Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 15:12   #201
Quote:
RenataOriflame kaže: Pogledaj post
Meni je vrlo učinkovit korektor s uljem čajevca i pomagao je svima koje znam da su ga koristili...
Meni nije.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:07   #202
Quote:
Helou Kiti kaže: Pogledaj post
Pozz svima, danas sam bila kod dermatologice i preporučila mi je da i dalje koristim Avene Triacneal, ali mi je dala i testere LRP Effaclar Duo kreme da probam i odlučim koju ću stavljati navečer.
eh sad, može li meni laiku netko usporediti ta dva preparata?
u principu mislim da služe za isto, ali eto draže mi je čut mišljenje od onih koji su koristili te kreme nekako mi se čini da je Triacneal jači? ili?
bas mi i nisu za usporedbu jer nemaju slican sastav
triacneal je jaci i po mom primjeru djelotvorniji
nakon prestanka pijenja oralnih kontraceptiva nemam vise savrsen ten, probala sam prvo duo jer je kao manje agresivan i nije mi apsolutno nista pomogao. triacneal pomaze
__________________
BLOG ~~FB~~
Nivia179 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:41   #203
Quote:
Nivia179 kaže: Pogledaj post
bas mi i nisu za usporedbu jer nemaju slican sastav
triacneal je jaci i po mom primjeru djelotvorniji
nakon prestanka pijenja oralnih kontraceptiva nemam vise savrsen ten, probala sam prvo duo jer je kao manje agresivan i nije mi apsolutno nista pomogao. triacneal pomaze
hm, to sam i mislila, baš sam išla gledat sastav i nema sličnosti.. a kad ne volim kad mi kaže derm: "možeš koristit ovu kremu, a možeš i ovu", i što sad, koju ću, a kopka me jer sam vidjela i da dosta hvale tu Duo..
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 21:52   #204
ten poslije Diana tj. kontracepcijskih pilula

Quote:
malazara kaže: Pogledaj post
Drage cure da li netko od vas ima iskustva što kad se prestane sa Dianama?
Pila sam ih malo više od 1 godinu i lice mi je bilo super super i sad više ne želim nikakvu kontracepciju.
1 mjesec ih ne pijem i čelo mi se osulo prištićima
što da radim da li tu pomažu kreme jer nemam novaca za isprobavanje ili moram čekati da se tijelo očisti i trpiti

Ne znam zašto radiš pauzu, al meni je to bila najgora odluka u proteklih godinu dana.
Pila sam Diane 6 godina, bez pauze, zbog PCOS (policističnih jajnika) - a zbog PCOSa mi je ten bio loš.

Pa sam morala napraviti pauzu jer sam vadila neke pretrage za štitnjaču, u međuvremenu nalazi štitne nisu bili dobri, pa sam morala raditi neke druge specijalističke pretrage, tako da diane nisam pila godinu dana.

vjerojatnost je velika da će ti lice kad ih prestaneš piti postati gore.
Meni su prva 3 mjeseca bila ok, no poslje se jako pogoršalo.
bila sam puna akni, fleka i svježih ožiljaka po licu, najviše po čeljusti, bradi, iznad usne i oko izrasta kose (kod ušiju).
A dobila sam i dosta po leđima i ramenima, gdje nisam imala godinama.
Svaku večer sam plakala koliko sam očajna bila, baš sam došla do ruba jer se nisam mogla pogledati u ogledalu, a ni puderi mi više nisu pomagali sakriti što se događa na licu.
Koristila sam retinoide, effeclar, sonu, dercome, cicaplast, sve živo u tih godinu dana i ništa mi nije pomoglo jer su one samo iznova izlazile, pune krvi... a poslje njih samo još više ožiljaka, dirala ih, ne dirala.

Sad sam opet na pilulama (ovaj put isprobavam Yaz) i stanje se polako smiruje.

Iskreno, ne znam kako je kod tebe, al ja ne bih preporučila micanje s pilula. Osim ako nije u pitanju zdravstveni razlog tj. neka nuspojava.

