Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2011., 10:31   #201
imam agregat frižidera za kompresor
unutra nema ulja
koliko ulja staviti unutra i
kakvog nemveze
motor je malo veči ima kondezator
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:19   #202
to ko da mi veliš imam kantu znate onu onak kantu i koliko u nju stane vode ....daj čovjeće pročitaj šta piše koji kompresor , marka ,tip . ima li na sebi kakvu naljepnicu na njoj sve mora pisat.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:21   #203
Quote:
Tyaa kaže: Pogledaj post
I? Si pogledao uputstva?
da budem kad daš podatke o tipu i serijske brojeve aparata .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 17:08   #204
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
to ko da mi veliš imam kantu znate onu onak kantu i koliko u nju stane vode ....daj čovjeće pročitaj šta piše koji kompresor , marka ,tip . ima li na sebi kakvu naljepnicu na njoj sve mora pisat.
pišu nakucani brojevi u dva reda
prvi red 12626745E
drugi red N5020220
ima i pokoje slovo nemaveze
najepnice su uništene jer je netko obojio stvar
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:28   #205
Evo i mene opet, ali ne u vezi istog hladnjaka.
Krepao svekrvi ...tj. radi hladnjak, ali ne radi ledenica (ispod, tri ladice), ne znam model (Gorenje je, mislim) ...
Na telefon joj (nemam pojma kog je zvala) rekose da nis od toga, ne isplati se...a dolazak naplacuju 150kn.
Neda joj se dati 150kn, kad su vec unaprijed rekli da se ne moze nista napraviti.
Koji bi mogao biti problem, je'l stvarno nepopravljivo, pa nek ode u kupnju novog, ili ?
Da zove nekog drugog? (Zg)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:31   #206
friđ Electrolux ER 1524 T, 150 l bruto, R134a 78g
znaci onaj mali, jedno metar visok, sa malom ledenicom, bez lampica-led diodica, indikatora, digitalnih brojkica i sl., ne znam tocno koliko je star jer ga nisam ja kupila nego moj pokojni stari, no mora bit vise od 15.g. (moze bit da je i 20+, stvarno ne znam)

s vremenom je poceo sve slabije i slabila hladit (u zadnjih par mj)... prije je znalo bit na zadnjoj stjenki normalnog hladnjaka nešto malo leda, od prije koji tjedan to je nestalo... pocela nam se kvarit hrana... ocito je bilo da nema vise zadovoljavajucu temperaturu hlađenja cak i kad je na najjacem stupnju.
zakljucili smo da je to ili zbog vanjske temperature (nemamo klimu pa nam je 'ko vani oko 30°C) ili zbog toga sto se u toj maloj ledenici skupilo dosta leda... pa smo odlucili odmrznut
odmrznuli relativno brzo, ocistili malo (vise iznutra manje izvana), nismo ga okretali, nismo ga boli noževima... cak smo ga ostavili i par cm više odmaknutog od zida i maknuli smo štednjak, koji je do tada bio do njega, oko pola metra dalje...
uključili... tiho zuji, sa pauzama... nakon nekoliko sati (cca 6h) ledenica se cini da hladi ok, a glavni hladnjak opet skoro ništa... cini mi se jedva malo ispod sobne temp. (a stavila sam ga na 5 stupanj od 6)

jel' mu treba više vremena da se stemperira? ili mu nešto ne valja?
ako mu nešto ne valja... jel se isplati popravljat ili je bolje kupit novi?
(nismo baš pri lovi atm tako da neka velika ulaganja u novi hladnjak nebi došla u obzir)
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 08:16   #207
već sam pitao ovdije šta se događa s mojim kombiniranim frižiderom quadro tzv no frost sistem(jedan kompresor).Problem se pojavio u obliku nenormalnog stvaranja inja u ledenici,a sad sam primjetio da mi se prepunjava posudica za vodu smještena iznad kompresora.Inaće posuda je povelika zapremine cca 1 litra i opet se prepunjava i curi voda iz nje van.Znam da bi ta voda trebala ispariti iz posudice,ali nije mi jasno odakle tolika voda ,a u ledenici i dalje imam inja ko snijega na aljasci
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 20:35   #208
whirlpool again..

