Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 20:49   #1661
Nema tu neke mudrosti da li podno ili radijatori,tko preferira estetiku i prostor i naravno da je dublji u đepu za 1500eura onda podno.A tko voli uštedit koji euro i teži jednostavnosti onda radijatori.Osobno nisam nikad doživio neku veliku reklamaciju za podna grijanja, a i radijatori su danas vizualno sasvim ok,nema cega nema od dimenzija pa do boja
__________________
Na ku funestru mujs napire?
fataljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 02:28   #1662
Quote:
fataljka kaže: Pogledaj post
Nema tu neke mudrosti da li podno ili radijatori,tko preferira estetiku i prostor i naravno da je dublji u đepu za 1500eura onda podno.A tko voli uštedit koji euro i teži jednostavnosti onda radijatori.Osobno nisam nikad doživio neku veliku reklamaciju za podna grijanja, a i radijatori su danas vizualno sasvim ok,nema cega nema od dimenzija pa do boja
Nije prednost podnog samo estetika. Dapaće, kada sam razmišljao o podnom, nikada nisam razmišljao o estetici. Prednost je prvenstveno komfor i ušteda energije. Zagrijanost je ravnomjernija, osjećaj topline bolji na manjoj temperaturi, topli zrak se ne zadržava toliko na stropu, tako da je prostor iznimno udoban (nema hladnoh nogu, osjećaja puhanja), a na 19-20 stupnjeva se može komotno hodati u kratkim rukavima. Na taj se način na grijanju sigurno uštedi preko 10%. Nepostojanje radijatora dođe samo kao bonus.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 13:18   #1663
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nije prednost podnog samo estetika. Dapaće, kada sam razmišljao o podnom, nikada nisam razmišljao o estetici. Prednost je prvenstveno komfor i ušteda energije. Zagrijanost je ravnomjernija, osjećaj topline bolji na manjoj temperaturi, topli zrak se ne zadržava toliko na stropu, tako da je prostor iznimno udoban (nema hladnoh nogu, osjećaja puhanja), a na 19-20 stupnjeva se može komotno hodati u kratkim rukavima. Na taj se način na grijanju sigurno uštedi preko 10%. Nepostojanje radijatora dođe samo kao bonus.
Dobro slažem se s uštedom energije,ali i radijatorsko grijanje pruža komfor i ugodu u prostoru,naravno samo ako su pravilno razmješteni, što cesto nisu jer za njih se uvijek ostavlja minimalno prostora,uvijek se ubaci kakav komad namještaja u prostor di bi on bio idealan.Na kraju krajeva to je stvar osobnog izbora,onaj tko izabere ovu ili onu varijantu nece puno pogriješit, danas na tržištu zaista postoji sve samo je pitanje financijske moci.
__________________
Na ku funestru mujs napire?
fataljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 15:29   #1664
malo drugaćije

Quote:
fataljka kaže: Pogledaj post
Dobro slažem se s uštedom energije,ali i radijatorsko grijanje pruža komfor i ugodu u prostoru,naravno samo ako su pravilno razmješteni, što cesto nisu jer za njih se uvijek ostavlja minimalno prostora,uvijek se ubaci kakav komad namještaja u prostor di bi on bio idealan.Na kraju krajeva to je stvar osobnog izbora,onaj tko izabere ovu ili onu varijantu nece puno pogriješit, danas na tržištu zaista postoji sve samo je pitanje financijske moci.


