Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 09:36   #21
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
...
i da 1.6tdci iliti hdi ide ko 110KS tdi, tdi nije commonrail
Ova rečenica mi nije baš sjela... što je pisac time htio reći?
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 20:25   #22
pisac je htio reći da iz nekog razloga tdci, hdi i ne znam kak ih još zovu (isti motor koriste (mazda, ford, peugeot, čak i volvo) odnosno to je commonrail novije generacije (dosad su bile još 2 prije generacije commonraila) ubrza ko neki jači dizelski motor VAG koncerna ili TDI motor.
odnosno ima bolje međuubrzanje jer tdi-u ipak zatreba malo za odaziv gasa dok kod tdci motora je odaziv bolji,
razlika ti je u sistemu ubrizgavanja, tlaku turbine.... uglavnom nisam expert ali tdi i hdi=tdci nije isto
i osim toga 2.0 hdi iz 2002.g. ne ide niš bolje (možda čak slabije) od 1.6 hdi iz 2007.g.
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 22:31   #23
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
pisac je htio reći da iz nekog razloga tdci, hdi i ne znam kak ih još zovu (isti motor koriste (mazda, ford, peugeot, čak i volvo) odnosno to je commonrail novije generacije (dosad su bile još 2 prije generacije commonraila) ubrza ko neki jači dizelski motor VAG koncerna ili TDI motor.
odnosno ima bolje međuubrzanje jer tdi-u ipak zatreba malo za odaziv gasa dok kod tdci motora je odaziv bolji,
razlika ti je u sistemu ubrizgavanja, tlaku turbine.... uglavnom nisam expert ali tdi i hdi=tdci nije isto
i osim toga 2.0 hdi iz 2002.g. ne ide niš bolje (možda čak slabije) od 1.6 hdi iz 2007.g.
znas li ti sta znaci kratica TDI? ili sta znaci TDDI?ili tdci? na vw cr motorima idalje pise TDI ne tdcri ili crtdi i sl. to je obicna kratica koji proizvodjaci koriste kao zastitni znak,svaki ima svoje. zasto na pd motorima nije pozadi pisalo pdtdi kada se uveo sistem pumpa dizna?zato jer je tdi postalo toliko popularno i nece se sigurno nikad ni mijenjati.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 23:24   #24
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
znas li ti sta znaci kratica TDI? ili sta znaci TDDI?ili tdci? na vw cr motorima idalje pise TDI ne tdcri ili crtdi i sl. to je obicna kratica koji proizvodjaci koriste kao zastitni znak,svaki ima svoje. zasto na pd motorima nije pozadi pisalo pdtdi kada se uveo sistem pumpa dizna?zato jer je tdi postalo toliko popularno i nece se sigurno nikad ni mijenjati.
T=turbo
D=diesel
I=intercooler
gle postojali su i fordovi tddi motori koji opet nemaju sličnosti s tdci fordovim motorima, informiraj se. drukčiji sistem ubrizgavanja i recimo 1.8tddi su izvlačili 90KS a sad 1.6 tdci izvlače 90 i 110KS vozim tdi i stari hdi i novi tdci i svaki drukčiji
mada su novi hdi i tdci u biti isti motori
kad se tolko kužiš u tdi motore kaj se promijenilo u zadnjih 10 godina kod tih motora?
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:06   #25
tomislave, jedan dobronamjeran savjet: ostavi se mehanike.
piši o autima, ali nemoj o tehnici auta jer je neznaš. neznam je ni ja, ali znam daleko više od tebe.

samo za primjer:
auti sa klasičnim automatskim mjenjačima nemaju lamelu.
TDI je skraćenica za turbo direct injection
HDi od peugeota i TDCI od forda su isti motori. kod forda tdCi označava dizel motor sa Common rail tehnologijom.
TDDI to nije imao.
stari peugeotov hdi je totalno drugačija tehnologija od CR-a.
još uvijek je stari VW TDI sa PDi motorom pojam odaziva na gas kod dizel motora, većina ljudi ti to može potvrditi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:37   #26
[QUOTE=I wonder;23578119]tomislave, jedan dobronamjeran savjet: ostavi se mehanike.
piši o autima, ali nemoj o tehnici auta jer je neznaš. neznam je ni ja, ali znam daleko više od tebe.

