Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2006., 09:59   #41
pa ako znas da nije nasilan i ziher si da nece nauditi bebi, mislim da je jako los potez furat ga sestri na godinu dana zbog bebe. Prvo izazvat ces epotrebnu ljubomoru kod njega, promijenit ces mu zivotni prostor (sto je macama najgora stvar na svijetu), i kad ga vratis cijela kuca ce biti promijenjena (mozda ce bas na neko njegovo omiljeno mjesto doci prematalica ili kolica ili ko zna sta), i jos ce biti nekakv mali cendravac koji ce zaokpljat svu tvoju paznju
razmisli jos jednom! ja u 50 kvadrata imam 2 psa. jednog od 20kg i jednog od 30kg, dlaka na sve strane, ali ih ne mislim nikome davati (iako bi pesica vragu dusu prodala da ju hocu dat burazu Zivjeli smo skupa ko studosi i on ju nikad nije kaznio - to je bio moj posao, pa joj je sad on sam bog koji hoda zemljom)
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 12:06   #42
slažem se s magic...dobiti ćeš kontraefekt....mačku u početku samo drži podalje od bebice i nebi trebalo biti problema....pogotovo ako je pravi kućni mačak

i ja sam imala mačka koji je imao averziju na djecu ali reakcija je da bi se skupio i odspavao na miru, bez velikih uzbuđenja
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 12:30   #43
Moja frendica živi u kući sa mamom koja ima od 9 - 12 mačaka. Nisu sve njihove, dolaze i odlaze kad hoće (uvijek imje jedan prozor otvoren). Nju to sa tox. uopće nije zanimalo, srećom je sve ispalo OK. I danas mala ima 1,5 god. i stanje je isto.
Ja bi poludjela da se 10 mačaka vrti oko mene u trudnoći. Nijedna nije ni cjepljena niti dobivaju što za čišćenje.

Nemaju problema u odnosu mačke i dijete.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 12:37   #44
pa to je po meni neodgovorno prema djetetu, ali sto ljudi sto čudi....ipak drago mi je što je sve ispalo OK.

nije toksoplazma nešto što se dešava pod obavezno kad imaš mačku, već samo pojačava rizik...
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 13:13   #45
Istina je da se ne dešava pod obavezno kad imaš mačku ali mislim da su šanse puno veće kad ih imaš 12 i ne znaš ni otkud su ni šta jedu ni jesu li bolesne.