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 18.02.2012. at 22:02.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:00   #205
cure u zadnje vrijeme su mi se počeli pojavljivati sitni prištići na vratu i čeljusti i nikako ne prolazi. nemam nikakvih inače zdravstvenih problema i imam dehidriranu mješovitu kožu. i imam 27god. jel ima nešto što bi mi pomoglo da nestanu? prije ih nisam imala
__________________
save money for opi :)
mala_zg23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:13   #206
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto radiš pauzu, al meni je to bila najgora odluka u proteklih godinu dana.
Pila sam Diane 6 godina, bez pauze, zbog PCOS (policističnih jajnika) - a zbog PCOSa mi je ten bio loš.

Pa sam morala napraviti pauzu jer sam vadila neke pretrage za štitnjaču, u međuvremenu nalazi štitne nisu bili dobri, pa sam morala raditi neke druge specijalističke pretrage, tako da diane nisam pila godinu dana.

vjerojatnost je velika da će ti lice kad ih prestaneš piti postati gore.
Meni su prva 3 mjeseca bila ok, no poslje se jako pogoršalo.
bila sam puna akni, fleka i svježih ožiljaka po licu, najviše po čeljusti, bradi, iznad usne i oko izrasta kose (kod ušiju).
A dobila sam i dosta po leđima i ramenima, gdje nisam imala godinama.
Svaku večer sam plakala koliko sam očajna bila, baš sam došla do ruba jer se nisam mogla pogledati u ogledalu, a ni puderi mi više nisu pomagali sakriti što se događa na licu.
Koristila sam retinoide, effeclar, sonu, dercome, cicaplast, sve živo u tih godinu dana i ništa mi nije pomoglo jer su one samo iznova izlazile, pune krvi... a poslje njih samo još više ožiljaka, dirala ih, ne dirala.

Sad sam opet na pilulama (ovaj put isprobavam Yaz) i stanje se polako smiruje.

Iskreno, ne znam kako je kod tebe, al ja ne bih preporučila micanje s pilula. Osim ako nije u pitanju zdravstveni razlog tj. neka nuspojava.
hmmm...ja isto imam pcos, akne...nisam još na pilulama (nikad ih nisam ni pila) jer i meni nešto nije u redu sa štitnjačom i sad sam u postupku obrade pa ćemo vidjet...stvarno postanem ljuta jer se čini da je za nas pcos-ovke s aknama izgleda jedini način da pijemo pilule cijeli život...
daj mi reci, kako pilule utječu na flekice? jel se povlače ili pilule sprječavaju samo nastanak novih akni?
Lul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 16:56   #207
Quote:
Lul kaže: Pogledaj post
hmmm...ja isto imam pcos, akne...nisam još na pilulama (nikad ih nisam ni pila) jer i meni nešto nije u redu sa štitnjačom i sad sam u postupku obrade pa ćemo vidjet...stvarno postanem ljuta jer se čini da je za nas pcos-ovke s aknama izgleda jedini način da pijemo pilule cijeli život...
daj mi reci, kako pilule utječu na flekice? jel se povlače ili pilule sprječavaju samo nastanak novih akni?
pa postoje još opcije da budemo na čajevima (imaš na alternativnoj medicini), da promijenimo skroz prehranu i da se bavimo tjelovježbom. ja se manje više svega pridržavam koliko mi svakodnevnica dopušta (osim što sad zimi baš nisam aktivna), al mi je ciklus i dalje neredovit.

što se tiče pilula & fleka - nisu mi nikako utjecale na već postojeće fleke, jedino mi zbog njih ne izlaze novi prištići, pa se i smanjuje pojava novih fleka.
za stare fleke koristim kreme, pilinge i sl.

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 21.02.2012. at 17:18.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 10:48   #208
Slažem se u svemu sa soul mate. dvije godine isprobavanja svega i svačega, puno potrošenog novca, a zapravo ništa od svega toga.. pilule su riješile stvar u 3 mjeseca, mada ja ni nemam PCOS.
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 16:20   #209
http://www.acne.org/reviews/

Ova stranica je bozanstvena,ne znam sta drugo da kazem

Tisuce i tisuce recenzija za sve moguce proizvode.Ja sam jucer cijeli dan citao recenzije za prirodne maske i napitke.

