Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 10:49   #1
Unhappy Selidba i financije - cure, pomozite sa iskustvima!

Živimo u Splitu sa svekrom i svekrvom u kući. Mjesečno im dajemo oko 400 kn za režije. Telefon/internet plaćamo sami. uz to dopunsko i dječji vrtić. Jedva izlazimo na kraj. Ja sam još na porodiljnom i ukupni prihodi su nam oko 6000 kn.
Sa Svekrom je stanje nepodnošljivo tako da razmišljamo da se odselimo, naravno u podstanarstvo jer ništa drugo nedolazi u obzir
Gledali smo već stanove koji se kreću oko 1800 kn.
Sve bi to bilo idealno da ja imam stalna primanja no porodiljni će mi isteći kraj godine i onda bi ostali na njegovih 3000kn, zbog kredita inače bi bilo još 1000 kn više.
Toliko želim odseliti ali se bojim toga šta kad meni porodiljni prestane, dali ću uspiti naći neki posao.
kako vi živitite i kakva su vam iskustva?
aurora3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 10:55   #2
Quote:
aurora3 kaže: Pogledaj post
Toliko želim odseliti ali se bojim toga šta kad meni porodiljni prestane, dali ću uspiti naći neki posao.
strah ti je opravdan
koliko god ti teško bilo sa svekrom, selite se tek kad nađeš posao jer je u vašoj trenutnoj situaciji takav korak neizvediv
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:11   #3
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
strah ti je opravdan
koliko god ti teško bilo sa svekrom, selite se tek kad nađeš posao jer je u vašoj trenutnoj situaciji takav korak neizvediv
Definitivno. Moj dragi i ja imamo solidne prihode i nemamo djece, ali svejedno krpamo kraj s krajem.Podstanarstvo je skup sport i gotovo je nemoguće iz jedne plaće podmiriti stanarinu,režije,hranu i sve ostalo. Držim fige da nađeš posao.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:13   #4
potpis
koliko sam ja razumjela, problem u kući su financije, ili...? a što si po struci inače?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:43   #5
sretno s rješavanjem životne situacije
bome nikome nije lako
čak ni onima sa solidnim primanjima i bez djece, teško je krpati kraj s krajem

mi živimo s mojim roditeljima, druge opcije nismo imali, odnosno probali smo podstanarstvo pa smo skoro maltene bankrotirali
ako se uzme životni standard i kriza u obzir cijene najma stanova su puno previsoke...u Zagrebu se ne može dobiti garsonjerica od 30ak kvadrata za manje od 200 eura mjesečno..a di su režije, hrana, troškovi života??

ni ja nisam oduševljena sa svojom stambenom situacijom ali sreća je to što se svi oke slažemo
ali svejedno sanjamo o vlastitom stanu
u ovakvoj situaciji u kakvoj jesmo ipak ne bi htjela imati djecu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:47   #6
Quote:
crnjača kaže: Pogledaj post
Podstanarstvo je skup sport i gotovo je nemoguće iz jedne plaće podmiriti stanarinu,režije,hranu i sve ostalo.
Ma to sve ovisi.Znam ljude koji su u podstanarstvu sa 3500kn.Ali su bez klinaca.
Kada si solo,možeš tj. moraš se odreći nekih stvari.
Kada imaš djecu,moraš biti siguran da ćeš to moći financirati.

Dečko i ja isto živimo sa sveki,nemamo djecu i razmišljamo o podstanarstvu..jer nam je lagano postalo nepodnošljivo
Al da će mo se zaletit,pa nakraju vraćati ne dolazi u obzir.
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:17   #7
Quote:
andyca kaže: Pogledaj post
Ma to sve ovisi.Znam ljude koji su u podstanarstvu sa 3500kn.Ali su bez klinaca.
Kada si solo,možeš tj. moraš se odreći nekih stvari.
Kada imaš djecu,moraš biti siguran da ćeš to moći financirati.

