Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2007., 19:23   #1
Iscjedak u trudnoći

Drage forumašice,

trebao bi mi vaš savjet i vaše iskustvo jer imam pitanje.

Da li je normalno da se u jako ranoj trudnoći (5-6 tjedana) pojavljuje svjetlo žuti iscjedak? Negdje sam na internetu čitala da je to tzv. sunčani iscjedak ali to nigdje više nisam čula o tome, pa me zanima da li vi što znate o tome.
Znam da bi možda trebala kod ginekologa, ali to želim još malo prolongirat bar do 8-9 tjedna jer sam u prvoj trudnoći išla u 6-tom tjednu i vidjela se samo gestacijska vrećica bez ploda. Izludila sam do 9-tog tjedna. Plod se i dalje nije pojavio i morala sam na kiretažu.

Tako da me ovaj put malo strah pregleda, i htjela bi to napravit kad budem sigurna da se plod definitivno trebao razvit. Jer ona iščekivanja me ubijaju.

Ali da se vratimo. Što mislite o tom žućkastom iscjetku?
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:29   #2
Veronalina .... ja isto povremeno imam žuti iscjedak i ginuić mi je bio rekao kako se ponavljao danas sam se čula snjim pa svejedno idem na pregled u četvrtak .... odi do ginića jer su iscjedci inidividualni ... rađe zatraži savjet ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 22:38   #3
meni ti iscjedci idu strasno na zivce!!!Imam svakakvih, i sad i ono kratko vrijeme dok sam bila trudna:zuti, vodeno svjetlo smedji, pa malo tamniji, pa tamno tamno smedji, pa krv ovakva i onakva i vise ne kuzim sta je ok a sta ne!!!jer je razlika medju njima jako mala...mislim da je ovaj zuti skroz normalan i da ne nosi sa sobom nista, za svaki slucaj pitaj doktora....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 22:57   #4
i meni ti iscjedci idu na zivce... i ja imam od pocetka trudnoce.... a mislila sam da ih necu imati bar kad budem trudna ...
ja sam dobivala neke vaginalne tablete ...
ginic mi je rekla da u trudnoci se cesto pojave bakterije , pa zato budu iscjedci u svakakvim bojama...
neznam kako to objasnit na HR al mi je rekla nesto poput da imam nedostatak "dobrih" bakterija koje bih trebala imati,pa zato moram te vagi.tablete uzimati...
mrzim te tablete koje mi je davala... uzas...peklo je uzasno.... al za dobro mog bebaca cinim sve
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 22:59   #5
moguće da su gljivice.... s njima obično ide žuti iscjedak...
odi svakako ginu...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:11   #6
ako ne smrdi nije grudast ili neke čudne boje (npr. zelenkast), nema pečenja ne terba brinut....a uvijek možeš otić ginu pa nek provjeri.
Iscjedak je u trudnoći normalna pojava......meni je stalno bio mlječno bijeli i bljedožuti a stalno nalazi uredni...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 19:27   #7
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Iscjedak je u trudnoći normalna pojava......meni je stalno bio mlječno bijeli i bljedožuti a stalno nalazi uredni...
e bas takav je meni: mlijecno-bijeli i blijedo zuti. od cega je to?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 20:01   #8
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
e bas takav je meni: mlijecno-bijeli i blijedo zuti. od cega je to?
kao što ti je mandy rekla to je normalno. ja se dnevno presvlačim po tri puta ponekad. nosim samo pamučno rublje i nikako ne koristim dnevne uloške jer mogu prouzročiti infekciju zbog manjka "ventilacije". spomeni to ginekologu na slijedećem pregledu, vjerojatno će tražiti cervikalne briseve ali to se ionako radi kao redovna kontrola. ako nemaš simptoma nikakvih tipa svrbeži ili crvenila sve je ok.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:10   #9
To mi je počelo cjedit odmah nakon ovulacije. Najviše je ujutro, dok ga popodne i navečer uopće nema. Mislim da su gljivice onda bi to bilo konstnatno bez obzira na period dana, zar ne?
Ali svejedno mislim da ću se naručit za pregled ali mu neću dopustit da idem na UZV jer mislim da se sa šest tjedana ionako ništa neće vidjet. A nedaj Bože da ne vidi plod, poludila bi jer bi mi se vratio film na prošlu trudnoću.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:41   #10
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
A nedaj Bože da ne vidi plod, poludila bi jer bi mi se vratio film na prošlu trudnoću.


pozz, zanima me što ti se dogodilo u prošloj trudnoći? Jesi mogla utjecati na to??
meja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:08   #11
Quote:
meja2 kaže: Pogledaj post

pozz, zanima me što ti se dogodilo u prošloj trudnoći? Jesi mogla utjecati na to??
Imala sam ti sve simptome kao početak normalne trudnoće i kad sam išla kod gin. na pregledu potvrdio je trudnoću i sve +5. Međutim, kad me stavio na UZV plod se nije vidio, nego samo gestacijska vrećica, a od ploda ni P. I onda me naručio za 15 dana u nadi da je možda prerano i da će se plod razviti naknadno, ali ništa. Isto kao i prije. I onda nakon deset dana i opet ništa i onda kiretaža. To se zove "blighted ovum" i nisam nikako mogla djelovati na to.
Ali to mi sada niti malo više nije važno jer sad sitno brojim da se rodi moja mala bebica i jedva čekam da ga vidim i poljubim.
A ono što je bilo bilo je, jer vjerovatno ne bi bilo dobro i priroda se na vrijeme za to pobrinula.

