Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2008., 18:11   #41
a di mogu dobit kbt opce? jesam lijepo rekla da ne mogu ic privatno.

na rebru primaju suicide. i ne vidim neki napredak kod nikog.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:13   #42
pa ne znam jel ima na rebru dpt ili kbt.. ili negdje drugdje pitaj

btw. a jel pricas sa psih o djetinjstvu? koliko?
ja sa svojim mozda 5%, ali i manje, valjda ono 2%
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:17   #43
Pastrvo ne seri na klinici za psihološku medicinu ne primaju samo suicidne
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:21   #44
nisam rekla da primaju SAMO suicidne nego da primaju I njih. citaj pazljivije.


joj ne znam kolko pricam o djetinjstvu al ne pomaze mi jer on samo ponavlja vi mene zelite unistit. tebi to ne bi islo na zivce? koga briga za njega pa ja sam na terapiji pobogu, to sta on mene unistava to nikom nis??


i da se ne ponavljam UNISTAVA ME NEIZVJESNOST I STO NE ZNAM STO MI JE. !!!!

ako je to vama dobro i ako mozete tako - super ali ja ne mogu i ocu da mi kaze.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:27   #45
evo opet je krenulo. kokejn molila bih da ne brises postove dok mi netko ne odgovori ima li kbt na uputnicu i gdje. hvala.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:42   #46
a jeste svi bjezobjazni

mene je spakirala mislim pod f41.2.mjesano depresivno anksiozni poremecaj,po mom misljenju preopcenito
zivcira me sto me nije htjela izanalizirati ni nigdje uputiti nego pravo na lijekove,kučka(izvinite)

svima predlazem procitati knjigu lou marinoffa.platon,a ne prozak
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:44   #47
o čemu je knjiga ?
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:14   #48
o platonu bez prozaka?

ja ne volim platona nikako.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:14   #49
Quote:
vanity_princess kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, uopće nije istina da psihoanaliza nije glavna u psihijatriji, psihoanaliza je i dalje glavna grana psihijatrije, daleko glavna, osim što se neki poremećaji koji su preteški tipa shizofrenija, ptsp, psihoza, ovisnosti ne tretiraju psihoanalizom jer su te osobe previše fragmentirane, ali se priroda poremecaja objasnjava i dalje psihoanalizom.
Najgluplje mi je kad psiholog govori o tome što je glavno u psihijatriji. Psihijatrija apsolutno sve poremećaje objašnjava putem psihoanalize, jedini poremećaj da znam da ne objašnjava psihoanalizom je bipolarni poremećaj.
Možda je tome slučaj bio prije 50-tak godina, već neko vrijeme nije tako.

"Biomedicinski, psihoanalitički, bihevioralni i sociokulutralni su trenutna četiri najčešća modela kojim psihijatrija objašnjava poremećaje. Opet, ta četiri su samo najistaknutija u puno većoj grupi."
McGuire & Troisi (1998). Darwinian Psychiatry. Oxford University Press.


To što je Klinika za psihološku medicinu u Zagrebu možda većim djelom okrenuta prema psihoanalitičkom razmišljanju, govori samo o tradiciji tog centra, ništa više.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:19   #50
Ma kakvi, i na Vrapču koriste uglavnom psihoanalitički model nastanka bolesti, ali nije bitno.. moja sestra je tamo slušala Psihijatriju i nonstop su spominjali "dobra mama" "loša mama"; dobra sisa, loša sisa, super ego, splitting, projektivna identifikacija itd...
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:20   #51
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
ma da ali zar nismo vec utvrdili da vracevi ne odaju pacijentima kamo su ih klasificirali?

i nije mi jasno ali svi jatri su posihoanaliticki orijentirani a lozi ce se bavit drugim pravcima ili kako to ide?
Niti su svi psihijatri psihoanalitički orijentirani, niti se psiholozi nužno bave drugim pravcima, ima i ponešto psihologa psihoanalitički orijentiranih. Također ima i psihijatara koji su završili po kbt-u.

Psihoanalitičarom se naziva onaj tko završi psihoanalitičku edukaciju i dobije titulu psihoanalitičara (po IPA-inim standardima), međutim kako nema u svakoj zemlji copyrighta na naziv "psihoanalitičar", tako se svaka šuša koja se prikloni toj ideji može nazivati psihoanalitičarem, bez obzira što je završila.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:22   #52
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Također ima i psihijatara koji su završili po kbt-u.
fino, i di da nadjem takvog?
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:28   #53
Kontaktiraj Hrvatsko udruženje bihevioralnih i kognitivnih terapija, oni će ti znat dalje reć http://www.cabct.hr/str/kbt.php
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:29   #54
ali to su privatni? meni treba drzavni.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:33   #55
Pa preko njih bi trebala dobiti podatke kako dobiti kbt terapeuta (reci da želiš baš kbt psihijatra) preko uputnice i koliko je blizu tvom mjestu stanovanja.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:38   #56
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Nije taj izraz skroz izvan upotrebe, da ga neće nitko niti spomenut, međutim u dijagnostičkom smislu je preširok i nedovoljno jasan. Pretpostavljam da ga psihoanalitičari i dalje koriste u svojim klasifikacijama, a i drugi psihijatri ga znaju izgovorit. Međutim iz DSM klasifikacije je "neuroza" je kao klasifikacija maknuta.
Pa postoji neka generalna, krovna podjela na neuroze i psihoze, pri čemu su neuroze npr. anksioznost i depresija a psihotični ispadi isto zna se što su. Pri čemu su neurotični pacijenti (karikiram!!) pri sebi, a oni psihotični baš i ne.
I da, na uputnici se lijepo piše neurosis uz pripadajuću šifru, toliko o tome što se ne upotrebljava.

Što se šifri tiče, svaki liječnik je dužan pacijentu objasniti njegovu dijagnozu ako ovaj to traži.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:43   #57
Quote:
vanity_princess kaže: Pogledaj post
Najgluplje mi je kad psiholog govori o tome što je glavno u psihijatriji.
Da.
Dočim psihijatri nemaju potrebu secirati psihologe / psihologiju. Bit će da su prezauzeti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:46   #58
Quote:
vanity_princess kaže: Pogledaj post
a ti sa svojim psihom pricas o djetinjstvu?? ne bi rekla, bar ne previše. u modernoj psihoanalizi se uopce ne prica o djetinjstvu.
Kako ne? Ja pričam o djetinjstvu non-stop. I o drugim stvarima, naravno. Sam klijent bira teme.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:47   #59
FEMMELATIN, ti si psiholog ili psihijatar? po čemu radiš? Pa dobro, valjda ovisi o psihiću, ali uglavnom ne tjeraju te pričat ako ti nećeš. Ili sam krivo shvatila, si ti klijent ili psih?
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 19:50   #60
Ja sam klijent. I kad sam u fazi da mi se priča o roditeljima i djetinjstvu onda pričam o tome.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.