Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2003., 10:49   #41
Quote:
emili kaže:
Skoro crkoh čekajući nalaze iz laboratorija da vidim koji će mi antibiotik biti najbolje rješenje po antibiogramu...nekak dočekah, uredno slušam savjete liječnika, popijem odgovarajući antibiotih i sve super....kad ono za mjesec i pol do dva opet ista stvar, peče svrbi sve u šesnaest...i tako nekoliko puta....
Sorry, ali jesi li ti isla na dodatne pretrage kad su ti prestale tegobe? Urinokultura, brisevi i tako to... Cisto sumnjam da su ti nalazi bili sterilni, vjerovatno je broj bakterija bio smanjen da ti vise ne predstavlja tegobe, ali ocito da nije bilo izlijeceno. Nazalost, vecina ljudi kad im nakon prve kure antibiotika bude dobro ne odlaze da daljnje pretrage.

Btw, sinersul nije antibiotik
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 10:58   #42
Trebala bi dati i stolicu na pregled...to se chesto zanemaruje kao moguc uzrok upala mjehura.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 11:40   #43
Quote:
emili kaže:
Skoro crkoh čekajući nalaze iz laboratorija da vidim koji će mi antibiotik biti najbolje rješenje po antibiogramu...nekak dočekah, uredno slušam savjete liječnika, popijem odgovarajući antibiotih i sve super....kad ono za mjesec i pol do dva opet ista stvar, peče svrbi sve u šesnaest...i tako nekoliko puta....
Urinokulturu treba ponavljati dok se ne nadje koja je bakterija u pitanju. Btw. ako te svrbi moguce je da ti se zbog sinersula ili nekog drugog lijeka razbukt;lijekovi ce vjerojatno smanjiti broj bakterija pa ce nalaz urinokulture biti sterilan.
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 11:43   #44
Ponavljam. Niti su samo bakterije moguci uzrochnici, niti zharishte mora biti u mjehuru. Neka te poshalju da dash uzorak stolice.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 11:50   #45
Quote:
magic kaže:
Ponavljam. Niti su samo bakterije moguci uzrochnici, niti zharishte mora biti u mjehuru. Neka te poshalju da dash uzorak stolice.

Yes... Moze i kakav parazitic biti a na kraju krajeva i gljivice. Zato ne piti nikakve lijekove dok ne nadjes sto je u pitanju (oni ce samo otezat pronalazenje uzrocnika). Takodjer - Papa test napravi.
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 12:34   #46
I trazhiti osim papa-testa testiranje na klamidiju, gardnerellu i sl. shto se ne radi uobichajeno. A chesto je to uzrok cistitisa.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 12:44   #47
isuse bože...osjećam se ko zamorče
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 12:56   #48
Quote:
emili kaže:
isuse bože...osjećam se ko zamorče
Emili; jednom moras pronaci sto je uzrok tome, a kljukanje ljekovima na svoju ruku nema smisla. Btw. daj si malo procitaj i one papirice unutra koje dobijes sa Sinersulom - nije bas bezopasan.

Drugo, uzimanje lijekova "samo tako" dovesti ce do toga da ako imas kakvu bakteriju da ce ti se stvoriti rezistentni soj iste pa ih onda neces nicim rjesiti, a ako nije bakterija u pitanju ubijas si imunitet.

Za ovo sve skupa napraviti ti treba: jedna urinokultura (naravno, malo apstinirati od antibiotika), jedan posjet ginekologu (reci mu kakve probleme imas pa ce ti napraviti i dodatne pretrage) te jos pregled stolice. A ako si u mogucnosti odi nekom privatnom urologu (ne zelim reci da "neprivatni" nisu OK, ali kod privatnika ces vjerojatno sve to obaviti brze).
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 17:11   #49
Quote:
emili kaže:
isuse bože...osjećam se ko zamorče
odi jednom napravi. ja sam jednom sve obisla (cak i ultrazvuk) i nista, nista, nista...

meni su jedino sex i hladnoca ono sto moze pokrenuti pogotovo ako sam osjetljiva jer sam recimo u isto vrijeme prehladjena...

ali dobro je znati da nije nista ili ako nesto je, da znas kako lijeciti.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2003., 10:31   #50
Talking

Quote:
emili kaže:
isuse bože...osjećam se ko zamorče


Fakat, malo smo pretjerali
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 13:58   #51
Upala mjehura

u 5 mj. sam bila u bolnici jer sam mokrila krv...
ok.. našli oni meni u mjehuru esherihiu colli i dali mi antibiotike...
prošle godine u 12. mjesecu ja opet na hitnoj.. ista procedura...
ali popila sam već tri ture novocefa.. nekakav ninur.. pa Cedak.. e sada sam na sinersulima...
nalaz sve gori i gori...
jel zna netko... kako dalje?
jer ovo ne vodi nikamo...
__________________
vjetar se vezat ne može...tu samo ljubav pomaže!
slatka_tajna_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:43   #52
Nemam nikakav pametan savjet osim da probas sa puno soka od brusnica.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:51   #53
pijem neke tablete od brusnice.. i ništa...
a natačem se stalno.. po 5 litara tekućine popije dnevno..
više sam na WC-u nego sa ljudima...
__________________
vjetar se vezat ne može...tu samo ljubav pomaže!
slatka_tajna_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 18:08   #54
Prvu upalu sam imala prije 9 godina i još uvijek ih imam tu i tamo. Prije sam imala tri četiri godišnje, sad jednom godišnje ili nijednom. Koliko znam, to spada u urogenitalne infekcije, a na engleskom to još zovu i "honey moon disease". Ne moraš ju dobiti jer si se seksala, ali obično od dosta seksa se desi takva stvarčica.

