Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2008., 20:36   #81
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Već sam ranije naveo da kao izraz nije skroz izbačena iz upotrebe i da će ga i struka spomenut. Evo i ja ću napisat nekoliko puta: neuroza, neuroza, neuroza.

A ti svoj hostilitet prema psiholozima usmjeri negdje drugdje, pošto mene ne zanima.
Hostilitet?


Jedino prema čemu iskazujem neprijateljstvo je uskogrudno, ograničeno i štrebersko gledanje svega kroz prizmu definicija, tablica i statistika, bez šireg zanimanja i razumijevanja svijeta i ljudi kao pojavnosti malo složenijih od tri definicije i dvije tablice.
I razbacivanje izrazima poput hostilitet. I doslovno shvaćanje svega napisanog. I nedostatak smisla za humor.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 20:51   #82
femmeltin, a zasto si ti tako bezobrazan/a? meni je bas drago da je rekao kako je neuroza izbacena iz dsm-a i ne koristi se toliko. u zadnje vrijeme bi se svi samo svadjali.

i inace cocaine je zakon!! jedino je kod njega svaki post pametan, lijepo i uredno srocen, i utemeljen na cinjenicama a ne nekim razglabanjima i filozofiranjima i bas je suprotno od toga da se pravi pametan. da to zeli, ne bi mogao/la doci do rijeci.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 20:53   #83
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Hostilitet?Jedino prema čemu iskazujem neprijateljstvo je uskogrudno, ograničeno i štrebersko gledanje svega kroz prizmu definicija, tablica i statistika, bez šireg zanimanja i razumijevanja svijeta i ljudi kao pojavnosti malo složenijih od tri definicije i dvije tablice. I razbacivanje izrazima poput hostilitet. I doslovno shvaćanje svega napisanog. I nedostatak smisla za humor.
Hm, nakon ovog jedino, uslijedio je dobar komad teksta. Ja recimo ne volim redove u banci. Svi imamo nešto što ne volimo ili nas živcira ili čemu nismo skloni, ipak smo složeni ljudi.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 21:32   #84
Quote:
samonesto kaže: Pogledaj post
se toliko. u zadnje vrijeme bi se svi samo svadjali.
a svi se na forumu vole svađat, i na drugim podforumima još više. jbga, tu se ne pazi da nekom ne kazes u facu što misliš. mozda je to i ok. koga ne zanima tudje misljenje šta radi na forumu. ionako u real life ima i previše ljudi koji ti ne kazu sto misle....
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 21:40   #85
da al treba znati izraziti misljenje bez vrijedjanja, a jako malo ljudi to zna. treba se znat svadjat.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 21:54   #86
istina, na forumu najcesce padaju komentari "nemaš smisla za humor" "kreten si" itd. ali ljudi se ispucavaju jer ne mogu u RL, kaj sad....
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 22:36   #87
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
o platonu bez prozaka?

ja ne volim platona nikako.
filozofskom pristupu zivotu
skontah da sam filozof,ne psiholog
kako iskorititi ucenja filozofije u svakodnevnom zivotu

i nije samo platon,nego sve je obuhvaćeno,i lako se cita
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 22:45   #88
molim pomoć!

pošto se ovde ljudi razume u psihologiju, može mi neko objasnit zašto imam jaku averziju prema ocu?
nije me nikad seksualno zlostavlja. al opet ga nekako iz dna duše ne volim..uvik me nakako verbalno potlačiva..

općenito muškarce ne volim, zgadi mi se kad vidim npr. nekoga nabildanog golog tipa, a sve ženske sline za tim.
mene muškarci uopće ne pale, i ne zanimaju me. (nisam homo, ako je netko to pomislija).

često imam neke fantazije kako bi bilo da sam muško. bila bi nekako sretnija da sam muško...

može savjet?
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 22:48   #89
Ispod gađenja se najčešće krije jaka privlačnost...

dakle, muškarci te jako privlače, kao sve zene, samo što si ne dopuštaš to osjetit, pa ti se gade. bar bi ja tako zakljucila

a razlog zašto ti se gade je jer se bojiš ako si dopustiš privlačnost da će ti se nešto desiti... ali u svakom slucaju, privlače te.

