Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2014., 14:27   #3081
Trebao bi mi problemski clanak o jelovniku u skoli ili o kulturno zabavnom sadrzaju za osmase u zagrebu ili o temi ne treba se pokoravati diktatu jednog misljenja izmedu te tri teme pa ako je neko voljan napisati mi ili ako vec ima napisano da mi odgovori tu ili mi moze u poruke poslati.
kiki7003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:06   #3082
jel ima neko dobar da mi prevede i analizira tekst (naci ono predikat subjekt...)
stvarno mi je hitno, pa vas molim da mi pomognete!!

tekst je:
Post bellum Macedonicum cum Antiocho rege pugnatum est. Ad id bellum Thoas, princeps Aetoliae, et Hannibal Antiochum impellere dicebantur. Sed victor in hoc bello Antiochus numquam fuisse narratur. Etsi duobus adiutoribus usus est, Romanorum vis maior erat. Hannibal et Antiochus, hic pedestri ille navali pugna, victi sunt. Totam Asiam Romani sociis suis tribuerunt: Eumeni, Attali regis filio, et Rhodiis, qui navibus Romanos adiuvisse dicuntur
Qui...dicuntur

evo i slike teksta:
http://i59.tinypic.com/n54k5y.jpg
kokosnuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 19:06   #3083
Smile

Quote:
kokosnuss kaže: Pogledaj post
jel ima neko dobar da mi prevede i analizira tekst (naci ono predikat subjekt...)
stvarno mi je hitno, pa vas molim da mi pomognete!!

tekst je:
Post bellum Macedonicum cum Antiocho rege pugnatum est. Ad id bellum Thoas, princeps Aetoliae, et Hannibal Antiochum impellere dicebantur. Sed victor in hoc bello Antiochus numquam fuisse narratur. Etsi duobus adiutoribus usus est, Romanorum vis maior erat. Hannibal et Antiochus, hic pedestri ille navali pugna, victi sunt. Totam Asiam Romani sociis suis tribuerunt: Eumeni, Attali regis filio, et Rhodiis, qui navibus Romanos adiuvisse dicuntur
Qui...dicuntur

evo i slike teksta:
http://i59.tinypic.com/n54k5y.jpg
ja ti mogu prevesti budući da znam latinski pa te molim da mi se javiš privatnom porukom
pozdrav
RIPRAVNICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 23:30   #3084
Sto od strucne literature preporucate srednjoskolki i moguce buducoj proucavateljici lingvistike? Dakle, neko lingvisticko stivo za pocetnike, a da se bazira na indoeuropskoj ili na slavenskoj lingvistici... iako i drugi prijedlozi ulaze u obzir.

Je li Matasoviceva Poredbenopovijesna gramatika hrvatskog jezika preteska?

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 13.06.2014. at 08:40. Reason: spajanje postova
koom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 18:20   #3085
Ne mogu se odlučit koji jezik da izaberem francuski ili njemački ???? Koje su vaše preporuke i vlastita iskustva ?
charliXCX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 18:41   #3086
Quote:
charliXCX kaže: Pogledaj post
Ne mogu se odlučit koji jezik da izaberem francuski ili njemački ???? Koje su vaše preporuke i vlastita iskustva ?
Oba jezika su vrlo kvalitetna i cijenjena. Ja bih osobno izabrao njemački što ne mora biti slučaj s nekim drugim. Francuski je jezik diplomacije(i ljubavi ) te je malo "egzotičniji" od njemačkog dok je njemački dobar zbog toga što većina znanstvenika, tehničara, doktora itd. koriste njemački odmah nakon engleskog, odnosno njemački ima razvijen rječnik u tim područjima.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 00:32   #3087
Apsolventska sam godina i ispucao sam 4 izlaska u ovoj akademskoj godini ali imam još rokova (iz jednoga predmeta dva, a iz drugog još 4), nisam izašao 8 puta. Ovo su mi zadnja dva ispita, jel se sada treba pisati molba za traženje dodatnog roka?
Ass Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 12:15   #3088
pišem seminare i završne radove za srednje škole i fakultete također pišem pravne podneske
za detalje javiti se privatnom porukom
RIPRAVNICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 14:09   #3089
ide li netko u NKG ove godine
charliXCX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:45   #3090
PHP,MYSQL,HTML - Sta izabrati ?

Bok

Dali ima netko ideju za naucni rad ?


Treba da napisem jednu temu na jedno od slijedeci o HTML ili JAVASCRIPT ili PHP ili MYSQL

Dali ima neko neki predlog sta i o cemu bi mogao napisati ?

Mislio sam o Sql Injections ili Manipulacija Web Media ili Buducnost od HTML/CSS, ali to su sve previse opsirne teme i nije dozvoljeno, mora biti jedna konkretna tema koju cu istraziti i o tome napisati.


