Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 17:10   #621
ja imam problema sa fisurom, bio na pregledu kod lastrića, regulirajte stolicu, mažite sa kremom, kupke, i to je to.. mjesec dana nista, rana zaraste dođe tvrda stolica i opet razvali sluznicu, bude i krvi i to dosta, dal je netko od Vas imao prisutnost krvi, ali ne u tragovima nego više?? uvijek kada idete obavljat nuždu namažite područje kremom, pomaže, svaki put poslje nužde obavezno operite , ako ne možete jer ste na poslu onda kad dođete, rana će zacijeliti...prije spavanja popijte magnezij šumeću tabletu, meni pomaže za meku stolicu.. evo to su moje neke metode, nadam se da Vam može pomoći, 3 mjeseca bez fisure
jerejeronim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:44   #622
Quote:
jerejeronim kaže: Pogledaj post
ja imam problema sa fisurom, bio na pregledu kod lastrića, regulirajte stolicu, mažite sa kremom, kupke, i to je to.. mjesec dana nista, rana zaraste dođe tvrda stolica i opet razvali sluznicu, bude i krvi i to dosta, dal je netko od Vas imao prisutnost krvi, ali ne u tragovima nego više?? uvijek kada idete obavljat nuždu namažite područje kremom, pomaže, svaki put poslje nužde obavezno operite , ako ne možete jer ste na poslu onda kad dođete, rana će zacijeliti...prije spavanja popijte magnezij šumeću tabletu, meni pomaže za meku stolicu.. evo to su moje neke metode, nadam se da Vam može pomoći, 3 mjeseca bez fisure
Ja imam taj problem da baš jako krvarim poslije svake stolice. Mažem se kremama, tople kupke... svašta, ali fisura ne zacijeljuje. Bod mogu dati jedino nevenovoj masti koja mi olakša odlazak na wc. Na kraju sam se ipak odlučila za analnu dilataciju kod Lastrića pa ćemo vidjeti kako će biti.
pufniccca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 08:33   #623
Perianalna fistula nakon operacije

Dragi forumaši piše jedna majka. Ćer je operirala perianalnu fistulu 12.3.2014. kirurški - leserskim nožem je 2,5 cm uđeno u fistulu odstranjeno.
Sve je bilo u redu do ljeta kada je fistula ponovo nabujala i pukla...kirurg je rekao ako se opet pojavi (uz svu higijenu prehranu i sl.) da će opet nažalost morati krirurški odstraniti..i prije nekoliko dana smeće opet buja uz sve simptome rijetka proljevasta stolica....
ali jaka je ona borit ćemo se rukama i nogama
sismis1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 12:06   #624
Potpuno te razumijem:(

Quote:
pufniccca kaže: Pogledaj post
Ja imam taj problem da baš jako krvarim poslije svake stolice. Mažem se kremama, tople kupke... svašta, ali fisura ne zacijeljuje. Bod mogu dati jedino nevenovoj masti koja mi olakša odlazak na wc. Na kraju sam se ipak odlučila za analnu dilataciju kod Lastrića pa ćemo vidjeti kako će biti.
Ajme, kako mi je teško sve ovo čitati... Mučim se s fisurom već 2 g... Užas jedan! Probala svašta, čepiće, kreme, kokosovo ulje, kantarionovo, svinjsku mast, prokten, rectonal...Prokten i rectonal koristim s manjim prekidima cijelo vrijeme, ujutro natašte popijem šumeći Mg od 200mg i mažem se nitroglicerinskom kremom prije stolice... I stavrno, bilo je duljih perioda u kojima sam čak počela vjerovati da sam izlječena, a onda - šamar u vidu pečenja, žarenja, boli, krvi.
Kukavica sam i bojim se operacije i opće anestezije, no to će izgleda biti jedino rješenje...
Bila sam kod Lastrića, pregledao me je, izbombardirala sam ga hrpom pitanja pa nije predložio dilataciju. Taj zahvat jest pod lokalnom anestezijom, ali je mene zanimalo kako znaju koliko raširiti i kakve su moguće posljedice pretjeranog širenja na kontinenciju.
Ne znam, sve je to zbunjujuće, ja stalno pokušavam naći razumno objašnjenje, ali ga ne nalazim...pazim na prehranu, pijem preko 2l vode, jedem samo 2-3 šnite kruha dnevno i to integralnog, gotovo svaku večer jedem žgance, tu i tamo pojedem 1-2 kockicu čokolade i sve je super dok stolica nije formirana. Čim je malo formirana (napominjem da zadnje 2g nije tvrda) evo muke na mala vrata i začarani krug se nastavlja...
LanaFisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 13:27   #625
sretno na operaciji, javi kako je prošlo..ja ipak ne zelim na to jer su mi rekli neki kirurzi da se može opet pojaviti bez obzira što je operirano..jedna gospođa je pisala na ovom forumu da je bila na dvije operacije, i opet joj se javila fisura..evo meni se jučer opet pojavila, boli do bolaaaa..izgleda ko da mi je neko nožem zarezao
jerejeronim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 14:30   #626
Quote:
pufniccca kaže: Pogledaj post
Ja imam taj problem da baš jako krvarim poslije svake stolice. Mažem se kremama, tople kupke... svašta, ali fisura ne zacijeljuje. Bod mogu dati jedino nevenovoj masti koja mi olakša odlazak na wc. Na kraju sam se ipak odlučila za analnu dilataciju kod Lastrića pa ćemo vidjeti kako će biti.
I meni je nevenova mast pomogla.