Dečko i ja isto živimo sa sveki,nemamo djecu i razmišljamo o podstanarstvu..jer nam je lagano postalo nepodnošljivo
Al da će mo se zaletit,pa nakraju vraćati ne dolazi u obzir.
Ovo boldano ne kužim.Kako? Sad računam i čini mi se nemoguće,barem zimi.
Ovako izgleda u mom slučaju:
stanarina 1500kn
režije: do 1000 kn zimi
računi za mobitele: 300/400kn (moj i ribičev zajedno/ nisu luksuz,nego potreba)
hrana: minimalno 1000 do 1500kn
a tu jošima i drugih izdataka
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:19   #8
Quote:
crnjača kaže: Pogledaj post
Ovo boldano ne kužim.Kako? Sad računam i čini mi se nemoguće,barem zimi.
Ovako izgleda u mom slučaju:
stanarina 1500kn
režije: do 1000 kn zimi
računi za mobitele: 300/400kn (moj i ribičev zajedno/ nisu luksuz,nego potreba)
hrana: minimalno 1000 do 1500kn
a tu jošima i drugih izdataka
slazem se
ni meni ova gore racunica nije nikako bila moguca
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:31   #9
pricekajte sa selidbom dok ne nadjes posao. ne srljajte u to bez adekvatnih uvjeta. vise niste samo vas dvoje, tu je i dijete. pa za djetetovo dobro stavi zasad na stranu vase nezadovoljstvo. ako ste mogli gurati do sada, gurajte jos malo.

mi smo podstanari, i imamo malo dijete. oboje radimo i cak nemamo ni lose place ali svejedno nije lako. pogotovo odkad je bebac tu.

uz stanarinu, rezije, poprilicno skup vrtic (u drzavni nismo upali), zivotne troskove koji su iz dana u dan sve veci, od love ne ostane skoro nista. ne daj boze ustedjeti nesto.

sa tri tisuce necete moci puno toga. zapravo, necete moci skoro nista. jbg.
nama je samo stanarina 2500kn. pa sad racunaj.

cekajte.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:36   #10
Stanarina 1300kn sa režijama dok se ne grije,1500kn kada se grije.
Stan od 25m2,Malešnica.
Dugo su tražili ali su našli ok cijenu.
Hrana oko 1000kn,ponekad su i kod staraca na klopi,naravno.
Na mob zaista ne znam koliko troše.Na posao odlučili ići javnim prijevozom,frend i bicom kad je ok vrijeme.
Znači njima se par stvari i poklopilo.I fakat nigdje ne idu,ali sami su tako odlučili.
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:39   #11
Ja samo ne kužim zašto ljudi daju 2 500 kn na stanarinu umjesto na kredit za vlastiti stan. To mi je kao da novac bacaš u vjetar. Možda se ne može dići kredit ili je to privremeno rješenje, ne znam
ammitai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:43   #12
Quote:
ammitai kaže: Pogledaj post
Ja samo ne kužim zašto ljudi daju 2 500 kn na stanarinu umjesto na kredit za vlastiti stan. To mi je kao da novac bacaš u vjetar. Možda se ne može dići kredit ili je to privremeno rješenje, ne znam
bez stalnog zaposlenja, kako dignuti kredit?
Iva_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:45   #13
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
potpis
koliko sam ja razumjela, problem u kući su financije, ili...? a što si po struci inače?
Pa ubiti pisala sam da je teško al ubiti ja iskreno priznam da sad uopće nepazimo na novac. imamo oko 6000 kn, 500 za režije, 500 za telefon - mob i internet. Dopunsko i vrtić izađu oko 400kn. Ubiti mi imamo oko 4000 kn za život i to je skroz super i kažem ti uvik smo na nuli jer ubiti negledamo koliko šta košta ...

inače ja sam upravni referent sa malo radnog staža i radnog iskustva no to nije problem šta se tiče posla ja bi radila bilo di i čistila i u super marketu.

šta se tiče stanova koje smo gledali radi se o stanovima oko 70 kvadrata i najskuplji koji smo gledali je bio 1700kn, a zapeo nam je jedan za oko 1400kn.

I eto moje računice ajme reć da stan bude
1500kn
režije 300kn
tel/mob 300 kn
vertić 500 kn
ajmo reć da bi sve ispalo oko 3000 kn mogli bi živit sa mojim porodiljnim i dječijim od 3000 kn i to bi bilo super samo eto moj problem je taj što ističe kraj godine...
aurora3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:46   #14
Quote:
ammitai kaže: Pogledaj post
Ja samo ne kužim zašto ljudi daju 2 500 kn na stanarinu umjesto na kredit za vlastiti stan. To mi je kao da novca bacaš u vjetar. Možda se ne može dići kredit ili je to privremeno rješenje, ne znam
ne mislis valjda da nismo razmisljali o tome?