Podno grije nižom temperaturom puno većom površinom i masom pa je puno ugodnije a radijatori radi bolje ugode se stavljaju ispod prozora da bi se mješao hladni zrak od stakla i topli od radijatora i da nebude velika ralika od stropa i poda ali je svejedno puno veća razlika,da su samo na zidu još bi bila veća razlika i neugodnije i rastrošnije a na podu podnog grijanja je temperatura neznatno veća od prostora skoro ista pa nema puno strujana. Kod radijatora je veće strujanje zraka kao vjetar jer su oni puno topliji od poda i zida, više bježi temperature van iza radijatora jer su topliji i onda je i zid toplij pa van pobjegne,zato se i stavlja iza radijatora na zid dodatna unutrašnja izolacija.
mačak_felix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:31   #1665
Da se razumimo nemam ja ništa protiv podnog grijanja, radijatori ipak spadaju u primitivniju izvedbu.Montiram cesto i podna i radijatore ali najcesce se traži kombinacija jednih i drugih.Kad bi morao ocjenit šta je bolje od ta dva sistema podno bi ocjenio sa 5 a radijatore s3+.Evo recimo sestri sam ugradio podno grijanje s rehau cijevima, a doma imam radijatore i meni je zaista lijepo i ugodno i tamo i vamo.Ali bez obzira na to kad budem uređivao svoj stan na katu naravno da stavljam podno grijanje, što zbog nedostatka prostora, što zbog trenda.
__________________
Na ku funestru mujs napire?
fataljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 05:23   #1666
Quote:
fataljka kaže: Pogledaj post
Da se razumimo nemam ja ništa protiv podnog grijanja, radijatori ipak spadaju u primitivniju izvedbu.Montiram cesto i podna i radijatore ali najcesce se traži kombinacija jednih i drugih.Kad bi morao ocjenit šta je bolje od ta dva sistema podno bi ocjenio sa 5 a radijatore s3+.Evo recimo sestri sam ugradio podno grijanje s rehau cijevima, a doma imam radijatore i meni je zaista lijepo i ugodno i tamo i vamo.Ali bez obzira na to kad budem uređivao svoj stan na katu naravno da stavljam podno grijanje, što zbog nedostatka prostora, što zbog trenda.


Ma poskupluju energenti,a sve smo jeftinija radna snaga, kolko mogu prenesem svoje mišljenje i zaključke, po mom za dobrobit svih.A podno sam najbolje skužil proućavajući Rimska grijanja termalnim i hlađenja podzemnim vodama i hitlerova grijanja i hlađenja jer je jako lako razumlljivo.
mačak_felix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 19:41   #1667
trazim nekoga ko je u mogucnosti da nam postavi grijanje u kuci pokraj beca!!!

eto ovako,trazim nekoga ko je zanteresiran za posao postavljanja grijanja u kuci!!!pdrum ,prizemnje podno grijanje,a kat klasika sa radijatorima....sad je grijanje rijeseno sa lozivim uljem tako bi i ostalo, ali promijenili bi komplet radijatore i sta sve ide sa tim...ako je ko zainteresiran neka se javi na private,ili ako neko nekoga zna u becu da je zainteresiran za isto..
hvala!
gajo978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:11   #1668
Thumbs up Podno grijanje -uradi sam da li je moguće i kako?

Ugradi si ga sam

više na blogu http://geoterma.blog.hr/
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 22:01   #1669
Meni treba formula po kojoj je izradjena ova tabela.ako neko zna, molio bih brz odgovor.U pitanju je podno grijanje/hladjenje
http://a4a.info/prdc/pdf/p-000004b.pdf
str.7
hrizantema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 09:55   #1670
Zanima me dali postoji netko tko je ugradio podno grijanje i da ima prigovor na njega, odnosno da mi ukaže na određene mane.
Trenutno renoviram kuću i želim ugraditi podno grijanje, ima dosta ljudi koji me odgovaraju od toga, ali niko od njih nema takvo grijanje nego priča na osnovu nečijih tuđih iskustava.
Inače kuća mi je izolirana stiropor fasadom 8 cm i kompletna je u PVC stolariji.
hvala
rafael_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:08   #1671
Quote:
rafael_sk kaže: Pogledaj post
Zanima me dali postoji netko tko je ugradio podno grijanje i da ima prigovor na njega, odnosno da mi ukaže na određene mane.
Trenutno renoviram kuću i želim ugraditi podno grijanje, ima dosta ljudi koji me odgovaraju od toga, ali niko od njih nema takvo grijanje nego priča na osnovu nečijih tuđih iskustava.
Inače kuća mi je izolirana stiropor fasadom 8 cm i kompletna je u PVC stolariji.
hvala
Glupost,ako je dobro postavljeno,I NAŠTELANO DOBROM REGULACIJOM, ne vidim mu mane.Ugradio sam podno grijanje sestri i ona je zaista zadovoljna
__________________
Na ku funestru mujs napire?
fataljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:32   #1672
Jel zna netko gdje nabaviti materijal za podno grijanje naravno što povoljnije