Quote:
LanaFisher kaže: Pogledaj post
Ajme, kako mi je teško sve ovo čitati... Mučim se s fisurom već 2 g... Užas jedan! Probala svašta, čepiće, kreme, kokosovo ulje, kantarionovo, svinjsku mast, prokten, rectonal...Prokten i rectonal koristim s manjim prekidima cijelo vrijeme, ujutro natašte popijem šumeći Mg od 200mg i mažem se nitroglicerinskom kremom prije stolice... I stavrno, bilo je duljih perioda u kojima sam čak počela vjerovati da sam izlječena, a onda - šamar u vidu pečenja, žarenja, boli, krvi.
Kukavica sam i bojim se operacije i opće anestezije, no to će izgleda biti jedino rješenje...
Bila sam kod Lastrića, pregledao me je, izbombardirala sam ga hrpom pitanja pa nije predložio dilataciju. Taj zahvat jest pod lokalnom anestezijom, ali je mene zanimalo kako znaju koliko raširiti i kakve su moguće posljedice pretjeranog širenja na kontinenciju.
Ne znam, sve je to zbunjujuće, ja stalno pokušavam naći razumno objašnjenje, ali ga ne nalazim...pazim na prehranu, pijem preko 2l vode, jedem samo 2-3 šnite kruha dnevno i to integralnog, gotovo svaku večer jedem žgance, tu i tamo pojedem 1-2 kockicu čokolade i sve je super dok stolica nije formirana. Čim je malo formirana (napominjem da zadnje 2g nije tvrda) evo muke na mala vrata i začarani krug se nastavlja...
Tocno znam kako ti je jer sam se i sama mucila sa fisurom.
Pokusaj sa kupkom od kamilice (skuhaj 5-6 vrecica, pusti da se malo ohladi, kad bude topla sjedni na 10-20 min u to poslije stolice i navecer) i mazi se ujutro, navecer, prije i poslije stolice nevenovom masti. Izbjegavaj ljuto, slatko, kiselo i zacinjeno.
Moja prica je bila da sam uz fisuru imala i polipe koje sam uklanjala isti dan kad sam radila i dilataciju. Zato je kod mene oporavak isao jako sporo i bio strasno bolan. Mislim da sama dilatacija nije toliko bolna. Odlucila sam se za to jer sam mjesec i pol dana neprestano krvarila u ogromnim kolicinama.
Rekli su mi da se fisura moze vratiti, ali si mislim... bolje da zivim i tih par mjeseci, godina bez nje nego da sam non stop u bolovima i temperaturi.

Ako kome treba potpora ili ga zanimaju pojedinosti oko dilatacije - javite se na pm
__________________
"Baci me među vukove i vratit ću se kao vođa čopora."
LadyAriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 16:32   #627
Pozdrav svima!

