Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2011., 16:23   #81
ok, ovaj upit nije baš skroz vezan uz ovu temu, al nisam našla ništa adekvatnije.. u dvorištu naše zgrade ima 20-ak divljih mačaka, hranimo ih jer nam je žao životinja, ali kako se namnažaju postaje nemoguće uopće izići u dvorište, a da te ne napadnu. nas 3 susjeda imamo i pse koji ne smiju ni primirisat dvorištu jer bi ih zaklale i iskopale im oči vjerojatno, o boleštinama neću ni govoriti. kako da ih se riješimo? koga zvati? sanitarci i dumovec su rekli da ih moramo polovit ako hoćemo da ih oni preuzmu što je nemoguće.. pomoć!!
p.s
riješenja tipa trovanje su isključeni!!
belatrix112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 18:39   #82
Quote:
belatrix112 kaže: Pogledaj post
vjerojatno, o boleštinama neću ni govoriti. kako da ih se riješimo?
tako se ražalostim na ovakva pitanja

Sterilizirajte ih i liječite jednu po jednu, hranite, mazite, pa neće biti tako divlje!
Naravno da su divlje kada ih se protjeruje i boje se pasa i ljudi

Ispričavam se moderatorima, ali na off-topic pitanje, sam morala odgovoriti
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 19:05   #83
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
tako se ražalostim na ovakva pitanja

Sterilizirajte ih i liječite jednu po jednu, hranite, mazite, pa neće biti tako divlje!
Naravno da su divlje kada ih se protjeruje i boje se pasa i ljudi

Ispričavam se moderatorima, ali na off-topic pitanje, sam morala odgovoriti
kao 1. nitko ih ne mlati niti ih zastrašuje psima. pokušavali smo bar ove male socijalizirat ali bezuspješno. ne možemo ih pohvatat da ih se sterilizira i liječi jer su prepametne da uđu u kavez sa hranom, a onako cici mici ne ide. imale u neš ala gripu pa sam im dala lijekove u hranu, al to je samo površinsko liječenje. bog te pitaj šta još nose. a tu su i buhe.. oprosti, ali mislim da niije zdrava za njih ni nas trenutna situacija. imam 2 psa i mačku, td. vjeruj mi volim životinje i želim im najbolje. mene više ražaloste ljudi koji ih bace meni u dvorište! zar ne postoji nikakva ustanova da ih zbrine. i zapravo ovo nije off topic jer je pitanje o napuštenim životinjama.
belatrix112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 20:23   #84
Quote:
belatrix112 kaže: Pogledaj post
zar ne postoji nikakva ustanova da ih zbrine
Nažalost u ovoj državi ne, udruge koje se bave samo mačkama NE ŽELE AZILE I tako svi moramo trpiti da nam mačke skaču po glavama, tako su mi objasnili ovdje na forumu
I da nadodam, znam kako ti je, imam i ja sličan problem.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 01:57   #85
naravno da ne zelimo 'azile'.... znas vrlo dobro da bi to bili kavezi metar sa metar, mi smo jos barem 10g do azila za mace ak ne i vise s obzirom kaj se dogadja i s azilima za pse
vasi psi se nece od maca zarazit, ampule za buhe im valjda stavljate ovak i onak ak ste odgovorni
javite mi na pm tocnu lokaciju di su mace pa cemo doc mi iskusniji evidentirat situaciju i pocet lovit na mrezu kaj se bude dalo da se malo stanje poboljsa
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 18:29   #86
našla sam relativno rješenje. prijatelji životinja organiziraju besplatno steriliziranje i kastriranje. sad sam ispunila prijavnice pa očekujem da se to obistini nekad tokom 6.mj. nakon tog se vračaju nama, jbg nemam sto drugo. ubit ih neću, a nigdje ih ne žele primit. bar se neće namnažat..
belatrix112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 19:50   #87
Quote:
belatrix112 kaže: Pogledaj post
našla sam relativno rješenje. prijatelji životinja organiziraju besplatno steriliziranje i kastriranje. sad sam ispunila prijavnice pa očekujem da se to obistini nekad tokom 6.mj. nakon tog se vračaju nama, jbg nemam sto drugo. ubit ih neću, a nigdje ih ne žele primit. bar se neće namnažat..
to je rjesenje ako se daju ulovit.... sterilizirane ce bit pitomije i mogu se pocet udomljavat
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 19:59   #88
problem je šta se ne daju ulovit.. ak možeš dođi procijenit stanje pa ćemo vidit šta ćemo dalje
belatrix112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:06   #89
dodjem sljedeci pon ili utorak, samo da bude lijepo vrijeme da se ne skrivaju
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 03:00   #90
Danas sam vidjela malog žućkastog peseka kako hoda posred Zagorske na potezu od Pet shopa Drvinje prema Selskoj. Jedan auto je čak i stao, otvorili su vrata, već sam se poveselila kako će ga pokupiti, ali samo su ga pokušali potjerati rukom s ceste. Mršav je i jadan. Onda je proklipsao čitavo veliko raskršće Selska-Zagorska. Ja sam parkirala auto, pohitala za njim da ga nekako ulovim, uspjela sam samo zustaviti aute na raskršću. On je nastavio Magazinskom. Nisam ga nikako mogla stići. Ako ga netko vidi neka mu pokuša pomoći.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 18:17   #91
Dobro, kaj se može napraviti kad se nađe neki pas? kome se to može prijaviti?
Neki moron je ostavio psa pored ceste usred šume, nema ni hrane ni vode. Bolje da ga se uspava nego da tamo bude.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:24   #92
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Dobro, kaj se može napraviti kad se nađe neki pas? kome se to može prijaviti?
Neki moron je ostavio psa pored ceste usred šume, nema ni hrane ni vode. Bolje da ga se uspava nego da tamo bude.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=539457
Vodič za nalaznike: kako zbrinuti, oglasiti, udomiti...