Mozete pregledavati po razlicitim kategorijama,uglavnom skuzit cete
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 16:24   #210
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
pa postoje još opcije da budemo na čajevima (imaš na alternativnoj medicini), da promijenimo skroz prehranu i da se bavimo tjelovježbom. ja se manje više svega pridržavam koliko mi svakodnevnica dopušta (osim što sad zimi baš nisam aktivna), al mi je ciklus i dalje neredovit.

što se tiče pilula & fleka - nisu mi nikako utjecale na već postojeće fleke, jedino mi zbog njih ne izlaze novi prištići, pa se i smanjuje pojava novih fleka.
za stare fleke koristim kreme, pilinge i sl.
ma ne znam, uvijek sam odbijala pilule, ali mislim da ću ih uzeti jer vidim da mi čajevi, kremice, prehrana ne pomaže...želim imati čisto lice napokon...a poslije...živjeti u nadi da sam ja jedna od rijetkih kojoj će biti bolje...
Lul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 03:08   #211
evo ovak. između obrva, malo dolje odnosno točnije na nosu u blizini obrva imam onako malo poveću aknu, crvenilo veličine točno ovog slova - O - dakle ta praznina unutar slova O je kod mene crvenilo, eto to čisto da pobliže opišem situaciju , koju imam već godinu ipo dana... to se naravno ne može istisnuti niti išta, to stoji ispod kože.... prilično je vidljivo jer je crvene boje, i sad mi stvarno smeta, a ja pojma nemam kako to ukloniti...

i nije jedina koju imam na licu, imam još dvije, ali su mane vidljive.... koje mi stvarno na licu stoje već više godina i nikako da nestanu
živciraju me.

već sam čitao na temi ima jaaaako davno na ovom forumu, tema - akne ali prva tema i sjećam se da je netko imao sličan problem, ja sam tražio ali nisam uspio naći i navedena je krema koja to može ukloniti.... uff, šteta, a baš me zanima, a nemam volje sad tražiti i tražiti...

pa me zanima zna li tko od vas kako da se riješim te vidljive točke/akne na nosu u gornjem dijelu

EDIT!

i evo sad dok sam pisao ovaj post sam se ipak sjetio naziva kreme!! da je to ona BABYLOVE krema za bebe koja je protiv iritacija i crvenila, ima li tko od vas iskustva s njome za akne i prištiće? kako djeluje i koliko inače dođe?

baš sad malo čitam po netu i ima dosta pohvala


Zadnje uređivanje Aron. : 23.02.2012. at 03:13.
Aron. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 07:09   #212
Quote:
Aron. kaže: Pogledaj post
evo ovak. između obrva, malo dolje odnosno točnije na nosu u blizini obrva imam onako malo poveću aknu, crvenilo veličine točno ovog slova - O - dakle ta praznina unutar slova O je kod mene crvenilo, eto to čisto da pobliže opišem situaciju , koju imam već godinu ipo dana... to se naravno ne može istisnuti niti išta, to stoji ispod kože.... prilično je vidljivo jer je crvene boje, i sad mi stvarno smeta, a ja pojma nemam kako to ukloniti...

i nije jedina koju imam na licu, imam još dvije, ali su mane vidljive.... koje mi stvarno na licu stoje već više godina i nikako da nestanu
živciraju me.

već sam čitao na temi ima jaaaako davno na ovom forumu, tema - akne ali prva tema i sjećam se da je netko imao sličan problem, ja sam tražio ali nisam uspio naći i navedena je krema koja to može ukloniti.... uff, šteta, a baš me zanima, a nemam volje sad tražiti i tražiti...

pa me zanima zna li tko od vas kako da se riješim te vidljive točke/akne na nosu u gornjem dijelu

EDIT!

