Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2013., 22:12   #1
Pomoc za pojacanje wifi signala, uspostavljanje WDS-a i port fw

Pozdrav,
Imam dva wireless rutera i zelio bi (ako je moguce) da koristenjem wds bridga spojim na net pc koji se nalazi u drugoj kuci.
Jedan je TP-LINK TL-WR740N 5dbi kojeg trenutno koristim za wireless povezivanje mobitela/laptopa
Drugi je TP-LINK TL-WR340GD 5dbi (odvojiva antena) koji trenutno skuplja prasinu i nesluzi nicem.
Vec sam nesto pokusavao i postavljajuci ovaj drugi ruter u drugu kucu gdje je ovaj pc koji zelim spojiti i izgleda daje udaljenost prevelika da bi ruteri mogli medjusobno komunicirati (nekih 30m + zidovi)
Skica u paintu http://upload.slike.com/?v=wCFj8.jpg
Znaci glavni pc, modem i ruter kojeg trenutno koristim su u sobi br 1., a racunalo koje zelim spojiti je u drugoj kuci tj u sobi br 4. Ukupna udaljenost je nekih 30m a udaljenost izmedju kuca je 20m (izmedju kuca nema drveca, zidova i sl znaci sve cisto). Koji ce ruter biti u kojoj sobi sasvim mi je svejedno i odgovara mi svaka opcija postavljanja za najbolji rezultat jer taj drugi pc nemora biti spojen direktno na ruter jer imam Intellinet wifi usb stick koji bi mogao iskoristiti za spajanje ali opet radije bi kupio jacu antenu za wr340gd ruter nego da se zamaram dodatnom opremom.
Znaci sad wifi antena. Kako, sta, hoce li biti ikakvog ucinka? Na kutijama rutera pise 5dbi i ovaj wr340gd ima odvojivu. Hoce li se signal pojacat sa antenom od 8dbi i bili na ovakvoj udaljenosti ruteri mogli komunicirati kad bi ovaj jedan imao tu jacu antenu. Ako se nevaram antene nisu toliko skupe (8dbi od 100-150kn)

Imam sve, a imam eto i tu veliku udaljenost nadam se da forumasima koji su maheri za ovo nece biti problem odvojiti malo vremena i sve ovo gore procitati ali eto trudio sam se biti sto detaljniji da dobijem konkretan odgovor sta i kako uciniti da spojim pc iz druge kuce na net bezicno ako je to ikako moguce.

Drugi problem nevezan za ovo gore:

cs 1.6 server preko rutera. Znam daje vec bilo govora o ovome i radio sam port forwarding no nista nije uspijelo.

Ovo su postavke koje namjestim za pfw ali na server se idalje nemogu konektovati oni izvan mreze
Service Port: 27015
Internal Port: 27015
IP Address: 192.168.0.100
Protocol: UDP
Status: Enabled
Common Service Port: Nista nije odabrano

Service port je 27015 tj port koji koristim kad kreiram cs 1.6 server. Internal port se samo stavi na 27015. IP adresa je lokalna ip adresa koju ruter dodjeli pc-u na kojem je hostan server (ta ip adresa i pise kao adresa cs1.6 servera)
Ovo common ser port nznm staje i tu nista neselektujem a moguce je odabrati
DNS, FTP, GOOPHER, HTTP, NNTP, POP3, PPTP, SMTP, SOCK ili TELNET
To je sve u stavci "Virtual Servers" od menua "Forwarding".
Imaju jos stavke "Port Triggering", "DMZ" i "UPnP" i unjima nediram nista.
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 16:36   #2
Zalazi li itko u ovaj dio podforuma xD
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:36   #3
Ako već misliš dat 150kn za antenu onda dodaš još 100kn i kupiš alfin wifi usb adapter i spojiš se bez problema.
Ja ga koristim na cca 150-160 m i signal je odličan jedino je problem kiša.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
__________________
7H15 M3554G3 53RV35 7O PR0V3 H0W 0UR M1ND5 C4N D0 4M4Z1NG 7H1NG5!
ahaznada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 21:36   #4
Quote:
ahaznada kaže: Pogledaj post
Ako već misliš dat 150kn za antenu onda dodaš još 100kn i kupiš alfin wifi usb adapter i spojiš se bez problema.
Ja ga koristim na cca 150-160 m i signal je odličan jedino je problem kiša.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Moze malo vise informacija. Kazes wifi usb adapter. Imam vec jedan ali nejak. jeli taj tvoj s antenom? Nazalost nemam previse izbora pa bi volio uzet alternativu za takvo nesto sto imas.
www.genelec.ba
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 00:49   #5
Ja imam Alfa awus036h adapter i nekoristim nikakvu antenu osim njegovu original i signal je odličan. Prije njega sam imao Airlive wl 1600 i bio je jako slab, loš signal, pucanje veze i sl.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
__________________
7H15 M3554G3 53RV35 7O PR0V3 H0W 0UR M1ND5 C4N D0 4M4Z1NG 7H1NG5!
ahaznada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.