Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 17:18   #1
Ogrlice, ormice, lajne, brnjice ...

zna li netko gdje bih mogla kupiti ovakvu ogrlicu;



i brnjicu ovakvog tipa, važno da je platnena;


Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.07.2014. at 23:49. Reason: maknut smajlić iz naslova
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:37   #2
Ovo s ogrlicom uopce ne kuzim sta je, pojasnis?

A ovakvu brnjicu imas u pet centru!
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:41   #3
Ogrlica je, vidim, sa stranice od Cesara Millana, nekak si mislim da to nećeš tu naći. Njegova teorija je da psu ogrlicu treba staviti kad radiš s njim visoko na vrat, ispod brade, jer su tu puno osjetljiviji pa odmah reagiraju na povlačenje lajne. Zato valjda ima to duplo.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 18:04   #4
ovo drugo ti je najlonska brnjica, ima ih u svakom pet shopu...cijene se kreću 15-40kn...ovisi o veličini...ovakve ogrlice nisam vidjela u Hrvatskoj...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 22:25   #5
tnx!

ma danas sam bila u pet centru, ali vidjela sam samo žičane i kožne...a nisam pitala prodavače

da, ova ogrlica je sa stranice Cesara Millana. nekako sam i pretpostavila da ih kod nas nema...enivej, moj pesonja se puno bolje ponaša na lajni kad mu je ogrlica visoko na vratu, ali sve ove klasične brzo spuznu na donji dio vrata i onda jako volimo vući...posebno sad kad ne mogu hodati brže od 5 na sat pa me požuruje
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 01:59   #6
vidjela si žičane?
one sa košaricom od žice i tankim remenčićem? sve veličine? to tražim već neko vrijeme jer nam se ova trga polako, već par puta je bilo lemljenja i zavarivanja, ali meni su rekli da to neće ni imati više, a nisu mi baš blizu pa nisam ni gledala dalje.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:32   #7
hm, nisam baš od pomoći, jer nisam pomno zagledala

kožnih je definitivno bilo svih veličina, moj dragi je mislio da su neke za konje

žičane ne znam, vidjela ih jesam...ali ne mogu tvrditi koliko je bogata ponuda

radi se o PC u Heinzelovoj
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:42   #8
žicane su puno bolje od onih platnenih.. mada izgledaju ruznije, ja sam mutaca kupila platnenu za svog, dosla doma i skuzila da nemoze uopce s njom dahtat na usta .. a i smeta mu puno vise nego zicana..

ugl, ja sam za zicane, ak vec mora bit brnjica
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:50   #9
omg, o tome uopće nisam razmišljala

ako ne može dahtati pretpostavljam da ne može ni vodu piti, a to je upravo razlog zbog kojeg sam mislila uzeti platnenu

moj pesonja je najbolje stvorenje na svijetu i o brnjici nisam ni u snu razmišljala dok nisam uzela macu nedavno...stalno ju vreba, a ja neću još dugo moći paziti 24/7 i strah me da ne bude okršaja...
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:53   #10
Quote:
wolfmaiden kaže: Pogledaj post
moj pesonja je najbolje stvorenje na svijetu i o brnjici nisam ni u snu razmišljala dok nisam uzela macu nedavno...stalno ju vreba, a ja neću još dugo moći paziti 24/7 i strah me da ne bude okršaja...
Ako misliš da će ostavljanje psa s brnjicom uz mačku pomoći - varaš se. Itekako ju može ozlijediti, a bogami i sebe. Nemoj ga ostavljat bez nadzora s brnjicom
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 12:14   #11
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
žicane su puno bolje od onih platnenih.. mada izgledaju ruznije, ja sam mutaca kupila platnenu za svog, dosla doma i skuzila da nemoze uopce s njom dahtat na usta .. a i smeta mu puno vise nego zicana..

ugl, ja sam za zicane, ak vec mora bit brnjica
pa tako nekako sam i ja razmišljala, a u dućanima su mi prodavali priče da nije humana i da su je zato prestali nabavljat. duga je priča zašto mu treba, al nažalost stvarno je potrebna, i s njom može dahtat, lajat, piti, jesti čak, pa i uzimati manje igračke i predmete, jedino što s njom ne može je upravo ugristi, a i ne vidi se tako jako, kao ona koja je cijela od kože, kao mali hanibal bi s tim izgledao.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 17:49   #12
..platnene i onako nisu za tu svrhu već samo u nuždi kada se psu nešto dogodi da mu se stavi da te ne ugrize dok ga previjaš,ćistiš ranu i slićno,samo u veterinarske svrhe i gore navedeno!!!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:03   #13
Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post
..platnene i onako nisu za tu svrhu već samo u nuždi kada se psu nešto dogodi da mu se stavi da te ne ugrize dok ga previjaš,ćistiš ranu i slićno,samo u veterinarske svrhe i gore navedeno!!!
ma znam, užasne su, a za to čemu one služe ja brnjicu ionako i ne trebam, to sve radimo uz pristojnu zamolbu
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:42   #14
Talking Ogrlice, ormice, lajne

Ima li itko iskustva sa reklamacijama opreme, konkretno fleksice.
Kupila sam fleksicu za 170 kuna prije 3 mjeseca za pse do 50 kila petmetarsku,a moj ima 16kg, počela je štekati već nakon mjesec dan a sad je sasvim otkazala.Neće da se zrola u 70% situacija.

