Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 10:45   #1
Arrow Info o viđenim izgubljenim psima/macama

Kako se stalno ponavljaju teme da je netko negdje vidio neku napuštenu životinju ili više njih i samo obavještava svekoliko pučanstvo o tome, ovo će od sada biti tema za sve takve obavjesti. I SAMO ZA TO!

Kad se takva životinja skloni, otvara joj se nova tema

Nemojte otvarati posebne teme za životinje koje ste negdje vidjeli jer ću ih brisati

Zadnje uređivanje huncut : 30.01.2011. at 10:52.
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 10:52   #2
Evo ovdje teme o kujici i štencima pored Domovinskog mosta

Quote:
monni kaže: Pogledaj post
Dakle, jucer navecer sam iz auta vidjela kuju sa stencima na puteljku kraj siprazja odmah uz Domovinski most. Nisam stigla vidjeti koliko ih je niti u kakvom je stanju mama, nije bila situacija da izlazim van.
Ima li netko upucen u ovu obitelj?
Quote:
Charlisssa kaže: Pogledaj post
Ostavili ste ih tamo ili ?
Quote:
monni kaže: Pogledaj post
Kao sto sam napisala, nisam im niti prisla, nazalost nisam bila u mogucnosti, vec sam ih vidjela iz auta posto su bili nekoliko metara od ceste.
Zivi li netko blizu da provjeri jesu li tamo i u kakvom su stanju?
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
I što sad s njima? Jel može netko za prvu ruku odnijeti hrane i vode? Netko iz onog dijela grada? Dok se tu ne nađe ili pojavi neko rješenje. Daj napiši čim prije točnu lokaciju. Gdje kod mosta, s koje strane mosta kad se ide prema centru? Jedino što mi pada na pamet je da zamolim Josipu koja se brinula o kuiici sa štencima koje je primila NA. Pa da ih ona premjesti u kontejner gdje su bili prošli. To je u blizini mosta. Ajde napiši čim prije.
Quote:
monni kaže: Pogledaj post
bili su s desne strane ceste kad se ide prema autoputu, dakle tamo je nekakvo siprazje i puteljak iz most, iza polovice mosta.
ja nemam nikakvo rjesenje, mogu ici s nekime tamo i to je sve. sto se prijevoza tice mozda bih mogla nesto iskombinirati.
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
Jel ima netko iz onog dijela grada s autom da ih pokupi i odvede u kontejner gdje su bili mama, tata i štenci koje je nedavno preuzela NA, a ja sam išla po njih? Cura koja je hranila one, može hraniti i ove. Moni, ne kužim kako si ih uspjela vidjeti iz auta u tom šipražju?
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:23   #3
Hvala huncut. Ja ih mogu prevesti samo me zanima je li netko u blizini da se utvrdi obitavaju li tamo ili su se nasli u potrazi za hranom. Makar mi je rekla frendica da tamo cesto vidi napustene pse. Napisala sam da su bili na puteljku, blizu ceste, dakle izasli iz sikare.
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:52   #4
E pa da ne otvaram posebnu temu,budem ovdje...
već sam 3-4 puta kod konzuma u španskom vidjela ovu macu









sumnjam da je nečija jer da je,nebi stalno sjedila tamo...
maca je jako umiljata,čak mi je dala i da je pomazim...ma prekrasna je...
e sad,ja se baš ne razumijem tolko u mace pa ne znam dal je ona možda skotna ili je samo bucka...
slike su na žalost loše pa sumnjam da će i netko tko zna više o macama uspjet vidjet išta na njima...
ana/m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 15:18   #5
Moni je kod Domovinskog mosta, traži peseke, ali nije ih našla. Napravit će i par krugova autom. Držali bi ih par dana tamo gdje su bili prethodni, a Josipa bi ih hranila. Nadam se da ih je netko već skupio.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 17:48   #6
Da, pesekima ni traga, u sat i pol smo prošle cijelo područje ispod i oko mosta, čak i oko nekih kuća gdje su samo jadnici na lancu. Nadam se da se sklonila kod nekoga.
Pošto meni Domovinski nikako nije dnevna ruta i inače nisam mobilna, ako ima netko tko prolazi tamo molim da baci oko iz auta na desnu stranu, ja ću rado otići ponovno i prevesti ih ako budem mogla kad opet budu viđeni.
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:19   #7
na platou mamutice u travnom večeras viđen manji (čini mi se i mlađi) crni pas u tipu jazavčara - luta bez gazde. ima plavu tanku ogrlicu.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 12:00   #8
jučer ispred hiper plodina Marinići, kraj Rijeke bila je jedna minijaturna pasica nešto između čivave i pinča krzno smeđe boje, oko njuškice već sijeda, dakle ima koju godinu.... ja ne smijem više uzimati životinje jer imam doma zoo, ali trebalo bi je skloniti sa ove zime, užasno je mala i užasno je hladno........
majasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:27   #9
Čistokrvni Boxer sa željeznom ogrlicom (mislim da je davilica)
Jučer navečer smo ga susreli kod Peugeota kod Crnčićeve (Maksimir) a danas popodne je pratio po Maksimiru jednu gđu. s kujicom a onda okrenuo u drugom smjeru prem unutrašnjosti parka.

Mislim da je to isti koji je panično obilazio oko Ekonomskog faxa prije cca tjedan dana izgledao je kao da traži gazdu.

Izgleda kao da se izgubio.