dakle,iz whirpoola mi ponudili dobar popust za kupnju novog i hvala im na tome.. problem mi je sto mi je bad skupit 3000 kn za kupnju istog pa sam stoga odustao od toga,kupnja novog friđa jedino na kredu....za model se nisam jos odlučio no 5 g garancije je primarni cilj....a sadasnji whrlpool će postati najskuplji ormar za alat i sitni garažni inventar u SZ Hrvatskoj.....
elvis0063 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 00:43   #209
Kad vam do kraja rikne frižider ili sl. zovite mene ja besplatno to odvozim.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 13:44   #210
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
već sam pitao ovdije šta se događa s mojim kombiniranim frižiderom quadro tzv no frost sistem(jedan kompresor).Problem se pojavio u obliku nenormalnog stvaranja inja u ledenici,a sad sam primjetio da mi se prepunjava posudica za vodu smještena iznad kompresora.Inaće posuda je povelika zapremine cca 1 litra i opet se prepunjava i curi voda iz nje van.Znam da bi ta voda trebala ispariti iz posudice,ali nije mi jasno odakle tolika voda ,a u ledenici i dalje imam inja ko snijega na aljasci

problem je u regulaciji temperature , sigurno termostat ne reagira jednoliko i kad se napravi puno inja onda dođe do otapanja veće količine tog inja i normalno ne stigne sve to isparit . to znači da je problem u nejednolikom iskapčanju termostata ili kako već ima riješeno ( možda i elektronika ako je ima )
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 13:46   #211
Quote:
Tyaa kaže: Pogledaj post
I? Si pogledao uputstva?
temp posude kako sam rekao
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 10:51   #212
Quote:
Nanook kaže: Pogledaj post
jel' mu treba više vremena da se stemperira? ili mu nešto ne valja?
ako mu nešto ne valja... jel se isplati popravljat ili je bolje kupit novi?
(nismo baš pri lovi atm tako da neka velika ulaganja u novi hladnjak nebi došla u obzir)
Najvjerojatnije je korozija oslabila aluminijski isparivač i iz njega curi plin. Ne isplati se raditi tako star hladnjak.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 10:58   #213
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
već sam pitao ovdije šta se događa s mojim kombiniranim frižiderom quadro tzv no frost sistem(jedan kompresor).Problem se pojavio u obliku nenormalnog stvaranja inja u ledenici,a sad sam primjetio da mi se prepunjava posudica za vodu smještena iznad kompresora.Inaće posuda je povelika zapremine cca 1 litra i opet se prepunjava i curi voda iz nje van.Znam da bi ta voda trebala ispariti iz posudice,ali nije mi jasno odakle tolika voda ,a u ledenici i dalje imam inja ko snijega na aljasci
Nenormalno stvaranje inja ima veze sa količinom vlage u frižideru.
Ako vrata ne brtve dovoljno, hrana sa puno tekućine se ne drži u plastičnim posudama sa poklopcem, prečesto se otvaraju vrata i drže dugo otvorenim.
Sve to može dovesti do prevelike količine leda na izmjenjivaču.
Da uređaj radi non -stop onda ne bi bilo vode u kadici jer otapanje radi kad kompresor stoji.
Provjeri brtvu vrata sa trakom tanjeg papira koji svugdje mora biti pridržan sa brtvom vrata. Ako negdje ispada onda tu ulazi zrak pa treba mijenjati brtvu vrata.
Ostalo je stvar discipline.
A može biti i to što je Sfar napisao.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:37   #214
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
temp posude kako sam rekao
serviser mi ne gine ili?
Tyaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 17:54   #215
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije je korozija oslabila aluminijski isparivač i iz njega curi plin. Ne isplati se raditi tako star hladnjak.
Ali nisi sam osjetila čudan miris niti čula šištanje... jedino ako je već sav iscurio po noći, a ima dva odjeljka plina, jedan za zamrzivač jedan za hladnjak (ne znam jel ima il' nema i kak to ide... )

