Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2011., 20:05   #2901
Quote:
White Strike kaže: Pogledaj post
dali helicobacter pylori uzrokuje temperaturu od oko 37.2 stupnja?
imam problem sa stalnim bolovima oko zeludca. imam povrat sadrzaja, žgaravicu i sad imam i temperaturu oko 37,2-3.
imam dijagnozu i anksiozno-depresivan
Ne.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:11   #2902
hvala dr. hrvoje
dali mozda znate dali anksioznost moze podici temperaturu?
White Strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:15   #2903
Quote:
White Strike kaže: Pogledaj post
hvala dr. hrvoje
dali mozda znate dali anksioznost moze podici temperaturu?
Ne,ali temp od 37,2 je sasvim normalna.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:24   #2904
Quote:
White Strike kaže: Pogledaj post
hvala dr. hrvoje
dali mozda znate dali anksioznost moze podici temperaturu?
ja sam isto anksiozna,ali nikada nisam imala problema s temperaturom,ali s drugim stvarima puno problema!
jest radili gastrokopiju ili vi mislite da možda imate bakteriju?
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 01:24   #2905
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dali te tegobe prolaze na Controloc?
Uz UZV abdomena koji čekate potrebna je obrada krvi (KKS,CRP,AST,ALT,GGT,amilaza s/u,bilirubin,Fe,UIBC,LDH)
Dali je stolica uredna,boja?
Jeste li gubili na težini?
Dali uz susp. disfagiju,imate još kakve tegobe vezane za trbuh?
Individualno,ovisi o tipu,ostalom nalazu itd
.
-pa u principu prolaze, ni jedna od tih tegoba ne traje dugo i ne ponavlja se tako često, tj neke su se samo jedamput i pojavile. bit će da ima veze i sa hranom koju pojedem, u principu pazim, ili barem pokušavam paziti.
-od krvnih nalaza sve navedeno uredno osim povišenih s/u amilaza, takav nalaz mi je već godinama (od ljeta 2007) i radi toga sam radila sve one navedene pretrage, bila u bolnici,i na rebru kod GE, posjetila mnogo privatnika, ugl nitko nema ideju radi čega su mi tako povišene, jer svi nalazi uredni. ugl radi povišenih amilaza se više i ne živciram..
-stolica uredna
-nisam gubila, samo dobivala na težini , apetit dobar, tj predobar, ko bauštelac sam (no još uvjek sam prema donjoj granici s težinom, ali opet u normali)
-s trbuhom nemam baš tegoba, ponekad dok pojedem nešto jače, tada osjetim želudac, ili pečenje i čudan osjećaj u jednjaku il prsnoj kosti,
ili kad se živciram, al to mi je stara boljka.ugl prolazi s controlocom

plaši me jedino ta duboka bol u leđima, između lopatica, jel to može bit refleksna bol od jednjaka? do sad se pojavilo samo dva puta u roku mjesec dana, bilo je povezano i s bolom u ruci, il se ta bol preseli u prsa..srećom nije dugo trajalo
Ianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:57   #2906
Evo ja bih željela podijeliti s vama svoje iskustvo. Već sam pisala ovdje da povremeno imam jake bolove u predjelu želuca koja se širi desno i u leđa.
Kako sam zbog tih bolova završila na hitnoj nekoliko puta, poslali su ne na gastroskopiju i napravili UZV.
Ispostavilo se da imam kronični gastritis, GERB gr II i hijatalnu herniju, UZV je bio u redu. Liječnik je rekao da bolove imam zbog hernije.
S obzirom da sam u narednih 2 tjedna završila cca 5 puta na hitnoj i 2 puta u bolnici, otišla sam u Zg kod privatnog gastroenterologa. Radila mi je UZV i vidjela da imam žučni kamenac, i naravno, žučne napadaje. Sva sreća da sam otišla k njoj...

Sad muku mučim s dijetom, pazim što jedem ali nekad se zeznem, pojedem nešto, pa me boli, pa ispadne da nisam smjela ni to jesti....užas. Ali od toliko posjeta hitnoj, napokon znam koji mi "koktelčić" pomaže.
Spasmex, Voltaren & Normabel. Koma
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:40   #2907
Quote:
Ianna kaže: Pogledaj post
-pa u principu prolaze, ni jedna od tih tegoba ne traje dugo i ne ponavlja se tako često, tj neke su se samo jedamput i pojavile. bit će da ima veze i sa hranom koju pojedem, u principu pazim, ili barem pokušavam paziti.
-od krvnih nalaza sve navedeno uredno osim povišenih s/u amilaza, takav nalaz mi je već godinama (od ljeta 2007) i radi toga sam radila sve one navedene pretrage, bila u bolnici,i na rebru kod GE, posjetila mnogo privatnika, ugl nitko nema ideju radi čega su mi tako povišene, jer svi nalazi uredni. ugl radi povišenih amilaza se više i ne živciram..
-stolica uredna
-nisam gubila, samo dobivala na težini , apetit dobar, tj predobar, ko bauštelac sam (no još uvjek sam prema donjoj granici s težinom, ali opet u normali)
-s trbuhom nemam baš tegoba, ponekad dok pojedem nešto jače, tada osjetim želudac, ili pečenje i čudan osjećaj u jednjaku il prsnoj kosti,
ili kad se živciram, al to mi je stara boljka.ugl prolazi s controlocom

