Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2012., 18:22   #1001
Evo moga "kineza" M778 capacitive. Flashao ga, rootao, maknuo phone, gps i bluetooth aplikacije jer ih ionako nema a baterija trajeeee.......ohoho. Mali je odličan, brzo radi, prebacivanje sa usb-a i obrnuto radi bez greške i brzo, hdmi radi savršeno na plazmi, ja sa "kosookim" i više nego zadovoljan.



Uploaded with ImageShack.us
ZZac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 21:58   #1002
PROTAB2 XXL- Android 4.0

Pozdrav svima imam pitanje zanima me dali ima netko tablet ProTab2XXL.4 ili mozda zna nesto o njemu PointOFView ProTab2XXL.4 - Android 4.0
Cortex A8 - Up to 1.2 GHz,
512 MB DDR3 SDRAM,
4GB NAND,
10 inch 1024 x 600, Capacitive 5-point multi screen,
802.11 b g n,
0.3 MP front camera,
2x USB 2.0 (1x mini USB),
1x mini HDMI,
Micro SD, G-sensor
zanima me baterija jel nemogu nigdje naci nista o njoj i ostale stvari...
zmarkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 09:25   #1003
kupio sam usb host ( sa ebaya - piše da je onaj otg ) za Prestigio pmp7070c i naravno ne prepoznaje mi ga.....pitanje: da li moram negdje nešto ukopčat na tabletu ili mi ga mora automatski prepoznati kad ga uštekam, te da li mu memorijska kartica smeta ako je ubačena u tablet ( trebam li nju iskopčat )?

pomoć
pozz
abastal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 14:59   #1004
Quote:
zmarkic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima imam pitanje zanima me dali ima netko tablet ProTab2XXL.4 ili mozda zna nesto o njemu PointOFView
zanima me baterija jel nemogu nigdje naci nista o njoj i ostale stvari...
to što ne možeš naći nešto više ti valjda dovoljno govori o podršci za tablet. radije kupi nešto provjereno, a ne ovako na slijepo. ili jednostavno nazovi trgovca ili odi u dućan i pročitaj vrijednost. no, ne nadaj se nekoj raskoši-3000-3500mAh, uvrh glave 4000mAh.


Quote:
abastal kaže: Pogledaj post
kupio sam usb host ( sa ebaya - piše da je onaj otg ) za Prestigio pmp7070c i naravno ne prepoznaje mi ga.....pitanje: da li moram negdje nešto ukopčat na tabletu ili mi ga mora automatski prepoznati kad ga uštekam, te da li mu memorijska kartica smeta ako je ubačena u tablet ( trebam li nju iskopčat )?

pomoć
pozz
ako je kabel zbilja OTG, onda bi moralo proraditi sve od prve.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 10:44   #1005
Molio bih pomoc u vezi konekcije tableta Prestigio PMP7074B 3G preko wirelessa na internet. Problem je slijedeci. Imam Iskon duo Carnet uslugu i wireless Speedtouch router. Tabletom se uredno spojim na router ali da bi izasao na net moram konfigurirati Carnetovu vezu. Tu nastaje problem. Da li je to uopce izvedivo na ovom tabletu. Android je v.2.3.3.
Hvala unaprijed na pomoci.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 12:00   #1006
jel zna mozda neko kad izlazi i dali izlazi android 4.0 za coby kyros mid 1125..??
bricha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 14:50   #1007
čipoteka za kyros kaže: 23.4. e, pa sad... vjerovati ili ne... no, nekako mi se čini da će biti problema s tim ICS-om. prestigio 5080 se nije proslavio sa prvim izdanjem četvorke, a hardver u ova dva tableta je vrlo, vrlo sličan. najveći problem bi mogla biti ona 512mb memorije.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 20:57   #1008
pozdrav

