Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 00:19   #1861
Jel može preporuka privatne klinike za Gastroskopiju u Zagrebu : najbolja cijena i kvaliteta usluge?

Jel bolje ici kod privatnika ili na HZZO ? Ako HZZO u koju se bolnicu naručiti ?

Navodno nekirade s anestezijom sto je skuplje ..
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 08:18   #1862
čitam ove vaše postove... i nezzz... ja imam 16 godina i već sam 2 puta bila na gastroskopiji i moram opet... imam onu bakteriju helio...(nešto)... a s gastritisom se borim više od godinu dana...sad me strah opet gastroskopije jel sam u toku ove zadnje počela krv povračat kolko me to iz iritiralo...čula sam za ovo nešt kaj ide kroz dah da ne moram trpit opet sve iz početka pa ak bi mi netko mogo opisat kak to funkcionira...:rolleyes:
__________________
Bog nije obečao dane bez boli, smjeh bez patnje, sunce bez kiše, ali je obečao snagu za dan, utjehu za suze i svjetlo na putu.
laura1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:34   #1863
pozdrav svima
molio bih nekoga da mi kaže(objasni) kada kestenov med otopljen u vodi piti za pomoć kod gastritisa.neki kažu 10min.prije jela a neki kažu ne jer onda podiže kiselinu nego treba piti nakon jela

ajd molim vas tko zna da odgovori
sam sung is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:32   #1864
Quote:
sam sung kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
molio bih nekoga da mi kaže(objasni) kada kestenov med otopljen u vodi piti za pomoć kod gastritisa.neki kažu 10min.prije jela a neki kažu ne jer onda podiže kiselinu nego treba piti nakon jela

ajd molim vas tko zna da odgovori


sam sung is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:57   #1865
Quote:
laura1234 kaže: Pogledaj post
čitam ove vaše postove... i nezzz... ja imam 16 godina i već sam 2 puta bila na gastroskopiji i moram opet... imam onu bakteriju helio...(nešto)... a s gastritisom se borim više od godinu dana...sad me strah opet gastroskopije jel sam u toku ove zadnje počela krv povračat kolko me to iz iritiralo...čula sam za ovo nešt kaj ide kroz dah da ne moram trpit opet sve iz početka pa ak bi mi netko mogo opisat kak to funkcionira...:rolleyes:
Bok!

Za provjeru da li imaš HP ili ne postoji izdisajni test. To čak i sigurnija pretraga nego sama gastroskopija. Ne znam odtkuda si, ali u Zg se to može napraviti kod u bolnici Merkur. Nažalost, ne ide na uputnicu već moraš platiti (bilo je 300 KN).
Postupak ti je slijedeći. Osim kaj ne smiješ mjesec dana prije pretrage uzimati nikakve antibiotike ni inhibitore protonske pumpe (controloc, nexium...), pretraga je vrlo brza i bezbolna. Dodješ ujutro natašte i pušeš u jednu ajmo reći vrećicu i zatim popiješ deci juicea sa nekim preparatom i nakon pola sata opet pušeš i zatim još pričekaš pola sata i pretraga je gotova i odmah dobiješ rezultate. Pretraga je jednostavna i bezbolna, jedino kaj košta. Ni ne čeka se previše. Nadam se da sam ti pomogao...
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:22   #1866
Quote:
sam sung kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
molio bih nekoga da mi kaže(objasni) kada kestenov med otopljen u vodi piti za pomoć kod gastritisa.neki kažu 10min.prije jela a neki kažu ne jer onda podiže kiselinu nego treba piti nakon jela

ajd molim vas tko zna da odgovori
Nikakav šećer ni med ti nije dobar za gastritis. Štoviše dodatno iritira želudac. Uopće isključiti iz prehrane, a ne se time lječiti.
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:26   #1867
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
Bok!

