Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 09:53   #1
3 crna mačića - cca mj. dana traže HITAN DOM i pomoć za liječenje +

Pozdrav, kako to biva sinoc su dragom u prirodi domjaukala 3 minijaturna stvorenja, sitne mackice kojima spol nazalost ne mozemo raspoznati jer su za nas premale, a tolko iskustvo nemamo.

Naime, dečko već ima mačka (koji bi im izgledom skroz prosao kao tata iako nije) koji nije najbolje reagirao na 3 nove pridoslice, ponajvise iz straha jer ne razumije "koji k... to hoda i kako ih je tako puno"

Nakostrijesio se i imao je pogled "wtf. haluciniram li?"
Trenutno su mace smjestene u kupaonu ali necemo moci tako dugo jer je stan jako, jako mali.

Slike ovaj tren nemam jer se sve zbilo sinoc pa smo dokasno smisljali kako i gdje ih u stanu smjestiti, pa dok smo ih nahranili, ocistili od trave i zbunja onako sitne. Slike cu staviti veceras kad ih tokom dana svoje troje uslikam.

Macici jos uvijek imaju plave okice ali gledaju. Moja procjena je mjesec dana. Vet ce danas dati svoju.

Uglavnom, na prvi izgled mace su zdrave no jedna od njih ima ociti problem s prednjom nogom koja je sva spigana i drzi ju u zraku te se na nju ne oslanja. Šapica je normalna, nije naoteknuta, macu ne boli kad se nogica pomice ali nesto definitivno nije u redu.

S obzirom da sam u periodu kad su mi financije jako jako lose, moram traziti pomoc jer ce ovoj malo maci sigurno trebati. Veceras idemo s njom/njim vetu da vidimo sto se s nogicom desava.

Ono sto me najvise brine je to sto su sve 3 crne i sto jedna ocito ima problem, a znamo da se veli da su crne mace medu najteze udomljivima. Jednako tako ljudi ni ne udomljavaju previse invalidne mace i opcenito zivotinje. Bojim se da je ovoj maci to neki prirodeni defekt tj. da se tako okotila

Inace su sve 3 prekrasne buhtlice.

Znam da postoji neki upitnik koji treba ispuniti ali ja ga nisam uspjela pronaci pa molim da mi ga netko linka kako bih dala sve potrebne podatke. Dosada nikad nisam trazila financijsku pomoc i ustvari rijetko ovdje pisem jer zivotinje koje nadem, sama udomim i sve isfinanciram.

Ne znam vise sto bih napisala od informacija. Mace se nalaze u Zagrebu. Ako ima zainteresiranih da pomognu na nacin da uzmu po jednu macu, odhranjuju ju i pokusavaju naci dom, bilo bi idealno jer je sa 3 ovako male tesko.

Mi bismo mogli s jednom i nekako bi naseg macka privikli na nju/njega ali on kad vidi da po podu gmizu njih troje, izvan sebe je

Unaprijed fala na pomoci i slobodno me uputite gdje i sto.
Kad ih poslikam, stavit cu na fejs da ljudi sheraju i stavit cu na njuskalo.
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 10:15   #2
Zahvaljujem i krecem redom M-rbr-bitchy-as-usual

Skrbim za osobno nađena 3 macica.
Spolovi su pod upitnikom, a starost je oko mjesec dana.
Skupljam pomoc za hranu i veterinasku skrb macica koji ima problema s prednjom nogicom.

Životinje se nalazi kod nas na neplacenom smjestaju od 26.08.2014.
Nalaze se u Zagrebu.

Preferiram udomljenje bilo gdje samo da su uvjeti dobri tj. da mace nadu dobar dom. Prijevoz bi se vec sredio.

Mace nisu cjepljene, niti očišćene od parazita. Za cjepljenje su premale, a parazite cemo danas rijesavati.