Evo nedavno mi je dijagnosticirana fisura ani sa početnim hemeroidima. Prepisana mi je mast sa ribljim uljem, malo regulirati stolicu i pripaziti na prehranu i to je to. Najviše me muči ta bol nakon stolice, da ne kažem da nisam još sebi došla od proktološkog pregleda jer mi je jedno pet puta gore nego inače. Zanima me da li je nekome pomogla mast sa nitroglicerinom? Kako doći do te masti i može li se koristiti i ako su hemeroidi prisutni uz fisuru? Ili ako netko zna nešto učinkovitije, svaki savjet je dobrodošao
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:17   #628
Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo nedavno mi je dijagnosticirana fisura ani sa početnim hemeroidima. Prepisana mi je mast sa ribljim uljem, malo regulirati stolicu i pripaziti na prehranu i to je to. Najviše me muči ta bol nakon stolice, da ne kažem da nisam još sebi došla od proktološkog pregleda jer mi je jedno pet puta gore nego inače. Zanima me da li je nekome pomogla mast sa nitroglicerinom? Kako doći do te masti i može li se koristiti i ako su hemeroidi prisutni uz fisuru? Ili ako netko zna nešto učinkovitije, svaki savjet je dobrodošao
Ne smijes koristiti nitroglicerinsku mast ako imas hemoroide. Ona siri krvne zile.
Obavezno reguliraj stolicu. Izbaci brzu hranu, cokoladu, bijeli kruh. Ujutro nataste mozes piti 2 dcl Donata dok ti se stolica ne regulira.
Pokusaj i sa kupkama u kamilici.
__________________
"Baci me među vukove i vratit ću se kao vođa čopora."
LadyAriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 10:12   #629
Quote:
LadyAriela kaže: Pogledaj post
Ne smijes koristiti nitroglicerinsku mast ako imas hemoroide. Ona siri krvne zile.
Obavezno reguliraj stolicu. Izbaci brzu hranu, cokoladu, bijeli kruh. Ujutro nataste mozes piti 2 dcl Donata dok ti se stolica ne regulira.
Pokusaj i sa kupkama u kamilici.
Ajme...lude, meni nitko nije rekao da se od nitroglicerinske masti moze pogorsati situacija s hemoroidima Zapravo, toliko sam isfrasirana ove dvije godine od AF da vise nisam ni znala sto su hemoroidi, do prije par mjeseci, kada su na velika zvona najavili prisustvo.((
Nitroglcerinsku kremu (0.2%) koristim zadnje dvije godine i ona mi je jedina prekinula zacarani krug nesnosne boli nakon defekacije, spazma sfinktera itd.
Spravljaju je kod nas u Galenskom laboratoriju, no moras imati privatni recept specijalista. Nista drugo nije pomagalo - ni kupke, ni analgetici, nista.
U vise navrata sam planirala prestati koristiti ju kad mi je bilo bolje, ali strah se toliki uvukao u mene, da ju jos koristim...
Sad sam se malo zamislila... zapravo, zdravorazumski gledano trebala sam o tome i sama razmisljati (vasodilatator - prosirenje vene). Mislim da cu morati prestati, inace cu se zavrtiti u drugom krugu - hemoroidi oticu, smanjuje se promjer analnog kanala i eto opet kidanja fisure (urrgh!)
Sretno svima i sto duze razdoblje mira i spokoja!
LanaFisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 10:14   #630
Mozes li reci kakva je to mast, gdje ju ima za kupiti i koliko kosta? Koliko je dugo koristis i jel ti pomogla? Hvala, unaprijed
LanaFisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 10:15   #631
Quote:
LanaFisher kaže: Pogledaj post
Mozes li reci kakva je to mast, gdje ju ima za kupiti i koliko kosta? Koliko je dugo koristis i jel ti pomogla? Hvala, unaprijed
Ovo je naravno pitanje za NIA-PIA! Nova sam na forumu pa se tek ucim
LanaFisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 22:22   #632
Evo savjet za mekanu stolicu, ujutro popim 2 isjeđena limuna, i navečer magnezij šumeču tabletu, i to je to kad se toga ne pridržavam bude tvrda stolica, a onda nije, opće nije dobro užas..
jerejeronim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:16   #633
Quote:
LanaFisher kaže: Pogledaj post
Ajme...lude, meni nitko nije rekao da se od nitroglicerinske masti moze pogorsati situacija s hemoroidima Zapravo, toliko sam isfrasirana ove dvije godine od AF da vise nisam ni znala sto su hemoroidi, do prije par mjeseci, kada su na velika zvona najavili prisustvo.((
Nitroglcerinsku kremu (0.2%) koristim zadnje dvije godine i ona mi je jedina prekinula zacarani krug nesnosne boli nakon defekacije, spazma sfinktera itd.
Spravljaju je kod nas u Galenskom laboratoriju, no moras imati privatni recept specijalista. Nista drugo nije pomagalo - ni kupke, ni analgetici, nista.
U vise navrata sam planirala prestati koristiti ju kad mi je bilo bolje, ali strah se toliki uvukao u mene, da ju jos koristim...
Sad sam se malo zamislila... zapravo, zdravorazumski gledano trebala sam o tome i sama razmisljati (vasodilatator - prosirenje vene). Mislim da cu morati prestati, inace cu se zavrtiti u drugom krugu - hemoroidi oticu, smanjuje se promjer analnog kanala i eto opet kidanja fisure (urrgh!)
Sretno svima i sto duze razdoblje mira i spokoja!
Liječiš jedno, pogoršavaš drugo, a u konačnici ti šteti i jednom i drugom. Morat ćeš se ostaviti te kreme i naći neku zamjenu.

