Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 13:27   #341
Što se tiče šokera za koji sam se i sama (za zlu ne trebalo) raspitivala prodavač mi je rekao da on to nikako ne bi preporučio. Zato što takav šoker baci na pod čovjeka od 100 kg, što znači da bi psa od npr. 30-tak kg mogao ubiti (njegove riječi). Sad dal je tome tako
Zato ja imam sprej u torbici koji nisam nikada ni izvadila iz pretinca, a nadam se da niti neću.
Nekako mi se čini da kad bi bila kakva frka ne bih ni stigla do spreja .

Inače, me jedna balavica prije nekog vremena na jarunu napala i prijetila samo zato što sam njenu bebu (mrcinu) koja je prišla sama bez igdje ikoga na vidiku (balavica je bila nekih 30 metara dalje iza restorana pričala na tel.) otjerala na jedno metar prije no što nam je prišao i to samo verbalno.
Da je njena mrcina "beba" i ako sam je udarila da će ona sad udariti mog psa te da će mi zvati policiju ??? (njen pas bez uzice moj na uzici metar od mene) i da bi vidla svog boga da je njen dečko sad tu. Inače, iza mene je stajao moj muž (100 kg žive vage) šokiran takvim nepotrebnim bezobrazlukom. Ostali smo oboje bez teksta. Pretpostavljam neka sponzorušica s dečkom mafijašem ...al stvarno mi je digla tlak. Došlo mi da nju nasprejam.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 16:37   #342
Mi smo spremni za iduću šetnju!

Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:49   #343
fali ti ovo


kako su mnogi koje znamo opskrbljeni istim, i mm si je kupio neki turbo-svedski, kakvog mu je preporucio kolega jer kroz vepra prolazi ko kroz maslac.
no ne nosi ga, da ga slucajno ne bi upotrijebio na kakvoj budali.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 20:38   #344
Haha, čula sam od člana obitelji takvu priču o nožu i vepru.
Isto je nož u ladici...

Bas vas čitam oko napada i opreme kaj se nosi.
Tek u zadnje vrijeme vidim kako nisam imala masu problema kao drugi jer imam pse tj. pasminu koja se zna obraniti.
Sestrina kujica je skoro ozbiljno napadnuta neki dan, a i ranije su njene doživljavale razne neugodne susrete.
Čujem to i od drugih u šetnji kada se pozale.
Dobro... nećemo zvati, ima ludih pasa ali rijetko idu na moje pogotovo kada sam s obje vani.




Sent from my iPhone using Tapatalk
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 22:29   #345
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
ubojico, uzmi sprej. psi moje frendice imaju kilazu poput tornjaka kojeg opisujes i bes problema ih sredi anti-hund. ne treba ti soker. koji je i visestruko skuplji.
Molim vas, na koji sprej točno mislite, gdje ga kupiti i koliko dođe? U svakoj šetnji sam prenapeta jer u mjestu imaju dva muška psa koje moj baš i ne voli. I oni su obično pušteni i bez pratnje, i kao takvi dodatno ga provociraju, moj poludi, naravno, i doslovno nam ne daju proći Mislim, kad osjetim da je koliko-toliko sigurno i da nema opasnosti, pustim i ja svog na čistinu, ali grozno mi je sve to, nemam mira. Nikad ne znaš hoće li koji naletjeti, još tako bez pratnje...
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 22:51   #346
Moj bedasti muž jutros isprobao sprej na sebi. Tj. Mama mi ga dala jer je neki dan mješanac staffa napao mog psa al je muž to uspješno riješio ja vjerujem da nebi. Jutros se dignemo on gleda to na ormariću spricne u sobi i udahne,kad su počele suze na oči glava pod hladnu vodu..umrla sam od smijeha dok te čestice nisu došle do mene i ušle mi u grlo,peče grlo,jezik..trk i ja pod hladnu vodu a bila sam neka 2 metra od mjesta di je spricnuo. Kad mi je on rekao da nikad to nesmijem primijeniti na nikome,ni na psu ni na covjeku...ali ipak cu ja njega nosit sa sobom. Al da je gadna stvar bogami je. Poslije toga secemo sa psom,oboje kasljemo,plazimo jezik,on ko da je plako 3 dana
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 23:21   #347
Joj daca87 kako sam se nasmijala!
Iako sam sigurna da vama nije bilo smiješno kad je počelo peci za oci i grlo.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:29   #348
Vikky
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...pasa-50ml.aspx
A ima ih i u lovcu.