planiram si kupiti tablet do max 2000kn po mogucnosti da ima 3G
ugl pokvario mi se laptop i shvatio sam da nema smisla kupovati novi jer sam ga koristio samo za surfanje, gledanje serija i filmova i naravno za fakultet (office)
bio bi zadovoljan s ekranom od 7''
pa ako mi mozete predloziti neke modele
svarto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:19   #1009
do 2000kn sa ugrađenim 3g samo i jedino samsung p1000 (prvi model njihovog tableta). svi ostali modeli do te cifre nemaju ugrađen 3g nego MOŽDA podržavaju usb 3g stickove, što ti nitko ne može garantirati da će raditi. samo netko tko ga zbilja i koristi. za sada, 3g stick radi na prestigiu 5080, ali ne svi modeli i energy i8xx tableti isto tako rade bez puno petljanja po sistemskim postavkama. sve ostalo je metoda pokušaja i pogreške, no, kasno je pogriješiti i pokušavati kada ga jednom već kupiš. joyplus podržava uz promjene u sistemskim fajlovima. archos g9 80, koji košta 2100 je možda najbolji izbor, no, oni rade samo sa njihovim stickovima, ne i sa ovim klasičnim koje možeš kupiti u t-comu ili vipu. a njihov stick košta 500kn ako ga kupuješ odvojeno, odn. ako uzmeš i stick i tablet imaju cijenu 2200kn.

što se konkretnih modela tiče, 8" prestigio 5080, lenovo a1, acer a100, kyros 10" 4:3 ili 8" 16:9, samsung p1000.... ima toga.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:12   #1010
a sta kazes na Huawei Media Pad
svarto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 20:44   #1011
to je onaj što ga se svako malo reklamira da ga se može nabaviti u sloveniji? gle, sva ta nekakva mid.range ponuda ti je "tu negdje". nećeš ni s njim previše pogriješiti niti da pričekaš još koji tjedan da se pojavi novi 9" od prestigia. no, što se huaweia tiče, da se i odlučiš za njega, prvo si pogledaj kakva je podrška, da li postoje uopće korisnici istoga, nadogradnje, popravci firmwera itd. da ne bude "imam tablet, ali kako da...?". pa servis van hrvatske... s time da mi se njihov 7" model više sviđa od 10". ali, huawei je sa prvim, s7 modelima napravio jednu veliku glupost, a to je da nisu radili u vertikalnom položaju, tj, ekran je bio prikazivan samo horizontalno, i okretanje tableta nije imalo utjecaja na prikaz na ekranu. valjda je to ispravljeno, ali, nikad se ne zna. sve u svemu, još ga kod nas nema, tako da ti nešto konkretnije ne mogu reći.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 20:48   #1012
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
to je onaj što ga se svako malo reklamira da ga se može nabaviti u sloveniji? gle, sva ta nekakva mid.range ponuda ti je "tu negdje". nećeš ni s njim previše pogriješiti niti da pričekaš još koji tjedan da se pojavi novi 9" od prestigia. no, što se huaweia tiče, da se i odlučiš za njega, prvo si pogledaj kakva je podrška, da li postoje uopće korisnici istoga, nadogradnje, popravci firmwera itd. da ne bude "imam tablet, ali kako da...?". pa servis van hrvatske... s time da mi se njihov 7" model više sviđa od 10". ali, huawei je sa prvim, s7 modelima napravio jednu veliku glupost, a to je da nisu radili u vertikalnom položaju, tj, ekran je bio prikazivan samo horizontalno, i okretanje tableta nije imalo utjecaja na prikaz na ekranu. valjda je to ispravljeno, ali, nikad se ne zna. sve u svemu, još ga kod nas nema, tako da ti nešto konkretnije ne mogu reći.
hvala ti na savjetima
svarto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 22:41   #1013
Onda Vi40 Elite

Zna tko di se ovaj kinez može nabaviti?
Gledam videe na jubitu ispada jako dobar za svoje ime i porijeklo?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:41   #1014
Molio bi za par osnovnih informacija. Što se tiče interneta, kupim ipad i koji paket i di mi se najviše isplati uzimat internet. vip,t-mobile, ili neku karticu. Kakve pakete vi imate?
prophet01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 19:35   #1015
a sta znaci kad cu htjet stavit taj novi 4.0 na svoj tablet ocu moc automatski dobit da se sam prebaci na to ili cu to morat nekako rucno nastelavat..??
bricha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 20:26   #1016
Quote:
prophet01 kaže: Pogledaj post
Molio bi za par osnovnih informacija. Što se tiče interneta, kupim ipad i koji paket i di mi se najviše isplati uzimat internet. vip,t-mobile, ili neku karticu. Kakve pakete vi imate?
omg kakvo pitanje...
ako već planiraš kupiti ipad, onda ti vjerojatno bon od 25 kuna neće biti dovoljan. nit si rekao da li misliš uzeti pretplatu, da li bonove. bonbon 60kn 1gb, tele2 200kn 4gb, tcom 75kn 1gb (ili čak 1,5, nisam 100% siguran), vip isto ima opcije i cijene su mu slične tcomovim. što mi znamo kakve su tvoje navike surfanja i što misliš raditi sa ipadom. sjedi i čitaj ponude.