Za provjeru da li imaš HP ili ne postoji izdisajni test. To čak i sigurnija pretraga nego sama gastroskopija. Ne znam odtkuda si, ali u Zg se to može napraviti kod u bolnici Merkur. Nažalost, ne ide na uputnicu već moraš platiti (bilo je 300 KN).
Postupak ti je slijedeći. Osim kaj ne smiješ mjesec dana prije pretrage uzimati nikakve antibiotike ni inhibitore protonske pumpe (controloc, nexium...), pretraga je vrlo brza i bezbolna. Dodješ ujutro natašte i pušeš u jednu ajmo reći vrećicu i zatim popiješ deci juicea sa nekim preparatom i nakon pola sata opet pušeš i zatim još pričekaš pola sata i pretraga je gotova i odmah dobiješ rezultate. Pretraga je jednostavna i bezbolna, jedino kaj košta. Ni ne čeka se previše. Nadam se da sam ti pomogao...
Još uvijek je 300 kn. Mjesec dana prije pretrage bez antibiotika i 2 tjedna bez inhibitora protonske. Broj u merkuru je 2431-390 kućnu 114. Sve što vas zanima pitajte tetu koja se javi nakon što vas prespoje na taj kućni.
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 00:05   #1868
Nakon tri miseca životinjskog podrigivanja i manijakalne boli u žličici i leđima napravila san gastroskopiju. Iako mi je to bilo nešto najgore ikad (inače svom normalnom svitu je to samo sekunda neugode, a meni je bilo par neuspjelih pokušaja i oštećenja grla), sad san mirna. Iman 22 god. i iman oveći čir i eto.... I usput san upala u stanje tuge i dosade jer svo veselje- duvan, kava, kebab itd. strogo su zabranjeni.... a eto, bar neman HPB.
Vrijeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:15   #1869
Pozdrav;
Boli me lijeva strana trbuha. Bol je stalna već 2 mj., ali je izrazito blaga.
Mjesto ne mogu locirati, nekad kao da me boli želudac, pa bubrezi, pa pupak.
Nemam ideje što bi moglo bit, a ni dr., koja kaže da je zbog stresa i promjene
prehrane. Navečer mi znaju krčati crijeva, ali sve je ostalo ok.
Krv i mokraća su jedan kroz jedan, nikad bolji...
Ako se dr. ne boji, imam li razlog za strah?
Hvala
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 09:36   #1870
trebala sam ići na gastroskopiju prije dva tjedna, ali obavila sam ju danas.
bila sam na merkuru, dr mrzljak i same pohvale
našpricali mi grlo (anestezija) i gurnuli cijev. doduše, uspjelo je iz drugog puta jer sam prvi puta sama izvukla cijev
sve u svemu, meni je najgori dio bio "progutati cijev" ali samo iz razloga jer mi je jezik bio toliko drven da nisam ni mogla improvizirati gutanje.
kada cijev uđe, sve je lako.
disala sam i nos i usta, i jako jako sam podrigivala kada je vadila cijev van
samo sam uspjela reći "oprostite"
sve u svemu, ništa strašno. kada sam legla, odmah sam zatvorila oči i pokušavala se umiriti.
svima onima koji idu, moj savjet, samo polako, umiriti se prije i za vrijeme pregleda. nije toliko strašno.
više je neugodno, ali kratkotrajno neugodno. iznenadilo me što smo bili gotovi dok si rek'o keks
labudicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 20:24   #1871
Quote:
labudicazg kaže: Pogledaj post
trebala sam ići na gastroskopiju prije dva tjedna, ali obavila sam ju danas.
bila sam na merkuru, dr mrzljak i same pohvale
našpricali mi grlo (anestezija) i gurnuli cijev. doduše, uspjelo je iz drugog puta jer sam prvi puta sama izvukla cijev
sve u svemu, meni je najgori dio bio "progutati cijev" ali samo iz razloga jer mi je jezik bio toliko drven da nisam ni mogla improvizirati gutanje.
kada cijev uđe, sve je lako.
disala sam i nos i usta, i jako jako sam podrigivala kada je vadila cijev van
samo sam uspjela reći "oprostite"
sve u svemu, ništa strašno. kada sam legla, odmah sam zatvorila oči i pokušavala se umiriti.
svima onima koji idu, moj savjet, samo polako, umiriti se prije i za vrijeme pregleda. nije toliko strašno.
više je neugodno, ali kratkotrajno neugodno. iznenadilo me što smo bili gotovi dok si rek'o keks