Hvala.
auto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 00:20   #3091
Ja sam baš u ponedjeljak predao jedan seminar na temu webGL tehnologije, pokušaj kombinaciju HTML5 i webGL-a.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 00:39   #3092
Jao sta si mogao (koliko str?) u vezi webGL pisati ? ...

Dali postoji neka druga ideja ?

Sta mislite: objektorientalno Programmieranje vs proceduralno Programiranje u PHP `?
auto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 13:30   #3093
To ti je prevelika razlika, pisao sam o webgl baziranim grafičkim engine-ima, unity, unreal, three.js, cocoonJS+playcanvas...imaš izbora a ima i materijala za iste

Možeš pisati o postanku i specifičnostima webgl-a, zatim prednostima koje donosi u html5 i onda ponešto o engine-ima koji ga koriste.

Ja sam imao 10-ak strana teksta plus slike, ukupno 15 strana. No može se i više ako bi si dao truda proučiti pristupne klase koje koriste engine alati za rad s webglom.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:12   #3094
ima tko biljeznice iz kemije i biologije??

.Gimnazijalci.Ima mozda netko biljeznice iz kemije i biologije,a da ih nije bacio..a da zivi u Zg?
crazywomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 19:46   #3095
!!!!!!!!!!!POMOĆĆĆ--- GEOMETRIJA 3R. !!!!!!!!!!

1) a) 2x+3y-6=0

b) 4x-y-12=0

2) __
AB

A(4,6)
B(8.2)

3) tgx 12 , xE ( 0, π )
__ ___
5 2


OVO ZADNJE JE ZNAK PI NISAM GA MOGLA DRUGACIJE SKOPIRAT PLIZ RJESITE MI OVO TREBA MI ZA DVA DANA
hrvatskiLOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:43   #3096
ima li netko seminarski rad od franšiznom poslovanju da pošalje, proda itd?
guilty777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:53   #3097
Pozdrav, ovako, recimo da radimo istrazivanje na fakultetima, da li propaganda, reklame, educiranje utjece na zdraviju prehranu i time neposredno na debljinu(zanemariti koji su faksovi u pitanju, nema veze jel fer ili dif).

>>>>>> NS >>>>>> DS>>>>
FaE ------303(75%) - 101(25%)
FaNE --- 443(64%) -- 244(36%)

(Znam da tablica bode za oci i da je ruzna za popizdit, ne znam kak da natjeram brojeve da stoje tamo gdje trebaju)

Evo, ovo izgleda kao tipican hi kvadrat, medjutim, da li mogu uzimati broj studenata ovako kakav je ili moram uzimati postotke(buduci da mi je sample size nejednak)? Jer kada uvrstim broj studenata u hi kvadrat, ispadne statisticki signifikantna razlika, medjutim kada uzmem postotak studenata u jednoj od kategorija, razlika vise nije signifikantna.
Mozda neki drugi test? I koji? Unaprijed hvala!



fakulteti na kojima smo provodili edukaciju: FaE
fakulteti na kojima nismo provodili edukaciju: FaNE
broj studenata normalne tezine: NS
broj studenata prekomjerene tezine: DS

Zadnje uređivanje bezzajebancije : 03.10.2014. at 17:16.
bezzajebancije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:30   #3098
Obavezna srednjoškolska literatura?

Trebao bi listu cijekolupne obavezne srednjoškolske literature za čitanje u Republici Hrvatskoj.

Pa ako je netko ima ili je našao stranicu...
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:41   #3099
evo da provam ovde-znači tražim neku jako velikodušnu i dobru osobu za besplatne instrukcije ,da je iz Splita.Moj problem je matematika 1 -tehničkih fakulteta i pošto nisam u dobroj financijskoj situaciji ne mogu plaćati instrukcije ,a zaista mi je potrebno raditi sa nekim tko zna dobro objasniti ..Bila bi stvarno zahvalna ako se neka dobra duša javi da se dogovorimo..
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:06   #3100
Prezentacija

Pozdrav.
Dobio sam zadatak u školi da napravim prezentaciju na temu "previše slučajnosti da bi se vjerovalo u slučaj" I stvarno sam u dilemi ne znam o čemu da pišem. Imam tekst, ali iz njega ne mogu ništa izvuć. Ima netko da je radio ovu prezentaciju pa da mi pošalje ? Bio bih mu jako zahvalan (1 razred, opća gimnazija)


Slika teksta: http://www.igreklik.com/slike/viewer...ur=Sy8LzJr.jpg


Moderatori ako sam fuljao temu, molim vas da premjestite na određeno mjesto. Hvala unaprijed ljudima koji će pomoći.
kawasakier5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.