1.plaši me jedino ta duboka bol u leđima, između lopatica, jel to može bit refleksna bol od jednjaka? do sad se pojavilo samo dva puta u roku mjesec dana, bilo je povezano i s bolom u ruci, il se ta bol preseli u prsa..srećom nije dugo trajalo
Ako je isključen pankreatitis,onda je vjerojatno amilaza povišena od neke druge upale u GI sustavu npr.ezofagitis,gastritis itd.
Dakle zadnja EGD je rađena u 2008 g.?
1.Može i nemora.
Vjerojatno se radi o pogoršanju gastritisa/GERD-a.
Savjetujem pregled GE s nalazima biokemije,te na kliničku indikaciju ponoviti EGD.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 19:26   #2908
Ja imam uzasnih problema sa zelucem..
Bila sam po bolnicama i pretragama zbog njega..
Kada sam imala previse kiseline u zelucu me recimo boljela kicma od pritiska zeluca i to kad sam lezala ili sjedila ali kada bih se dignula onda bih imala "kamen" u zelucu
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 20:34   #2909
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Ja imam uzasnih problema sa zelucem..
Bila sam po bolnicama i pretragama zbog njega..
Kada sam imala previse kiseline u zelucu me recimo boljela kicma od pritiska zeluca i to kad sam lezala ili sjedila ali kada bih se dignula onda bih imala "kamen" u zelucu
koja ti je dijagnoza?
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 21:38   #2910
Quote:
goga1809 kaže: Pogledaj post
koja ti je dijagnoza?
Mjesecima sam imala mucnine po zelucu sve dok jednom nisam mogla disat koliko mi se povracalo , pila sam Lanzule i nista mi nije pomoglo takodjer razne tablete tipa Peptorana itd..
Posto mi nista nije pomagalo isla sam dati stolicu da provjerim bakteriju helicobacter pylori , bila je negativna...medjutim meni je i dalje bilo lose, nisam mj dana nista jela ponekad je proslo i po 3 dana da nisam cak ni gram hrane u sebe stavila...
Nakon dosta mucenja otisla sam na gastroskopiju koja je prosla katastrofalno,sa predebelom cijevi ,totalno grubo mislila sam da cu umrijeti...
Ispostavilo se da ipak imam bakteriju,da mi zeludac previse kiseline izlucuje,oštećenje jednjaka sa crvenilom te pocetni stadij kriticnog gastritisa (prije sam imala 4 puta vec gastritis) ...
Na pitanje kako mi se to nije otkrilo prije u nalazima doktor mi se samo nasmijao i poslao van iz sobe
Pila sam tablete umjesto injekcija (nekih 3000 mg na dan) i dalje nisam mogla jesti..
Sada mi je bolje medjutim cim sam pod stresom zeludac proradi i opet mucenja..tada popijem Lanzul ,najgore je kada imam taj osjecaj kamena u zelucu a kada legnem zeludac se smiri medjutim tada imam uzasnuuu bol u kicmi koja mi doslovce para zivce....neznas sto je gore....
Jos uvijek ne mogu puno jesti, cim se ajmo reci prezderem imam tupu bol , povraca mi se . Zato jedem jako malo i ocito ce mi to tako ostati do kraja zivota ..Uvijek paziti kako jest
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 23:31   #2911
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ako je isključen pankreatitis,onda je vjerojatno amilaza povišena od neke druge upale u GI sustavu npr.ezofagitis,gastritis itd.
Dakle zadnja EGD je rađena u 2008 g.?
1.Može i nemora.
Vjerojatno se radi o pogoršanju gastritisa/GERD-a.
Savjetujem pregled GE s nalazima biokemije,te na kliničku indikaciju ponoviti EGD.
da, isključen je pankreatitis,lipaze uredne, a svi GE kod kojih sam bila se složili da povišenje amilaza nema veze s tada nađenim gastritisom i pankreatitisom.