Da li netko zna kakva je situacija sa psima?
Jesu li oni opasne za plod?
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 13:15   #46
Psi nisu, ali znaju biti dosta ljubomorni na bebu posebno stariji psi koji su prije plijenili pažnju.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 13:20   #47
Mislim da će moj biti ljubomoran, jer smo ga skroz umazili.
Što ćemo tek sa djetetom
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 13:51   #48
imam curicu od 20 mjeseci i mačka koji je s nama preko četiri godine, dakle bio je tu i za vrijeme moje trudnoće. nisam ga otjerala iako je vani i ne mogu imati uvida u to jel' jede sirovo meso, ulovi li išta. kroz trudnoću sam samo preskočila obavezu čišćenja pijeska. mislim da je dobro početi ga odmah navikavati na sužavanje životnog prostora (ne u sobu) što ja nisam učinila pa mi je srce pucalo kad je došla beba. a kad je stigla beba zaobilazio me je u širokom luku gotovo mjesec dana. bio je uvrijeđen. s vremenom se navikao na novog člana ali mi ga bude još uvijek žao jer je poput drugog djeteta, a ne stižem mu više pokloniti previše pažnje. i ponaša se poput djeteta; dok sam dojila on bi došao po porciju maženja baš dok dojim i onda me onako tužno gleda....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 16:37   #49
ja se isto nadam da ce ove moje mrcine dobro prihvatiti bebu i da se necemo morat tugaljivo gledat dok dojim
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 11:10   #50
Quote:
magic blue kaže:
ja se isto nadam da ce ove moje mrcine dobro prihvatiti bebu i da se necemo morat tugaljivo gledat dok dojim
o da, bit će tugaljivih pogled što got ti napravila. jednostavno, neće ti ostajati previše vremena kad dođe bebač. bit će i cike i vike... siroti mačak je u neko doba priučavanja novim okolnostima mislio da mora mojoj curki pustiti sve, a ona ga je doslovno vukla za uši... onda mu je puk'o film i sad čim je vidi da ide u njegovom smjeru - ode svojim putem.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 12:29   #51
Quote:
baja kaže:
... onda mu je puk'o film i sad čim je vidi da ide u njegovom smjeru - ode svojim putem....
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 20:50   #52
nemre se niš dogodit!
ja sam imala oko sebe brdo mačaka, psa i zamorca i sve je prošlo super
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 17:13   #53
Quote:
SaveAss kaže:
Zanima me ima li netko od vas iskustva s bebom i macom pod istim krovom - kakve su reakcije mace na bebu?
moja mama je ko malena imala mačka koji ju je obožavao, dolazio je pogledat kad je spavala, ´´čuvao´´dok bi njeni radili u polju i tako
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 09:27   #54
joj ovo su mi tako super price, nadam se da ce ovi moji smrdezljivci biti barem malo na tog maminog macka
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:48   #55
Znam da je tema o mačkama,ali mene zanima o psima...
Trudna sam 17 tjedana i prije tjedan dana sam dobila od mame za rođendan malog mopsa(mopsicu)kojeg obožavamo i moj muž i ja.Bebe će se roditi u 1.mj. i stvarno ne želim dati psa nekom,ali sam svjesna da je teško s kućnim ljubimcem i bebom.
Što se tiče mačaka,čitala sam da je za malu djecu bolje imati psa nego mačku zbog dlake.Naime,mačkina je puuuno opasnija od pseće.
Jel ima netko kakav savjet u vezi pasa?
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 15:03   #56
pa pas je još mali i imaš priliku da ga naučiš na pravila vezana uz malu bebu, ja bi sigurno zadržala psa
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 15:46   #57
i ja isto
ja ih imam 2 velika i uopce ne vidim razlog zasto bi ih se odrekla
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:55   #58
Koliko znam peseki uopće nisu opasni za trudnice za razliku od maca kaj se infekcija u trudnoći tiče, a i manja je vjerojatnost da će ti se pesek uvući bebi u krevetić spavat, kao što mace vole raditi, čula sam horor priče da su mace tako znale ugušiti bebu. I mačja slina je jaki alergen, a budući da se mace stalno peru veća je vjerojatnost alergije nego kod peseka. Samo ti zadrži peseka i nauči ga na red dok bebica stigne. I naravno fino ga cijepi i vodi na redovne kontrole kod veta.

Ja imam macu. Razmaženu starosjedilicu i ne bih ju dala, ali bit ću uglavnom sama s bebom i strah me da neću uspijeti koordinirati i živinu i bebolinu pa će ju mama pričuvati prvih pola godine. Ne bu trauma, prvo je i živjela s mamom i sa mnom, pa samo sa mnom, pa sa mnom i mužem, pa samo s mužem, pa opet .... dobro ona pliva, sve nas mota ta maca oko malog prsta, pardon kandže
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 07:31   #59
Quote:
Dora K kaže:
..... a i manja je vjerojatnost da će ti se pesek uvući bebi u krevetić spavat...
manja mozda je, lai kod ove moje kuckoline se nikad ne zna. ima 30kg i umislila si je kako je mackica od 3kg Mislim naganja ona mace po ulici i laje na njih, ali ne da bi ih ubila nega da bi ih nagovorila da zajedno trce i igraju se
trenutno sam u trazenju psihologa za pese da joj ispravimo taj poremecaj
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 10:27   #60
Pazi da ne osvaneš u žutoj štampi poput Sunčice Lalić
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.