Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 13:44   #201
moj još nema 2 godine ali voli legiće ali one veće (za manju djecu), voli onu drvenu željeznicu iz ikee, ovu

onda imamo i ovu piši-briši ploču pa voli po tome šarati barati
voli slikovnice, autići mu zasad nisu napeti
ali naaaajviše voli sauger, kad ga vadim iz ormara onda skače od sreće.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 13:47   #202
kakvi su to štambilji?ja

ploču mu baš namjeravam kupiti.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 13:54   #203
sad sam se sjetila da sam mu neki dan u mulleru kupila onu igračku kad se navine onda se nekakve ribice vrte u krug i otvaraju i zatvaraju usta a ti moraš pecati sa magnetom te ribice van. to se pokazalo kao dobra investicija (mislim da je to bilo nekih 20ak kn). svaki put kad uspije upecati ribu onda se smije veselo.

sljedeće kad se ovim zasiti mu mislim nabaviti te štambilje, to sam isto vidjela u nekakvom mini pakiranju i mulleru, nekakvih 15ak kn ak sam dobro vidjela.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:02   #204
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
kakvi su to štambilji?ja

ploču mu baš namjeravam kupiti.
Sad su bili ti štambiljići u Mercatoru za nekih 15-ak kuna 16 komada, ja mislim. Nego, jesu se vaši počeli igrati sa onih Play Doh plastelinima? Jel još premali za to? Malo su mi skupi, pa da ne kupujem bezveze
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:03   #205
ja se to još ne usudim ponuditi mu.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:13   #206
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ozbiljno? ja odusevljena od kad se moja s njima igra, obozavam legice i obozavala sam ih od kad znam za sebe

Ja ih kao dijete nisam imala(kao ni mnoge druge igracke )
A s obzirom da su bile totalno ,,OUT,,za dvoje starijih mislila sam da ni on nece biti odusevljen....
Inace on je dijete koje se vise voli igrati loncima i poklopcima nego igrackama ali je sad i mene odusevio(sto sam napokon dala novce za nesto ,,korisno,,)

E da i ja sam bila zaboravila na onu tablu pisi-brisi i to nam je OK!
__________________
POZIVNICE ZA SVE
hugolina3177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:18   #207
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Sad su bili ti štambiljići u Mercatoru za nekih 15-ak kuna 16 komada, ja mislim. Nego, jesu se vaši počeli igrati sa onih Play Doh plastelinima? Jel još premali za to? Malo su mi skupi, pa da ne kupujem bezveze
ima u TL-u po 5kn jedna boja pa možda da kupiš jednu i vidiš da li ga zanima. ja sam svom kupila neki hlapićev plastelin ali mu još nisam dala,baš bi mogla danas.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:20   #208
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
ima u TL-u po 5kn jedna boja pa možda da kupiš jednu i vidiš da li ga zanima. ja sam svom kupila neki hlapićev plastelin ali mu još nisam dala,baš bi mogla danas.
Thanks! Ljubi Marka!
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:24   #209
2 godine i 4 mjeseca:

Obožava legiće i sve što ima kotače (motori, autići)
Imamo također pun stan lopti za sve sportove.
Sad je počeo i s gledanjem crtića.
Sve vezano uz majstore i gradnju - Bob Graditelj ekipa, dizalice, set za majstora...
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:29   #210
Da se ispravim,malo su promijenili cijene (od kad sam ja gledala).Evo šta piše na web shopu,mislim da su iste cijene u dućanu.cijene
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:29   #211
oprostite na offu-hugolina imate pp od prije
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:38   #212
moja obožava fifice svoje,ima one male fify,popi,narcisa i ljubica(cijelo cvjetno društvo)

voli se igrati kuhanja pa onda njima kuha i hrani ih,voli kocke(ne lego nego one velike)

obožava se igrati s onom pastom play doh ili tako nešto,to je kao plastelin ali je lakše za oblikovati ga i ako padne na tepih i zgazi ga neće se zaljepiti,tj. hoće ali tek kad se posuši ali i onda se da lako skinuti a pravi plastelin se baš i neda s tepiha i dosta je povoljno to,dobije oko 6 kutijica toga s različitim bojama a ima i većih pakiranja i manjih a može se i svaki posebno kupiti,kad završi igranje vrati ga u kutijice i dalje je ko novi(samo je izmješan od nejzinog igranja) ,onda s njim se igra kao da radi tortu,pitu,ima i cijeli pribor za oblikovanje slova,oblike životinja i super je

voli se igrati s loptom i tu mi je super jer si zamišlja nekoga i neku siutaciju i igra se,kao preko puta nje stoji jagodica bobica i ona kao njoj baca i usput pjeva jezinu pjesmu iz crtića gdje jagodica pjeva samo naprijed loptu daj nemoj stati ti na kraj,zdravi duh u tijelu tvom,....

