Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2005., 12:15   #21
Ima na http://www.zoratoys.hr jako dobra igračka - provlačilica, to je baš za tu dob, ali su dosta skupe, a sličnu svrhu imaju i raznorazni kompleti za izradu ogrlica i narukvica, samo to baš možda i nije za dečka, no sigurno ima i nešto muško tog tipa. Recimo u Mulleru ima super igračka (za nešto mlađe), drvene kuglice, kockice i valjčići koji se nižu na špagicu. Onda za tu dob je super igračka Memory.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 17:12   #22
ok fala, a gdje je Muller i gdje je Škrinjica?!
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 20:16   #23
A joj, oprosti ako nisi u Zagrebu, zaboravila sam da Turbo Limač dućana ima posvuda, pa kad si spomenula TL automatski sam mislila da si u Zagrebu (a TL-a ima čak i u Sarajevu ). Ako pak jesi u Zagrebu - Škrinjica je u Domjanićevoj ulici, na početku sa desne strane kad se ide prema Srebrnjaku, a Muller je na Trgu, nekadašnji Varteks, igračke su na zadnjem katu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 19:04   #24
thanx
ići ću u muller (nisam još bankrotirala iako bijah danas u dječjem benettonu
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2006., 20:29   #25
mi obozavamo aquadoodle, mislim da je prigodan i za stariju djecu.
izgleda ovak
http://www.creativechildonline.com/0...aquadoodle.jpg
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2006., 00:35   #26
Quote:
Kent kaže:
ja se stalno sa svojim kikićem igram s autićima i nekad s lego kockama, a dosta i čitamo
dinosauri mu još nisu fora, nudila sam mu
kupila bih mu neke druge igračke al nemam baš inspiraciju, neke je prerastao, a za neke još nije dovoljno veliki, pa molim preporuke za turbo-limach harach
U vrijeme kad je moj klinac imao malo godina, dinosauri su bili zakon. Ako imate balkon, vikendicu, pješčanik... onda sa vrećom za smeće i malo vode možeš napravit jezero, od malo pijeska pustinju, od okolnih biljaka jursku prašumu i klinci strašno uživaju slažući krajolik, a te plastične životinje su super za dotjerivanje.

Istu igru možeš napravit u kuhinji od namirnica. Auto od kuhane mrkve. Brod od jabuke, male figure iz kinder jaja su super smjernica. Ako imaš onu stolicu za klince spakovat pod stol na kojoj je jedaća ploha u nju uglavnom stane dovoljno vode da glumi jezerce.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 14:11   #27
kreativne igre za djecu

malo sam trazila po forumu ali nisam nista nasla - iako mi izgleda nevjerovatno da u ovoliko podataka nema apsolutno nista o igrama s djecom???

konkretno me zanimaju sportske (natjecateljske) igre za djecu ili slično...

pa eto, ako ima vec nesto - uputite me, ako ne - pocnite pisati
2fast-4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 08:56   #28
vi se nitko ne igrate s djecom ili sto? nekako mi tesko pada cinjenica da od svih vas sto ste aktivni u ovom podforumu jos nitko nije iznio niti jednu igru koju igra sa svojim djetetom. ili igra nije vazna
2fast-4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 08:58   #29
kupis jendostavo loptu i s djetetom se igras sportskih igara..
__________________
Ko samo za poklone haje,
a ne vidi onoga KO ih daje,
srce svoje u prašinu baca,
jer sve prolazi,
a On samo ostaje.
Mala_lutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 10:31   #30
Quote:
2fast-4you kaže: Pogledaj post
vi se nitko ne igrate s djecom ili sto? nekako mi tesko pada cinjenica da od svih vas sto ste aktivni u ovom podforumu jos nitko nije iznio niti jednu igru koju igra sa svojim djetetom. ili igra nije vazna
dala si malo podataka, koliko su djeca stara, igre za van ili unutra?
Za van, lopta je nenadmašiva.

