Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 20:47   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A kako vi uopće znate koliko je zlato čisto? Napravite spektroskopsku mikroanalizu?
Piše na njemu, tj. žigosano je.
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:37   #62
Kad se kaže "bijelo zlato" misli se na zlato boje sličnoj srebru, znači nije žuto, već je bijelo ili srebrno. Pri tome se često obično zlato presvlači plemenitim metalom rodijumom, pa tako dobiva bijelu boju, alternativno velika primjesa srebra u zlato može od žutog da napravi bijelo. Bijelo zlato se procjenjuje kao i obično zlato, ako ima žig 585 to znači da ima 585‰ ili 585 promila zlata u metalu ili 58,5% zlata od ukupnog metala. Po finoći zlata se zlato i otkupljuje, bez obzira da li je bijelo ili je žuto. Postoje i neke vrste zlata koje prelaze na crvenu boju radi i neke koje su zelenkaste. Razne se boje dobivaju primjesama drugih metala.
__________________
★★★ http://www.ulaganje.com ★★★
JLouisBiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 02:03   #63
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
Piše na njemu, tj. žigosano je.
Rijetko kada sam vidio žig na komadu zlata.


Quote:
JLouisBiz kaže: Pogledaj post
Kad se kaže "bijelo zlato" misli se na zlato boje sličnoj srebru, znači nije žuto, već je bijelo ili srebrno. Pri tome se često obično zlato presvlači plemenitim metalom rodijumom, pa tako dobiva bijelu boju, alternativno velika primjesa srebra u zlato može od žutog da napravi bijelo. Bijelo zlato se procjenjuje kao i obično zlato, ako ima žig 585 to znači da ima 585‰ ili 585 promila zlata u metalu ili 58,5% zlata od ukupnog metala. Po finoći zlata se zlato i otkupljuje, bez obzira da li je bijelo ili je žuto. Postoje i neke vrste zlata koje prelaze na crvenu boju radi i neke koje su zelenkaste. Razne se boje dobivaju primjesama drugih metala.
A što ako meni treba čisto zlato, čisto srebro, čista platina? Ima li toga uopće za kupiti i koliko košta jedinična količina, koja god bila, u maloprodaji, po zlatarnama? Za platinu znam da cijena poprilično varira na dnevnoj bazi...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:55   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Rijetko kada sam vidio žig na komadu zlata.

Komad zlata je dosta opsiran pojam.Vecina nakita ima žig na sebi, a ako nema otkupljivaci najcesce odrede koliko karata ima nakit uz pomoc kiselina( par bocica na svakoj pise 8 ili 10 ili 14 ili 18 itd.) @ endimion vjerojatno bolje znas od mene o kakvim se kiselinama radi... investicijsko zlato pretpostavljam da ti ne treba, to je druga prica..



A što ako meni treba čisto zlato, čisto srebro, čista platina? Ima li toga uopće za kupiti i koliko košta jedinična količina, koja god bila, u maloprodaji, po zlatarnama? Za platinu znam da cijena poprilično varira na dnevnoj bazi...
Ma ima svega. Pretpostavljam da tebi ne treba puno, 1-2gram. I jos jedna stvar ovisi koliko cisto treba biti, ne mislim o nakitu vec o 24ct. Mozda ti cistoca od 999 nije dovoljna, nego trebas 999,9. Sad ce neko reci da cjepidlacim da se s investicijskim polugama posluje i vec od cistina 916, ali mislim da endimionu treba za neki kemijski pokus ili sl.
moro.si u ljubljani danas prodaje gram zlata za zlatare za 33.55eura, cistoce 999,9. kao i kod platine s cijenom je ista stvar..
karlo.co is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 18:08   #65
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Rijetko kada sam vidio žig na komadu zlata.
Gledi pažljivije.
(A moguće je i da to što si gledao nema dovoljnu čistoću da bi se moralo žigosat.) Ima i predmeta koji su izuzeti od žigosanja npr. labos-stvarčice i općenito stvarčice u znanosti, stari proizvodi koji se furaju na kulturni značaj, sve što ima masu manju od 1g....ima još njekoliko stavki, ali za sve drugo-zakon propisuje žigosanje.
Quote:
A što ako meni treba čisto zlato, čisto srebro, čista platina? Ima li toga uopće za kupiti i koliko košta jedinična količina, koja god bila, u maloprodaji, po zlatarnama? Za platinu znam da cijena poprilično varira na dnevnoj bazi...
Šta si ovakav ?