Quote:
bricha kaže: Pogledaj post
a sta znaci kad cu htjet stavit taj novi 4.0 na svoj tablet ocu moc automatski dobit da se sam prebaci na to ili cu to morat nekako rucno nastelavat..??
ako je update "preko zraka", vrlo vjerojatno ćeš samo morati restartati uređaj. ako update fajl skineš na pc, onda taj fajl treba prebaciti ili na sd karticu ili na internu memoriju i pokrenuti proces nadogradnje. sva ostala podešenja su kao i na starim verzijama androida-rihtaš ono što tebi odgovara.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 23:27   #1017
Gledam ovo: http://www.pandawill.com/teclast-a10...00b56T4f904fa7

i čini se super u odnosu na moj prestigio pmp3084 koji želim zamjeniti (odnosno prodati). Ima li tko kakva nova saznanja o uvozu kineskih tableta? Treba li uređaj imati ikakav certifikat ili je povlačenjem potrebe za hakomovom dozvolom stvar postala maksimalno jednostavna. Htio bih biti 100% siguran prije nego naručim, a nekako mi sve što čujem zvuči preoptimistično za Lijepu Našu.
p177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 12:10   #1018
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
omg kakvo pitanje...
ako već planiraš kupiti ipad, onda ti vjerojatno bon od 25 kuna neće biti dovoljan. nit si rekao da li misliš uzeti pretplatu, da li bonove. bonbon 60kn 1gb, tele2 200kn 4gb, tcom 75kn 1gb (ili čak 1,5, nisam 100% siguran), vip isto ima opcije i cijene su mu slične tcomovim. što mi znamo kakve su tvoje navike surfanja i što misliš raditi sa ipadom. sjedi i čitaj ponude.


ako je update "preko zraka", vrlo vjerojatno ćeš samo morati restartati uređaj. ako update fajl skineš na pc, onda taj fajl treba prebaciti ili na sd karticu ili na internu memoriju i pokrenuti proces nadogradnje. sva ostala podešenja su kao i na starim verzijama androida-rihtaš ono što tebi odgovara.
Da imaš pravo, baš sam ispao glup. Sori dečki
prophet01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 13:05   #1019
nisi glup, samo si počeo tražiti odgovor sa krive strane. jer, jednostavno, kod pametnih telefona i tableta, jednostavno nema pravila kako ga tko koristi i koliko napravi prometa. ja sam nekada kupovao 1,5gb preko t-coma jer sam stalno visio i prčkao. onda sam shvatio da bez veze bacam novce jer sam većinu vremena bio doma, a vani ionako provjeravam mail i eventualno nešto na webu. kad sam doma, onda se spojim na wifi i jednsotavno ne razmišljam o prometu.
a ako malo razmisliš, imati pametni telefon i nemati neku data opciju/tarifu je bedasto. ili ga nećeš koristiti za ono za što je predviđen ili ćeš masno plaćati promet koji se mjeri po kilobajtima.
navike su nam različite samim time i potrebe za prometom. instaliraj si neki mjerač prometa, prati dnevnu, tjednu, mjesečnu potrošnju i kad vidiš nekakav prosjek, onda odeš na stranice svog providera i vidiš koje opcije nude. gore sam ti napisao za neke.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 13:31   #1020
3G na Tablet ??

Imam mobitel Samsung "Galaxy I9000S" na pretplatu (T-mobile) sa neograničenim pristupom internetu preko wi-fi i 3G.
Namjeravam kupiti ovaj android tablet http://www.ebay.com/itm/4GB-7-Inch-G...ht_10588wt_952 (susjed ga kupio za 61$ bez ikakvih dodatnih plaćanja)
Sad me zanima, da li (na tabletu) mogu koristiti tu moju postoječu pretplatu (T-mobile) za spajanje preko 3G ili moram otvarati novu pretplatu
magistar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.