Quote:
jerejeronim kaže: Pogledaj post
Evo savjet za mekanu stolicu, ujutro popim 2 isjeđena limuna, i navečer magnezij šumeču tabletu, i to je to kad se toga ne pridržavam bude tvrda stolica, a onda nije, opće nije dobro užas..
Limun nikako. Kiselina jako nadražuje fisuru. Stolica ti je mekana od magnezija koji je i preporučljiv.
__________________
"Baci me među vukove i vratit ću se kao vođa čopora."
LadyAriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:23   #634
Quote:
LanaFisher kaže: Pogledaj post
Ovo je naravno pitanje za NIA-PIA! Nova sam na forumu pa se tek ucim
Mast sa ribljim uljem imaš za kupiti u svim gradskim ljekarnama. Ne treba ti recept i mislim da dođe oko 16kn
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:46   #635
Quote:
LanaFisher kaže: Pogledaj post
Ovo je naravno pitanje za NIA-PIA! Nova sam na forumu pa se tek ucim
Kako nisam prije znala da me mori fisura i hemići pa sam krivila druge probleme koje imam za to, sad mi ta mast pomogne i osjetim olakšanje. No, danas me recimo fino opalilo pečenje jer nisam bila redovita sa mazanjem i kupkama, i još me okinula bila želučana viroza pa sam jela samo suho i to me isto udesilo. Za sad mi je okej ta krema, al baš da mi bude zacijelila fisura od toga, ne znam.

Zanima me da li je kome pomogla dilatacija da se riješi te napasti?
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 10:27   #636
Kazu da dilatacija smanjuje odnosno uklanja spazam (grc) sfinktera zbog kojeg se fisura otvara, odnosno omogucuje zarastanje rane. Zvuci dobro u teoriji. Pricala sam s osobom koja je bila na dilataciji kod dr. Lastrica i zadovoljna je, nema problema vise. Ja sam bila prije 2g na pregledu, tada mi je konstatirao (ne Lastric jer oje on u mirovini, nego neki s R) da je fisura u sanaciji pa je predlozio da jos malo pricekamo. Od onda nisam bila. Zapravo, malo me strah... Moje glavno pitanje bilo je kako znaju koliko treba/ koliko se smije siriti a da se nesto trajno ne poremeti vezano uz kontinenciju. Lijecnici iz nase bolnice nisu skloni tome, kazu - nekontrolirano je i nesigurno... Predlazu LIS (sfinkterektomiju), odnosno zarezivanje prvog sloja sfinktera da popusti spazam. To mi tek zvuci brutalno Onako cisto laicki - ako ova jedna ranica ne zarasta 2 g, kako ce onda jos jedna zarasti
Meni je npr. nitroglicerinska mast bila genijalna, spas s neba...ali kontam da mi zadnjih nekoliko mjeseci pravi probleme s hemosima s kojim inace nisam imala frke.
Mislim da cu probati tu riblju mast, obzirom da jos nisam...
LanaFisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 10:44   #637
Nitroglicerinske kreme imate u apoteci na Dolcu. Onoj di se mogu naručiti lijekovi iz inozemstva. Treba provjeriti prije odlaska da li je imaju, obzirom je bilo svojedobno problema s uvozom nitroglicerina i to u Evropu.