Inače SLAVONAC ali recimo da putujem za ZG često
Mvatrogasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 09:53   #1673
Quote:
fataljka kaže: Pogledaj post
Glupost,ako je dobro postavljeno,I NAŠTELANO DOBROM REGULACIJOM, ne vidim mu mane.Ugradio sam podno grijanje sestri i ona je zaista zadovoljna
Iskreno, nakon ove gomile postova koje sam pročitao, ne mogi ni ja naći neku zamjerku. Kuću sam renovirao i pripremio za što ekonomičniju potrošnju. Znači i stolarija i fasada su kako treba.
Do sada sam se kuću (100 kvadrata)grijao na kamine i nakon što sam postavio stiropor fasadu i promijenio stolariju, temperaturu u kući sam podigao za 5 stupnjeva (u najhladnijim danima), a potrošnju drva sam smanjio za otprilike 30%.
Sada bi se prebacio na gradski plin i uveo bi podno.
Međutim pojedinci, a među njima prednjači moj stari iako ne živi sa mnom, odgovaraju me od toga. Doduše bez nekog valjanog argumenta, izuzev dizanja prašine, vena na nogama, i zajebancije usljed kvara.
I normalno, s obzirom da je ovo za mene izlet u nepoznato, da sve te priče mi polako idu na živce.
rafael_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:08   #1674
Podno grijanje

Quote:
Mvatrogasac kaže: Pogledaj post
Jel zna netko gdje nabaviti materijal za podno grijanje naravno što povoljnije

Inače SLAVONAC ali recimo da putujem za ZG često
Kod mene se može naći te opreme povoljno.
Javi se na private.
tomi_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:33   #1675
http://www.plinet.hr/index.htm
ja sam kod njih kupovao...cijevi za podno oko 5 kn metar
gogyxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:23   #1676
Na mrežu pričvrsti plastične cijevi fifi 20 koje se upotrebljavaju za vodovod i zali betonom
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 01:03   #1677
Thumbs up podno grijanje

Evo novi post na blogu o podnom grijanju , pa koga zanimaju detalji neka pita ?
http://geoterma.blog.hr/
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 10:45   #1678
Podno grijanje i parketi!

Razmišljam postaviti podno grijanje samo na polovicu dnevnog boravka (iznad bi išle pločice), a na drugu polovicu gdje nema podnog stavio bi parket.
Ima li tko iskustva sa takvom varijantom?
Zanima me samo da li je pametna takva opcija parketa i podnog grijanja u istoj prostoriji?

Zadnje uređivanje sandymandy : 25.03.2010. at 10:56.
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:26   #1679
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Razmišljam postaviti podno grijanje samo na polovicu dnevnog boravka (iznad bi išle pločice), a na drugu polovicu gdje nema podnog stavio bi parket.
Ima li tko iskustva sa takvom varijantom?
Zanima me samo da li je pametna takva opcija parketa i podnog grijanja u istoj prostoriji?
Može parket i u dijelu dnevnog boravka di je podno grijanje,u tom slucaju ti ide troslojni parket namjenjen baš za podna grijanjaNikako obican parket
__________________
Na ku funestru mujs napire?
fataljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:25   #1680
Zna li tko neku firmu u Rijeci tko postavlja podno grijanje?
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.