Bome i ja planiram kupit jednog jer soker ne nosim vec neko vrijeme (prevelik je da bi redovito stajao u torbici, a ne sjetim ga se uvijek uzet) pa da imam var nekaj uvijek sa sobom.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 18:06   #349
daco, i ja sam od poznanice dobila sprej u facu, tj. pošpricala nas je obje. hladna voda pogorša stanje. ako se još nekom desi.

kako mi je ispričala frendica koja sprej redovito koristi na svojim psima, kod njih su drukčije reakcije, ne vidi se toliko fizička nelagoda koliko se izgube, vrte u krug, zaborave i na tuču i na sve ostalo.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:28   #350
Neznam kako na njih djeluje taj sprej al svatko si ide pomoci kako zna a oni nemaju bas puno opcija. Isto tako sam citala da udarat psa nema puno smisla jer se u njima osloboda neki hormon il nesto necu sad pisat kad neznam pa da oni ni ne osjete tu bol iako je moj muz isto nogom mico staffa a vlasnica je metrima izdaleka vikala i krene moj muz dalje i eto staff se zaleti na rotta koji je isto srecom bio vezan pa je decko jedva smirio situaciju kad je krenuo fajt. Al eto srecom taj pas nije imao agresiju prema ljudima pa nije isao grist muza ili decka za nogu.
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 22:52   #351
Agresija prema psima i agresija prema ljudima su cesto odvojeni.
U ogromnoj većini slučajeva bas staff je pasmina koja moze imati probleme sa drugim psima ali ne i sa ljudima.
Uvijek ima iznimaka, ali su poznati po orijentaciji na ljude u pozitivnom smislu, ponekad ljudi brkaju ako pas ne voli druge pse da mora da je agresivan i na ljude.
Ne kažem za tebe nego opcenito.
Zato mi nije nimalo cudno da muza nije htio ugristi, išao je samo na psa.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 11:42   #352
Pozdrav svima, neznam kamo da smjestim ovo pitanje pa ću ovdje, da li ste se koji put susreli da vam je drugi pas izgrizao Vašeg psa i da je onda on izreagirao na tog drugog psa(izreagirao mislim pod uhvatio za vrat i počeo trest, tome psu nije nista jer smo ih na vrijeme razdvojili, ali moj je izgrižen po cjeloj glavi,i to full jako, ako se smije u ovoj temi postavit slika, postavit cu je) što sada, pas mi ima 11 mjeseci, kako sada dalje dok on dođe u kontakt sa drugim psima? da li ga uopće pustiti pokraj drugih pasa? kako se uopće ponasat ako nam neki pas dođe blizu? Neide mi iz glave slika tog trenutka i neznam kako da se uopće više postavit prema drugim psima
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 11:59   #353
ja ne razumijem zašto zbog toga paničarite.
znači tvoj pas nije napao prvi, što je trebao...Leći na pod i pustiti da ga ovaj napada?
pa samo se obranio i pokazao da neda na sebe.
vi ste ih razdvojili i dobro.
bitno da on ne napada prvi pse i to iz čista mira. e to je onda problem.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 13:00   #354
Quote:
arac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, neznam kamo da smjestim ovo pitanje pa ću ovdje, da li ste se koji put susreli da vam je drugi pas izgrizao Vašeg psa i da je onda on izreagirao na tog drugog psa(izreagirao mislim pod uhvatio za vrat i počeo trest, tome psu nije nista jer smo ih na vrijeme razdvojili, ali moj je izgrižen po cjeloj glavi,i to full jako, ako se smije u ovoj temi postavit slika, postavit cu je) što sada, pas mi ima 11 mjeseci, kako sada dalje dok on dođe u kontakt sa drugim psima? da li ga uopće pustiti pokraj drugih pasa? kako se uopće ponasat ako nam neki pas dođe blizu? Neide mi iz glave slika tog trenutka i neznam kako da se uopće više postavit prema drugim psima
Jedno pitanje - jel ga je izgrizao iz cista mira ili je bio dosadan pa je ovaj drugi neprimjereno reagirao?
Naravno da ce se pas oporaviti, da ces ga pustati kraj drugih pasa da ces se normalno ponasati i preci preko toga. To je kao da te netko osamari a ti onda vise nikada ne izađes iz kuce.
