Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2013., 17:42   #161
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
One stare građevinske pisane pisaćom mašinom prije svih spell checkera, backspacea i ostalih blagodati tehnologije su puno točnije napisane
Nisu. Meni su uspijeli i krivu česticu navesti '59 u građevinskoj

Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
Ako je tražio legalizaciju stambene i pomoćne zgrade onda tako i treba pisati u rješenju. Naravno tražiti ispravak jer ako sada to i nije bitno možda će biti kasnije. A i postavlja se pitanje da li je pomoćna građevina koja je u funkciji osnovne građevine uopće legalna ako ima dozvolu za poslovnu zgradu ????
Pravac po ispravak
Ma piše i stambena i pomoćna u odluci Rješenja

U obrazloženju Odluke, piše da je poslovna zgrada na ortog...slici a ne stambena i pomoćna

već sam zvao danas, i kaže žena da nema problema, da naiđem, da će ispraviti
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 22.02.2013. at 18:03.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 21:28   #162
Pitanje: treba legalizirati kucu i garazu (odvojeni objekti), kuca na jednoj parceli a garaza na susjednoj. Da li se moze u elaboratu za legalizaciju napraviti parcelacija da se spoje te dvije cestice u jednu? Ili se to moze tek nakon sto se legaliziraju objekti (u tom slucaju to su dvije legalizacije?)
emulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 08:20   #163
Quote:
emulator kaže: Pogledaj post
Pitanje: treba legalizirati kucu i garazu (odvojeni objekti), kuca na jednoj parceli a garaza na susjednoj. Da li se moze u elaboratu za legalizaciju napraviti parcelacija da se spoje te dvije cestice u jednu? Ili se to moze tek nakon sto se legaliziraju objekti (u tom slucaju to su dvije legalizacije?)
1. legalizacija (1 snimak za obje čestice = 1 legalizacija)
2. zahtjev za formiranje građevinske čestice (objekti trebaju biti legalni za to znači nakon dobivanja rješenja o izvedenom stanju)
3. nakon dobivanje rješenja o formiranju građevinske čestice se jednim elaboratom spajaju čestice i upisuju objekti u katastar i zemljišnu knjigu
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 12:15   #164
ovako...kupil vikendicu i vinograd pred par godina...imam lokacijsku i građevinsku, struju,
Vikendica u podrumskoj etaži odgovara nacrtu 6x5m
Gornja etaža je van gabarita i iznosi 8x5m
Imam i potkrovlje etažu...srećom pa nije završeno (može proći pod nestambeno)
Kad sam kupoval nisam znal da je van gabarita izgrađena gornja etaža...
Pošto imam dozvole - legalizirati ili ne? Da sam van gabarita nezna nitko od susjeda koji bi mogel prijaviti...
mda...dogradil sam i podrumsku prostoriju prostoriju s bočne strane pred 2 godine (2 x 2,5m)
Jednog dana, ako nešto, kaj, bi mogao dobit kakvo rješenje za rušenje ili...Uff
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:17   #165
Možda ne spada ovdje,al nema veze...
Pod kaj se razumijeva suteren?Tj,koja je razlika suterena i podruma?
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:31   #166
Dakle, kuća je izgrađena prije 1968., imam potvrdu iz katastra. Nemam nikakvu građevinsku dozvolu ni nacrt. Ucrtana je kao kuća tlocrtne površine 66m2. Ne piše ništa o katnosti - a mi smo potkrovlje adaptirali, dogradili terasu i stepenice, te napravili poseban ulaz. Dakle, od 1968. na kući je dodana ta terasa (cca 18m2) i stepenice do ulaza.

Jasno mi je da moramo legalizirati terasu i stepenice, ali šta je sa potkrovljem? Mislim, kuća je i prije 1968. imala potkrovlje, ali nije bilo stambeno.

I molim kontakt za dobrog, brzog i jeftinog geodetu, ako netko ima.
Dea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 18:23   #167
Bolje da pitas na Pravu -> Nekretnine, tamo dosta brzo odgovore
__________________
Dame biraju, pogrešne tipove, uvek.
Bubamaraaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 03:24   #168
parcelizacija pa legalizacija? ili obrnuto?

molim za savjet:

Postojece stanje: JEDNA velika parcela s 2 kuce. Kupio bih manji dio te parcele, na njoj je i manja kuca koju treba legalizirati. Sto vlasnik ili ja trebamo najprije ciniti? Malo sam u frci jer nije predan zahttjev za legalizaciju, rok lipanj 2013, a treba i odvojiti parcelu. Molim korak po korak gdje, sto i kako. Kako uopce sklopiti kupoprodajni ugovor u ovom stanju? Ja bih financirao sve, ( zato pitam kako sklopiti kupoprodajni ugovor). Hvala unaprijed!
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 10:45   #169
Ti kao vlasnik legaliziraš sve, zatim prodaješ dio parcele "susjedu" i za to se radi parcelizacija...
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:20   #170
Da li je potrebna legalizacija pomoćne zgrade koja je imala lokacijsku dozvolu (pošto čitam da lokacijska vrijedi max 4 godine??), ucrtana je, a ima do 50m2??arihitekt je odradio svoje, tu je i ograda koja je ucrtana kao i septička...garaža i ostava...



Da li je potrebna legalizacija garaže, koja je nadstrešnica, stoji na drvenim stupovima i ima 18m2, otvorena je sa svih strana??



Nikako da to uspijem dokučiti...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:32   #171
Ako je to lokacijska dozvola kojom se dopušta gradnja onda NE (takva se dozvola izdavala krajem 90-ih), a ako je to obična lokacijska dozvola onda DA.