Malo smo off topic (sorry)
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:59   #12
smedji iscjedak u trudnoci

curke, trazila sam da li postoji bas ta tema ali nasla sam samo slicne....posto je taj f****ing smedjkasti iscjedak kao relativno cesta pojava, malo bi me utjesilo kad bi se javila jos koja sa istim problemom kojoj su rekli da je sve to ok ili koja je vec rodila pa da nas malo ohrabri...

ja sam trudna 8 tjedana, prokrvarila u 7.tj al su me pustili doma iz bolnice jer su svi nalazi uredni...jedino imam mali hematom, za koji me isto brine sto je dokt reko da je na nezgodnom mjestu, tamo gdje se mora stvarat posteljica, al ajde, valjda ce bit ok. Prva trudnoca mi je zavrsila spontanim u 13.tj. a isto sam prije toga prokrvarila i imala smedjkasti iscjedak (doduse, sp se desio mjesec i pol nakon toga, pa se nadam da nije bilo povezano).

Doktorica mi nije znala objasnit zasto imam iscjedak i stvarno bih voljela da se jave cure koje su vise ili manje prokrvarila ili imale iscjedak pa je sve zavrsilo ok....pusa svim trudnicama
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:12   #13
Hej! Ja sam ti imala najprije obilno krvarenje jedan dan, zavrsila u bolnici, krvarenje je bilo stalo, da bi se nakon tjedan dana pojavio taj smeckasti iscjedak. Krvarenje je bilo u 11 tjednu, daklem taj iscjedak je dosao u 12-13tj. U to vrijeme uzimala utrogest i to je vrijeme kad se razvija posteljica pa je doc rekao da to ima veze jedno s drugim i da je to skroz bezopasno po bebicu. Iscjedak sam imala nekih dva tjedna i onda je skroz stalo. Otad je sve dobro sto se toga tice. Stoga ne brini, meni je doc rekao da je to skroz normalno, i da se dogadja vrlo cesto. Pusa, drzi se i sve je ok!
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:51   #14
OOOO draga, ja sam ti veteranski primjer toga...ja ti se s tim borim od 7. tjedna a sad sam u 15....hvala Bogu zadnja 3 dana ga nema...znam da si zabrinuta, ja sam van sebe bila...još uvijek sam, ali malo manje, jer me doktori uvjeravaju da je sve ok i da je beba dobro....da je najbitnioje da nije svježa krv...ma joj znam kako ti je...i samoj mi je tako, samo sam zadnja 3 dana malo Uglavnom ja ti od početka koristim Utrogestane 3x2, Normabel 2x1 od 2 mg i strogo, strogo mirovanje....ali eto, što više to pričam okolo, ispada da je gomila žena imala takve trudnoće...danas mi je moja pedikerka rekla (žena od 45 god) da je ona u obadvije trudnoće i to cijelu trudnoću imala takve iscjetke i eto hvala Bogu ima živu i zdravu djecu....
ako ti mogu bilo kako pomoći, samo se javi, jer vjeruj mi da znam kako se osjećaš...pusa i samo hrabro...zajedno smo jače
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 00:47   #15
joj cure, hvala vam puno! Brine me radi toga sto je slicno bila pocela i prva trudnoca pa je otisla...imala sam slican slucaj ko brlja....prokrvarila u 7 tj. na jedan dan, isla u bolnicu, odmah je stalo....6 dana cista ko suza i sad je krenuo iscjedak....kako su vama vasi doktori definirali pojam strogog mirovanja?

mene je prvi put privatnica bila preplasila ko da se smijem dizati iz lezeceg polozaja samo za ici u wc i jesti...ja sam se toga pridrzavala al eto nije pomoglo, samo sam se nakon mjesec i pol lezanja pocela osjecati ko invalid, dolazila mi je svekrva cistit i tako to....sada mi je moja soc.gin rekla da mogu i radit pa se odmarat cijeli ostatak dana, jer kao ako ima sta za krenut krivo, ionako to mirovanje nece pomoci do kraja....sad sam zbunjena....odlucila sam da cu ovaj put bit na bolovanju ali da cu radi svog zdravlja ipak malo bit i na netu npr, da cu pola sata na dan nesto ocistit po kuci ili ici van na kavu nekad i tako to....sta vi mislite?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 12:14   #16
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
joj cure, hvala vam puno! Brine me radi toga sto je slicno bila pocela i prva trudnoca pa je otisla...imala sam slican slucaj ko brlja....prokrvarila u 7 tj. na jedan dan, isla u bolnicu, odmah je stalo....6 dana cista ko suza i sad je krenuo iscjedak....kako su vama vasi doktori definirali pojam strogog mirovanja?

