Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2004., 16:58   #41
Tinchi

sto pise na toj kutiji kad se uzimaju za kontarcepciju?

a na ciste mogu utjecati i druge vrste kontarceptivnih tableta
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 17:06   #42
Nigdje ne piše da su samo za kontracepciju.

Citiram: ''koriste se za liječenje bolesti u žena koje su uzrokovane androgenima, npr akne, hirsutizam''

Piše da su, uz liječenje, ujedno i kontracepcija. Nikako primarno kontracepcija.

Ja sam imala i akne i blagi hirsutizam + ciste kad sam ih počela pit. Sad je super, izgubila sam težinu, ten je totalno dobar, dlačice nemam... Kužiš, ja se ok osjećam, jedino što me strah svih tih napisa..

Pila sam Triquilar u jednoj od (svojevoljnih) pauzi s Dianama, ali mi nisu valjale, bila sam naduta i krvarila cijeli ciklus.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 17:26   #43
Quote:
Tinchi kaže:
Nigdje ne piše da su samo za kontracepciju.

Citiram: ''koriste se za liječenje bolesti u žena koje su uzrokovane androgenima, npr akne, hirsutizam''

Piše da su, uz liječenje, ujedno i kontracepcija. Nikako primarno kontracepcija.

Ja sam imala i akne i blagi hirsutizam + ciste kad sam ih počela pit. Sad je super, izgubila sam težinu, ten je totalno dobar, dlačice nemam... Kužiš, ja se ok osjećam, jedino što me strah svih tih napisa..

Pila sam Triquilar u jednoj od (svojevoljnih) pauzi s Dianama, ali mi nisu valjale, bila sam naduta i krvarila cijeli ciklus.
pa o tome i govorim

nisu za kontracepciju - dakle jako je bitno da se ne piju 20 godina ili cak 7

nego par mejseci - to su stavili s razlogom

ja sam sigurna da se tvoje stanje moze lijeciti i na drugi nacin

nije Triquilar jedina zamjena?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 18:40   #44
Quote:
margarita kaže:
joj curke nemojte pushiti ako pijete pilule za kontarcepciju

to dvoje je gadna kombinacija

samo zapamtite - UVIJEK preispitajte doktore i trazite bar jos jedno misljenje

i onu su ipak samo ljudi
Dva jako dobra savjeta.

Nazalost, ja se ne mogu tako lako odreci cigareta. Ali pokushavam....

Btw, Tinchi, ja sam tako krvarila par puta na Microgynon 30. Prestala sam nakon par mjeseci. A nemam ciste.

Diane uopce nisam koristila kao kontracepciju. Pila sam ih malo drugacije nego shto pijesh ostale pilulice.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 11:35   #45
Margarita ,
Ja sam dosad mislila da samo ja provjeravam po dva puta
lijekove koje uzimam. Vec sam ubjedjena da sam hipohondar ,ali ja ne mogu drukcije. Sto neko rece i oni su ljudi..i mogu pogrijesiti.
Neki dan razgovaram sa doktoricom o maloj pauzi(ne pijem Diane)
Ali se bojim trudnoce a i pilula .Ona tvrdi da ne treba praviti pauzu(cak se i naljutila na mene)ali hajde ti, ja i muz smo razgovarali.
Obavezno napraviti pauzu.
Pa onda opet napraviti pregled krvi.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 14:54   #46
Pijem Diane, razlog su policistični jajnici.
Tek sam na drugom paketiću.Samo mi nije jasno zar je moguće da smo tako različite? Nekima ih preporučuju kao lijek za akne, a ja sam prve PRAVE akne i dobila tek u pola prvog paketa diane35.
Noge napuhnute, (nema više ić spavati u čarapama )
Dobila sam VEĆ 3 kilograma. Ne namjeravam prestati,popit ću tih 6 paketića, jer mi je rečeno da drugačije nemogu biti plodna, a želim još jedno dijete (pokušavali smo godinu, kad nije išlo pitala savjet u drugog ginekologa, ovaj vidio ciste na UZV, te preporučio diane)
Debljam se, al to me najmanje briga.Zanima me da li ga poslušati kad kaže:"odmah nakon 6 paketića diane, pokušajte zatrudniti".
Ili trebam "očistiti" tijelo od hormona koji mjesec?