Da, ima za kupit. Odeš zlataru i kažeš: oćem kupit toliko grama zlata/srebra/platine te i te čistoće. U nekijem državama imaš i aparate na kojima možeš kupiti zlatne pločice od grama. (Poluge ipak ne.)
Princip ti je isti kao i kod dionica-cijena varira tijekom dana (doduše sitno). Naravno, ako ideš kupovati u zlatarnu neće te različito koštati u 10 i 16 sati, ali na burzama se to mijenja.
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 23:58   #66
Wow, cool.

Ne, ne treba mi za zube, ne volim bling-bling. Htio sam elektrokemijski pozlatiti elektrodu, a platinu za katalizator, a bilo bi zgodno imati i kratku žicu. Količine koje mi trebaju su zaista malene, reda veličine gram. Ne mislim ništa kupovati u bližoj budućnosti, samo me zanimalo koliko su te stvari skupe. Naime, nemam iskustva s tim, ne nosim nakit.
Čistoća veća od 999 promila bi bila super, ali ako je cjenovni razmak od 999 i 999.9 ogroman, zadovoljio bih se i s prvim. Dakle, ukoliko budem htio gram vrlo čistog zlata, moram se pripremiti na keširanje nekih 250 kuna. Yikes...

Inače, zaista ne dijelim općeprihvaćeno mišljenje o zlatu kao nečem što je skupo i vrijedno. To je za mene metal kao i svaki drugi, nesretnim slučajem teško dostupan.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 20:00   #67
Ustvari, nisam mislila na bling-bling, nego na krezubost, odatle je zubo izronio. Štiftovi se rade od zlata.

Glede katalize i platine, možda ti je bolje uzeti gotov katalizator, jerbo ti treba ili platinsko crnilo ili spužvasta platina, što oboje iziskuje pripremu. A svaki kiks bi te, doslovno, mogao skupo koštat.
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:41   #68
Na svu sreću još nisam krezub.

Crnilo, spužva i gaza su još i skuplji, a radi se o toliko sitnim količinama da je korisnije pokušati sam. Ali kao što sam već rekao, ne uskoro.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:38   #69
Quote:
NoSiliCone kaže: Pogledaj post
zar nitko ne otkupljuje srebro?
Jel zna netko gdje se otkupljuje lom srebra?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 01:28   #70
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko gdje se otkupljuje lom srebra?
A gle da mene pitas srebro ti se ne isplati prodavati ako ima neku sentimentalnu vrijednost jer lom srebro ti postize cijenu negdje oko 2 kune za gram. ako se odlucis javi se.
antonius1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 08:37   #71
Quote:
antonius1985 kaže: Pogledaj post
A gle da mene pitas srebro ti se ne isplati prodavati ako ima neku sentimentalnu vrijednost jer lom srebro ti postize cijenu negdje oko 2 kune za gram. ako se odlucis javi se.
To je sve puknuto prstenje,puknuti lančići...cca 40g sve skupa. Rađe bum prodala nego bacila. Nema nikakvu sentimentalnu vrijednost
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:15   #72
Kovanice