samo za primjer:
auti sa klasičnim automatskim mjenjačima nemaju lamelu.
TDI je skraćenica za turbo direct injection
HDi od peugeota i TDCI od forda su isti motori. kod forda tdCi označava dizel motor sa Common rail tehnologijom.
TDDI to nije imao.
stari peugeotov hdi je totalno drugačija tehnologija od CR-a.
još uvijek je stari VW TDI sa PDi motorom pojam odaziva na gas kod dizel motora, većina ljudi ti to može potvrditi.[/QUOTE

priznajem, ne kužim se u mehaniku ali kad voziš hdi, tdci, tdi, td i d automobile onda ti mogu reć razliku.
kaj sam ja drugo reko za tdci motore? tddi je skroz različit znači svak cilindar zasebno ubrizgavanje.
puno ljudi me uvjeravalo da je benzinac jači od turbaka manje kubikaže i manje snage. to je mišljenje drugih ali sam dokazao drukčije...
evo ako imaš tdi idemo u praksi probat ja ću branit tdci motor.
jer ti je velik faktor kod svakog auta vozač pa tako 3 šofera za 3 ista auta odvozit će istu relaciju u 3 različita vremena.
ispričavam se kaj se raspravlja u ovoj temi
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:42   #27
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
još uvijek je stari VW TDI sa PDi motorom pojam odaziva na gas kod dizel motora, većina ljudi ti to može potvrditi.
Istina. Vozio sam skoro pa sv eove moderne dizelase dci,hdi,cdti,.............. ali imam dojam da su ovi TDI motori najbolji od svih.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:44   #28
e da dodam još jednu stvar. vw motor 1.9td 92/93g. 75KS vs passat 2004 (valjda) 1.9tdii 110KS,
35KS(znači za pola više) razlike u korist passata, skoro 10g mlađi i kad ja dam full gas i on da full gas...imam osjećaj da mu fali bar 30KS, jest da je brži ali ne tolko.
tdi potegne iznad 2000rpm (novije od 2005 nisam probao)
tdci potegne od 1500 a jako dobro od 1800rpm
ako imaš tdi najbolje da testiramo u praksi ovak ćemo samo jedan preko drugog razbijat mišljenja
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:04   #29
nećemo se ni utrkivati ni razbijati mišljenja, jer ti ja ne pokušavam ništa dokazati.
kažem ti da ponekad ispadaš smiješan sa time što tvrdiš stvari koje nisu točne. svi ti motori imaju zasebno ubrizgavanje, razlike su u načinu ubrizgavanja i načinu dobave goriva.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:11   #30
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
T=turbo
D=diesel
I=intercooler
gle postojali su i fordovi tddi motori koji opet nemaju sličnosti s tdci fordovim motorima, informiraj se. drukčiji sistem ubrizgavanja i recimo 1.8tddi su izvlačili 90KS a sad 1.6 tdci izvlače 90 i 110KS vozim tdi i stari hdi i novi tdci i svaki drukčiji
mada su novi hdi i tdci u biti isti motori
kad se tolko kužiš u tdi motore kaj se promijenilo u zadnjih 10 godina kod tih motora?
ne znam je li netko dolje napisao, ali TDI nema diesel u sebi, tj istu oznaku bi mogli lupit i na tfsi

Turbo
Direkt-izravno
Injection-ubrizgavanje
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:12   #31
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tomislave, jedan dobronamjeran savjet: ostavi se mehanike.
piši o autima, ali nemoj o tehnici auta jer je neznaš. neznam je ni ja, ali znam daleko više od tebe.