i evo sad dok sam pisao ovaj post sam se ipak sjetio naziva kreme!! da je to ona BABYLOVE krema za bebe koja je protiv iritacija i crvenila, ima li tko od vas iskustva s njome za akne i prištiće? kako djeluje i koliko inače dođe?

baš sad malo čitam po netu i ima dosta pohvala

Mislim da bi ti bilo najpametnije otic kod kozmeticarke i vidit moze li ona nesto ucinit sa tim...nije to neka normalna akna kad tu stoji vise od godine,ili bi izasla ili se povukla a ne stala uvik isto...ne znam bas koliko neka krema moze utjecat na to al posto nemam iskustva sa tako necim necu puno nagadjat...
ja koristim babylove i meni je poprilicno dobra za akne,isusi ih i smanji crvenilo..nije da nestane skroz al ublazi...brat je koristi nakon brijanja i kod njega super djeluje...nije ti nesto skupa,imas je u dm-u..pakiranje je veliko tako da je i skuplja isplati se jer je neces nikad potrosit
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 18:56   #213
@Aron: ova je kremica zbilja izvrsna, no najučinkovitija je kod 'svježih' stvari, tu zbilja smanjuje crvenilo i pomaže zacijeljenju kože. Može pomoći i u nestajanju flekica, ali nakon dužeg perioda svakodnevnog korištenja.

Kod voga tvoga, najbolje bi pomogla kozmetičarka, kako je NOStress predložila, ili dermatolog. Kremu možeš kupiti za druge namjene (odlična je i kod posjekotina, opkelina, itd.), u dm-u se može pronaći pakiranje od 150ml po 15.90 i malo putno od 20ml po 4,90 (ili tako nekako). Bolje uzmi manje, veliko bi ti se moglo pokvariti.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 01:25   #214
aha, ok onda, hvala vam na odgovorima!
mislim da ću ipak kupiti tu malu putnu kako @aelys kaže
pokušat ću s njome mazati neko vrijeme to problematično mi područje svakodnevno, pa ću promatrati koliko je učinkovito i valja li, ako ne nestane, otići ću tamo gdje ste mi savjetovali
Aron. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 09:20   #215
Ja sam dobila tretinoin 0.025% kremu jucer za koristenje. Citala sam po stranim forumima, da lice uzasno bukne u pocetku, moja derma je rella :"malo ce ti se crveniti lice".. Jeli ju itko koristio, pa da mi moze iz osobnog iskustva reci dali je uopce pametno da ju koristim?

Koje su posljedice trenutacne i dali vam je pomagao?

Trebam ga koristiti u kombinaciji sa LRP pjenom za dubinsko ciscenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Nekima se čini da su moje pesme sve iste...Shvatam ih potpuno... Meni su, na primer, one Einsteinove formule sve iste..Nismo svi svemu dorasli."
MUAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 14:39   #216
Exclamation Klindamicin,Sona krema,i Skinoren u borbi protiv akni?!?

