Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2011., 23:52   #21
Gledao u oci do negdje 15e...onda skuzio da je nekima neugodno kad ih gledam u oci pa postupno popustao, da se ne muce jadni
Gledao u oci pa onda bi skretali pogled i prestao s praksom.
I onda cujem neki dan kako sam bio nepristojan u razgovoru s mladim bracnim parom, kao stalno gledao ide li autobus ili prolazi netko poznat valjda.

Nes ti zlatne sredine, gledas u oci cudan si, gledas prema Meki nepristojan
Kljonjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:40   #22
Kad hodam po cesti uglavnom gledam u pod, da izbjegnem drekiće na vrijeme. Ne piljim u ljude jer sam kratkovidna pa još ako izađem bez leća... ne bih valjda ni mamu prepoznala da mi ide u susret.
Ljude s kojima razgovaram uvijek gledam u oči, ne samo zato jer je pristojno nego ne znam kako bih inače mogla dokučiti tko mi je iskren, tko se kako osjeća, jel nekom uopće drago što me vidi il se samo pretvara... ono, a kud da gledam nego u oči? Na čelu ništ ne piše. I beskrajno me živcira ekipa koja forsa sunčane naočale. Sjednemo na kavu i sad ja moram buljit u zatamnjena stakla na nečijem licu, jer njima, eto, smeta sunce. Smeta i meni pa kaj sad? Škilji tih pola sata, hebemu. Ili pij kavu sam.

offtopic
Mlohav stisak ruke? Brrr. Onak, nemoj mi ni pružati ruku ak to nemreš izvesti bar donekle srdačno.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:43   #23
Kad nesto pricam ne mogu gledat nekog u oci, tad saram pogledom okolo, k vragu ne mogu mislit o onom sta pricam ako gledam nekog u oci
cft is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:48   #24
Sta radite u situaciji kad ste vani, oko vas ljudi, i s nekim nepoznatim se sretnete pogledom, skuzite da vas taj gleda i kad ga vi pogledate ne skrene pogled nego nastavlja gledat u vas, sta radite tada? Skrenete pogled bez obzira sta taj nastavlja piljit ili gledate i vi u njega pa ko prvi popusti
btw. nije mi uopce jasno zasto se neki tako zapilje, meni to nepristojno.
cft is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:55   #25
Quote:
cft kaže: Pogledaj post
Sta radite u situaciji kad ste vani, oko vas ljudi, i s nekim nepoznatim se sretnete pogledom, skuzite da vas taj gleda i kad ga vi pogledate ne skrene pogled nego nastavlja gledat u vas, sta radite tada? Skrenete pogled bez obzira sta taj nastavlja piljit ili gledate i vi u njega pa ko prvi popusti
btw. nije mi uopce jasno zasto se neki tako zapilje, meni to nepristojno.
Pa ako te netko tako gleda onda mu se sviđas valjda
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:57   #26
Quote:
danijel0 kaže: Pogledaj post
Pa ako te netko tako gleda onda mu se sviđas valjda
Pa ne mora bit, ljudi se gledaju iz razno-raznih razloga, sta ako me tako gleda 60-godisnja zena?
cft is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:01   #27
Quote:
cft kaže: Pogledaj post
Sta radite u situaciji kad ste vani, oko vas ljudi, i s nekim nepoznatim se sretnete pogledom, skuzite da vas taj gleda i kad ga vi pogledate ne skrene pogled nego nastavlja gledat u vas, sta radite tada? Skrenete pogled bez obzira sta taj nastavlja piljit ili gledate i vi u njega pa ko prvi popusti
btw. nije mi uopce jasno zasto se neki tako zapilje, meni to nepristojno.
Ako djeluje zanimljivo, nastavim gledati pa da vidimo tko može duže. Ako nije interesantan – ignoriram.

Quote:
cft kaže: Pogledaj post
Pa ne mora bit, ljudi se gledaju iz razno-raznih razloga, sta ako me tako gleda 60-godisnja zena?
Pa ništa. Gledati bar smije?
Provjeriš dal ti se košulja otkopčala, jel šlic zatvoren, imaš li kakvu fleku na sebi... i tak. Ak je sve u redu, nasmiješiš se ljubazno gospođi i odeš dalje svojim poslom.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:05   #28
kad šećem, slušalice u uho, obavezno bez naočala ( onda pošto sam kratkovidna ništa... sve mi maglovito pa nema smisla , a i dobar je izgovor ) i pogled nedorečen, tj dole
razlog >?
želim mir i samoću
sebična ?
jesam, ali takva sam
osobe do kojih mi je stalo i koji nešto vrijede, gledam u oči tokom razgovora, ali sad kad ovo pišem shvaćam da takvih ima jako malo
kod ostalih i kad pokušam - neugodnjak , pogotovo ako osjećam da se nekome ne svidjam ili se druga strana ne svidja meni ...strah od prepoznavanja istog je veliki ..pa je pogled u čelo ili nos čisto ok

