Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 13:11   #1541
tabalugica, jeste već napravili neke pretrage na osnovu kojih ste došli do zaključka o neplodnosti? (možda ti neke hormonske pretrage ili dečko spermiogram?)

Dođi nam na temu o Medicinski potpomognutoj oplodnji, tamo ćeš naći hrpu dobrih savjeta i podršku
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 13:20   #1542
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
tabalugica, jeste već napravili neke pretrage na osnovu kojih ste došli do zaključka o neplodnosti? (možda ti neke hormonske pretrage ili dečko spermiogram?)

Dođi nam na temu o Medicinski potpomognutoj oplodnji, tamo ćeš naći hrpu dobrih savjeta i podršku
Hvala za naslov teme, budem i tamo malo prošvrljala kada nađem vremena

nikakve pretrage nismo radili. a do zaključka smo došli kada je počeo svršavat u mene. to traje tako već duže vrijeme (cca 1 god) i ništa od trudnoće ???
tabalugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 13:21   #1543
Quote:
tabalugica kaže: Pogledaj post
zanima me isto tako da li se isplati ići kod privatnog gin. i kolike bi cjene bile za to.... svaka informacija je dobro došla...
A ono, cijene ti se kreću od otprilike 400 - 700 kuna, kako kod koga i ovisi što sve pregled obuhvaća. Ja sam zadovoljna sa svojom privatnom ginekologicom, ali ja, nasreću, (zasad) nikad nisam imala nikakvih problema s ničim, tako da ne znam kakva je kad imaš tako nekih poteškoća. Iako, čini mi se dosta susretljiva, ako ništa, sigurno ne brza, ja budem kod nje i po pola sata jer ju stvarno mogu pitati što god mi padne na pamet.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 13:24   #1544
Quote:
tabalugica kaže: Pogledaj post
Hvala za naslov teme, budem i tamo malo prošvrljala kada nađem vremena

nikakve pretrage nismo radili. a do zaključka smo došli kada je počeo svršavat u mene. to traje tako već duže vrijeme (cca 1 god) i ništa od trudnoće ???
Da ne idemo off topic, pridruži nam se i na wannabe zboru, tamo je prava svaštara tema.
A ako niste napravili nikakve pretrage, ne mora odmah značiti da ste nepolodni. Možda jednostavno fulate ovulaciju Ako već to ne radiš , bilo bi korisno pratiti bazalnu temperaturu i/ili koristiti ovulacijske trakice.
Ima načina, samo treba biti uporan...
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:18   #1545
Quote:
slaufolina kaže: Pogledaj post
nazalost za nju (kresicku ) sam cula samo najgore od kolegice s posla
uzas
Sa dr. Kresic sam imala toliko ruzno iskustvo da mi je i danas muka kad se sjetim ne preporucujem je nikome, zena prije svega nije covjek, a onda sve ostalo
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:20   #1546
Quote:
tabalugica kaže: Pogledaj post
Hvala za naslov teme, budem i tamo malo prošvrljala kada nađem vremena

nikakve pretrage nismo radili. a do zaključka smo došli kada je počeo svršavat u mene. to traje tako već duže vrijeme (cca 1 god) i ništa od trudnoće ???
Postopak ti je sljedeci, prvo pracenje ovulacije, odnosno folikulometrija, ako nakon folikulometrije i ciljanih odnosa ne dolazi do trudnoce, krece se na sljedeci korak, ispitivanje prohodnosti jajovoda. Naravno, decko mora na spermiogram takoder cim prije. Ukoliko se radi o pcos, potrebno je prethodno napraviti hormonalnu obradu, a uza sve to obavezno je napraviti sve cervikalne briseve.
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:32   #1547
Dali netko zna dali dr. Bacic prima nove pacijentice? Jos mi se on cini najbolji kako je njegovo radno vrijeme?
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:39   #1548
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Postopak ti je sljedeci, prvo pracenje ovulacije, odnosno folikulometrija, ako nakon folikulometrije i ciljanih odnosa ne dolazi do trudnoce, krece se na sljedeci korak, ispitivanje prohodnosti jajovoda. Naravno, decko mora na spermiogram takoder cim prije. Ukoliko se radi o pcos, potrebno je prethodno napraviti hormonalnu obradu, a uza sve to obavezno je napraviti sve cervikalne briseve.
hvala ti na tako opširnom odgovoru samo da te još nešto pitam... odakle da krenemo s pretragama? rado bi mjenjala ginekologa, imaš kakvu preporuku? tek sam počela istraživat informacije o svemu tome tako da za sada dosta malo znam... hvala
tabalugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 10:06   #1549
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Dali netko zna dali dr. Bacic prima nove pacijentice? Jos mi se on cini najbolji kako je njegovo radno vrijeme?
Koliko ja znam ako si trudnica ili bez ginekologa on prima...probaj prvo privatno kod njega pa ga za usput moliš da te uzme preko socijalnog..obično uzima sad u 12 mjesecu...on je naj doktor od svih (preko 10 njih) kod kojih sam prije išla
radno vrijeme pon i čet popodne, utorak, srijeda i petak ujutro
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 16:01   #1550
Quote:
tabalugica kaže: Pogledaj post
hvala ti na tako opširnom odgovoru samo da te još nešto pitam... odakle da krenemo s pretragama? rado bi mjenjala ginekologa, imaš kakvu preporuku? tek sam počela istraživat informacije o svemu tome tako da za sada dosta malo znam... hvala
Prvo moras otici na sistematski ginekoloski pregled gdje ce te pregledati, napraviti ultrazvuk i uzeti cervikalne briseve, papa test,ureaplazma,mikroplazma,klamidija. Na cervikalnim brisevima INZISTIRAJ, reci da planiras trudnocu i da ih nikad nisi radila i ona ti ih mora napraviti.
Bilo bi dobro da odes na pregled sredinom ciklusa, recimo 13.dan, to ces malo teze nastimati ako ides kod soc. gin., ali bilo bi dobro jer ti tako moze odmah utvrditi dali imas ovulaciju, to je naravno kod urednih ciklusa od 28dana, neznam dali imas mozda kakvih problema sa menstruacijom?