Zdravstveno stanje 2 mace je u redu. Nema problema s ocima niti vizualno s bilo cim drugim dok 3 maca ima problema s prednjom nogicom o cemu cu veceras dodatno obavijestiti kad saznamo od veterinara u cemu je problem.

Mace nisu sterilizirane/kastrirane ponajvise jer su premale za to.

Mace udomljujem ali nemam ugovor jer nisam udruga pa ne znam na kakav ugovor mislite
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 16:59   #3
Evo i fotke. Posto su mace crne kakti vješticje mace dobile su i imena po seriji charmed Gledala sam im pise/cuce i rekla bih da su sve cure

Prva je Pheobe (Fibi) koja ima defektnu/ranjenu ili kakvu vecu nogicu. Vidjet cete kako ju drzi. Danas cak s njom dodiruje pod al ju nekako vuce. Ne boli ju, nista nije naoteceno. Idemo vetu veceras. Puno mjauce i prica, popne se na tebe i ne silazi. Spava u rukama i tako je najmirnija. Gleda sekice kako se igraju i s visoka ih probat dotaknuti nogicom ali ne sudjeluje u igri uopce

http://upload.slike.com/slike/2014/0...3px-Pheobe.JPG

http://upload.slike.com/slike/2014/0...x-Pheobe 2.JPG

http://upload.slike.com/slike/2014/0...x-Pheobe 3.JPG

http://upload.slike.com/slike/2014/0...x-Pheobe 4.JPG

http://upload.slike.com/slike/2014/0...x-Pheobe 5.JPG

Zatim ide Piper (Pajper) (ona ima vrlo malo bijelog ispod vrata) Zivahna je i igra se sa sestricom Čupava je

http://upload.slike.com/slike/2014/0...px-Piper x.JPG

http://upload.slike.com/slike/2014/0...px-Piper 2.JPG

Treća maca je Prue (Pru), skroz je crna, čupava i najdivlja u smislu igre. Najživahnija, gricka prste, skakuce. Najvise energije definitivno ima. Mali vrag.

http://upload.slike.com/slike/2014/0...0px-Prue y.JPG

Prue i Piper zajedno

http://upload.slike.com/slike/2014/0...e i Piper .JPG

http://upload.slike.com/slike/2014/0... i Piper 2.JPG

http://upload.slike.com/slike/2014/0...ru i Piper.JPG

I jedna zajednička u otkrivanju wc-a

http://upload.slike.com/slike/2014/0...px-ekipa 2.JPG

Ako sam koju sliku pomijesala, sorry.

Pheobe je najlakse prepoznati zbog nogice i dlake jer nije cupava.

Piper i Prue su jako slicne osim sto ih razlikuje bijela flekica koju Piper ima
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".

Zadnje uređivanje bitchy-as-usual : 27.08.2014. at 17:11.
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:52   #4
Dobili smo potvrdu od veta da su sve 3 curice

Pheobe nema strganu nogu ali nema ni dijagnozu

Moze biti prirodeni defekt, moze biti problem s ramenim dijelom, a moze biti i neurolosko.

Procjena starosti je 3 tjedna.
Za tjedan dana idemo opet s njom vetu da vidi ima li kakvog poboljsanja

Ako treba stavit ce ju na rengen pa cemo vidjeti.
Dobili su sredstvo protiv parazita

Skupljamo novac za daljnje lijecenje


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:14   #5
Lijepe i slatke mice mace..
Tri tjedna su stare? pa još bi trebale cicati.. neljud gadni ko ih je bacio
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:39   #6
Da, i to jos u skroz napustenom poljoprivrednom okruzenju
Dobro da se decko tad nasao tamo


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:00   #7
Ovi mačići su bar 4 tjedna stari. Trenutno imam mačića od 19 dana i oči i dalje mliječne, hodanje tek u začecima, uši upola manje i jedva se naziru. To je dobra vijest da su stariji, lakše će biti s njima.
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:58   #8
Ne znam. To je procjena veta. On kaze da su mladi od mj dana

Imala sam mace od 6 tjedana (tocno se znao datum kad se okotilo) i bilo je vece od ovih


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 12:41   #9
Jel bi netko mozda moga uzeti bar jednu macu na udomljavanje?