Šta, normalna reakcija, napao ga je pas se brani. Inače kad je pas na lajni i to se dogodi ničim izazvano pusti lajnu - meni je ice imao okrsaj sa bordoskom dogom jer je decko seta bez lajne - a ja na izlazu..ni prvi ni zadnji s tim da mi je taj ostavio najvise utiska..sve je dobro prošlo i dan danas ide u park za pse, zatamani tu i tamo nekog dobije kaznu ako je bez razloga i amen. Mislim famozni su mi ljudi koji ni ne dođu odvojiti svog psa jer je to njima normalno za njihovog psa. Takve pamtim pa onda svog psa pustim jer je eto to isto njemu normalno premda meni nije.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 13:33   #355
situacija je bila da smo setali plažom i tip sa stafordom je bio tamo i pošto ga poznamo otišli smo do njega i on je navalio da pustimo svoga psa da se igraju, mm se nečkao no nakon nekog vremena ga je pustio i čim ga je pustio staford ga je počeo grist, nismo ni skužili da ga full jako grize jer smo se oboje okrenuli pozdravit trećeg frenda i čim smo se mi nazad okrenuli psu vidjela sam da naš pas tri k nama i odjednom je stao, okrenuo se i uhvatio staforda za vrat te počeo ga trest i tek kad smo ih jedva razdvojili skužila sam da je mom psu cjela desna strana face krvava, znači moj pas definitivno nije napao prvi niti je ikada ikoga do sada napao. problem je u tome što me strah da sada ima manju toleranciju na provociranje jer je mozda skuzio da i on zna bolno vratiti, iako taj staford nema nijednu ogrebotinu ali je full cvilijo kad ga je moj uhvatio.. ja možda iz svega ovoga radim dramu, ali meni je ovo bila prestrasna situacija, zato molim za savjete vas iskusnijih kako ste prošli te situacije
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 13:53   #356
Quote:
arac kaže: Pogledaj post
situacija je bila da smo setali plažom i tip sa stafordom je bio tamo i pošto ga poznamo otišli smo do njega i on je navalio da pustimo svoga psa da se igraju, mm se nečkao no nakon nekog vremena ga je pustio i čim ga je pustio staford ga je počeo grist, nismo ni skužili da ga full jako grize jer smo se oboje okrenuli pozdravit trećeg frenda i čim smo se mi nazad okrenuli psu vidjela sam da naš pas tri k nama i odjednom je stao, okrenuo se i uhvatio staforda za vrat te počeo ga trest i tek kad smo ih jedva razdvojili skužila sam da je mom psu cjela desna strana face krvava, znači moj pas definitivno nije napao prvi niti je ikada ikoga do sada napao. problem je u tome što me strah da sada ima manju toleranciju na provociranje jer je mozda skuzio da i on zna bolno vratiti, iako taj staford nema nijednu ogrebotinu ali je full cvilijo kad ga je moj uhvatio.. ja možda iz svega ovoga radim dramu, ali meni je ovo bila prestrasna situacija, zato molim za savjete vas iskusnijih kako ste prošli te situacije
Jeste isli na sivanje?
Nekad se psi grizu i ostaju tragovi od giznje ali ne zato sto su se pofajtali - jer mi je nemoguce da ne cujes psa kako ti ima okrsaj sa nekim - pa to je buka i vristanje da ne mozes zamisliti, a ne ne cuti... Na kraju krajeva mozda je to tvoj pas pokupio u fajtu kad se grebu nogama. Zapravo ne znas jeli prvi poceo ili nije kad si mu okrenula leđa
Pa ovako posto je moj nekad zlopamtilo ima samo manju toleranciju kad netko ponavlja uzastopce stvari - pa npr. sto je neko ga lizao 45 minuta, kad ga malo opomene, ako nastavi bit ce 20 min pa ako opet nastavi biti ce 10 minuta, ako ne odustane iste sekunde, ali uglavnom se kloni takvih pasa sam od sebe. Na kraju krajeva pozovem vlasnika ukoliko nece da im moj pas otrese psa jer ga lizu.
No nije takav svaki pas..
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:05   #357
Da, i ja mislim da bi se i te kako čulo da je bio fajt. Koliko je izgrižen? Koliko ste dugo vi bili "okrenutih leđa"?