eto,dermatologica mi prepisala to troje protiv akni,kojih ni nemam toliko,ali ostavljaju nepovratne ljubičaste flekove. Imam ciste na jajnicima i od tuda prištevi,a kontracepciju ne želim.
inače imam dosta suho lice,a nije mi dala ništa za hidrataciju,samo da se držim te terapije i umivam lice sapunom Assoderm.
Zanimaju me vaša iskustva. dali smatrate da ova terapija po drugoj strani uništava kožu? čitala sam da dosta ljudi kaže da je lice nakon toga užasno suho,oljušteno,.... molim vas vaše dojmove,dok još nisam počela s terapijom.
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:27   #217
Quote:
Aron. kaže: Pogledaj post
aha, ok onda, hvala vam na odgovorima!
mislim da ću ipak kupiti tu malu putnu kako @aelys kaže
pokušat ću s njome mazati neko vrijeme to problematično mi područje svakodnevno, pa ću promatrati koliko je učinkovito i valja li, ako ne nestane, otići ću tamo gdje ste mi savjetovali
Ja ti nikako ne preporučujem kozmetičarku. One samo vole sve dobro ispikati sa lancetom. Bolje odi dermatologu na pregled da čuješ šta će ti reći, a ova kremica iz dm-a ti može jako isušiti to područje gdje ti je akna ali mislim da bi ti nakon nekog vremena opet buknula pošto kažeš da se duže vrijeme mučiš s tim. Možda cinkova pasta ili crna mast mogu pomoćmožda, ali najbolje da se posavjetuješ s dermatologom.
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:59   #218
Quote:
nizkk kaže: Pogledaj post
eto,dermatologica mi prepisala to troje protiv akni,kojih ni nemam toliko,ali ostavljaju nepovratne ljubičaste flekove. Imam ciste na jajnicima i od tuda prištevi,a kontracepciju ne želim.
inače imam dosta suho lice,a nije mi dala ništa za hidrataciju,samo da se držim te terapije i umivam lice sapunom Assoderm.
Zanimaju me vaša iskustva. dali smatrate da ova terapija po drugoj strani uništava kožu? čitala sam da dosta ljudi kaže da je lice nakon toga užasno suho,oljušteno,.... molim vas vaše dojmove,dok još nisam počela s terapijom.
ja se ne bi nadala velikoj pomoci od tih preparata za vanjsku uporabu jer tvoj problem nije vanjski nego unutarnji i znas ga a to su PCOS.Iman ih i ja i nista osim kontracepcije mi ne pomaze(a ni to u potpunosti).Mozda postoje neke alternative u prirodnoj kozmetici ali ja se ne usudim istrazivat i skidat se sa tableta.
Ta kombinacija sta si je dobila ce ti sigurno isusit lice i nije mi jasno kako ti nije prepisala nista za hidrataciju.Ja kad stavim sonu na tockicu di je akna oljusti mi cili krug oko nje a pretpostavljam da je tebi prepisana za cilo lice kako oni to inace ugl rade tako da uz ta ostala 2 mozes ocekivat ljustenje a bez hidratacije ce bit jos gore.Najlakse ti je nazvat dermatologa i pitat da ti da nesto,i da nemas nikakvu terapiju tribala bi koristit nesto za hidrataciju posebno ako puder stavljas
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:08   #219
Jel mi može tko napisati koje sve točno pretrage je potrebno obaviti da bi se odredio uzrok akni!

Naime,nisam u pubertetu,pojavljuju mi se se akne uglavnom na podrucju čeljusti i brade no u posljednje vrijeme nema pravila-pojave se i na obrazima.
Htjela bi prije nego krenem sa bilo kakvom terapijom otkriti pravi uzrok mojih akni!
(derma ce mi htjet dat antibiotik i retinoide) a poslije tog sve po starom! I sada stavim retinoide na aknu ali to buknu na drugom mjestu.
Također imam crvenkasto-ljubicaste oziljke koje bi htjela rjesiti a ne mogu nista dok ne rjesim upale po licu.
Hvala



Sent from my iPhone using Tapatalk
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:12   #220
Quote:
dolcenera6 kaže: Pogledaj post
Jel mi može tko napisati koje sve točno pretrage je potrebno obaviti da bi se odredio uzrok akni!

Naime,nisam u pubertetu,pojavljuju mi se se akne uglavnom na podrucju čeljusti i brade no u posljednje vrijeme nema pravila-pojave se i na obrazima.
Htjela bi prije nego krenem sa bilo kakvom terapijom otkriti pravi uzrok mojih akni!
(derma ce mi htjet dat antibiotik i retinoide) a poslije tog sve po starom! I sada stavim retinoide na aknu ali to buknu na drugom mjestu.
Također imam crvenkasto-ljubicaste oziljke koje bi htjela rjesiti a ne mogu nista dok ne rjesim upale po licu.
Hvala



Sent from my iPhone using Tapatalk
S obzirom na misto di ti izlaze moglo bi se radit o hormonima pa prvo provjeri njih jer su mozda poblesavili ostale pretrage ti moze preporucit neko mudriji od mene pa necu puno klapat
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.