Quote:
Sto PRVO treba uciniti kad pronadjete psa?

1. Dati mu vode i hrane. Ako nemate pasje hrane kod sebe, dobro ce doci bilo sto jestivo, tipa komad peciva, malo salame, sira... lutalice su u pravilu naucili na svasta.......
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:51   #93
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Dobro, kaj se može napraviti kad se nađe neki pas? kome se to može prijaviti?
Neki moron je ostavio psa pored ceste usred šume, nema ni hrane ni vode. Bolje da ga se uspava nego da tamo bude.
Daj nam reci gdje je točno pas, možda do njega prvi stigne netko tko ne misli da je pas kriv što je jadan ostavljen pa ga treba ubiti
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 02:40   #94

ovo je BEA: Izgubila se 15.04. popodne na području Zaprešića, točnije kod HITNE i veterinarske stanice u blizini hitne. Jako je plašljiva, bez ogrlice, bijele boje, stara 5,5 godina, smeđe glavice, 0955446631
"BEA nije pronadena i ovo je druga noc da negdje luta, navodno da je videna kod slasticarne lucijana u zapresicu i srednje skole, ali nismo sigurni, veceras oko pola 8., molim vas sve da mi pomognete da ju nademo. mozda ce prici psima, ljudima tesko, ustvari nikako, ima cip. Voli tensisku lopticu, plakati su poljepljeni i po podsusedu, molim vas tko ima koga u tom potezu da javi da se obrati paznja, mozda se vraca kuci u precko"
.................

Na području Samobora izgubila se Alka, mladi Aljaški malamut,vrlo zaigrana i druželjubiva. Čipirana i sterilizirana. Ako je netko vidi neka je odvede u najbližu vet. stanicu ili nek se javi u savez udruga za zaštitu životinja SUZA. Hvala
__________________
UDOMLJAVANJE zašto sve ovo radimo
Ejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:25   #95
Jucer sam kod studenskog centra našla bolesnu mačku (crno - bijelu)! Ja je nažalost nisam mogla povest sa sobom, ali izgledala je grozno, oci su joj jako bile krmeljave, derala se sve dok je nisam dosla pomazit, da li bi je netko mogo uzeti k sebi maca je jako mazna ?
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 12:36   #96
BEA je pronađena i vratila se sretno kući!
etabota is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:54   #97
Rijeka - Grobnik - ispred glavnog ulaza u Bauhaus - sivo crni mješanac, srednjeg rasta (do velikog, viši od koljena, ali ima samo 20ak kg) - mršav do bola, loše dlake - vidi se da dugo luta.
Nemam gdje sa njim..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 23:53   #98
Prijateljici se danas izgubio pas, pa ako ju je tko slučajno vidio molim vas da joj javite. Hvala.



serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:59   #99
Lili se danas sama vratila kući
serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 01:35   #100
PRONAĐEN PAS! TRAŽIMO VLASNIKA!
Ovo je mali Peki koji pronađen u Zaprešiću. Pronađen je odmah preko puta veterinarske stanice. Ušao je u kafić Kugla i više nije htio van koliko je bio preplašen.
Pas je star oko 1-3 god., mužjak i nema čip. Jako je preplašen, ali njegovan pa pretpostavljamo da je boravio unutra.
Da li prepoznajete ovog psa??? ili mu znate vlasnika??? molimo vas da proširite ovu

098-521-803



__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.