A osim te kreme, imate i raznih drugih, no uglavnom su inozemne. Npr. Diltiazem hydrochloride 2% Cream (AnohealR) 30g.

Postoje vam cijeli forumi o analnoj fisuri, osobito američki, gdje ljudi raspravljaju i dijele savjete.

Kaj se operacija tiče, budite oprezni, one su doista zadnje utočište jer mogu dovesti do neugodnih posljedica (inkontinencija npr.), a nema garancije da su rezultati trajni.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:03   #638
To zarezivanje mi ne pada na pamet. Ako to ne radi osoba koja jako dobro zna što radi, može doći do inkontinencije. Ovdje doslovno ni jednom doktoru ne vjerujem da bih se odlučila na to. Za dilataciju do sad nisam čula da postoji neki veliki rizik, no opet nisam se puno ni raspitivala.

Alexis, da li te kreme idu na recept ili ne?
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:08   #639
Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
Kako nisam prije znala da me mori fisura i hemići pa sam krivila druge probleme koje imam za to, sad mi ta mast pomogne i osjetim olakšanje. No, danas me recimo fino opalilo pečenje jer nisam bila redovita sa mazanjem i kupkama, i još me okinula bila želučana viroza pa sam jela samo suho i to me isto udesilo. Za sad mi je okej ta krema, al baš da mi bude zacijelila fisura od toga, ne znam.

Zanima me da li je kome pomogla dilatacija da se riješi te napasti?
Meni je dilatacija pomogla. Bila sam prije mjesec i pol na njoj.
__________________
"Baci me među vukove i vratit ću se kao vođa čopora."
LadyAriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:11   #640
Ne. U ovoj apoteci se sve kupuje. Ona radi na principu da se preko nje naručuju lijekovi iz inozemstva. Nitroglicerinske kreme sami rade, te ih obično imaju i mogu se odmah kupiti. No, ponavljam, jedno vrijeme ih nije bilo jer se nije mogao kupiti nitroglicerin (baza) u Evropi, od čega su radili kremu.

Svojedobno sam našla izvrsnu studiju/članak na netu British Medical Journal (na engleskom) u kojoj su bile uspoređene sve poznate metode liječenja AF. Zove se "Clinical Evidence. Anal fissure (chronic); Rick Nelson; August 2009". Pdf dokument, 17 stranica. Glavna pitanja, na koja su željeli dati odgovor jest koji su efekti operativnih i neoperativnih zahvata u liječenju AF.

Evo sažetak:

Quote:
ABSTRACT
INTRODUCTION: Anal fissures are a common cause of anal pain during, and for 1 to 2 hours after, defecation. The cause is not fully understood, but low intake of dietary fibre may be a risk factor.
METHODS AND OUTCOMES: We conducted a systematic review and aimed to answer the following clinical questions:
What are the effects of non-surgical treatments for chronic anal fissure?
What are the effects of surgical treatments for chronic anal fissure?
We searched: Medline, Embase, The Cochrane Library, and other important databases up to August 2009 (Clinical Evidence reviews are updated periodically; please check our website for the most up-to-date version of this review).
We included harms alerts from relevant organisations such as the US Food and Drug Administration (FDA) and the UK Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MHRA).
RESULTS: We found 28 systematic reviews, RCTs, or observational studies that met our inclusion criteria.
We performed a GRADE evaluation of the quality of evidence for interventions.
CONCLUSIONS: In this systematic review we present information relating to the effectiveness and safety of the following interventions: anal advancement flap, anal stretch/dilation, botulinum A toxin–haemagglutinin complex alone or with nitrates, calcium channel blockers, internal anal sphincterotomy, and nitric oxide donors.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.