Super je kad ti našpricaju grlo anestetikom! To se ne radi svugdi!!!! S obzirom da je mene uvatija istodobno napadaj tahikardije, ja nisan mogla disat kako spada!!! Valjda san inače nervozniji tip osobe!!!! I, kakva ti je dijagnoza?
Vrijeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 10:26   #1872
Jučer sam se previjao od bolova u želucu cijeli dan (gore poviše pupka, može bit i gušterača ili jetra),
došlo mi je povraćat par puta, a temperatura je bila oko 38°C.
Jutros temp. nemam ali me još boli želudac.
Moram napmenut da me već mjesec dana bolio stomak s lijeve strane,
pa me strah da nije povezano s time, i da nie neka teža bolest, a ovo
samo znak da moram poći dr. tj. na ultrazvuk abdomena.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:01   #1873
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
Jučer sam se previjao od bolova u želucu cijeli dan (gore poviše pupka, može bit i gušterača ili jetra),
došlo mi je povraćat par puta, a temperatura je bila oko 38°C.
Jutros temp. nemam ali me još boli želudac.
Moram napmenut da me već mjesec dana bolio stomak s lijeve strane,
pa me strah da nije povezano s time, i da nie neka teža bolest, a ovo
samo znak da moram poći dr. tj. na ultrazvuk abdomena.
Hitno odi internistu da te pregleda i napravi ultrazvuk.
Da ne bi bila gušterača a to je jako opasno...
Pregled kod privatnika ne bi smio biti više od 400kn i miran si.
Uglavnom, odi hitno liječniku specijalistu (pa ako nije trebalo... super!)
Mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 00:14   #1874
Imam konstantnih želučanih problema već negdje dvije godine. Svaki put kad dođem kod doktorice da mi Nexium i tvrdi da se to javlja u jesen i proljeće kod osjetljivih osoba. Kako se to meni događalo konstantno, tražila sam ju za gastroskopiju, no ona mi je preporučila da mi provjere heliobacter putem stolice (kod nas u bolnici iz sadržaja stolice mogu to otkriti). Nalaz je bio negativan, no svejedno sam dobila tablete koje mi je rekla da pijem po potrebi (zovu se Larona - također, ona mi je rekla da pijem po potrebi, a u ljekarni mi na kutiju napisali jednom dnevno natašte ujutro ).
Tablete baš nisam pila, što mi je možda greška. Samo tu i tamo koju nakon teže hrane kad mi je zbilja bilo loše.

No međutim, već negjde mjesec dana stalno podrigujem - onako u sebi, ne na glas. Taođer, kao da mi je hrana stalno u grlu (to se događa ujutro, a kad se najedem sve se ulaži! ).
Uz to, u ustima stalno imam kiseli okus, bez obzira koliko god prala zube, žvakala kaugume itd.

Čak sam mislila da je i trudnoća u pitanju pa zato te mučnine jutarnje lagane i podrigivanje, ali nakon tri menge i dva negativna testa - kako?

Je li itko imao takva iskustva i je li itko pio te Larona tablete?
I što da radim uopće jer me to izuzetno živcira!

(također, evo danas sam nakon ohoho vremena pila coca colu, i bilo je katastrofa! podrigivanje jače, glasnije, a i veći osjećaj kiseline. fuj!)

