih se ...... samo ih ne volim susretati...
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 16:38   #5
i ja imam slicne probleme, mrzim susresti ljude cak i one koje poznajem... ali meni nesto malo cudno, kazes da ides kod psihoterapeuta ali tebi jos se ne pomaze??!
prije nekoliko mjeseca jednom sam isao kod tog doktora i nakon toga sam se puno bolje osjecao, ali samo na nekoliko dana jer su izbile nove probleme vezane sa starcima...
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:00   #6
evo i mene.. također imam taj problem, ali sada ga više ni ne smatram problemom.. prije me je živciralo što sam imala toliki strah od ljudi.. sada više ne, naučila sam ignorirati ta bića, sada mi nije problem izbjegavati ih.. oni su tako nepredvidivi i to me uvijek strašilo..
__________________
~Out of my ashes will rise a new Phoenix.. A soaring being returning from death, proving once again that life is eternal.. I live forever because the spirit never dies~
~Phoenix~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:03   #7
ne znam kako bi taj strah opisala...
npr.bojim se da se ne osramotim, bojim se pogledat u oči, onda npr. ne volim se rukovat, jer
mi se oznoje ruke, ne volim se zagrlit, jer mi je to neugodno, ne idem u kafiće, jer je tu masa, pa poćnem
lagano podrhtavat..ne znam koji bi još primjer navela..

bojim se općenito ljudi..npr.ne mogu se potpisat kad me netko gleda na neki papir, jer onda
izgubim sposobnost pisanja, izmišaju mi se slova onda, osjećaj kao da ne znam abecedu, a zapravo je znam..

onda npr.ne volim ić u crkvu(često se zbog toga posvađam s ocem), jer moram ić primit hostiju, a tu treba doć do oltara i natrag, a
ono puno ljudi u crkvi. tu se zapravo pomalo svega bojim, a i živciraju me, to je istina. ne podnosim gluposti.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:05   #8
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ne znam kako bi taj strah opisala...
npr.bojim se da se ne osramotim, bojim se pogledat u oči, onda npr. ne volim se rukovat, jer
mi se oznoje ruke, ne volim se zagrlit, jer mi je to neugodno, ne idem u kafiće, jer je tu masa, pa poćnem
lagano podrhtavat..ne znam koji bi još primjer navela..

bojim se općenito ljudi..npr.ne mogu se potpisat kad me netko gleda na neki papir, jer onda
izgubim sposobnost pisanja, izmišaju mi se slova onda, osjećaj kao da ne znam abecedu, a zapravo je znam..

onda npr.ne volim ić u crkvu(često se zbog toga posvađam s ocem), jer moram ić primit hostiju, a tu treba doć do oltara i natrag, a
ono puno ljudi u crkvi. tu se zapravo pomalo svega bojim, a i živciraju me, to je istina. ne podnosim gluposti.
mozda patis od socijalne fobije? jer ima slicne simptome...
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:10   #9
kako se to liječi?
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:30   #10
Pa jel imas prijatelje hebemu ako imas nazovi druzi se malo po malo i eto izbit ces taj stah
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 18:06   #11
kupi ceker, stavi nesto tesko unutra i tuci ih u prolazu onako, kao, slucajno. vjerojatno su i zasluzili
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:44   #12
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ne mogu normalno funkcionirat, jer se ljudi bojim, npr. ne mogu izać iz kuće kad je dan, da nebi slučajno nekoga na ulici susrela, nego se uvik šetam po noći. ima neko sličan problem da me savjetuje. išla sam i još uvik idem kod psihoterapeuta, al ništa ne pomaže.
Me too!

Jedino što možeš je, teškom mukom se natjerati na povremeno kratkotrajno izlaženje po danu, pa sve češće... Mislim da strah i neugoda nikad ne nestanu.

Ni meni terapeuti ništa nisu pomogli u vezi ovoga.
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:52   #13
vi ljudi trebate shvatiti da bi se toliki ljudi na svijetu koji su ozbiljno bolesni rado mjenjali s vama i da vidiš kako bi prebrodili strah od ljudi i slične pizdarije kad bi dobili novu priliku za život.
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 21:57   #14
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
vi ljudi trebate shvatiti da bi se toliki ljudi na svijetu koji su ozbiljno bolesni rado mjenjali s vama i da vidiš kako bi prebrodili strah od ljudi i slične pizdarije kad bi dobili novu priliku za život.
"Pizdarije" su samo onima koji to nisu doživjeli odnosno nemaju problema sa time. Ako netko ima fobiju od pauka nikakvi rakovi, gladi, boleštine, razum ili logika i sl. ne može promjenit strah od pauka i potaknut tu osobu da mrtvo hlado gurne ruke u ogromne paučine sa paucima, ok? Može se eventualno smanjit uz lijekove i dugotrajnu psihoterijapiju. Pa probaj to shvatit prije li kreneš omalovažavat i negirat tuđe strahove i osjećaje
tfl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:16   #15
možda imaš problema s niskim samopoštovanjem? Mislim, i ja nisam druželjubljiva, al imam nekoliko bliskih osoba oko sebe koje mi ispunjavaju sve potrebe. Ostali me živciraju. Dok sam bila mlađa prolazila sam kroz nešto slično. Ali kako mi je samopouzdanje raslo, tako se i taj problem smanjivao.
Lady_Lazarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 00:33   #16
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
vi ljudi trebate shvatiti da bi se toliki ljudi na svijetu koji su ozbiljno bolesni rado mjenjali s vama i da vidiš kako bi prebrodili strah od ljudi i slične pizdarije kad bi dobili novu priliku za život.
pa nije ovakav strah baš bezazlen da se s njim triba sprdat. svak ima svoju boljku i triba se s njom nosit a težina jedne ne umanjuje težinu druge