Što nas nešto više privlači, ranjiviji smo, zato ti se gade i bojiš ih se...



ima koji zgodan dečko na školi za kojim sliniš? nađi ga ako nema.. ne mora nitko znati.
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 22:51   #90
o.k, to je tvoja teorija..ajmo reć da me privlače, al ne jako!to sigurno ne.

nisi me skužnila, možda mi muškarac bit malo i privlačan, al osjećam averziju prema muškarcima, neku mržnju..

zna mi se često dogodit, da sanjam mrtve muškarce ili da sam ih ja ubila, ili da se guše i sl.
toliko ih mrzim.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 22:57   #91
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post

često imam neke fantazije kako bi bilo da sam muško. bila bi nekako sretnija da sam muško...
Quote:
zna mi se često dogodit, da sanjam mrtve muškarce ili da sam ih ja ubila, ili da se guše i sl.
toliko ih mrzim.
Ja bi rekla da maštaš u biti o jednoj intenzivoj vezi sa muškarcem, a svi znamo da intenzivne veze imaju i mržnje i ljubavi.... dakle sanjas ih mrtve, a s druge strane htjela bi bit muskarac(ljubav)
ali kako se bojiš imat neku vezu...onda ti ostaje mrznja i ljubav odvojeno... inače bi se to ujedinilo u vezi...

pod vezu ne mislim samo da imaš dečka i sl.,nego npr nekog muskarca kojeg voliš i diviš mu se i cijeniš ga (mozda otac, mozda profesor, mozda glumac)
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:10   #92
ne znam..al imala sam prilika za vezu, al sam odbijala, jer mi se nisu sviđali,
a znam da će doć to tog trenutka da moran imat intimnu vezu i spolnost.
a ja za to nisam spremna.

bojim se seksualnog odnosa. mislim kao da ću bit inferiorna u odnosu na druge ženske,
i kao da će muškarac uvik odabrat neku drugu žensku nego mene.

jer mene muškarci ne drže kao seksualni objekt, nego kao nešto "udaljeno", rekla bi čak
neprivlačno..

ne razumim sebe..
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:13   #93
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ne znam..al imala sam prilika za vezu, al sam odbijala, jer mi se nisu sviđali,
a znam da će doć to tog trenutka da moran imat intimnu vezu i spolnost.
a ja za to nisam spremna.
rekla sam ti da ne mislim iskljucivo na takvu vezu.
i ne moraš bit spremna, spremna si kad si spremna. kad dodje dodje,ako dodje.



Quote:
bojim se seksualnog odnosa. mislim kao da ću bit inferiorna u odnosu na druge ženske,
i kao da će muškarac uvik odabrat neku drugu žensku nego mene.
ti biraj njih? kog njih pita,ti budi ta koja bira..



Quote:
jer mene muškarci ne drže kao seksualni objekt, nego kao nešto "udaljeno", rekla bi čak
neprivlačno..
ovo zabrijavaš, svako se nekome sviđa. prije se ti drzis udaljeno pa te tako dozivljavaju. it's not them, it's you.

ne razumim sebe..
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:17   #94
Quote:
ti biraj njih? kog njih pita,ti budi ta koja bira..
ne mogu bit ta koja bira, jer se bojim odbijanja. ne želim bit ponižena.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:19   #95
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ne mogu bit ta koja bira, jer se bojim odbijanja. ne želim bit ponižena.
nemreš bit ponižena ako se postaviš da si ti in charge. a na odbijanje ces se morat naviknut, sve odbijaju u zivotu, i missice itd....

kaj ja znam, prevladaj strahove, malo po malo.......
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:24   #96
ne znam, malo previše negativnih iskustva imam.

znala bi prij s prijateljicama izlazit vani, i uvik muški pogled ide na njih, a ja ka njihova suputnica, tu usput..
one se oblaču privlačno, a ja se bojim isticat svoje tijelo..s druge strane volim kad mi netko kaže "lijepa si",
al ništa ne radim na tome..

kosa uvik svezana u rep, nosim tenisice, crne gace..
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:35   #97
Quote:
Što nas nešto više privlači, ranjiviji smo, zato ti se gade i bojiš ih se...
al mene npr. ne privlači goli muškarac, pogotovo ako je nabildan. neke ženske ono sline kad vide tako nešto,
al mene ni muški spolni organ ne privlači. ne uzbuđuje me to.

više onda volim sebe gledat u kadi u kostimu.(kad se tuširam nisam gola, uvik oblačim kupaći kostim),
nego muškarca.

zašto mi se to događa?
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 00:44   #98
astrice@ ali medju svim tim f-ovima ja ne vidim jos uvjek obican poremecaj licnosti
filter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 03:24   #99
Filterko opet si zaboravila tabletu popit
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 05:23   #100
Quote:
filter kaže: Pogledaj post
astrice@ ali medju svim tim f-ovima ja ne vidim jos uvjek obican poremecaj licnosti
mozda je mislila na nespecificiran odnosno drugi. evo ti ih:

F60.8 Ostali specifični poremećaji ličnosti
F60.9 Poremećaj ličnosti, neoznačen
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.