Garaža koja je nadstrešnica - DA, ali mjeri po stupovima, a ne po rubu strehe, pa ako je ispod 15m2 ne trebaš legalizirat.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:35   #172
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ako je to lokacijska dozvola kojom se dopušta gradnja onda NE (takva se dozvola izdavala krajem 90-ih), a ako je to obična lokacijska dozvola onda DA.

Garaža koja je nadstrešnica - DA, ali mjeri po stupovima, a ne po rubu strehe, pa ako je ispod 15m2 ne trebaš legalizirat.
To je lokacijska koja je i izdana oko 2000.godine, naime izašli smo iz tada propisanjih gabarita, došlo riješenje za rušenje pa je rađeno sve skupa, tada prijedlog bila lokacijska, kojim je uređeno sve nanovo, bila je tada opako skupa...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:02   #173
Važno je šta piše u toj dozvoli. Ako piše da se dozvoljava gradnja i to je ta građevina koju imaš vani, ne trebaš legalizirati. Uvijek možeš uzeti tu lokacijsku i otići u lokalni urbanizam raspitati se jel to OK ako sam nisi siguran, ovako je teško biti vidovit preko interneta kad papir nisi vidio .
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:07   #174
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Važno je šta piše u toj dozvoli. Ako piše da se dozvoljava gradnja i to je ta građevina koju imaš vani, ne trebaš legalizirati. Uvijek možeš uzeti tu lokacijsku i otići u lokalni urbanizam raspitati se jel to OK ako sam nisi siguran, ovako je teško biti vidovit preko interneta kad papir nisi vidio .
Hvala ti !
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:01   #175
Trazim projektanta za izradu projekta (cca. 800m2 + eventualno jos oko 130m2)

Postovani,

trazim projektanta za izradu projekta (cca. 800m2 + eventualno jos oko 130m2).

Radi se o 2 objekta:

a) kuca u velikoj gorici, oko 600m2. potreban projekt i statika.

b) kuca u gradu pagu oko 200m2. potreban projekt i posto je to dvojni objekt, nasa rodbina isto tako treba projektanta za njihovih oko 130m2..

Cijena je jasno jako bitna. Naknade su jako visoke, osobito u Gorici.. na Pagu je dosta spustena, ali sveukupno ce nas sve to puno kostati pa nam treba netko tko to moze odradit povoljno..

Ponude mozete poslati privatnom porukom, ili jos bolje na mail:

[email protected]

ili broj: 091 890 75 90
Patrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 11:14   #176
Imam jos pitanje u vezi legalizacije,naime radi se o apartmanu na moru,apartman se nalazi u zgradi koja ima 20 apartmana u dvije etaže,,cca veličine 30 m2 svaki,iznad gornje etaže nalazi se tavanski prostor koji je u veličini apartmana,sa jedne strane visok cca 1,7m, a na drugoj 0,5 m,sad večina nas je probila ulaz iz svog apartmana u taj prostor ,stavila prozor na vanjski zid i koristi to kao spavaonicu.Jasno mi je da ako zelimo to u posjed trebamo skupiti potpise svih vlasnika apartmana,odnosno platiti određenu naknadu njima.
Mene zanima da li se ta prostorija mora legalizirati odnosno da li se moze legalizirati,da to napravimo kao prvi korak? Lp
lovrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 18:10   #177
A jesu li se oni u donjoj etaži bavili malo rudarskom djelatnosti pa si iskopali prostoriju ispod svoje?

Najbolje da pitaš u lokalnom urbanizmu što oni misle o tome . Trebalo bi vidjeti što taj tavan zapravo je, kako je on etažiran i koja mu je originalna namjena. Ne vjerujem da je sam po sebi nelegalan, ako niste radili mansarde/kućice, ali zgrada sigurno nije tako etažirana.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 17:38   #178
imam pitanje u vezi legalizacije...moj tata je u 7.mjsecu '97.god. dobio (nakon ishodovanja projektne dokumentacije) lokacijsku dozvolu sa odobrenjem nadogradnje dijela kuhinje i balkona na prizemlju stambene zgrade.Projektom nije narušen izgled jer je sve u fasadnoj cigli kao i zgrada.Međutim sada dolazi do legalizacije jer tada nije ishodovao i građevinsku dozvolu. Moje pitanje glasi...da li on sada mora ponovo sve odrađivati od projekta i lokacijske ili šta konkretno???...nitko nam ne zna reći,a papire je predao u jedan ured ali još nije došao njegov predmet na red...radi se o 13m2 neto,sada prodajemo stan i ovo nam predstavlja komplikaciju...
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 08:38   #179
Predstavlja ti problematiku to što hoćeš prodati i kvadrate koje nemaš na papiru - stan u "papirnatoj" kvadraturi neće biti problem prodati.

Za legalizaciju se mora sve crtati, ali je sve jedan projekt "legalizacije". nema lokacijska, građevinska, uporabne...

Ili može ići "klasičnim" putem i vaditi ono što mu fali, no mislim da je ovo brži i jeftinije sad riješiti legalizacijom.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 14:45   #180
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Predstavlja ti problematiku to što hoćeš prodati i kvadrate koje nemaš na papiru - stan u "papirnatoj" kvadraturi neće biti problem prodati.

Za legalizaciju se mora sve crtati, ali je sve jedan projekt "legalizacije". nema lokacijska, građevinska, uporabne...

Ili može ići "klasičnim" putem i vaditi ono što mu fali, no mislim da je ovo brži i jeftinije sad riješiti legalizacijom.
ok,sad kužim,hvala...sad se samo nadam da to neće predugo trajati,jer bi voljeli što prije legalizirati da možemo staviti stan na tržište...
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.