Nadalje, da se opet ne zeznem, vi koji koristite fleksice koje su vam bolje, one sa konopom ili one sa trakom na namotaj?

Onda, kao što sam post prije napisala Butiga O'beštij ima najskuplju opremu, do sada sam najpovoljniju vidjela u pet shopu "Vaši ljubimci" Zupina, ulaz iz Velebitske.
Oni imaju i salon za pse mada su im cijene boliglava eto, da se zna..a imaju i pet apoteku.

Sve ovo naravno u Splitu.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:52   #15
flexica sam dosta promijenila, jer imam mrcinu koja voli potegnut. najbolje su se pokazale flexice firme 'flexi' zadnju imam već preko godinu dana, a uzela sam za srednje pese (imam veliku pasicu), i to obavezno na traku.
tako da ovu koju imaš baci i kupi novu, a tu vrijedi "kol'ko para, tolko muz'ke"
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:57   #16
Quote:
malikali kaže: Pogledaj post
flexica sam dosta promijenila, jer imam mrcinu koja voli potegnut. najbolje su se pokazale flexice firme 'flexi' zadnju imam već preko godinu dana, a uzela sam za srednje pese (imam veliku pasicu), i to obavezno na traku.
tako da ovu koju imaš baci i kupi novu, a tu vrijedi "kol'ko para, tolko muz'ke"
Tako i ja, s tim da uzimam 5 m za velike pse (mr. haskinator, 35 kg). Uzimam ove sa špagicom, čini mi se da ima manje mogućnosti da dođe do problema s uvlačenjem/izvlačenjem.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:33   #17
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Tako i ja, s tim da uzimam 5 m za velike pse (mr. haskinator, 35 kg). Uzimam ove sa špagicom, čini mi se da ima manje mogućnosti da dođe do problema s uvlačenjem/izvlačenjem.


ako ste mi htjele reći da uzimam one fleksice od 350 kuna, bogami ne pada mi na pamet
za pravo reći nisam pogledala koja je "marka"ova koju sam kupila ali ni 170 kuna niej malo za komad opruge i konopića


imam brodskog konopa na vikendici
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 15:29   #18
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva sa reklamacijama opreme, konkretno fleksice.
Kupila sam fleksicu za 170 kuna prije 3 mjeseca za pse do 50 kila petmetarsku,a moj ima 16kg, počela je štekati već nakon mjesec dan a sad je sasvim otkazala.Neće da se zrola u 70% situacija.
Šteka zato jer to nije prava flexi lajna. Prave i kvalitetne flexi lajne proizvodi samo Flexi - zato se tako i zovu. Na njih imaš garanciju godinu dana od dana kupnje.

Čisto za usporedbu - ja sam neki dan kupila flexi (pravu) za psa do 35 kg, na gurtnu, ne na rolicu i platila ju oko 250 kuna. Originalna Flexi lajna za pse do 50 kg sigurno ne može koštati manje od 300 - 350 kn. Kužim da je to puno novaca za izdvojiti ali ti ćeš za neko vrijeme morati kupovati novu i opet ćeš pljunuti 150 kn za lajnu koja će ti trajati par mjeseci, dakle nećeš sigurno proći jeftinije, a riskiraš da ti lajna pukne ili da se rastepe mehanizam u najgorem mogućem trenutku i da ti pas to plati glavom. Ja osobno nikad ne bi zbog 200 kuna takvo što riskirala.

A i nije bez vraga ona - nisam dovoljno siromašan da kupujem jeftino. Bez uvrede!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:56   #19
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Čisto za usporedbu - ja sam neki dan kupila flexi (pravu) za psa do 35 kg, na gurtnu, ne na rolicu i platila ju oko 250 kuna.
Iz čega nikako ne treba shvatiti da firma Flexi ne proizvodi i jednu i drugu vrstu fleksica - s gurtnom i sa špagicom. Samo na kutiji u koju se namata špagica ili gurtna mora pisati Flexi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:11   #20
marka je Flippy Conntroler i nisam našla na negativna iskustva po netu

niste mi rekli koju peferirate, konop ili trakicu ???
i ne, ne treba mi za psa do 50 kila jer moj ima 16 ovu sam kupila upravo iz predostrožnosti na više kila

ali
fleksica radi, problem je bio u vlazi, konop se od pustih kiša i južine u ovih 20 dana pošteno navlažio i otežao i zato nije vraćala
sad smo ga dobro osušili i sve radi ok
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.