Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2023., 11:40   #1
DOC i DOCX datoteke, viewer?

Pozdrav ljudi, koju aplikaciju da preuzmem za otvaranje, pregledavanje i editiranje doc i docx datoteka?

Preuzeo sam Doc opener sa Microsoft stranice ali ne šljaka baš najbolje...
MS Office ili postoji neka alternativa? Ako je Office najbolja opcija, koju verziju da uzmem?


Hvala unaprijed.
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 13:43   #2
LibreOffice
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 17:54   #3
Quote:
pennsylvanians kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, koju aplikaciju da preuzmem za otvaranje, pregledavanje i editiranje doc i docx datoteka?

Preuzeo sam Doc opener sa Microsoft stranice ali ne šljaka baš najbolje...
MS Office ili postoji neka alternativa? Ako je Office najbolja opcija, koju verziju da uzmem?


Hvala unaprijed.
Ako ćeš uzimati MS Office, što je i najbolja opcija za rad s doc i docx, onda uzmi zadnju ponuđenu verziju.

Ako ćeš neku alternativu, onda LibreOffice. Također zadnju stabilnu verziju.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 18:22   #4
Sve zavisi o tome u kolikoj mjeri ti treba puna kompatibilnost s prvenstveno docx formatom, a to je vjerojatno većina dokumenata koja danas kruži.
Dugogodišnji sam korisnik LibreOfficea i to je praktično savršen besplatni alat, ali prvenstveno za dokumente koje ti sam kreiraš.
Problem je u tome što ponekad pogrešno interpretira dokumente koje dobije kreirane od drugih, znaju se malo "raspasti" složenija formatiranja, pa je upitno da li trošiti vrijeme na ispravljanje toga, ili koristiti izvorni alat. Naravno, uz ogradu da ovo pišem generalno za cijeli "paket", ali prvenstveno za Calc, odnosno njihovu verziju Excela...

Obzirom da si krenuo s viewerom, pa malo ovo, malo ono, tebi u stvari ne treba viewer nego puno krvni alat...
E sad, postoji more opcija, radi li se komercijalnom korištenju, ili si možda student-učenik, koji MS programe može dobiti besplatno preko svoje školske-znanstvene ustanove?

I konačno, imaš jednu opciju besplatnog korištenja izvornog MS programa, radi se o Microsoft365 (to je sada novi naziv za MS Office), ali online: dakle imaš potpuno kompatibilan izvorni alat, koji nije poseban program nego se izvršava u tvom browseru, dok radiš s njime moraš biti stalno na internetu, dokumenti su ti u cloudu (OneDrive) a ne na tvom kompu, logiraš se preko MS računa i ono najvažnije, radi se o varijatama programa s limitiranim mogućnostima. Dakle nemaš punu funkcionalnost npr Worda, ali ako su ti prioriteti kako si naveo viewer->otvaranje, pregledavanje-> sitno editiranje...može biti rješenje.
A nije loše ni kao nekakva "putna varijanta", koju možeš koristiti za svoje dokumente bilo gdje se nalazio...

Ako te zanima, ideš na stranicu
www.microsoft365.com
Na lijevoj dijelu stranice, ispod "Prijava" i "Nabavite Microsoft 365" imaš opciju "Registrirajte se i dobijte besplatnu verziju Microsoft 365"
Dalje ti pita da stvoriš račun kod njih koji ćeš koristiti
i vozi dalje...

/Uglavnom, sve je free dok te ne pita broj kreditne kartice, ako tu zalutaš na te opcije imaš gratis period korištenja 1 mjesec, nakon toga će ti teretiti karticu ako prije toga ne otkažeš.../

Po meni je izbor LibreOffice ili ovaj online, Libre je tvoj "zauvijek", radiš lokalno i sve što alati mogu ponuditi (a mogu puno više nego prosječan korisnik i pomisli, samo pripazi da dokumente spremaš u MS formatima (docx, xlsx...Libre to može) ako puno dijeliš dokumente s drugima, jer ih izvorni odt/ods može zbuniti, i izvorne Excel skripte, macroi... ne rade u Libre
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 18:46   #5
Za 10ak e se moze kupiti key za kompletni office paket
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 19:55   #6
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Za 10ak e se moze kupiti key za kompletni office paket
Naravno, varijanta koju koristim u privatnom okruženju...jebiga, mindset mi je ostalo u legalističkom modu...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2023., 15:23   #7
Alt+Windows+CTRL+Shift
Otvaraš free verziju Office-a na netu
__________________
I tvoja jela su nejestiva sva,bez okusa, al žilava i neprobavljiva
cmicmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2023., 19:17   #8
google docs? Ako nisu neki hardcore dokument?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2023., 09:18   #9
Starije verzije officea možeš i krekati - naravno na vlastitu odgovornost. Samo googlaj MS Guides i tamo imaš tutorijal što i kako. Ja trenutno vrtim 2013, s ovim novijim verzijama ne želim isprobavati.

A što se tiče ovog pretplatnog modela Microsoft 365, zanima me jel' oni provjeravaju po adresi gdje ste sve logirani. Na stranicama im piše da možeš biti logiran na pet uređaja istovremeno. To bi u teoriji značilo da ja mogu dijeliti s nekim account u isto vrijeme. Znam da je Netflix sad po tom pitanju postao puno strožiji i provjeravaju adresu s koje se ljudi logiraju.
komna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.