Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 12:59   #1
Umrezeni kompjuteri i wifi

Imam jedan problem. Kompovi su spojeni kabelom na switch i sada bi trebao spojiti wireless adapter zbog wifija. Po nekoj logici trebao bi ga spojiti u switch i pristupiti mu s nekog od kompa preko njegovog ipa, medutim defaultni mu ne prepoznaje a ne znam na koji drugi nacin. Ili sam ja fulao logiku?
kikson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 09:38   #2
Može bit da mu je taj switch dodijelio IP adresu i da mu zato ne možeš pristupiti po njegovoj defaultnoj.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 00:41   #3
naravno da ne možeš tek tako u njega. ako je tak uređaj ti z ap modu, dhcp treba biti isklučeni, pa u njega možeš samo ako ti mreža u istom rangeu kao i ap. u protivnom u mrežnu karticu upišeš neki ip iz tog rangea i onda ulaziš.
primjerice. tvoj ap ima 192.168.10.1, staviš si u mrežnu karticu ip adresu 192.168.10.2 i onda probaš ući u njega.
__________________
"Ne kiti se tuđim perjem, i ne peri se tuđom kitom."
killer_17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.