mene je prvi put privatnica bila preplasila ko da se smijem dizati iz lezeceg polozaja samo za ici u wc i jesti...ja sam se toga pridrzavala al eto nije pomoglo, samo sam se nakon mjesec i pol lezanja pocela osjecati ko invalid, dolazila mi je svekrva cistit i tako to....sada mi je moja soc.gin rekla da mogu i radit pa se odmarat cijeli ostatak dana, jer kao ako ima sta za krenut krivo, ionako to mirovanje nece pomoci do kraja....sad sam zbunjena....odlucila sam da cu ovaj put bit na bolovanju ali da cu radi svog zdravlja ipak malo bit i na netu npr, da cu pola sata na dan nesto ocistit po kuci ili ici van na kavu nekad i tako to....sta vi mislite?
Draga znam, meni je to grozno što se moram ponašati ko invalid, a to nisam....isto mi svi dolaze čistiti, donose lončeke sa hranom, što u principu nije loše, ali ja nisam taj tip...ja imam crve u guzici i stalno bih nešto radila....ali meni je doktor rekao ili ćeš smjesta u bolnicu ili ćeš stvarno doma ići od kreveta do wc-a...trudim se toga pridržavati, ali nije lako...naravno da nešto mrvicu napravim-operem suđe ili tako nešto...ali mene su dobrano isprepadali tako da stvarno mirujem...odem jedino nekada do mame koja je u V. Gorici (muž me odveze) pa tamo mirujem...otkazali smo i more, jer je doktor rekao ni pomisliti..gle, miruj što više možeš, ali i to ti nije garancija da opet nećeš dobiti iscjedak, jer ja sam gaimala bez obzira na mirovanje...drži se i vibraj pozitivno.....evo, znaš da nisi sama
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:22   #17
Mene su stavili mirovat samo tri dana sto sam bila u bolnici. Nakon sto su vidjeli da je sve ok, i da je krvarenje stalo, isla sam kuci bez ikakvih posebnih uputa o mirovanju. Kasnije kad se pojavio iscjedak, isla sam kod svog ginica, i on takodjer nije niti spomenuo mirovanje jer je rekao da to nema veze s prijetecim pobacajem, kao krv je stara i da beban nije u opasnosti. Naravno da se ne preporuca bungee jumping i sl. adrenalinske igrice , ali normalno kretanje ti nece naskodit. Ionako kazu a i moj doc je to potvrdio, da ak je sudjeno da dodje do pobacaja to ce se desit, lezala il trcala okolo. A taj lik je strucnjak u tom podrucju, radi vec 30 godina, pa valjda ne brblja bez veze .
Uglavnom glavu gore, to ce proc i zelim ti sretnu i veselu bebicu, kao i svima ostalima Ja cu ako sve bude ok slijedeci tjedan, za pet mjeseci imat malog Nikolu Doc rece da je izgleda decko, nije jos preobdaren da bi bio ziher, al se ukazuje nest medju nogicama
Velika svima
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:01   #18
Sve ce bit ok, cukerino draga Samo uzivaj Topla rijec zlata vrijedi, istina, i ti si mene dizala iz depresija na pocetku
Ja ti eno placem, kukam na temi amnio...i gadarije. Jos treba prezivit par dana, pa cu otvorit novu temu nadam se, nesto tipa "ja sam najsretnija future mama na svijetu"
Pusa i ajd kod barbe
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 14:19   #19
Hvala Zdenka još jednom ....naime, mene je Zdenka na pp jako hrabrila i opisala mi sve svoje tegobe tijekom obadvije trudnoće
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:39   #20
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ja sam trudna 8 tjedana, prokrvarila u 7.tj al su me pustili doma iz bolnice jer su svi nalazi uredni...jedino imam mali hematom, za koji me isto brine sto je dokt reko da je na nezgodnom mjestu, tamo gdje se mora stvarat posteljica, al ajde, valjda ce bit ok. Prva trudnoca mi je zavrsila spontanim u 13.tj. a isto sam prije toga prokrvarila i imala smedjkasti iscjedak (doduse, sp se desio mjesec i pol nakon toga, pa se nadam da nije bilo povezano).

POZZ..Znam da je relativno stari ovaj post koji si pisala i vidim da si sada u visokoj trudnoći i da je sve ok! Zanima me samo nakon spontanog pobačaja koji si imala u 13.tj. da li te bilo strah za iduću trudnoću? Kako si se ponašala u vezi toga i dal ti je bilo teško ne misliti crno?! Ja sam nedavno imala spontani, u 12.tj.(beba je umrla u 9tj.), i vrlo sam ranjiva. Razmišljam već sada o novoj bebici i nemogu dočekati da ju počnemo praviti, ali toliko se brinem za sebe i patnju i brigu kad ostanem trudna idući put!! Podijeli iskustvo sa mnom, molim te!!
meja2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.