Prodajem dva primjerka Austro-ugarske kovanice Franjo Josip 1892.godina, nominala 8 Florina/ 20 Franaka. Zlatnik je promjera 21.1mm, mase 6.45grama, čistoće 900 promila, masa 24ct zlata je 5,81gram.
Ponude primam na PM.
karlo.co is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 04:55   #73
tko živi u zagrebu ja mu mogu riješiti zlato 90 kn po gramu...ko hoce nek se javi!!!
broker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 04:58   #74
Quote:
eduardo_da_silva kaže: Pogledaj post
neznam da li su neki ljudi jako lose informirani ili sam ja imao ''super'' zlato xD ,ja sam danas otisao do zlatarne misleci kako cu dobiti mozda 50 kn za dva jako tanka lancica koliko ste mi vi napunili glavu da u zlatarnama otkupljuju zlato za 30-ak kn po gramu,a covjek mi lijepo dao za 3,9 gr zlata 273 kn...
ahhahahahahahahahahah
ovisi gdje si prodavo ja ti mogu dat 90 kn po gramu za bilo koje karatno zlato ali tezina mu mora bit vise od 10 g.
broker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 08:26   #75
Zanima me cijena i vrijednost Alpake ako netko zna.
Alpaka se jos naziva novo srebro.To je legura bakra,nikal i cinka cime se izraduju ukrasni predmeti,pribor za jelo,lonci i sl.naziva se "novo srebro" zbog velikih kemijskih karakteristika sa srebrom.
Srebrnaste je boje.
Ono sto me zanima je koliku vrijednost alpaka postize na danasnjem trzistu,jel ide po gramu ili?
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 00:39   #76
Quote:
broker kaže: Pogledaj post
ahhahahahahahahahahah
ovisi gdje si prodavo ja ti mogu dat 90 kn po gramu za bilo koje karatno zlato ali tezina mu mora bit vise od 10 g.
Oprosti ali pričaš gluposti. Nitko ne može ponuditi 90 kuna za bilo koje karatno zlatom, cijela ta rečenica je besmislica.
Želim ti prodati recimo 8ct nakit, nije bitno koje mase. Ako ga otkupiš po 90 kuna, ti plaćaš 270 kuna gram 24ct zlata( 90/0.333= 270.27 ), da ne spominjem da nakit moraš pročistiti ako ga želiš prodati kao 24ct. Jučer je market cijena zlata bila oko 254 kune za gram. Tko si onda ti da plaćaš 270 kuna?
karlo.co is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 15:27   #77
Zna netko gdje u Osijeku mogu dobiti najbolju cijenu za prodati zlato?
Swann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 04:02   #78
Quote:
karlo.co kaže: Pogledaj post
Oprosti ali pričaš gluposti.
Želim ti prodati recimo 8ct nakit, nije bitno koje mase. Ako ga otkupiš po 90 kuna, ti plaćaš 270 kuna gram 24ct zlata( 90/0.333= 270.27 ), da ne spominjem da nakit moraš pročistiti ako ga želiš prodati kao 24ct. Jučer je market cijena zlata bila oko 254 kune za gram. Tko si onda ti da plaćaš 270 kuna?
Ma pusti ga da se veseli....
Ako mislis kupovat 8 ct nakit po 90 kuna ja cu ti ga odmah sutra prodati kolilo god zelis bez pol beda....
antonius1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:37   #79
Quote:
Swann kaže: Pogledaj post
Zna netko gdje u Osijeku mogu dobiti najbolju cijenu za prodati zlato?

Ako te zanim u Osijeku otkup zlata, javi se na PP i dam ti broj koji mozes nazvati i raspitati se. Znam da daju 100 kn za 14 ca a za ostalo zbilja moras njih direktno pitati.
Serendipity81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 20:22   #80
Quote:
antonius1985 kaže: Pogledaj post
Ma pusti ga da se veseli....
Ako mislis kupovat 8 ct nakit po 90 kuna ja cu ti ga odmah sutra prodati kolilo god zelis bez pol beda....

Bilo bi stvarno zanimljivo nabasati na nekoga toliko neupućenog, makar je neupućen malo za reći. No ne želimo biti nepristojni.

Možda još nije shvatio, mogli bi mu se javit na PM, ostvariti dugoročnu suradnju, jer pod njegovom je palicom sigurno i obitelj Rothschild
karlo.co is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.