(e, da, da ne zaboravim, ni jedan ni drugi ginekolog nisu mi radili testove zgrušavanja, niti su me piatli da li sam pušač!!)
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 16:05   #47
Quote:
Majda kaže:
(e, da, da ne zaboravim, ni jedan ni drugi ginekolog nisu mi radili testove zgrušavanja, niti su me piatli da li sam pušač!!)
Bez obzira sto ne sumnjam u strucnost tih ginekologa, ovo mi se cini vrlo neodgovorno. Mozda da napravis te testove na svoju ruku? Razgovaraj sa svojim lijecnikom opce prakse, mozda ti da uputnicu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 18:11   #48
ja pijem svoj 6. paket pilula sad (Trinovum) i jako sam zadovoljna...
hvala Bogu na forumu, jer sam i ja dobila Diane od ginekologa pa su me cura tu na forumu odgovorile i rekle mi da tražim druge i kad sam otišla svojoj liječnici opće prakse nije se moga prestat čuditi i dala mi Trinovum.
hvala
a sad me ope nekaj muči s tim pilulama,naime,htjela bi se posunčati u solariju,a u svim mogućim člancima piše da žene na bilo kakvoj hormonskoj terapiji moraju biti jako oprezne..ima koja s iskustvima kombiniranja pilula i solarija? help
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 20:07   #49
AH!

MOja cura pije dIane 35 zbog cisti na jajinicima ... i gle dosta sotoniziranja .. jerbo ako ti ginekolog daje diane35 ides na krvne pretrage da se vidi jel si u grupi onih koje smiju uzimat.TAko da plasit ljude s nekim primjerima smrti je glupo .Diane35 se ne daju za kontracepciju nego za bolesti i nekad treba takva doza hormona da bi se recimo izljecili jajinici.Prije cete umrijet kad sjednete u auto nego ako popijete diane35 sa svim predhodnim pretragama!
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 20:54   #50
Re: AH!

Quote:
Hmmm kaže:
MOja cura pije dIane 35 zbog cisti na jajinicima ... i gle dosta sotoniziranja .. jerbo ako ti ginekolog daje diane35 ides na krvne pretrage da se vidi jel si u grupi onih koje smiju uzimat.TAko da plasit ljude s nekim primjerima smrti je glupo .Diane35 se ne daju za kontracepciju nego za bolesti i nekad treba takva doza hormona da bi se recimo izljecili jajinici.Prije cete umrijet kad sjednete u auto nego ako popijete diane35 sa svim predhodnim pretragama!



ja nikoga ne zelim plasiti ali je cinjenica da se Diane i dan danas POGRESNO zenama daju kao kontraceptivi

za takve pisem o onome sto se dogodilo mojoj prijateljici

cuj - ako zabijes glavu u pijesak kao noj ne znaci da te nista nece spichit u dupe!

ja volim biti informirana o svemu a posebno o onome sto mi zene godinama trpamo u sebe a vidim da i vecina cura to isto zeli
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 10:45   #51
S obzirom da mi je jedan jajnik skroz policističan, drugi nije, ginekolog mi preporučuje Diane 35 zbog problema s aknama i dlakavosti. Nalaz krvi je slijedeći:

billirubin ukupni 13,4 / normalno do 20
timol zamućenje 3 / 1-5
flokulacija 0 / 0,+1
sublimat 6 / 0-5
AST asparat amino transferaza 13,0 / 8-30
ALT alanin amino transferaza 15,0 / 10-36
trombociti 326,0 / 100-350
vrijeme krvarenja 0,082 / manje od 0,180
vrijeme zgrušavanja 0,470 / 0,36-1,0
PV 12,8 ili standard 0,73

Pitanje je da li s ovakvim krvnim nalazom smijem uzimati Diane 35? Molim one koji se razumiju u krvne nalaze da pomognu.
janine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 11:20   #52
Tvoje brojke uglavnom ulaze u granične vrijednosti tako da mislim da je sve u redu! Bar sam tako ja gledala svoje nalaze, a i dr. su rekli da je u redu.

Meni je sve bilo super osim onog hormona zbog kojeg ustvari i pijem Diane, sad ne znam kako će biti, nadam se ok
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 17:39   #53
Quote:
eve.b kaže:
a kaj to tebe tak izludjuje? bas sam lijena i ne da mi se traziti po tih 500 strana and so what?? citaj nes kaj te ne uzrujava
baš me izluđuje posebno kad takve kao ti dođu s prvim postom i odmah opale topic posred čela, a žene se tu izjebale da bi objasnile prednosti i mane svih postojećih pilula na svjetskom tržištu a da ne govorim o Diane i sl. tabletama i grozomornim iskustvima koja su navedena

inace sam alergicna na nove forumašice

btw. nisam se obratila tebi sa negodovanjem, nego savjetom. jer je netko puno pametniji prije tebe već prožvakao ovu temu 100 puta
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 00:04   #54
pliz