Hvala unaprijed na pomoći!
alicecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:21   #1875
alicecat,čitajući tvoj post najviše me začudilo da tvoja doktorica smatra da ti ne treba gastroskopija,nakon dvogodišnjih tegoba koje ukazuju na gastritis,i još si sama i hrabra,i odgovorna,i svjesna važnosti gastroskopije.
Taj lijek koji sad piješ je iz skupine lanzoprazola,ja sam pila lanzul. Pila sam ga ujutro prije jela.Ima različitih lijekova za gastritis,nekome nešto bolje paše,a doktor je taj koji određuje terapiju.Vjerujem da će ti biti bolje nakon nekog vremena redovnog pijenje lijeka.
Pripazi na prehranu,izbjegavaj colu i gazirano uopće,kiselo,ljuto,jako slatko i sve ono što vidiš da ti smeta.
Probaj sa gastalom ili nekim antacidom za kiselinu.
Simptomi su ti kao i većini ljudi sa gastritisom,kiselina,podrigivanje,bol,mučnina...
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 11:57   #1876
Quote:
Vrijeda kaže: Pogledaj post
Super je kad ti našpricaju grlo anestetikom! To se ne radi svugdi!!!! S obzirom da je mene uvatija istodobno napadaj tahikardije, ja nisan mogla disat kako spada!!! Valjda san inače nervozniji tip osobe!!!! I, kakva ti je dijagnoza?
čula sam i ja da ne špricaju svima grlo prije gastroskopije,
koliko sam shvatila u merkuru se to radi, dok primjerice u dubravi ne
u međuvremenu sam napravila apsolutno sve pretrage koje se mogu napraviti i ispalo je da imam izrazito jak hormonalni disbalans sa ginekološke strane.
uz to su mi pronašli veliku cistu i par endoma, tako da ona moja glad koju stalno osjećam je povezana sa time.
išla sam na gastroskopiju jer su mislili da možda imam pojačanu kiselinu pa je to razlog zašto moram toliko često jesti, tipa da mi hrana neutralizira kiselinu ali očito nije u tome stvar.
kako su oni objasnili- puno žena u doba ovulacije ima pojačani apetit,
a kod vas je to stalno i vjerovatno zbog toga se ja ne debljam kao što sam i postala osjetljiva na kiselo i slano.
čekam nalaze za helicobacter, ali očito je da moram rješavati ovu stranu.
moram ići na tumorske markere i na biopsiju, pa ćemo vidjeti.
ali drago mi je da sam prošla gastroskopiju, sada barem znam kako je to.
ja sam se pripremila na najgore a na kraju je ispalo da nije toliko strašno.
samo se treba umiriti prije i za vrijeme pregleda.
i onaj dio da nesmijem jesti sat vremena nakon gastroskopije-
ja nisam mogla jesti ni piti barem 3 sata, jer mi je sve bilo drveno

Zadnje uređivanje labudicazg : 11.03.2010. at 12:17.
labudicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 19:18   #1877
Mastic gum (smola tršlje) - Mastika - nuspojave i detalji

Dakle, već sam prije naveo da mastika djelotvorno uništava helicobakterije a to sam i sam iskusio. Međutim, vidjeli ste na mojim postovima da sam koristio vrlo male količine mastike (puno manje od onih koje su u kapsulama) jer sam se bojao da mi ne ošteti želudac. Jednostavno zato jer sam osjećao lagano žarenje već nakon vrlo malih doza mastike. Mislio sa, da je to normalno i čudom sam se čudio kako su kapsule sa tako velikim dozama.
Uglavnom, s vremenom sam uzimao sve manje doze koje su me sve više žarile
Na internetu, a i u svim mogućim dostupnim knjigama svuda piše da nema nuspojava…i nema… ako ne pripadaš maloj skupini luzera koji se spominju u ovom tekstu (dajem link i prijevod dijela teksta koji se odnosi na mastiku):