Sva 3 puta sam imala 3 psa na lajnama i nikoga pored sebe da pomogne da ga odvedem eventualno očitati čip. (kad sam se sinoć vratila da ga nađem nije ga više tamo bilo)
luvi7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:16   #10
Viđen CRNI LABRADOR, mužjak,sabljastog repa i nekupiranih ušiju. Mlad i druželjubiv, bez ogrlice. Između stanica Sv.Duh i Mandaličina, kretao se u smjeru sjevera kroz sporednu ulicu i nestao iza ugla i slijepu ulicu..
Nagađali smo da je jedan od onih koji se "sami šeću" ali nije me baš uvjerio. Prilazio je svakome, dapače trčao preko ceste ljudima koji ga uopće nisu zvali. Nisam ga imala čime vezati i dok sam obavljala pozive za pomoć nestao je u navedenoj ulici.
Nisam našla niti jedan golas na internetu koji odgovara opisu.

Bilo je 21h navečer i nisam ga mogla odvesti do veterinara.

Ići ću sutra pogledati još malo po kvartu.
__________________
If not you - who? If not now - when?
Himemiya_Chikane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 15:20   #11
Na području Klake u Dubravi,viđen muški crni pudl sa plavom ogrlicom,dosta je plašljiv i neda se uloviti,pa ga nisam mogla odvesti do veta da mu se ocita čip,ako ga ima.
PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:48   #12
Možda bi bilo dobro dodati u prvi post uputu svim pronalazačima da pregledaju pse na www.suza.hr te pokušaju pronaći psa kojeg su vidjeli...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:52   #13
Tek sam sad vidjela ovu temu , jučer poslijepodne oko 17h, Slavonska avenija, iz smjera I-Z prema Držičevoj, prva benzinska prije petlje, s desne strane, iz auta doslovce na tri sekundi vidjela sam štene, mješanac ili mješanka rekla bi u tipu labradora, po veličini možda oko 4-5mj. star, crne boje sa bijelom flekom na prsima, bez ogrlice
Lalu6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 00:20   #14
Samobor - parking ispred ex Pivnice

Veceras sam parkirao ispred bivse Samoborske pivnice i pored kucice, parkiralisne, je lezao retriver, malo stariji, izgleda. Iako je imao nekakvu koznu ogrlicu oko vrata neznam da li ima vlasnika, tim vise sto je bio tamo i nakon sat vremena kad sam se vratio po auto. Kako ne zivim stalno ovdje nisam bio u mogucnosti da ga niti uzmem niti da mu kako pomognem. Ako je netko blizu mozda vise zna o njemu.
almador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 14:22   #15
Remetinec relacija remetinecki gaj sve do preko pruge kod zatvora
Viđeni u subotu kako se ljudi bore sa njima prvo nisam znala sto se događa dok se nisam okrenula i ogledala ogromno cudo tornjaka, bez lajne, gazde, isti dan pojavio se i njemacki ovcar, pa gordon seter, ukratko bilo nam je veselo za vikend. (navodno su psi stalni gosti naseg kvarta). kako da im pomognem, nemrem ih uzet samo tako jer ne znam jel imaju gazdu ili ne, ja vec imam 3 malca doma, a nitko nece pomoc


Pudlicu sam ja sredila , saznala tko je gazda odvela ju doma nisam ni hvala dobila, pitala sam ih zasto ju pustaju nastradat ce, pa mi onda rekli da on zna doc doma, napastuje citav kvart, pas je opet scaki dan uredno vani sam, setaj se đole, vise ne znam kak da pomognem tom psu.
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:26   #16
Gordon seter je isto nečiji - mislim iz Sigeta. Točnije će znati Suzuki.

Kak pomoći? Tak da im ga više ne vratiš nego mu potražiš novi dom.
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:06   #17
Samobor - luta zlatni retriver s plavom ogrlicom(mužjak) i haski ili malamut-sory ali te dvije pasmine uvijek pomješam znam samo da ima smeđe oči i nema ogrlicu, moguče je čak da je kujica, jer uz sav trud nisam uspjela vidjeti "pišu"
Za ovog haski/malamuta još javim spol i točnu pasminu kad ga/nju uspijem bolje pogledati.
__________________
UDOMLJAVANJE zašto sve ovo radimo
Ejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:06   #18
Danas oko 18 h u Sigetu kod Brodarskog instituta-Aleja pomoraca, vidjela sam po mojoj procjeni belgijskog ovčara (malinois). Ležao je uz ogradu instituta pa ne znam da li je mužjak ili ženka. Vidjela sam ga i u subotu isto otprilike oko 18 h kod Muzeja suvremene umjetnosti. Ja ga ne mogu uzeti k sebi, nažalost. Ako netko nešto zna, molim da se javi.
 
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 06:10   #19
Quote:
malo neba kaže: Pogledaj post
Danas oko 18 h u Sigetu kod Brodarskog instituta-Aleja pomoraca, vidjela sam po mojoj procjeni belgijskog ovčara (malinois). Ležao je uz ogradu instituta pa ne znam da li je mužjak ili ženka. Vidjela sam ga i u subotu isto otprilike oko 18 h kod Muzeja suvremene umjetnosti. Ja ga ne mogu uzeti k sebi, nažalost. Ako netko nešto zna, molim da se javi.
Molim vas pogledajte da li bi to mogla biti ova kujica:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=614603

ili ova:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=619613
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:17   #20
jučer su mi javili da na volovčici, blizu placa, luta štene, crno bez ijedne druge boje, staro nekoliko mjeseci
misle da je mužajk
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.