A unutra, kod nas je ovako: dodavanje malom lopticom, tenis (mali krpeni reketi i još manja loptica, kad udariš najjače što možeš, lopta odleti max 1 metar), čovječe ne ljuti se, domino, slaganje magnetića.......moja najdraža je 'noć-dan', mi to igramo na način da ja sjedim a njih dvoje stoje ispred mene, ja vičem noć dan a oni idu gore dolje, zatim je 'trk oko zida' i oni trče dok ja ne kažem stop. Zatim sklekovi, pa opet gore dolje
Oni pokorno slušaju i umiru od smjeha a moj jedini cilj je da ih izmorim da što prije zaspu
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 10:32   #31
a kad stvarno ne znam što bi, raspalim muziku i plešemo
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:56   #32
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
a moj jedini cilj je da ih izmorim da što prije zaspu
to je naš moto
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 17:03   #33
Mi igramo razne igre loptom,osim nogometa,razna dodavanja,pa da lopta jednom udari u pod, pa dva puta...Ovo ljeto mu je tata na asfaltu na dvorištu kredama nacrtao poligon za rolanje ili bicikl,a ja sam mjerila vrijeme
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:02   #34
Moja curica (3 i po g) jako voli "projekte".
Jednom smo nacrtali tabelu za pracenje vremena. Izrezala sam joj sličice oblaka i sunca i kiše (isprintala ih s interneta) pa je ona svaki dan lijepila odgovarajuću prognozu.
Kad počinje neko godišnje doba, na veliki hamer na zidu lijepimo razne detalje vezane za to (npr za jesen lišće, kestene, slike berbe grožđa i sl.)
Na hameru smo napravili i obiteljsko stablo na koje smo nalijepili slike svih članova obitelji. I to je na zidu.
Na stranicama Coolinarke imas za isprintati razne vrste hrane. S time se igramo restorana ili ducana. To joj je sada novi hit.
Ponekad joj dam dječje nožice pa ona reže oblike iz starih časopisa. (jako voli rezati) Onda joj dam da ih posloži po papiru i dobiješ krasan kolaž.
Naravno, kao što netko već reče vani je lopta nenadmašna.
Kad se sjetim još toga, javit ću se opet.
A daj napiši nešto od jetetu koliko je i koji spol. Da se prisjećam ciljano.
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:04   #35
Tek sam sad vidila da tražiš natjecateljske sportske, a ja se povela za naslovom kreativne i nabrojile čiste indoorke. Sorry!
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 09:53   #36
Quote:
Marelina kaže: Pogledaj post
Moja curica (3 i po g) jako voli "projekte".
Jednom smo nacrtali tabelu za pracenje vremena. Izrezala sam joj sličice oblaka i sunca i kiše (isprintala ih s interneta) pa je ona svaki dan lijepila odgovarajuću prognozu.
Kad počinje neko godišnje doba, na veliki hamer na zidu lijepimo razne detalje vezane za to (npr za jesen lišće, kestene, slike berbe grožđa i sl.)
Na hameru smo napravili i obiteljsko stablo na koje smo nalijepili slike svih članova obitelji. I to je na zidu.
Na stranicama Coolinarke imas za isprintati razne vrste hrane. S time se igramo restorana ili ducana. To joj je sada novi hit.
Ponekad joj dam dječje nožice pa ona reže oblike iz starih časopisa. (jako voli rezati) Onda joj dam da ih posloži po papiru i dobiješ krasan kolaž.
Naravno, kao što netko već reče vani je lopta nenadmašna.
Kad se sjetim još toga, javit ću se opet.
A daj napiši nešto od jetetu koliko je i koji spol. Da se prisjećam ciljano.

Nema veze i ako je lagani offtopic, pisi jos Marelina. Daj Tija stickaj ovo

Moja ima dvije godine i ide u jaslice, tamo doduse rade svasta. Kad dodje doma onda nas dvije kao slazemo puzzle ili joj pricam price ili crtamo njene ruke i noge na papiru pa ih onda bojamo i sl. I cijelo vrijeme proganja me neugodan osjecaj da joj ne nudim dovoljno na kreativnom planu, i onda procitam Marilin post te se uvjerim u to
Dajte vi kreativci ideje
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:10   #37
Super tema, na kojoj vec ima puno zanimljivih ideja.

Moja kcer ima 2 god.4mj. i igramo se sljedecih igara.

Izrezemo male kartone i onda zajedno (ja) crtamo lica (sretan, tuzan, place, pospan, ljut...). Onda ih okrenemo i pomijesamo. Izvlacimo kartice i onaj koji izvuce mora glumiti osjecaj koji vidi na slici a drugi pogadja. Jednostavna igra ali vrlo korisna jer uci djecu izrazavati i verbalizirati emocije.

Cesto se igramo pogadjanja zivotina. Ja glumim odredjenu zivotinju a ona mora pogoditi koja je to. To jako voli.

Kako voli crtati, ja nacrtam recimo kravu (prosti crtezi za koji ne treba preveliko umjece roditelja) ali bez repa i vimena. Onda ona mora pronaci tj. skuziti sto kravi fali. Nakon toga kad skuzi treba to i docrtati na pravom mjestu. U pocetku je crtala rep iz glave ali sad je vec toliko dobro izvjezbala motoriku da bez problema moze nacrtati stvari tamo gdje ih zeli i gdje trebaju biti (doduse vime izgleda ko lopta ali je na pravom mjestu). Usporedbe radi, od kolegice mala sa 5 godina crta covjeku ruke i noge iz glave.

Dok smo ucili boje onda smo uzeli crvenu temperu i cijeli list (i stol) je pofarbala crveno. Tad je imala zadatak da u stanu pronadje sve sto je crveno tj. iste boje kao i papir. I tak....

Ima puno igara, samo treba maste, tak da je svaki prijedlog dobro dosao. marellina igre su vam genijalne.
goxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:22   #38
I tvoje goxic! Otvorila si mi novo polje. Thanks!
Pogotovo ti je super ona sa licima.
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 00:47   #39
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post

Nema veze i ako je lagani offtopic, pisi jos Marelina. Daj Tija stickaj ovo
nema Tije, odnijela i Top teme, morat cemo osvjezavat s vremena na vrijeme
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 00:54   #40
jos nesto kreativno, ali ne i sportski, da smo i dalje offtopic :

igra koja nas je zabavljala u cekaonicama po doktorima : na slovo...jedan vrti abecedu u glavi, drugi ga zaustavi i na kojem slovu stane treba nabrajati npr. zivotinje. za mladje dijete sve cega se sjeti na to slovo.

obozavaju i sve sto je inace nedopusteno tipa maljanje svim mogucim bojama uzmite si vremena i prostora, papire i tempera, pa radite otiske dlanova i tabana u raznobojnim kombinacijama, to zna biti tako slatko da zavrsi u okvireno na zidu
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.