plišane igračke i bebe tj. lutke uopće ne doživljava

voli crtati i pisati

ovo sve je ono što u principu radi svaki dan i to je ono što najviše radi pa smatram da to najviše voli

ima tri godine

eh da i obožava puzle,s dvije godine je prvi puta složila sama puzle od dvadest komada,ona je dobila u kinder jaju one sitne puzle i kao ona će ih složiti i ja si mislim je kak da ne ,tako su sitne i nema puno nijansi boja na njima da skuži da neka ide negdje drugdje ali složila ih je za čas,sad već slaže od 50 komada

a zna se igrati jako dugo,naučila se sama igrati,voli se igrati s djecom kad su u blizini ali nas rijetko kad traži da se baš mi igramo s njom,ona se u principu cijelo vrijeme sama igra bez prestanka ali usput priča nama što kao radi pa mi njoj odgovaramo,zapitkujemo i tako,evo sad će doći iz vrtića i igrati će se dok neide spavati bez prestanka,kad se poigra s nečime onda se sjeti nečeg drugog pa prijeđe na to i tako stalno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 22.10.2010. at 14:44.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:09   #213
2god i i mjesec dana

Obožava traktore, kamione, bagere...najdraži su traktor tom i rev...ima i lego duplo ali to mu nije tak napeto...drveni vlakić i na njega se slažu kockice su

Play Doh voli ali mora netko s njim...bojala sam se da će trpati u usta...a nije ni jednom

Q"Crtanje" debelim bojicama

A danas je uzeo zemlju iz lončanice i bio oduševljen...cijela dnevna soba je bila dala mu onda par kamnečića i to je tovario u bager...

Obožava kosilicu...mogao bi cijeli dan kositi lišće
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:19   #214
Nama su legici duuugo bili fora (3 g.). Imamo cirkus i zoo vrt plus Dora explorer razlicitih varijanti koje se mogu kombinirati sa legom.

Plastelin je obozavala, ali meni je dosadilo vaditi ga iz cupavog tepiha svaki dan po deset puta
Sad su joj fora vodene boje, obozava crtati, ali kad joj dosadi onda krene sa kistom po rukama kao da lakira nokte

Lutkice i bebe je pocela dozivljavati kad je dobila mladju seku...ali i to ju je drzalo mozda mjesec dana.

Uglavnom, ja izvlacim pomalo nove igracke, stare koje su joj dosadile sakrivam na neko vrijeme da ih zaboravi.
__________________
<3<3<3
sugarfree30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:32   #215
3,5 godine
Lego kocke, autići (pogotovo bageri, kombiji, dizalice), puzzle (sad smo na onima od 100 komada, treba malo pomoć al većinu složi sam)..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:42   #216
22,5 mjeseci

Borna voli aute, bagere, traktore, vlakiće, sve sto ima kotače i za šta moze govorit brm brm di di Voli slagat drvene kocke, pa kad slozi, a ne skrusi mu se sam sebi pljesce i vise bravo Voli i loptu, bilo kakvu, pa ju baca po kuci ( i vani)...Crtići su mu postali glavna fora, na Baby Tv-u na Max Tvu...Totalno po melodiji prepozna koji pocinje pa vice imena likova...Kosilica mu je ljetos i sve do nedavno bila glavna fora... a meni ko da po glavi struze Na iPhoneu obozava igrat memory, slaze parove zastava, ima 20 kucica, znaci 10 parova i to mu totalno super ide (nije da nabada bezveze, nego bas zna di je koju kartu otvorio) i bas se zaigra i isto kad pogodi si vice bravo...

Viš, ja sam mislila da je još premali za lego kockice te sitne (imamo novo pakiranje jos neotpakirano), bojim se da ne bi progutao, al sad kad vas vidim da pisete da se vasi igraju, mogla bi mu izvaditi da proba, jer velike voli slagati (obicno kad odemo kod bratica onda njih dvojica slazu)
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:20   #217
2 godine i 2 mjeseca

definitivno br. 1 - slikovnice
figurice životinja, posloži ih po stolu, podu, stoliću, ma svuda i onda imaju predstavu
drvene kocke
vlakovi
play doh plastelin
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:47   #218
Moja se igra sa Fifi i ostalim likovima dostupnima iz cvijetnog društva, Šiljo je zakon kao i Miki pa ima plišanog nilskog konja, to je Hipo i voli ga. Obožava i Pocoyo ekipu, zatim gumene životinjice, pa kuha klopu svima gore nabrojanima, pa kuha čaj i servira ga.....
Ima nekakve male figure životinja i s tim se isto igra.
Vodene boje voli, razne knjigice, kataloge pa se pravi da čita priču, Stavlja ona svoju omiljenu ekipu i spavati i na tutu piškiti i kakati...... Uglavnom, zna se igrati sama.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:18   #219
Smile Animiranje djece do 3god.starosti i igra

Otkako sam roditelj,susrecem se naravno sa raznim potrebama djeteta,pa tako i igrom,igrackama i animacijama za djecu!
Imam kcer od godinu i pol.
Vrlo je aktivna,zaigrana i znatizeljna!
Posto gubi interes brzo za igracke i igru,gotovo svaki 3dan smisljam nesto novo sto ce je interesovati,a sto se nemora kupovati(danasnja sit.se lomi nazalost i na djeci).
Zanimaju me vasa iskustva! Kako se aktivirali djete,u kuci? Cime se igra?koje ste igre smislili? Cime se vasi mali i veliki bebaci najvise vole igrati?
Svaki primjer dobro dodje!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:36   #220
imaš od časopisa bebe- staro izdanje "dječje igre", ne znam iz koje je godine- može se naručiti na njihovoj stranici..
i tamo ima raznih igara bez igračaka za svaku dob

također- ima i neka knjižica "365 dana bez televizije", ne znam tko je autor- gdje se nalazi 365 igara za svaki uzrast. sve su uglavnom tako neke poučne, bez igrački, ili se igračke same izrađuju..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.