Paralelno s tim, decko mora otici kod svoje doktorice i traziti uputnicu za spermiogram. To se radi u rijeckom rodilistu, mora se naruciti par dana prije i oni ce mu sve objasniti. Bitno je da on to napravi odmah da se eliminira ili utvrdi dali postoji kakav problem kod njega.

Tebi ce ultrazvukom utvrditi dali su jajnici uredni, ukoliko sa jajnicima nema problema, moras poceti pratiti plodne dane, ima nekoliko metoda pracenja, mjerenje bazalne temperature, pracenje cervikalne sluzi i sl. ali jedina sigurna i pouzdana metoda je folikulometrija, dakle ultrazvuk neposredno prije ovulacije da se vidi kako se razvija i kada ce prsnuti folikul i kada ce doci do ovulacije.

Ukoliko se utvrdi neki problem s jajnicima, kao sto su policisticni jajnici, to zahtijeva hormonalnu obradu i daljnju terapiju ovisno o ostalim nalazima.

Dakle, prvo ginekoloski pregled, cervikalni brisevi, pracenje ovulacije - folikulometrija, a ako ni nakon ciljanih odnosa u vrijeme utvrdene ovulacije ne dolazi do zaceca, potrebno je krenuti na sljedeci korak, a to je HSG, odnosno propuhivanje jajovoda.
Ako se na cervikalnim brisevima utvrdi koja bekterija, potrebno je lijeciti oboje i tebe i partnera. Ureaplazma i klamidija uzrokuju zacepljene jajovode pa ukoliko se utvrdi prisutnost neke od tih bakterija vrlo vjerojatno postoji mogucnost na zacepljenje jajovoda.

Kad dodes kod ginekologa, moras odmah reci da vec dvije godine radite na bebi, ali neuspjesno, bolje je reci vise nego manje i inzistiraj da krenes u obradu steriliteta. Pripremi se na puno strpljenja i volje, lakse je kad to sve obavljas privatno, ali uz malo vise strpljenja moguce je i preko soc.gin.
Ja sam vecinu stvari radila privatno i ustedila si tu malo zivaca i vremena, ali opet ovisis o svom soc. gin. i zato je bitno da imas ok ginekologa.