na kraju, nakon svih nalaza, dr na rebru je zaključila da se radi definitivno o crijevnim amilazama, s mogućim nekim funkcionalnim poremećajem..
i da, na pasaži su jedino vidjeli da je slijepo crijevo pod nekim čudnim (nenormalnim) kutem, i da to isto može uzrokovati tegobe..

ugl rekla je dr neka svakih par godina napravim kolonoskopiju s biopsijama..

da, zadnja egd je bila krajem 2008. a ništa, ako se tegobe nastave, ponovit ću pretragu, nema mi druge.
samo me zanimalo da li je moguće da se bol od jednjaka/želuca osjeti iza u leđima, meni dr kaže da bi onda više bila naprijed, a tu na forumu vidim da puno ljudi osjeća od GI tegoba i bol u leđima i kralježnici
a kod GE ću se naručit s nalazima, hvala na savjetu
Ianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 11:42   #2912
pozdrav...da se i ja priključim sa pitanjima...
imam dijagnozu ahalazija,gerb i sy mallory-Weiss...moram na manometriju...šta dalje? na netu nisam baš nešto našla,osim nekih iskustava izvana,pa me zanima dali ima tu kod nas stručnjaka koji se time bave pošto je jako rijetka bolest?
grozno mi je konstantno nejedenje i želja za svačim,a većinu što pojedem povraćam...to traje već 9 mj...
__________________
***EVA 03.10.2010***
luma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 15:19   #2913
Quote:
Ianna kaže: Pogledaj post
da, isključen je pankreatitis,lipaze uredne, a svi GE kod kojih sam bila se složili da povišenje amilaza nema veze s tada nađenim gastritisom i pankreatitisom.

na kraju, nakon svih nalaza, dr na rebru je zaključila da se radi definitivno o crijevnim amilazama, s mogućim nekim funkcionalnim poremećajem..
i da, na pasaži su jedino vidjeli da je slijepo crijevo pod nekim čudnim (nenormalnim) kutem, i da to isto može uzrokovati tegobe..

ugl rekla je dr neka svakih par godina napravim kolonoskopiju s biopsijama..

da, zadnja egd je bila krajem 2008. a ništa, ako se tegobe nastave, ponovit ću pretragu, nema mi druge.
samo me zanimalo da li je moguće da se bol od jednjaka/želuca osjeti iza u leđima, meni dr kaže da bi onda više bila naprijed, a tu na forumu vidim da puno ljudi osjeća od GI tegoba i bol u leđima i kralježnici
a kod GE ću se naručit s nalazima, hvala na savjetu
Da i ja sam i mislio na tzv. crijevnu amilazu.
Moguće je.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 16:32   #2914
Quote:
luma1 kaže: Pogledaj post
pozdrav...da se i ja priključim sa pitanjima...
imam dijagnozu ahalazija,gerb i sy mallory-Weiss...moram na manometriju...šta dalje? na netu nisam baš nešto našla,osim nekih iskustava izvana,pa me zanima dali ima tu kod nas stručnjaka koji se time bave pošto je jako rijetka bolest?
grozno mi je konstantno nejedenje i želja za svačim,a većinu što pojedem povraćam...to traje već 9 mj...
Mallory-Weissov sindrom je karakteriziran laceracijom tj. razderotinom kardije nakon prolapsa želućane sluznice. Najčešće se pojavljuje u alkoholičara čak do 60%,ali i u osoba koje povraćaju iz drugih razloga ,kod njih su obično prisutne erozije. Najčešće se pri provokativnim podražajima (povraćanje,kašalj,podrigivanje itd.) javlja krv u povraćenom sadržaju tj. hematemeza.
U obje skupine češće su promjene na želućanoj strani, na jednjaku su do 30%.
Čak do 90 % pacijenta krvarenje spontano prestane,recidivno tj. ponavljajuće krvarenje je rijetkost (u manje od 5% bolesnika)
Terapija je simptomatska infuzije,IPP,antiemetik.

