Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 19:13   #261
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Jesu. Još bolje kad zatražiš povrat PDV-a..

Ja sam svoje Zwilling ovdje kupio (živim za trenutak da se kod nas takav dućan otvori ):
http://www.cuisinarum.at/shop/index.php/cPath/12

Japanca (Tojiro) i brusni kamen sam odavde naručio:
http://korin.com/site/home.html
Hvala za linkove..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 01:49   #262
Quote:
German kaže: Pogledaj post

Nema teorije da svi noževi koštaju jednako..

Ovi su zastupnici za hr:
http://www.radin-r.hr/index.html
@German i @Masterchef - da, njima sam slala mail, na radin-r, i poslali su mi cjenik pa ako nekoga zanima, nek mi pošalje mail adresu na PP pa vam proslijedim
ali ozbiljno, sva 4 noža koštaju jednako, bar su mi oni tako rekli..
*luda_mala* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 09:11   #263
Postavila pitanje na Domaćicama i savjetima, ali vjerujem da ću i ovdje doviti odgovor.

Imam problem s tupim noževima. Naime, ok je ako su ravni pa ih sama naoštrim ili mi ih tata naoštri da budu gotovo kirurški oštri. Međutim, kako oštriti noževe s nazubljenim zupcima? Imam ih nekoliko (Zepterovih) i otupjeli su, a ne mogu ih oštriti kao obične noževe. Kako ih naoštriti? (Btw. inače nisam ljubiteljica takvih noževa jer mi nikad nisu dovoljno oštri, čak ni kada su potpuno novi.)

Riječ je o ovakvim noževima.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:59   #264
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Postavila pitanje na Domaćicama i savjetima, ali vjerujem da ću i ovdje doviti odgovor.

Imam problem s tupim noževima. Naime, ok je ako su ravni pa ih sama naoštrim ili mi ih tata naoštri da budu gotovo kirurški oštri. Međutim, kako oštriti noževe s nazubljenim zupcima? Imam ih nekoliko (Zepterovih) i otupjeli su, a ne mogu ih oštriti kao obične noževe. Kako ih naoštriti? (Btw. inače nisam ljubiteljica takvih noževa jer mi nikad nisu dovoljno oštri, čak ni kada su potpuno novi.)

Riječ je o ovakvim noževima.
mislim da se takvi nozevi ne mogu vise ostriti... nisam strucnjak, nisam nikoga pitao, ali mislim da nista od ostrenja
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 11:14   #265
Mislim da ih mozes s normalnim brusit, samo se trebas mucit
masterchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:24   #266
Hvala na odgovorima.

Quote:
masterchef kaže: Pogledaj post
Mislim da ih mozes s normalnim brusit, samo se trebas mucit
Vidjet ću kako će ići. Ako ne, imam dobro stare no name noževe.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:46   #267
Global noževi su stvarno najbolji noževi ever

Imam 2 takva doma i režu sve živo, kad se reže kruh ne ispadne ni jedna mrvica koliko je nož dobar...
iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 08:54   #268
Meni je puno za dat 500 kuna za jedan nož. Mislim da ovaj Dick od cca150 kuna sasvim zadovoljava moje potrebe. Tim prije sto sada imam neke noname noževe i nožiće.

No ono sto me zanima; Koju duljinu oštrice da gledam? Napominjem, to bi bio nož z SVE. Znači, nesmije biti premali, a ni preveliki.

Čini mi se da bi Dick od 18 cm bio taman. Ima i od 21cm uže oštrice, i od 21 debele, za sjeckanje. Ovaj s debelom oštricom otpada, jer je stvarno prevelik. Dakle, 18 ili 21? Ja naginjem 18.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 14:22   #269
Za ovu ekipu sam prilično siguran da prodaje originale:
http://www.metrokitchen.com/
http://www.cutleryandmore.com/
i s jednim od njih mislim poslovati.

