Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 11:53   #1
Prirodni lijek protiv kolesterola!

Našao sam na par mjesta na forumu nekoliko postova o ovome, ali ovdje može biti zbirno mjesto (ako modovi ne zatvore ).

Dakle, dobio sam recept, koji je jako jednostavan, za snižavanje kolesterola. Najvažnije je da je svima dostupan, vrlo jeftin i lagan za napravit, a svi koji su ga koristili kažu da pomaže. Ja sam počeo jučer pa ćemo vidjeti.

Ovo je recept:
  • Na sitno nasjeckati 5 limuna (može i 6) i to zajedno sa korom.
  • Sa kliještima za stiskanje češnjaka protisnuti 30 češnjeva češnjaka (tako da se dobije smrvljena kaša češnjaka).
  • Staviti litru vode na kuhanje i kad zakuha dodati sitno narezani limun i protisnuti češnjak.
  • Pustiti da jednom zakuha i maknuti sa vatre.
  • Kad se ohladi, procijediti kroz gusto sito/cjedilo/gazu (i malo natiskati da se više iscijedi) u bocu od litre/litre i pol.
  • Ohlađeno staviti u frižider.
  • Piti jednom (a neki su pili i dvaput) dnevno (svaki dan) po jednu čašicu (između 0.3 - 0,5 dl) u sljedeća 3 tjedna.
  • Zatim 8 dana pauze i ponoviti 3-tjednu kuru.
  • Ponavljati jednom godišnje i kolestrol će biti u granicama normale!

Meni je kolesterol već godinama oko 8 (LDL oko 6), a kad prođe 3+1+3 tjedna vadit ću ponovno krv da usporedim.

Najzanimljivije je da je meni nekad od češnjaka (pa čak i mirisa) bilo slabo, ali ovaj napitak uopće ne osjetim u ustima jer ga limun neutralizira!!! Zbog toga ga može piti svatko bez bojazni neugodnih mirisa od češnjaka.
Doduše, smrdi kad se kuha, ali nije prestrašno.

Ima na puno mjesta na internetu o ovome i svi komentari su pozitivni, tako da recept rado dijelim sa vama.
Kad mi završi kura javim vam razinu kolesterola!
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...

Zadnje uređivanje MisterNo : 12.03.2008. at 15:55.
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 15:21   #2
mamin sef je to pio i pao mu je kolesterol, svekrvi nije prevec ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:27   #3
Prestat papat svašta. Iz iskustva!
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:41   #4
Quote:
MisterNo kaže: Pogledaj post
Našao sam na par mjesta na forumu nekoliko postova o ovome, ali ovdje može biti zbirno mjesto (ako modovi ne zatvore ).

Dakle, dobio sam recept, koji je jako jednostavan, za snižavanje kolesterola. Najvažnije je da je svima dostupan, vrlo jeftin i lagan za napravit, a svi koji su ga koristili kažu da pomaže. Ja sam počeo jučer pa ćemo vidjeti.

Ovo je recept:
  • Na sitno nasjeckati 5 limuna (može i 6) i to zajedno sa korom.
  • Sa kliještima za stiskanje češnjaka protisnuti 30 češnjeva češnjaka (tako da se dobije smrvljena kaša češnjaka).
  • Staviti litru vode na kuhanje i kad zakuha dodati sitno narezani limun i protisnuti češnjak.
  • Pustiti da jednom zakuha i maknuti sa vatre.
  • Kad se ohladi, procijediti kroz gusto sito/cjedilo/gazu (i malo natiskati da se više iscijedi) u bocu od litre/litre i pol.
  • Ohlađeno staviti u frižider.
  • Piti jednom (a neki su pili i dvaput) dnevno (svaki dan) po jednu čašicu (između 0.3 - 0,5 dl) u sljedeća 3 tjedna.
  • Zatim 8 dana pauze i ponoviti 3-tjednu kuru.
  • Ponavljati jednom godišnje i kolestrol će biti u granicama normale!

Meni je kolesterol već godinama oko 8 (LDL oko 6), a kad prođe 3+1+3 tjedna vadit ću ponovno krv da usporedim.

Najzanimljivije je da je meni nekad od češnjaka (pa čak i mirisa) bilo slabo, ali ovaj napitak uopće ne osjetim u ustima jer ga limun neutralizira!!! Zbog toga ga može piti svatko bez bojazni neugodnih mirisa od češnjaka.
Doduše, smrdi kad se kuha, ali nije prestrašno.

Ima na puno mjesta na internetu o ovome i svi komentari su pozitivni, tako da recept rado dijelim sa vama.
Kad mi završi kura javim vam razinu kolesterola!
Ja sam to pio svako jutro i stvarno se malo osjeti cesnjak,sto vise meni je ukusno bilo
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:35   #5
a kolesterol?
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 14:30   #6
meni i dalje isto...
ukupni 8
LDL 6
HDL 1,2


ali preporucujem probati jer nije strasno, a navodno je pomoglo nekima...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 16:29   #7
joj i ja imam problema s tim kolesterolom, i to genetski većinom jer u zadnje dvije godine ne jedem maltene ništa masno (barem pokušavam), pazim na prehranu i uvijek gledam sastav koliko ima masti, koliko zasićenih a koliko nezasićenih, no kolesterol je katastrofa i dalje. Ok, pijem neke tablete koje ga povećavaju, ali ne bi trebale drastično povećavati. Uglavnom imam samo 17 godina a zadnji put zbog tableta kolesterol mi je bio 8,3 tako da imam dojam da ću ubrzo krepat kako je krenulo...

uglavnom želim sreću s tim receptom, nadam se da ćeš javiti rezultate pa da i ja probam!
limay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 09:06   #8
pa javio sam rezultate!! vidi post iznad tvoga....
meni nije pomoglo, ali hrpi drugih je pa te ohrabrujem da i ti probas....nemas sto izgubiti...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.