Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2012., 02:17   #1
Iskustva bivših studenata pri zapošljavanju

Pozdrav svima

Htio bi da u ovoj temi prije svega govore bivši studenti, napišu koji faks su završili, kako im je bilo, koliko brzo su našli posao, kako im je sada i tako to...

najviše bi me zanimale priče studenata koji su završili farmaciju, logopediju, medicinu, matematiku, kriminalistiku, turistički menadžment

samo se nadam da me nećete spalit pa da niko niš ne piše, a jbg XD

relyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 09:14   #2
Mislim sam zatvoriti temu (jer je ovaj pdf prvenstveno namijenjen školarcima i studentima, a za tvoj tip pitanja postoji pdf Posao) no, neka se nađe jer je na neki način usko vezana uz studiranje.

Što se mene tiče, završila sam Pravo u Zagrebu (prije cca 3 tjedna). Posao još nemam, ali ga ni ne tražim. Javim se kako mi ide kad započnem s potragom
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:09   #3
Završila biotehnologiju 2006. Nedugo prije diplome mi je bio ponuđen posao, ali je nažalost propao. Nakon faksa sam volontirala malo manje od pola godine i nakon toga našla plaćeni posao. Prvi posao dobiven vezom - bio je katastrofa i dala sam otkaz nakon 2 mjeseca: radilo se o radu u tvornici, smjenski rad, dosta fizikalije. Našla ubrzo drugi uz preporuku profesora sa fakulteta. Taj mi je bio dosadan, firma besperspektivna i plaća loša. Nakon jedno 4 mjeseca našla posao kakav sam koji mi je bio izazovan i zanimljiv koji je uključivao selidbu u drugi grad (iz rodnog mi Zagreba u dosta manji btw). Otišla sam i zadovoljna sam te na ovom, trećem, poslu sam već 5 godina.

Sve u svemu bilo je teško, kriza je taman počinjala i jako puno ljudi moje i slične struke je dobivalo otkaze. Meni je dosta pomoglo što sam i kao student radila (iako ne u struci, al na razgovorima su mi rekli da cijene to što sam stalno nešto radila). Ljudi iz okoline su me kritizirali što sam u "ovoj situaciji bahata i ne cijenim što imam bilo kakav posao", al apsolutno mi se isplatilo što nisam odustajala od svog sna. Sigurna sam da sam ostala na svoja prva dva posla da bih psihički i fizički oboljela od nezadovoljstva. Ali da mi je svako iskustvo bilo vrlo korisno na drugim poslovima, jest.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.