a ti, bojiš se, druži se malo po forumu, komuniciraj pa makar na ovakav način, čisto da se privikneš na društvo, doduše virtualno, ali mora se odnekud počet
bojim se i ja ljudi, ali sama sa sobom radim ''treninge'', prisivljavam se ulazit u situacije koje su mi stresne, korak po korak, pa se na neke stvari navikneš...

* ima jedna epizoda dr. Housea s sličnim slučajem kao što je tvoj, pogledaj je, možda naiđeš na koju pametnu misao
__________________
Stojin na kantunu.oni dolaze
mali_oglasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 11:16   #17
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ne znam kako bi taj strah opisala...
npr.bojim se da se ne osramotim, bojim se pogledat u oči, onda npr. ne volim se rukovat, jer
mi se oznoje ruke, ne volim se zagrlit, jer mi je to neugodno, ne idem u kafiće, jer je tu masa, pa poćnem
lagano podrhtavat..ne znam koji bi još primjer navela..

bojim se općenito ljudi..npr.ne mogu se potpisat kad me netko gleda na neki papir, jer onda
izgubim sposobnost pisanja, izmišaju mi se slova onda, osjećaj kao da ne znam abecedu, a zapravo je znam..

onda npr.ne volim ić u crkvu(često se zbog toga posvađam s ocem), jer moram ić primit hostiju, a tu treba doć do oltara i natrag, a
ono puno ljudi u crkvi. tu se zapravo pomalo svega bojim, a i živciraju me, to je istina. ne podnosim gluposti.
Ovako,živiš u svjetu gdje si okružena ljudima,što je najnormalnije.Ljudi su živa bića kao i ti,i oni razmišljaju i imaju neke svoje strahove kao i ti,i oni imaju svoje probleme,i nitko nije toliko lud da obraća pažnju na svaku sitnicu,npr. na tvoje ponašanje kad prolaziš ulicom.Pa ni ti ne gledaš što rade drugi kad hodaju ulicom!Većinu ljudi koje susretneš na ulici vjerojatno više nikada u životu nećeš ni vidjeti,a oni će tu tvoju grešku ili čudno ponašanje zaboraviti već nakon 5 min.Zato se nemoj bojati,jer stvarno nemaš razloga.

Zadnje uređivanje sunny_d : 10.12.2008. at 12:10.
sunny_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:03   #18
imala sam neka jako neugodna iskustsva s ljudima kad sam još bila mlađa, pa mi je to ostalo
u glavi. ne želim sad o svom životu ovde nepoznatim ljudima govorit.

sunny, pa zato ako ne znaš, onda nemoj ni osuđivat.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:09   #19
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
imala sam neka jako neugodna iskustsva s ljudima kad sam još bila mlađa, pa mi je to ostalo
u glavi. ne želim sad o svom životu ovde nepoznatim ljudima govorit.

sunny, pa zato ako ne znaš, onda nemoj ni osuđivat.
Zar sam te ja osuđivala?Samo sam rekla da se ne trebaš bojati.Da sam znala za tvoja neugodna iskustva s ljudima,ne bih ni filozofirala Žao mi je ako sam rekla nešto pogrešno,nije mi bila namjera
sunny_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 13:13   #20
Kod tebe se najvjerovatnije radi o socijalnoj fobiji, koja je izlječiva. Uz antidepresive, psihoterapija
je nužna. Vidim da si rekla da ideš na terapiju, ali da ti nije pomogla.
Možda treba duže vremena jer
se teško otvaraš, ne vjeruješ ljudima i bojiš se osude. Ako je tako probaj se što više otvoriti terapeutu,
barem jedanput u životu se izložiti nekoj sobi, izložiti svoje osjećaje, samu sebe. To je definitivno prvi korak,
jer sakrivanje i sram vode u sve dublji strah.
U podlozi s. fobije uvijek se krije neki izuzetno jaki strah da će druge osobe vidjeti nešto u nama, mrziti nas,
loše misliti o nama itd. I sram zbog nekog što smatraš da je u tebi ili da posjeduješ, i da će te ljudi odbaciti
zbog toga.
Bez obzira što ti mislila o sebi ili o nekim svojim manama, to je samo tvoje mišljenje. Ljudi se općenito ne
zamaraju time, niti su toliko usmjereni na tebe. Niti će itko misliti o tebi ono čega se bojiš.....
Sretno!
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.