Bilo bi nekako lakse disati. Vec sad su mali vragovi, a bojim se sto ce bit u garsonjeri kad malo porastu

Ako netko moze pomoci pri oglasavanju bila bih zahvalna.
Problem su nam fotke. Nikako ih ne mizemo uslikati da su onak super ko po forumu.

Pogotovo jer mace nisu ni sekundu mirne.

Svjesni smo da je oglasavanje sad najbitnije pa se na to fokusiramo.

Zasad su stavljene na njuskalo te je placen vau vau oglas.
Poslala sam mail na sve liste koje imam... Stavila sam album na fejsu i sherala ga.
Kontaktirala sam pš pa sad cekam da oni sheraju oglas..

Razmisljam sto bih jos mogla


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:01   #10
Zajeb je crne fotkati. Kažu da je najbolje po oblačnom vremenu.

Ja bi ti savjetovala dnevno svjetlo, bez blica, šokiraš ih nekim zvukom koji proizvedeš i spremno uhvatiš taj moment dok su "zbunjene". Ili mahanje s nečim šuškavim od gore, ali vjerojatno ćeš imat mačji nos u objektivu. Stavi ih na povišeno, kauč npr. i spustiš se na njihovu razinu. Pogled prema gore ako bude išlo, obično slađe izgledaju, uši manje itd. Jednu po jednu. Ili neka dragi drži, ti fotkaš. S leđa, na rame capice itd. Svaka poza 785677676 fotki, pa biraš one koje nisu mutne i gdje su najslađe. Bolje 3 dobre fotke u oglas nego stotinu loših. Znam, zvuči glupo ovako napisano, ali pali.

Imaš nekog frenda fotografa? Nekoga sa dobrim fotićem, ma i sa ajfonom se može. Bitno je svijetlo.

Možda bi se mogla zaletit do vas dok mi prođe ludnica da probam pofotkati ako ne uspijete. Ili mi ih "posudiš" na jedan dan pa u novom prostoru možda budu mirnije. Ne znam, zbilja...

Selim, pa ne znam da bi mi baš bilo pametno da dođem s ekstra beštijama, jedva smo našli ovo da su im naše curke prihvatljive. Mora malo vremena proći da vidim kako gazde "dišu". Budu li ko ovi sad, a znate već...

Nije neka utjeha, ali za svako udomljenje treba vremena. Za svaku fotku treba vremena da se "dogodi". Samo štreberski oglašavati i ne gubiti nadu. Godišnji završavaju, mačići će biti traženi i neće ih biti još dugo (hladni period). Iako su crne. A slatke su u pm, joj kako volim baš crne! Ova čupava je ko potomak moje Gljive. Dam ruku u vatru da bi je mogla u čas udomiti uz dobru fotku.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:16   #11
Lap, imam fkt dobar fotic. Stavili smo ih na krevet na dekicu al njima je to novo jer su inace u kupaoni i hodniku

I onda trckaraju po krevetu, skacu s njega tako male

Raskelje se po podu i trk po stanu, a nas macak bjezi od njih.

Maca prema njemu, a on u rikverc

Ja obozavam crne mace. Predivne su i sve tri su preslatke.

Mi smo komentirali da bi ove dvije cupave relativno lako trebale naci dom. Ova treca s nogicom je kratkodlaka

S njom ce biti najteze zbog defektica. Jos gore sto ne znamo tocno sto je kad vet nagada

Bilo bi mi drago ako bi ih ti mogla pofotkati jer ih ne mozemo mirne uslikati. Ili se medusobno igraju ili se penju po tebi

Nitko mi nije fotograf od mojih. Da je vec bi ja odmah zvala

Ako ti gazde budu dobre, bar da jednu uzmes pa da ju udomljavas. Fkt imas iskustva i najneudomljive, udomis.