http://www.acu-cell.com/dis-hpy.html
“Mastika je još jedno sredstvo koje je postalo vijest. Dobijena je iz grumenčića smole (drva Pistacia lentiscus) koja se koristi kao sastojak hrane u području mediterana već tisućama godina a danas se osušena prodaje u kapsulama. Postoje izvještaji koji govore da je korištenje 1 do 2 grama dnevno uklonilo simptome helicobakterije pylori kod 90% pacijenata a da su uzorci stolice bili čisti od helicobakterije kod 80% pacijenata unutar dva tjedna. In vitro studije su pokazale da je smola mastike djelotvorna protiv najmanje sedam sojeva helicobakterije pylori a sve veći broj pokusa na ljudima pokazuje slične rezultate potvrđene izdisajnim testovima.
Diljem svijete se trenutno provode brojne znanstvene studije uključujući i ispitivanja da li se uništavanjem helicobacter pylori u ustima žvačući mastiku (ne samo gutanjem mastike) postižu djelotvorniji rezultati. Nažalost, kao što je slučaj sa mnogim lijekovima i terapijama, mastiku ne podnosi dobro mala skupina pacijenata koja izvještava o smetnjama koje su vrlo slične ili čak gore od smetnji koje izaziva sama helicobakterija pylori.U svakom slučaju, većina pacijenata ne osjeća nikakve teškoće za vrijeme dvotjednog tretmana.
No unatoč studijama koje su donijele vrlo obećavajuće rezultate, postoje i studije povezane sa mastikom u kojima se nije pokazala njezina djelotvornost.“

Uzalud mi znanje kad nemam sreće ....
Morati ću prekinuti sa mastikom...a helicobacter je sad tako slab da ga već i samo par sekundno cuclanje grumenčića sredi...na žalost i moj organizam je previše osjetljiv na mastiku.

Za farmaceute ili one koje žele znati sve o mastici dajem prekrasan link (na njemačkom) koji pokazuje dio knjige „Hagers Handbuch der pharmazeutischen Praxis“, Svezak 3, Drogen L-Z
http://books.google.hr/books?id=XGXn...age&q=&f=false
Pogledajte stranice 399 do 402 i tamo imate sve faramaceutske podatke o mastici, njezinom sastavu, korištenju i nuspojavama (nema ih naravno – osim ako nisi luzer).
Mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:59   #1878
Mastic gum (smola tršlje) - Mastika

Djelovanje mastike (ako ste u maloj skupini osjetljivih na mastiku i osjećate žarenje) možete poništiti uzimanjem tableta medicinskog ugljena (time se, naravno, poništava i djelovanje ostalih lijekova koji djeluju u želucu).
Mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 08:34   #1879
Quote:
Mir kaže: Pogledaj post
Hitno odi internistu da te pregleda i napravi ultrazvuk.
Da ne bi bila gušterača a to je jako opasno...
Pregled kod privatnika ne bi smio biti više od 400kn i miran si.
Uglavnom, odi hitno liječniku specijalistu (pa ako nije trebalo... super!)
Dr. kaže da je najvjerojatnije slezena (prije mjesec dana sam obavljao neke fizičke poslove) pa je vjerojatno pojačana?! Gušteraču je odbacila, ne odgovara po lokaciji boli. Rekla je da se ne žurim na uzv, pa sam eto naručen za mjesec i po. I da, rekla je da čovjek može živjet bez slezene , prepala me time...
Hvala na pomoći!
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:07   #1880
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
alicecat,čitajući tvoj post najviše me začudilo da tvoja doktorica smatra da ti ne treba gastroskopija,nakon dvogodišnjih tegoba koje ukazuju na gastritis,i još si sama i hrabra,i odgovorna,i svjesna važnosti gastroskopije.
Taj lijek koji sad piješ je iz skupine lanzoprazola,ja sam pila lanzul. Pila sam ga ujutro prije jela.Ima različitih lijekova za gastritis,nekome nešto bolje paše,a doktor je taj koji određuje terapiju.Vjerujem da će ti biti bolje nakon nekog vremena redovnog pijenje lijeka.
Pripazi na prehranu,izbjegavaj colu i gazirano uopće,kiselo,ljuto,jako slatko i sve ono što vidiš da ti smeta.
Probaj sa gastalom ili nekim antacidom za kiselinu.
Simptomi su ti kao i većini ljudi sa gastritisom,kiselina,podrigivanje,bol,mučnina...
Hvala na savjetima! Evo danas sam popila drugu Larona tabletu,još ništa poboljšanja, ali ttreba proći vremena, zar ne?
Jedino me još zanima što točno od hrane?
alicecat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.