Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2006., 09:09   #1
Brzorastuće drveće za debeli hlad

Imam zanemareni grunt blizu Zagreba. Sve divlje voćke su krepale - cista trulez. A ja bih ovo ljeto van iz grada, u prirodu svoju...
Pa, sprzit cu se ako si ne posadim nesto sto moze dati dobar hlad - cim prije.

Pojma nemam o hortikulturi, vocarstvu, vrtlarstvu... ali me zanima (a valjda i jos ponekoga): postoji li kakvo "Sport Billy" drvo, koje brzo raste?

Sa sjenicom bih se mogao zadovoljiti prve godine, ali zelio bih pravu sjenu cim prije. Dragi Lastane...
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 20:56   #2
bambus!

topola, ali najljepši je orah

plus pogledaj malo što (kad nije zanemarivano) raste okolo - em su autentične vrste u modi em je sigurno da će im tlo odgovarati
pojmeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 23:59   #3
Lipa
camellia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 08:58   #4
Orah?
To bi mi bilo zgodno. Ali:
zar orah brzo raste?
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 19:32   #5
Topole i vrbe, to je najbrže. A bagrem? On i lijepo miriše, ali nije baš krošnjast. Uopće, sve to brzorastuće vitko je i prozračno. Što nije bez svojih draži, ali nije odgovor na pitanje.

Lipa, camellijin prijedlog, dobro je rješenje u smislu krošnjastosti, ali ne znam kojom brzinom raste, a i cvijet ima nametljiv miris (meni npr. nepodnošljiv).


A najljepši je, zna se...
pojmeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 18:56   #6
Bambus???
Kaj ti to za ozbiljno?

A bagrem, nije li to onja kaj lopte djecje busi?

Topola, hmm...
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 23:10   #7
suncobran
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 00:10   #8
Kaj suncobran raste brzo?
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 21:06   #9
samo ako mu pričaš i pjevaš
pojmeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 10:31   #10
Quote:
pojmeta kaže:
samo ako mu pričaš i pjevaš
Dragi, mili suncobrane, volim te jaaaaa
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 12:40   #11
Red face Pergola na moru s kivijem ili lozom

Sve sam pregledala i nema te teme, a mene baš jako zanima,https://www.forum.hr/images/smilies/rofl.gif
da li netko zna više o tome? Imam jedan jako sunčani balkon na koji smo dali postaviti konstrukciju pergole i sad bi brzo neki prirodni hlad. Čula sam da ima neka vinova loza koja se brzo penje, nije baš sortno grožđe al ga se da pojest, ali ne znam koja je to i gdje nabavit. To je na otoku južno i ne mogu sad dole, a po ljeti tamo nema sadnica voćaka. Rekli su mi da je i kivi super, brzo raste i radi hlad. Ima tko savjet?? Da li znate gdje mogu u Zagrebu kupiti sadnice kivija ili loze??https://www.forum.hr/images/smilies/confused.gif
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:18   #12
Jućer sam bila u Pevecu i imaju ti kiwi na vanjskom dijelu, gdje inače stoje ti četinjati i to bilje za van. Cijena je 36 kn. Savjetujem ti da si uzmeš. Obavezno pitaj da li je samooplođujući ili češ morati uzeti jedan muški kiwi i jedan ženski da imaš plodove. Ja imam ogroman kiwi šteta što ne znam staviti slike ovdje...
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:25   #13
Quote:
Hoya kaže:
Jućer sam bila u Pevecu i imaju ti kiwi na vanjskom dijelu, gdje inače stoje ti četinjati i to bilje za van. Cijena je 36 kn. Savjetujem ti da si uzmeš. Obavezno pitaj da li je samooplođujući ili češ morati uzeti jedan muški kiwi i jedan ženski da imaš plodove. Ja imam ogroman kiwi šteta što ne znam staviti slike ovdje...
Super, hvala puno. Ako imaš kivi onda mi možda možeš reći i da li treba nekaj posebno kod sadnje , jel treba puno zaljevat i inače kakva je briga oko njega.
Hvala!!
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:30   #14
Ma nema previše brige. Kad posadiš moraš jedno vrijeme zalijevati, kao i inače. Stavi na polusunčano mjesto a može i na sunčano nema veze. Obrezuju se grane u proljeće i tom prilikom na rezu grana kaplje voda. Ja imam ogromni onda si možeš misliti kako kišobranom prolazimo, haha..
Sad, pitati ču supruga koliko točno moraju biti udaljeni muški i ženski zbog oplodnje, a ako uzmeš ovaj samooplođujući onda normalno to je to. Javiti ču se još danas s odgovorom. p.s nisam gledala da li imaju i taj samooplođujući u Pevecu..hm...
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:52   #15
Nisam znala da ima i samooplođujući. Hvala , otići ću i Peveca i vidjeti jel ima jer to mi zvuči praktičnije, samo da li on da i plod? Valjda da ak se sam oplodi (joj, ovo mi je jako pametno). hvala na odgovoru
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 22:33   #16
Normalno da daje plod..ali sad nisam sigurna kako su oni njega napravili pošto je samooplođujući..Čuj, njemu je cijena približno kao muški i ženski ali je praktičnije.
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:07   #17
brzorastuče drveče

Imam "rupu " u vrtu koja u daljini gleda na cestu a s obje strane je okružena šumarcima pa bih htjela "rupu" zatvorit nekom brzorastučom bjelogoricom ali nemam ideju koje vrste jako brzo rastu .
Sve informacije su više nego dobrodošle!!!

Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 13:11   #18
Vrba. Samo odreži šibu i ubodi ju u zemlju. za deset godina imat ćeš divovsko stablo.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 14:49   #19
catalpa , brzo stasa u lijepo drvo a poslije se ne raširi prejako
cvate krasno u rano ljeto
velika prednost - ima velike listove pa nemaš puno za skupljati kad počnu padati
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 11:09   #20
javor, definitivno. isto brzo raste, mijenjanje boja u jesen da ne spominjem, a ima lako skupljajuće lišće kad padne. i padne maltene sve od jednom.

vrlo zahvalno i krasno drvo.

e da, i krošnja nije prevelika, više ide u visinu neg u širinu-tako da se ne moraš bojati orah sindroma ( krošnja od 30 pa na više kvadrata).
dendarii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.