Na ovoj stranici ima zanimljivih japanaca:
http://japan-blades.com/category/chef-knives

Zanimljivo da nitko nije spominjao Chroma noževe koji su dosta popularni kod nas, što zbog zanimljivog designa (Porsche), što zbog kvalitete. Mislim da ih je Ana jedno vrijeme u svojim emisijama trošila.
The_Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 19:55   #270
Quote:
The_Name kaže: Pogledaj post

Zanimljivo da nitko nije spominjao Chroma noževe koji su dosta popularni kod nas, što zbog zanimljivog designa (Porsche), što zbog kvalitete. Mislim da ih je Ana jedno vrijeme u svojim emisijama trošila.
Iskreno nikad ih nisam ni probao, ali mi je frend govorio da su odlicni.
(Uvijek sam bio radje za global)
Kakve su cijene njih kod nas i jel ih ima u onim porsche design trgovinama.
(Znam za sol i papar)
masterchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:29   #271
Quote:
masterchef kaže: Pogledaj post
Kakve su cijene njih kod nas i jel ih ima u onim porsche design trgovinama.
(Znam za sol i papar)
Mislim da ih Chrome nisam viđao u Porsche design trgovinama, ali provjeriti ću. Iako ne znam zašto bih gubio vrijeme. Cijene kod nas poprilično premašuju realne, tako da ću sigurno naručivati izvana. Primjerice tipična cijena za Chroma Type 301 je 80USD.

A Sol i Papar ima stvarno prigodno ime. Prvo ti stave soli na ranu s cijenom, a onda još i zapapre.
The_Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:39   #272
Quote:
The_Name kaže: Pogledaj post
Mislim da ih Chrome nisam viđao u Porsche design trgovinama, ali provjeriti ću. Iako ne znam zašto bih gubio vrijeme. Cijene kod nas poprilično premašuju realne, tako da ću sigurno naručivati izvana. Primjerice tipična cijena za Chroma Type 301 je 80USD.

A Sol i Papar ima stvarno prigodno ime. Prvo ti stave soli na ranu s cijenom, a onda još i zapapre.
vidim da dosta vas prica o narucivanju izvana. de mi recite kakva su iskustva. koliko postarina dodje, jel vas oderu na carini i pdvu?

pitao sam nekog koliko ga je izasla postarina kamena za ostrenje (jer je kod nas cijena tih kamena basnoslovna), ali nije covjek odgovorio....
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 23:01   #273
neznam, ne usudim se narucivat izvana s ebaya ili tako
radje cu otic u Svicarsku ili negdje drugdje pa si uzet
masterchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 23:09   #274
S Ebay-a možda i ne. Ali ima respektabilnih trgovina (prije sam naveo dvije) koje su ok. Carinarnica će svakako trljati ruke. Ja računam da će me izaći 40% više od zbroja noža (kamena) + cijene transporta.

Za transportne troškove za brusni kamen ne znam, no napraviti ću koju probu -> pa reportiram ovdje.
The_Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 23:15   #275
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
vidim da dosta vas prica o narucivanju izvana. de mi recite kakva su iskustva. koliko postarina dodje, jel vas oderu na carini i pdvu?

pitao sam nekog koliko ga je izasla postarina kamena za ostrenje (jer je kod nas cijena tih kamena basnoslovna), ali nije covjek odgovorio....
Ovaj tip s Ebay-a mi se čini ok. Ima jedan od povoljnijih cijena kamena. Ovaj npr. 6000/1000 dođe s poštarinom do Hrvatske 56USD: http://cgi.ebay.com/Japanese-Whetsto...item588c8ef570

Meni se to čini dobra kupovina.
The_Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 23:20   #276
Oni koji su isprobali ili koriste Global i Zwilling nozeve, kojima ste zadovoljniji?
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 08:39   #277
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
vidim da dosta vas prica o narucivanju izvana. de mi recite kakva su iskustva. koliko postarina dodje, jel vas oderu na carini i pdvu?

pitao sam nekog koliko ga je izasla postarina kamena za ostrenje (jer je kod nas cijena tih kamena basnoslovna), ali nije covjek odgovorio....
Carina za nož od nekih 500 kn me izašla cca.140 kuna. Carinu za Kamen nisam morao platiti..

Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Oni koji su isprobali ili koriste Global i Zwilling nozeve, kojima ste zadovoljniji?
A gle, ne mogu se oni tek tako usporediti. Stvar je u čeliku. Bilo koji japanac je superioran europskim noževima. Međutim je problem brušenje. Ja svoj nisam više nikada uspio naoštriti kao na početku. Vani je to bolje rješeno, odneseš nož na oštrenje, platiš, i bok.

Zwilling sa željenznim brusom normalno održavam na istoj razini (koja nije na razini japanaca).

Što se Globala tiče, samo sam jednom u dućanu rezao luk s njim (da, vani to nije nikakav problem), super nož..

Zadnje uređivanje German : 12.04.2011. at 08:44.
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 07:32   #278
Quote:
The_Name kaže: Pogledaj post
Ovaj tip s Ebay-a mi se čini ok. Ima jedan od povoljnijih cijena kamena. Ovaj npr. 6000/1000 dođe s poštarinom do Hrvatske 56USD: http://cgi.ebay.com/Japanese-Whetsto...item588c8ef570

Meni se to čini dobra kupovina.
Ja sam od njega narucivao kamenje 1000 i 6000. Doslo je brzo i nisam polatio carinu. Sve 5
LP
mgros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:27   #279
Quote:
mgros kaže: Pogledaj post
Ja sam od njega narucivao kamenje 1000 i 6000. Doslo je brzo i nisam polatio carinu. Sve 5
LP
Puno hvala na informaciji!
The_Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 16:19   #280
Chef's Knife 8"

Pozdrav svima
Nadam se da će mi netko odgovorit na ovo moje pitanje. Ja se skoro ništa ne razumijem u kvalitetu noževa, ali čitajući malo po internetu i na ovom forumu stekao sam neka saznanja o tome. Uglavnom htio bi majci za jubilarni rođendam pokloniti jedan svestran dobar nož. Jednostavno ne znam koliko se uopće isplati za amatersku upotrebu kupiti skup i kvalitetan nož. Inače ja skoro uvijek volim kupovati kvalitetu, mada sam se u par navrata i razočarao, ali to je sve bilo tehničke naravi poput TV-a, kućanskih aparata i sl. Nekako bi se odlučio za Global ili Zwilling, a i cijena im je skoro ista, jedino što sam ovdje pročitao da se Global mora oštriti kamenom pa se onda i on mora kupit i tada mu onda cijena raste. Gledao sam malo onu seriju na TV Novoj "Masterchef " gdje su Gobal noževe brusili normalnim brusom, a ne kamenom pa me to malo zbunjuje. Imao sam oba dva u rukama (8") i koliko vidim Global je dosta lakši i tanji od Zwillinga, a mislim da je to dosta bitno, pogotovo za žensku ruku. Iz ovoga se može naslutiti da sam već odabrao nož, ali vaši savjeti bi mi mnogo pomogli u odabiru koji ne mora biti Global. Cijena jednog i drugog je oko 750kn, ali za Global treba onda uzeti i brus. Te noževe sam vidio u Vlaškoj 78 (Sol i papar) pa me zanima da li se u Zg možda mogu negdje nabaviti i po manjoj cijeni, jasno originali. Usput, koliko su kvalitetni brusni kameni koje mi se nude u toj trgovini. Cijena je 150kn. Ne znam da li je bitno da je ona ljevakinja kao i ja. Evo na kraju se samo nadam da ću dobiti odgovor i usput se izvinjavam što sam možda ovako puno trebao pisati da dobijem neke smjernice što kupiti.
Pozdrav Hazl

Zadnje uređivanje Hazl : 26.08.2011. at 16:49. Reason: Ispravljanje grašaka
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.