U svakom slučaju ne mislim da je razlog da ga ne puštaš više s psima. Samo da malo pripaziš na njega dok je pušten .

Jbg, ti sad u biti ni ne znaš što se točno dogodilo, a i postovi su ti malo konfuzni. No, ukoliko se on branio, jbg, što je trebao? Pustiti ovom drugom da ga pojede? Moj je par puta "izazvao" sranje, odnosno nije baš da se samo branio. Nekoliko puta je bio napadnut. Srećom, svaki put je prošlo bez većih posljedica, uspjeli bi ih razdvojiti i dobro... Ja sam naučila što ne tolerira i ne dovodim ga više u glupe situacije. Nije mi padalo na pamet zatvoriti ga u kuću zato što je napravio pizdariju, a pogotovo ne jer se branio.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:27   #358
staford je režao na moga psa, i kad je on režao mi smo se taman okrenuli a moj pas je u tom trenutku bježao od njega, postavit ću sliku rana te ako se ovdje ne stavljaju slike, slobodno ju maknite, od zvukova se nije čulo apsolutno ništa do trenutka kad je staford počeo cvilit pošto ga je moj uhvatio za vrat, na slici se vidi da to nisu rane od šape niti slučajne rane, danas to malo groznije izgleda jer je sve nateknuto, vjerovatno ću se ovome samo nasmijat jednog dana, ali vjerujte mi danas na poslu ne funkcioniram jer jednostavno neznam što više mogu očekivat i što da je neki slabiji pas pa ga moj pas ne do bog ubije, nismo išli na šivanje , stavila sam mu octanisept a ni nije ovo za šivanje jer su to sve ubodne rane.
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:45   #359
Quote:
arac kaže: Pogledaj post
staford je režao na moga psa, i kad je on režao mi smo se taman okrenuli a moj pas je u tom trenutku bježao od njega, postavit ću sliku rana te ako se ovdje ne stavljaju slike, slobodno ju maknite, od zvukova se nije čulo apsolutno ništa do trenutka kad je staford počeo cvilit pošto ga je moj uhvatio za vrat, na slici se vidi da to nisu rane od šape niti slučajne rane, danas to malo groznije izgleda jer je sve nateknuto, vjerovatno ću se ovome samo nasmijat jednog dana, ali vjerujte mi danas na poslu ne funkcioniram jer jednostavno neznam što više mogu očekivat i što da je neki slabiji pas pa ga moj pas ne do bog ubije, nismo išli na šivanje , stavila sam mu octanisept a ni nije ovo za šivanje jer su to sve ubodne rane.
Pa onda nije smah svijeta - u smislu nije mu otpalo pola lica, ima ugrizne povrsinske rane koje moji psi imaju stalno u igri, no ne vezano za to.
Znači kad pas reži drugi na tvog psa, ne okreneš se - jel možes samo misliti što će biti, da je u tom trenutku on dobio tako izranjavanu facu pas bi ti vrišto ili cvilio tj. fajt se čuje to nije tiha misa. Vjerojatno mu se zamjerio sa režanjem, otišao je, drugi put kad je krenuo ovaj je krenuo za njega, vratio mu je, no najvjerojatnije ozljede je pokupio u tom drugom navratu. Kad držiš nekoga za vrat onda pokupiš i tuđim zubom. No sigurno nije od prvog puta jer pas može režati, ali ne ranjiva ga tim, a fajt ne možeš ne čuti.

No ovo je sve itako svasvim nebitno, kad prođe dobila si odgovor pas nek živi normalan život, meni se je ice gro puta potukao i sad je mir jer je shvatio neke stvari, ali to je dio psećeg života i našeg suživota.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:45   #360
Quote:
arac kaže: Pogledaj post
ja možda iz svega ovoga radim dramu, ali meni je ovo bila prestrasna situacija, zato molim za savjete vas iskusnijih kako ste prošli te situacije
Meni je sasvim jasno da si uzrujana, iako vjerojatno nepotrebno, ljudski je.
Da ti budem iskrena, takve situacije jednostavno pregrmiš. Ako ništa drugo, iz ovoga si naučila da ti se pas zna braniti. Jedino što ti ja mogu savjetovati je da se ponašaš isto kao i inače, s jednom iznimkom, a to je da se ne okrećeš od psa kad ga tek pustiš u igru s drugim psom. I da ga ne puštaš u igru s psima za koje imaš razloga vjerovati da igra neće dobro proći (što naravno ne uključuje naše osobne psihoze poput vlastitog straha, nego pseći govor tijela koji govori da si dva psa i nisu baš naklonjena).

I možda najvažnija stvar od svega, pokušaj si ne dopustiti nervozu idući put kad sretnete drugog psa jer bi te tvoj pas mogao skužiti i pomisliti da nešto nije u redu (ne tvrdim da će se išta dogoditi, niti da će tvoj pas reagirati, ali moja zna reagirati na drugog psa, na kojeg inače ne bi reagirala, ako se ja unervozim jer joj je to signal da nešto nije u redu i da treba braniti).

P.S. Neugodne situacije će ti se sigurno događati, to je jednostavno dio imanja psa. Prema tome, treba se opustiti, prevencijom riješiti očite situacije, a one koje ne očekuješ nastojati sanirati što bolje.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.