pijem diane 35 vec 2 god. cula sam svasta o njima i namjeravam ih prestati piti. koje pilule bi mi vi preporucile?
__________________
"If you are going through hell, keep going." - Winston Churchill
Angelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 00:09   #55
zivim u malom mjestu i ginekolog je glup, al stvarno glup. zna napraviti papa test i to je to. ja mislim da sve cure u gradu piju diane 35.
__________________
"If you are going through hell, keep going." - Winston Churchill
Angelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 21:44   #56
Quote:
alexxx kaže:
jednom sam čula jednu curu kak spominje 3mjesečna pakiranja koja su nešto jeftinija od mjesečnih. al ne znam koje pilule ni kolko jeftinije ni ništa. pitaj u apoteci kad budeš kupovala.
Šta nisu Diane te koja su pakirana tromjesečno?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 13:27   #57
Quote:
bliss kaže:
Ne plaćaš? Ja sam dobivala odmah u komadu šestomjesečnu kuru, bile su terapija i svejedno sam plaćala Lagano sam se šokirala prvi put u apoteci kad su mi zaračunali više od 50 kn.

E zato jer imam gin-a koji je "na mjestu".
Ne pijem Diane radi kontracepcije, već za ciste. I zašto bih plaćala "lijek" kada je već propisano da se Diane ne plaćaju ako se koriste terapijski.
Imala sam neugodnosti u apoteci pri uzimanju prve kutije, one beštije su mi htjele naplatiti, pa sam im rekla da nazovu sestru i nek ju pitaju zašto ih ne plaćam. Pa su je nazvale i nisam ih platila.

Neki dan sam išla na UZV nakon tromjesečne kure i jajnici su mi se full očistili al je gin rekao da moramo još tri mjeseca kure jer imam još par cistica i onda pauza.
Piše on recept i ja ga usput pitam jel ću morati platiti ove jer da su me tete u apoteci zadnji put zahebavale. On je totalno popizdio, počeo vikati: "glupače jedne, GLUPAČE" ... pa nisam ja izmislio da se Diane ne plaćaju, a niti one... (lupa knjižicom po stolu) evo im ove knjižice sa lijekovima od HZZO, lijepo im unutra sve piše, glupače jedne ".

E riknula sam full je cool taj moj gin

E da... odem poslije dignuti Diane u istu apoteku i eto ti biserke konzultira se sa kolegicom i vrti očima, a ova joj govori "ma plaćaju se, al ova je poseban slučaj ".

Glupače, dobro kaže moj gin
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 13:50   #58
Quote:
Paw kaže:
Kada sam pila Cileste radi kontracepcije i ja sam plaćala.
Kužim. Nego, ova cura isto pije Diane zbog kontracepcije i svejedno ih ne plaća.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 14:21   #59
Quote:
Elektra kaže:
Kužim. Nego, ova cura isto pije Diane zbog kontracepcije i svejedno ih ne plaća.

Čudno

Al zašto uzima Diane za kontracepciju
One su jako "jake", baš sam ih nedavno uspoređivala sa Cilestom i razlika je nebo-zemlja, negdje sam i napisala razlike.

Baš me gin i pitao kako sam podnijela terapiju, našto sam mu rekla da sam se prva dva mjeseca osijećala užasno + probojna krvarenja koja nisu prestajala do kraja drugog mjeseca, maltene kao da sam na kemoterapiji... baš gadno mi je bilo
Rekao mi je da me trebao psihički pripremiti na promjene.
Nikad ovo sranje ne bih uzimala da ne moram.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 14:52   #60
Quote:
Elektra kaže:
Stvarno ne znam. Iako, sumnjam da ona ima neku terapiju. Barem mi nije spomenula. Koliko se sjećam striktno je spomenula kontracepciju.

Koliko je meni poznato, u današnje vrijeme Diane se izdaju kao terpija za ciste i ako ti je put u klincu, akne, masno vlasište i te spike...
zbilja ne znam niti jednu curu iz moje blizine koja ih uzima kao kontracepiju.
Mislim, glupo je reći ako su nekome ok... ali zašto se šopati toliko količinom hormona zbog kontracepije, zašto ne uzeti nešto "lakše" ?? poput Cilesta ili ovih Yasmin??

Jesi ju pitala? Usporedite sastav na kutiji, dovoljno će joj biti da se uvjeri što pije.
Nekad su se zbilja Diane izdavale za kontracepiju, ali sada kada su došle nove stvari na tržite, zbilja nema potrebe kljukati se extra hormonima.

To je moje mišljenje, al uvijek kažem... ako nekome paše... što ga uvjeraviti u suprotno... iako mi je čudno da joj ih je gin. preporučio isključivo za kontracepciju
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.