samo za primjer:
auti sa klasičnim automatskim mjenjačima nemaju lamelu.
TDI je skraćenica za turbo direct injection
HDi od peugeota i TDCI od forda su isti motori. kod forda tdCi označava dizel motor sa Common rail tehnologijom.
TDDI to nije imao.
stari peugeotov hdi je totalno drugačija tehnologija od CR-a.
još uvijek je stari VW TDI sa PDi motorom pojam odaziva na gas kod dizel motora, većina ljudi ti to može potvrditi.
istina, svi govore da je common rail bolji, kao i vw je zato prešao na njega, a zapravo je prešao zbog jeftinije izrade i manjeg zagađivana, ko je vozio i pumpe duse i common rail iste snage, zna da pd daje psječaj kao da ima bar 15-20 ks više tj malo čeka, al onda brutalno potegne
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:52   #32
CR najviše zbog ekologije.
s njim se može obaviti pilot brizgavanje, glavno, post ubrizgavanje, (sve skupa, do 8 ubrizgavanja) sve s ciljem smanjenja količine štetnih tvari u ispuhu.
a s vremenom će i CR uspjeti ostvariti tlakove ubrizgavanja od preko 2100 bara, pa će se izjednačiti u snazi sa TDI-jem. VW je ugrađivao izuzetno malu turbinu, i to mu je bila prednost.
rano se je osjetila (niže u okretajima od ikojeg drugog komercijalnog turbo motora), ali se je zato i brzo ispuhala (pad momenta već od 2 000 rpm, a kasnije još i više).
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:44   #33
U PD je jaci kick u leda ali naglo prestaje a kod CR motora je sve to ravnomjernije a i krivulja momenta je bolja tj CR motor npr ovaj 1.7CDTI mi se cini koda bolje ide od 3500 rpm pa do kraja za razliku od PD motora.
Nadam se da i ja ne baljezgam gluposti...
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:43   #34
ok, kolko vas je vozilo tdi i tdci motore?
nisam baš primjetio da tdi lupa do 2000rpm nego od 2000rpm pa nadalje
a CR možeš vozit bez pol beda ispod 1500rpm bez nekih nacukavanja a probaj tdi pustiti ispod 1500rpm...
i kod cr-a ne znam kad se turbina zavrti ali fakat ima snage na nižim okretajima bar u focusu 1.6tdci (90KS)
osim toga volvo koji je po meni dobar auto ugrađuje isti taj 1.6tdci (110KS) i to u S80 kaj je konkurencija A8, bmw 7, lexus...
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:52   #35
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
T=turbo
D=diesel
I=intercooler
gle postojali su i fordovi tddi motori koji opet nemaju sličnosti s tdci fordovim motorima, informiraj se. drukčiji sistem ubrizgavanja i recimo 1.8tddi su izvlačili 90KS a sad 1.6 tdci izvlače 90 i 110KS vozim tdi i stari hdi i novi tdci i svaki drukčiji
mada su novi hdi i tdci u biti isti motori
kad se tolko kužiš u tdi motore kaj se promijenilo u zadnjih 10 godina kod tih motora?
inace se volim raspravljat al stobom fakat nema smisla.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:46   #36
Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
U PD je jaci kick u leda ali naglo prestaje a kod CR motora je sve to ravnomjernije a i krivulja momenta je bolja tj CR motor npr ovaj 1.7CDTI mi se cini koda bolje ide od 3500 rpm pa do kraja za razliku od PD motora.
Nadam se da i ja ne baljezgam gluposti...
kaj bi baljezgal?
pa takav je i osjećaj u vožnji a i krivulja momenta je kod tih motora takva da ti točno to pokazuje.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:17   #37
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
inace se volim raspravljat al stobom fakat nema smisla.
ma znam jer ja pričam iz iskustva a vi od oka ili kak ste čuli. jest da se ne kužim u mehaniku previše ali vidiš kaj je di i kak kad se voziš.
nekad te i osjećaj prevari ali sve u svemu... htio sam reć svoje iskustvo.
evo dam ti da se provozaš pa možda i ti promijeniš mišljenje
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:21   #38
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
ma znam jer ja pričam iz iskustva a vi od oka ili kak ste čuli. jest da se ne kužim u mehaniku previše ali vidiš kaj je di i kak kad se voziš.
nekad te i osjećaj prevari ali sve u svemu... htio sam reć svoje iskustvo.
evo dam ti da se provozaš pa možda i ti promijeniš mišljenje
mislio sam na tvoje famozno rjesavanje kratice TDI.
postoji vise od deset godina a idalje neznas sta znaci.
kakvo misljenje promijenim, o cemu?
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:25   #39
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
ma znam jer ja pričam iz iskustva a vi od oka ili kak ste čuli. jest da se ne kužim u mehaniku previše ali vidiš kaj je di i kak kad se voziš.
nekad te i osjećaj prevari ali sve u svemu... htio sam reć svoje iskustvo.
evo dam ti da se provozaš pa možda i ti promijeniš mišljenje
a kaj? mi ostali tu smo Apači?
nitko nikad nije vozil auto, samo si ti za volanom?

i kad uspoređuješ, usporedi motore iste snage. znači, 90 KS fordov sa 90 KS od VW-a.
110 KS ford (koje izvlači iz 1600 ccm) naspram 1,9 110 KS od VW-a.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:29   #40
nemoj se zamarat tak mu nebus nis dokazal.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.