ali dizati kredit u ovakvoj situaciji u drzavi bi bilo u najmanju ruku debilno. uz kamate koje rastu preko noci, pa odjednom vise ne placas ratu od 3000kn vec placas 5000.
uz nestabilno stanje sto se poslova tice, rezanje placa, danas radis sutra vise ne radis. zarobiti se na 30 god a nemas tu sigurnost da ces moci to otplacivati? ne hvala.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:47   #15
Quote:
Iva_st kaže: Pogledaj post
bez stalnog zaposlenja, kako dignuti kredit?

da a i sa stalnim zaposlenjem kako uopće? stanovi su tako skupi da bi rata kredita bila najmanje 3000 kn a uz to znači moraš i dalje platiti režije i telefon i vrtić i osiguranje.....
kredit za kupnju stana bi samo dolazio u obzir da oboje radimo i imamo minimalnu plaću po 4000 kn.
aurora3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:48   #16
Quote:
andyca kaže: Pogledaj post
Stanarina 1300kn sa režijama dok se ne grije,1500kn kada se grije.
Stan od 25m2,Malešnica.
Dugo su tražili ali su našli ok cijenu.
Hrana oko 1000kn,ponekad su i kod staraca na klopi,naravno.
Na mob zaista ne znam koliko troše.Na posao odlučili ići javnim prijevozom,frend i bicom kad je ok vrijeme.
Znači njima se par stvari i poklopilo.I fakat nigdje ne idu,ali sami su tako odlučili.
1300 kn stanarina s režijama...stvarno ne bi ulazila u to kako je to moguce i ako je na sta lici taj stan
1300 kn s rezijama mi nismo mogli u Varazdinu naci a kamoli di ces naci u Zagrebu

Quote:
ammitai kaže: Pogledaj post
Ja samo ne kužim zašto ljudi daju 2 500 kn na stanarinu umjesto na kredit za vlastiti stan. To mi je kao da novac bacaš u vjetar. Možda se ne može dići kredit ili je to privremeno rješenje, ne znam
ljudi nemaju osnove za dizanje kredita, nije dici kredit za stan samo tako dodjes u banku i dignes ga
moze se otvoriti stambena stednja ali od toga nemas ama bas nista
uostalom pri dizanju kredite se obvezujes banci i sta onda ako ostanes bez posla, prihoda?

i da...bezobrazno su skupi krediti
ja sam gledala ono 02 sranje naselje boze sveti mjesecno bi nas kredit ispao po 7,8 tisuća kuna
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:48   #17
Quote:
Iva_st kaže: Pogledaj post
bez stalnog zaposlenja, kako dignuti kredit?
ma naravno da postoje takvi slučajevi,a i oni gdje se ljudi boje dići kredit, ali jednom se moraš upustiti u to ili ćeš doživjeti 60-e i još živjet u unajmljenom stanu, a svi znamo kakve su naše mirovine. E tek onda će biti teško pokrpat kraj s krajem. Mene malo zanima nata_lie jer je 2500 za stanarinu dosta, a kaže da imaju ok poslove.
ammitai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:48   #18
Quote:
aurora3 kaže: Pogledaj post
I eto moje računice ajme reć da stan bude
1500kn
režije 300kn
tel/mob 300 kn
vertić 500 kn
ajmo reć da bi sve ispalo oko 3000 kn mogli bi živit sa mojim porodiljnim i dječijim od 3000 kn i to bi bilo super samo eto moj problem je taj što ističe kraj godine...
A gdje ti je hrana za vas troje?
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:48   #19
Quote:
ammitai kaže: Pogledaj post
Ja samo ne kužim zašto ljudi daju 2 500 kn na stanarinu umjesto na kredit za vlastiti stan. To mi je kao da novac bacaš u vjetar. Možda se ne može dići kredit ili je to privremeno rješenje, ne znam
Mi smo isto računali i rata kredita nas izađe kao sadašnja stanarina skupa s režijama, a to si ne možemo priuštiti.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:49   #20
Quote:
ammitai kaže: Pogledaj post
Ja samo ne kužim zašto ljudi daju 2 500 kn na stanarinu umjesto na kredit za vlastiti stan. To mi je kao da novac bacaš u vjetar. Možda se ne može dići kredit ili je to privremeno rješenje, ne znam
S ratom od 2 500kn mogu eventualno garažu kupiti.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.