Evo danci je spomenula dr. Bacica, meni se takoder cini on najbolji jer ove druge price koje sam cula i dozivjela sa drugim gin. su katastrofa, tako da zelim ti puno srece ako te jos sta zanima, slobodno pitaj.
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 16:03   #1551
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam ako si trudnica ili bez ginekologa on prima...probaj prvo privatno kod njega pa ga za usput moliš da te uzme preko socijalnog..obično uzima sad u 12 mjesecu...on je naj doktor od svih (preko 10 njih) kod kojih sam prije išla
radno vrijeme pon i čet popodne, utorak, srijeda i petak ujutro
Bez ginekologa sam, a planiram trudnocu tako da mi svakako treba netko pouzdan. Hvala ti na preporuci danci zvati cu ga sutra pa cu se naruciti.
Kako on narucuje ako radi privatno i socijalno? Sve u isto vrijeme ili?
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 16:56   #1552
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Bez ginekologa sam, a planiram trudnocu tako da mi svakako treba netko pouzdan. Hvala ti na preporuci danci zvati cu ga sutra pa cu se naruciti. Kako on narucuje ako radi privatno i socijalno? Sve u isto vrijeme ili?
Sretno sa zvanjem. To ti je ko loto. Najbolje ti je otić tamo.
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 17:52   #1553
Koliko sam čula Bačić je počeo odbijati i trudnice, ali u svakom slučaju probaj pa javi!Sretno!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 12:20   #1554
Pozdrav,
ja sam ovdje nova. Dugo vremena sam išla kod doktorice Štefanić-Dukić s kojom nemam baš puno lijepih iskustava (kašnjenje na posao, čekanje satima, brzinski i površno odrađen pregled, neorganizirana sestra...). Već godinu dana nisam bila kod nje i sada je krajnje vrijeme da se naručim na pregled, ali ne znam kod koga. Možete li mi preporučiti nekog kvalitetnog, smirenog i temeljitog ginekologa/ginekologicu koji još uvijek prima pacijente? Vidim da se dosta spominju privatni liječnici, ali ima li koji socijalni?
Znate li kako ide postupak prebacivanja kartona? Ne živim u Rijeci pa bih to rado obavila telefonski...
TNX
weacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 12:41   #1555
weacky- i sama sam nedavno bila u sličnoj situaciji, potrage za novim ginekologom. Meni se čini da u Rijeci ne postoji normalna ginekolog koji prima nove pacijente, zbilja ti nemam nikoga za preporučiti.
Za prebacivanje moraš doći osobno, jer moraš potpisati neke papire.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 12:49   #1556
Ja sam htjela prebaciti svoj karton jer sam kod one štrige Travenice, ali sad vidim da nitko ne prima nove pacijentice. No dobro, ionako mi je ona samo socijalni ginekolog, a kada jednog dana budem trudna, valjda je dobro da sam bar negdje.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:27   #1557
Ereshkigal - za koga si se na kraju odlučila? prošvrljala sam malo po forumu pa vidim dosta pohvala za doktoricu Krištofić i Ćosić, no sada je pitanje, primaju li nove pacijente? One su u Cambrievoj pa su mi u svakom slučaju bliže od Pehlina... Dakle, moram osobno doći, potpisati papire. A karton prebaciju oni međusobno? stvarno mi se ne da ići do Pehlina i objašnjavati zašto se želim prebaciti...


Kad sve ovo čujem, najrađe bih kod privatnika. Ovaj dr. Gusić zvuči dobro.
weacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:12   #1558
Quote:
weacky kaže: Pogledaj post
Ereshkigal - za koga si se na kraju odlučila? prošvrljala sam malo po forumu pa vidim dosta pohvala za doktoricu Krištofić i Ćosić, no sada je pitanje, primaju li nove pacijente? One su u Cambrievoj pa su mi u svakom slučaju bliže od Pehlina... Dakle, moram osobno doći, potpisati papire. A karton prebaciju oni međusobno? stvarno mi se ne da ići do Pehlina i objašnjavati zašto se želim prebaciti...
.
Kod Krištofić. Ali čini se da sam se zeznula jer žena NE želi nove trudnice. Ne znam prima li još, ali ako planiraš trudnoću u skoro vrijeme ja ti je ne bih savjetovala, ali ako ne planiraš trudnoću samo naprijed.
Dođeš kod gina kod kojeg bi se htjela prebacit i kod njega potpišeš te neke papire, a oni sami kao prebace karton (mada moj nikada nije došao do dr. Krištofić).
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:28   #1559
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Kod Krištofić. Ali čini se da sam se zeznula jer žena NE želi nove trudnice. Ne znam prima li još, ali ako planiraš trudnoću u skoro vrijeme ja ti je ne bih savjetovala, ali ako ne planiraš trudnoću samo naprijed.
Dođeš kod gina kod kojeg bi se htjela prebacit i kod njega potpišeš te neke papire, a oni sami kao prebace karton (mada moj nikada nije došao do dr. Krištofić).
Hvala ti!!!
Ne, ne planiram trudnoću bar još par godina tako da mislim da ću se uputiti k njoj. Možeš li mi proslijediti broj telefona i radno vrijeme, da nazovem prethodno.
Jesi li ti najprije zvala telefonom ili si odmah otišla tamo? Da mi ne bi telefonom rekli da nemaju mjesta samo da me se riješe.
Ona je u istoj zgradi s Krešićkom? da ne fulam ordinaciju.... brrrrrrrr....
weacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:59   #1560
Dr. Krištofić, tel: 330-691, parne ujutro,neparne popodne. Svakako odi dolje ako možeš. Telefonom je nomoguće dobiti. Da, tamo gdje je Krešićka, samo u obrnutoj smjeni.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.