Kazem, mene je strah samo radi defektica ove male. Maca je fkt zakon i da nemamo ovog naseg, nju bi ostavili.

Al jbg moja alergija i macke uff

Sve se pitam kako ce biti zbog naseg kad se skupa uselimo. Valjda cu morat ic onom klin se klinom izbija

Ako uhvatis vremena da ih pofotkas mogu te s autom odfurat do nas, cak ti i fotic dam da poslikas samo da napravimo neke bolje fotke


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:33   #12
Javim ti se idući tjedan. Mogu probati naravno, najmanje što mogu učiniti. Za čuvanje ti fakat ne mogu ništa obećati, gazdarica nije iz Zg-a i može doći svaki dan. A odugovlači i ne bi me čudilo da bane na prepad taman kad se opustim.

Ne odustajte. Iza svake dobre objavljene fotke je miljon užasnih. I ponekad sati pokušavanja. Samo bez blica, na dnevnom svjetlu! Ja neke udomljvam mjesecima, nisam nešto poduzetna. Ponekad prođu tjedni i ni jednog poziva. A fotke super! Frustrirajuće. Nema pravila.

Malu sa nogicom možda i posebno oglasiti (dodatni oglas). Srcedrapajuća priča... Sad ću nešto reći što nije baš korektno, al eto, nemojte zamjerit. PONEKAD je lakše udomiti hendikepiranu životinju nego skroz zdravu, a "običnu". Ljudi se sažale, nešto ih privuče, često osjete potrebu da pomognu baš onoj koja ima najmanje šanse. I u nečemu se razlikuje u "moru sličnih".

Ružno je ovako poslovnjački pričati o udomljvanju, ali primjetiš neke stvari tokom godina. I moraš se nekako tješit.

Tako da... Glavu gore!

A čupave se imaju razgrabit!

ps: Ja, kao, imam alergiju na dlake. Vrištala sam od smijeha doktorici. Nemam pojma kako mi nikad nije ništa bilo, a test pokazuje, valjda imunitet. Ili doktorica laže ko pas! Al ne bih ti bila u koži sada, to nikako.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:38   #13
Uff ja smrcam vec tjedan dana
Sto zbog anbrozije sto zbog njih
One se kelje bas na mene, a i ja si ne mogu pomoci da ih ne znjaram

Svakako cemo ih slikati i dalje u nadi da cemo dobiti koju dobru fotku
Ako ikako uhvatis vremena za slikanje samo javi

Novim udomiteljima cu cak sterilizaciju platit samo da nadu dobar dom


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:39   #14
Joooj predivne su,nažalost ne mogu nikako pomoći osim dijeljenjem ako ima album na fejsu i mogu vam poželjeti puno,puno sreće
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:48   #15
Čujemo se svakako. Joj kako bi onu malu Gljivu najzločestiju maltretirala, joooj. Da ne selim, sutra bi ti došla po nju. Ovako, ako ti nebi svi došli boraviti u kupaoni (a mi smo teško udomljivi po svim kriterijima), vjerojatno bi je pogubila po kutijama.

Daj link na Fejs album i tu.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:57   #16
Lap na koju mislis prue ili piper?
Prue je najzlocestija i skroz crna

Imate pm uskoro


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:10   #17
E, ta najzločestija, naravno.

Pročitala naslov "3 napušene curice...".

Šerano.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:13   #18
Šerala i ja,još jednom sretno
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:25   #19
Piper ima nesto duzu dlaku. Sad sam bas promatrala. Ova koja se tebi svida je energicni vrag na duracell baterije

Hvala cure


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:28   #20
lapdog, hoces me uzeti doma i naci mi pravi dom?

a mozes uzeti i mene i sekicu jer se nas dvije jako volimo

ponekad smo i poslusne

niko me nece
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.