Ahalazija to je dilatacija jednjaka,promjene živaca i stanica jednjaka,Te poremečaj tlaka u jednjaku. Simptomi su bolovi u prsištu,žgaravica,disfagija,a može do aspiracijske pneumonije itd.
Liječenje farmakološki-nitrati,Blokatori Ca kanala-ali pokazuje dosta neuspjeha.
Ostalo je pneumatska dilatacija,botulinski toksin ,modificirana Hellerova miotomija.
Manometrijom će se dobiti uvid u motoričku aktivnost jednjaka.
Na pitanje što dalje je teško odgovoriti jer ste naveli premalno podataka,a i stim je teško odgovoriti obzirom da nemam mogućnost pregleda i uvoda u kliničko stanje.
Ali ako imate još bilo kakvo pitanje ,slobodno pitajte.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 16:46   #2915
Thumbs up

evo i ja da se javim nakon mjesec dana nexiuma,prva dva tjedna 2*20 mg,pa sda 20 mg dnevno,skinula sam par kilica što je dobro,još osjećaj pečenja u usnoj šupljini i pošto sam anksiozna odlučim napraviti ponovno gastroskopiju /znam da ćete reći da sam luda,ali nadam se da neki i razumiju/
dg.23.11.gastrobulbitis i hernija,a sada sve ok,hernije više nema,sluznica nije upaljena/radila sam ju pod terapijom/
to znači da je nexium odličan,a ovo moje pečenje koje je počelo nakon prve gastroskopije je najverojatnije psihičke prirode jer najčešći uzrok pečenja usne šupljine i usni je anksioznost,jer ne vjerujem da usne peku od želuca.
nastaviti ću još 6 tjedana nexium-a i to je to.
zaboravila sam napisati da mi piše da kardija slabije zatvara što je bolje jer prije je pisalo da je otvorena /prije godinu dana/.
eto ja sam se raspisala,ali sad mi je lakše.
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 16:53   #2916
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Mallory-Weissov sindrom je karakteriziran laceracijom ....
Ahalazija to je dilatacija jednjaka...
pijem Ipp tih 9 mjeseci sa prekidima,jer moja doktorica nije znala kako me liječiti,zadnjih 3 mjeseca stalno (+ diazepam povremeno) a tinidil mi je preporučen po potrebi ako bi bilo bolova u prsima. IPP mi nema poseban efekt što se prehrane tiče,a s tim imam najvećih problema...
konkretno me interesira jel ima nade da normalno jedem (jer i vodu povraćam) i jel znate za neki konkretan slučaj da je uspješno izlječena ahalazija ,jer kako mi je rečeno slučajeva je jako malo...zabranjena mi je kruta hrana,a i sa tekučom se mučim ...
tnx
__________________
***EVA 03.10.2010***
luma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 17:22   #2917
Quote:
luma1 kaže: Pogledaj post
pijem Ipp tih 9 mjeseci sa prekidima,jer moja doktorica nije znala kako me liječiti,zadnjih 3 mjeseca stalno (+ diazepam povremeno) a tinidil mi je preporučen po potrebi ako bi bilo bolova u prsima. IPP mi nema poseban efekt što se prehrane tiče,a s tim imam najvećih problema...
konkretno me interesira jel ima nade da normalno jedem (jer i vodu povraćam) i jel znate za neki konkretan slučaj da je uspješno izlječena ahalazija ,jer kako mi je rečeno slučajeva je jako malo...zabranjena mi je kruta hrana,a i sa tekučom se mučim ...
tnx
Prvo se prmjenjuje dilatacija balonom (1-2 puta),pa ako bi ona bila neuspješna onda se pristupa operativnom zahvatu. Uglavom se simptomi uspiju koliko -toliko sanirati,ali dio ih ostane. Ali trebali bi moći koliko toliko normalno jesti hranu.
Nabolje je otići na KBC Rebro ili KB Sveti Duh.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 18:17   #2918
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Prvo se prmjenjuje dilatacija balonom (1-2 puta),pa ako bi ona bila neuspješna onda se pristupa operativnom zahvatu. Uglavom se simptomi uspiju koliko -toliko sanirati,ali dio ih ostane. Ali trebali bi moći koliko toliko normalno jesti hranu.
Nabolje je otići na KBC Rebro ili KB Sveti Duh.
imam uputnicu za Sveti Duh,poslje nove godine se moram naručiti...a dilatacija...jel se zbog toga ostaje u bolnici ili?
tnx
__________________
***EVA 03.10.2010***
luma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 18:28   #2919
Quote:
luma1 kaže: Pogledaj post
imam uputnicu za Sveti Duh,poslje nove godine se moram naručiti...a dilatacija...jel se zbog toga ostaje u bolnici ili?
tnx
Radi se u sedataciji,najvjerojatnoje će biti kraća hospitalizacija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 00:29   #2920
mene želudac živcira zadnja 3 dana. nemam pojma od čega, možda od silne hrane ovih zadnjih dana ali nije da sam sad jela puno više nego obično..
ugl ko da mi je neki pritisak u želucu, i kao da mi stoji neka "knedla" u grlu. otad kaj god jedem mi teško pade na želudac, tak da ugl mrljavim oko jela
nadam se da će proći što prije
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.