ali mislim da većina ljudi izbjegava kontakt očima iz različitih razloga
__________________
rolling in the deep
dadana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:07   #29
Quote:
cft kaže: Pogledaj post
Pa ne mora bit, ljudi se gledaju iz razno-raznih razloga, sta ako me tako gleda 60-godisnja zena?
Onda bjezi...
Mozda imas prekrasne oci pa privlacis ljude
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:11   #30
Uvijek gledam u oči kad razgovaram s ljudima, odnosno većinu razgovora održavam kontakt očima (šaputanje u mraku je drugi par rukava ).

Osim izrečenog, puno otkriva i taj govor tijela, a gledanjem licem u lice ostavlja se dojam (barem ja imam takav dojam) da si doista u toku razgovora, a ne odsutan mislima dok druga strana govori.

Kao mlađa sam zbog sramežljivosti imala poteškoća s kontaktom očima, osobito pred starijim ljudima. Ali sve to s vremenom sjedne na svoje mjesto.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:17   #31
Kako je netko rekao, uglavnom šalabajzam uokolo, zato što drugi piljeći pogled u oči i buljenje mogu krivo protumačiti. Općento izbjegavam buljiti u bilo što duže od 15-20 sekundi kad sam vani, oči mi same idu i gledaju što se događa oko mene.
__________________
ĐURO TOMLJENOVIĆ HEROJ, a ne zločinac. NORTH STANDOV BOŽANSKI POST MICHAEL COLLINS = FORUM.HR
illusion__user is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:18   #32
Ja ponekad imam neku fiks ideju da je ljudima neugodno kad ih gledam pa onda to ne radim, ali razni su razlozi zasto nekog ne fiksiram u oci, i to uopce ne mora bit zato jer mi je nezanimljiv il tako nesto.
cft is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:21   #33
Quote:
cft kaže: Pogledaj post
Ja ponekad imam neku fiks ideju da je ljudima neugodno kad ih gledam pa onda to ne radim, ali razni su razlozi zasto nekog ne fiksiram u oci, i to uopce ne mora bit zato jer mi je nezanimljiv il tako nesto.
Zato je pristojnije gledat u dupe
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:56   #34
baš mi i nije jasno to kako većina ljudi ovdje prakticira ne gledanje u oči, što poznanika, što stranaca..
tokom razgovora mora postojati svako tolko poneki pogled u oči da se održi ta povezanost, ta uključenost u razgovor, interakciju.. što se tiče hodanja gradom i gledanja u pod, to automatski odaje osjećaj nekakve povučenosti, manjak samopoštovanja i to radim samo kada intenzivno mislim o nečemu jer se na taj način lakše koncentriram, no inače mi uopće nije problem neku zanimljivu osobu pogledati ravno u oči, dapače, na taj način odmah vidim kakva je ta osoba po reakciji na moj pogled..
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:22   #35
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
nikad ne gledam u oci.. osjecam se kao da ce ta osoba koju gledam, imati uvid u sve moje probleme i osjecam sram zato
uvijek gledam u oči.
ali sam naučila kako da osoba u mojim očima vidi samo ono što ja u tom trenutku želim da vidi.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:36   #36
kako?
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:44   #37
Naravno da gledam! Ne buljim, ali ako s nekom osbom pričam, gledam tu osobu u oči. Ponekad je teško, ali te cure su svjesne pa oproste bježanje pogleda
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 21:17   #38
Quote:
milvul kaže: Pogledaj post
uzasno mi idu na zivce odrasli ljudi koji kada s njima razgovaram ne gledaju me u oci nego okolo ili u pod ili vec gdje god. Smatram to znakom nepostivanja mene kao sugovornika i definitivno nepristojnoscu.
ja to mrzim, poznajem jednu curu i nikad ne gleda u oči ... zapravo samo ponekad pogleda (možda dali ju slušam )
ot. uvijek gledam, iz pogleda se može dosta toga pročitati
__________________
pusti srce da se smije.
bubbly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 21:40   #39
gledam u oči uvijek i svakome.
__________________
~ Sjeti se da jedino ti osmijeh ostaje. ~
Bailar ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 21:55   #40
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
što se tiče hodanja gradom i gledanja u pod, to automatski odaje osjećaj nekakve povučenosti, manjak samopoštovanja
To je istina, slazem se s time u potpunosti.

No kolko god se trudila, ne mogu gledat ljude u oci, i onda cesto dobim nekakva dobacivanja da nesto skrivam od te osobe ili slicno. I stvarno mrzim takve predrasude.
__________________
"Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before."
Cup&Cake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.