i btw je l' su ovi skupi: http://www.tehno-agram.hr/#
(našla sam ih kao ovlaštene servisere za Electrolux)
i je l' bi me otkantali odmah ili bi došli i probali popravit?
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 18:18   #216
Quote:
Nanook kaže: Pogledaj post
Ali nisi sam osjetila čudan miris niti čula šištanje... jedino ako je već sav iscurio po noći, a ima dva odjeljka plina, jedan za zamrzivač jedan za hladnjak (ne znam jel ima il' nema i kak to ide... )
To curenje može biti polako u nekoliko dana ili tjedana i bez ikakvih tragova i mirisa.

Quote:
i btw je l' su ovi skupi: http://www.tehno-agram.hr/#
(našla sam ih kao ovlaštene servisere za Electrolux)
i je l' bi me otkantali odmah ili bi došli i probali popravit?
Nemam pojma, ja sam u centru svita a ne u ZG.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 19:26   #217
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Kad vam do kraja rikne frižider ili sl. zovite mene ja besplatno to odvozim.
Zanimljivo...nema veze je li u pitanju Dubrovnik, Split, Zagreb, Osijek, Varazdin ili neko selo izmedju?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 19:41   #218
Josipe, da ti nisi onaj Cigo u zelenom tamiću što skuplja željezo iz glomaznog otpada preko pola Hrvatske? Lik je legenda sa onim svojim lancima po kamionu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 19:20   #219
Quote:
milić kaže: Pogledaj post
Ma baš po sredini bočnih stranica,a onda se nekako koncentrično širi tako da je na rubovima normalna temperatura. Ali sad sam se već priviknuo. Pa, dolazi zima i imat ću još jedno grijaće mjesto ha, ha...
Taman i ja kupio isti taj model i iznenadio se koliko su bočne stranice vruče. Išao sam odmah pogledat na net jel to normalno jel ovo nisam imao prilike nigdje vidjet, a i promijenio sam vec nekoliko frižidera. Ovog sam kupio jel nema elekrotronike koja mi se uredno na prijašnjima kvarila. Mene zanima jel ti još uvijek grije ili se promijenilo štogod u međuvremenu??
Meni to nije normalno, mislim da ću sutra zvat i servis pa da čujem njihovo stručno objašnjenje, jel bojim se da se netko ne opeče kad stane pored njega ili se klinci naslone hehe. Dolaze mi klinci od prijatelja pa da ne bi ispao kriv za opekline hehe
mico28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 13:27   #220
mico 28

Quote:
mico28 kaže: Pogledaj post
Taman i ja kupio isti taj model i iznenadio se koliko su bočne stranice vruče. Išao sam odmah pogledat na net jel to normalno jel ovo nisam imao prilike nigdje vidjet, a i promijenio sam vec nekoliko frižidera. Ovog sam kupio jel nema elekrotronike koja mi se uredno na prijašnjima kvarila. Mene zanima jel ti još uvijek grije ili se promijenilo štogod u međuvremenu??
Meni to nije normalno, mislim da ću sutra zvat i servis pa da čujem njihovo stručno objašnjenje, jel bojim se da se netko ne opeče kad stane pored njega ili se klinci naslone hehe. Dolaze mi klinci od prijatelja pa da ne bi ispao kriv za opekline hehe
Nažalost mico ništa se nije promijenilo. To stvarno nisam očekivao i nigdje to nisam čuo ni pročitao, ali što ćeš očito sam loše inforniran. Nadam se da će mnogima ovaj slučaj pomoći da se /ne/odluče za kupovinu ovakvih frižidera. A ti, jesi li se čuo sa servisom.
milić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.