Recepti:
- mokrenje prije i poslije seksa
- pranje prije i poslije seksa
- piti puno tekućine i ne trpiti, nego odmah mokriti čim osjetiš potrebu
- na pm ću ti poslati adresu apoteke koja prodaje posebnu mješavinu čaja protiv bakterija, jer tu ne želim reklamirati. To mi je najviše pomoglo i brusnica - ne mora biti cranactin, može i neki drugi preparat. Pij litre tog čaja kroz par mjeseci (ja sam nosila termosicu sa sobom na posao).

Antibiotici samo smanje upalu, ali escherichia ostaje - ona ima neke pipce kojima se primi za stijenke mjehura i čim se bakterije zbog nekog razloga razmnože - evo upale. Ja sam svojedobno na urinokulturi - kad nisam imala nikakvih simptoma - imala escherichiju u urinu.

Meni je jedan ginekolog to dobro objasnio - seksom ti se, htjela ne htjela, unesu raznorazne bakterije. Ako ti je imunitet slab, ako ti je ph rodnice promijenjen (nije kisela kao inače, jer si npr. baš imala mengu), najvjerojatnije ćeš dobiti infekciju escherichijom, jer si tu najslabija. To je inače bakterija iz debelog crijeva i vrlo se lako prenese u rodnicu. Dakle, i analac ne dolazi u obzir (ovo je šala).

Ja sam prvu infekciju dobila onda kad sam postala zaista seksualno aktivna. Od onda muku mučim s time - ali možeš dosta smanjiti mogućnost ako poštuješ gore navedena pravila.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 22:38   #55
sto se seksa tice moze prvo sprijeda pa onda analani.

Obrnuto ne bih preoprucila u ovom slucaju
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 14:53   #56
I ja sam se dosta mučila sa tim upalama, imala više puta i upalu mokraćnih kanala, i upalu bubrega.

Moji savjeti: piti, uvijek i puno. To ne znači cijeli dan ne piti pa onda navečer stresti u sebe dvije litre, nego cijeli dan po malo.
Ne nositi odjeću koja stišće, npr. uski jeans nikako ne pomaže.
Primjetila sam da mi jako smeta vlažan prostor, ukoliko boravim par dana u istom, obavezno me mjehur boli. Dalje, antibiotike sam pila i pila, dok nisam došla sa željezom na niske grane. Zato ga prekontroliraj.

Čula sam da dobre rezultate daje alternativa (ma oni vragovi sa kuglicama, ne mogu se sjetiti nikako kako se to zove), ali ja nisam nikada probala.

I još jedna stvar, stres je uvelike pogoršavao situaciju. To mi je očito najslabija točka u organizmu i odmah reagira.

U zadnje vrijeme (kuc, kuc) mi sve štima.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 22:00   #57
ma meni je koma zdravlja...
ovako...
pijem ja tekućine dosta ali sam na faksu a mi baš i ne smijemo pod predavanjima našetkavati se.. jednom mi je profa pred punom predavaonom rekal da odem doma i dok ne ozdravim da se vraćam jer ne mogu ja stalno ometati njeu nastavu ( a a otišla dva puta na Wc u 2 sata)...
tako da...
prestala sam se seksati ( grrrrr nema dečka pa....)
stras doživljavam redovito.. tako da...
a i smršavila sam jako puno u jako kretkom vremenu..
tako da mi je sve počelo onda kada sam izgubila kile...
vjerujm da mi je to od toga..
ali hvala vam svima...
__________________
vjetar se vezat ne može...tu samo ljubav pomaže!
slatka_tajna_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 02:09   #58
Quote:
ljutika kaže:
Dalje, antibiotike sam pila i pila, dok nisam došla sa željezom na niske grane. Zato ga prekontroliraj.
ljutika, kakva je veza zeljezo-antibiotici protiv upala mjehura, eserihije, ako ima utjecaja, nije ni cudo sto mi je Fe pao
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 14:52   #59
Quote:
Tigrica kaže:
ljutika, kakva je veza zeljezo-antibiotici protiv upala mjehura, eserihije, ako ima utjecaja, nije ni cudo sto mi je Fe pao
Nema ti veze između bakterija i manjka željeza, ali ima između antibiotika i željeza, tako su meni objasnili. Antibiotici na neki način troše željezo, ne znam kako. Upale mokraćnog trakta se stalno ponavljaju, pa se zato pije puno antibiotika i eto ti veze.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 20:08   #60
U E. je gadna stvar, pogotovo što pretendira na bubrege ako se ne liječi.-...Mama je pila neke homeopatske tablete od brusnica, dosta je bila u kontaktu sa homeopatskom klinikom i uspjela je izlječiti...antibiotici su joj jako malo pomagali..Brusnica onemogućuje da se e. priljepi za kanale, zato je dobra...
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.